بیمه درمان تکمیلی ایران

درباره بیمه درمان تکمیلی ایران

بیمه درمان تکمیلی ایران

بیمه‌ایران را می‌توان قدیمی‌ترین شرکت بیمه در کشورمان دانست که از تاریخ پانزدهم آبان 1314 فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت بیمه که به‌عنوان بنیان‌گذار این صنعت در ایران شناخته می‌شود؛ از همان ابتدای کار با استقبال بسیار خوبی مواجه شد و توانست به‌سرعت مراحل رشد را طی کند. تاجایی‌که در همان سال اول فعالیت، حدود 62 درصد از صنعت بیمه کشور را در دست گرفت و سهم شرکت‌های خارجی را تا حد زیادی کم کرد. در حال حاضر بیمه‌ ایران به‌عنوان یکی از بهترین شرکت‌های ارائه‌دهنده پوشش‌های بیمه تکمیلی در سرتاسر کشور شناخته می‌شود و در بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی هم نمایندگی دارد.

 

پوشش‌های بیمه تکمیلی ایران

در زمان استعلام و خرید بیمه تکمیلی ایران باید بدانید که این بیمه چه مواردی را تحت پوشش قرار می‌دهد و سقف تعهدات بیمه تکمیلی آن چقدر است. این پوشش‌ها در هر سال به‌روزرسانی می‌شوند؛ به همین دلیل شما باید پیش از هر اقدامی این موارد را به‌خوبی موردبررسی قرار دهید. پوشش‌های این بیمه تکمیلی عبارت‌اند از:

 • زایمان طبیعی و سزارین
 • هزینه‌های پاراکلینیکی و آزمایش‌های تشخیصی مانند آنژیوگرافی، سنگ‌شکن، ماموگرافی، سونوگرافی، آندوسکوپی و تست ورزش
 • جراحی‌های مجاز و سرپایی مانند گچ گرفتن، بخیه، کرایوتراپی، تخلیه کیست، درمان با لیزر و بخیه
 • هزینه عمل‌های جراحی تخصصی مانند قلب، مغز و پیوند اعضا
 • رفع عیوب انکساری چشم
 • هزینه‌های جابجایی با آمبولانس

استثنائات بیمه تکمیلی ایران

علاوه بر مواردی که تحت پوشش قرار می‌گیرند؛ برای خرید بهترین بیمه تکمیلی باید استثنائات بیمه را هم موردبررسی قرار دهید. این فهرست برای بیمه تکمیلی ایران شامل موارد زیر است:

 • عمل‌های جراحی زیبایی
 • عیوب مادرزادی
 • سقط غیرقانونی جنین
 • خودکشی و قتل
 • ترک اعتیاد
 • آسیب‌های ناشی از جنگ و نزاع
 • حوادث طبیعی
 • بیماری‌های روانی
 • وسایل توان‌بخشی مانند لنز، سمعک و شکم‌بند
 • هزینه‌های زایمان برای فرزند چهارمم به بعد
 • هزینه گرفتن اتاق خصوصی

باید بدانید که هزینه‌های پزشکی خارج از پوشش بیمه تکمیلی ایران، توسط این شرکت پوشش داده نمی‌شوند. به همین دلیل اگر تصمیم به استفاده از خدمات این شرکت گرفتید؛ باید استثنائات را به‌خوبی بررسی کنید.

پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی ایران شامل چه مواردی است؟

بیمه تکمیلی ایران دارای پوشش دندانپزشکی نیست؛ بنابراین مواردی مانند جراحی‌های لثه، عصب‌کشی یا پر کردن دندان تحت پوشش این بیمه قرار نخواهند گرفت. تنها موردی که شما می‌توانید با استفاده از بیمه تکمیلی ایران، هزینه‌های ناشی از آن را جبران کنید؛ جراحی فک به دلیل وقع حادثه‌ای است که تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دارد.

طرح‌های بیمه تکمیلی ایران

یکی از موارد مهمی که باید درباره طرح‌های بیمه تکمیلی ایران بدانید؛ این است که این طرح‌ها جنبه گروهی دارند. به این معنا که بیمه درمان تکمیلی به‌صورت انفرادی در این شرکت ارائه نمی‌شود. اما سازمان‌های مختلف مانند آموزش‌وپرورش، بنیاد شهید، وزارت نیرو و اصناف می‌توانند از مزایای بیمه تکمیلی ایران برای کارکنان و کارمندان خود استفاده کنند. حداقل تعداد افراد برای استفاده از بیمه تکمیلی ایران، 50 نفر هستند.

یکی از شرایط بیمه تکمیلی ایران این است که سازمان‌ها باید برای استفاده از بیمه تکمیلی ایران، 50 درصد از کارکنان خود را تحت پوشش قرار دهند. همچنین همه کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی به همراه افراد تحت تکفل، می‌توانند از مزایای این بیمه بهره‌مند شوند.

دوره انتظار بیمه تکمیلی ایران

یکی از شرایط بیمه تکمیلی که باید پیش از استعلام و خرید آن در نظر داشته باشید؛ مدت انتظار بیمه تکمیلی است. در این مدت، بیمه تعهدی برای جبران خسارت‌های شما نخواهد داشت. دوره انتظار در بیمه‌ایران برای موارد مختلف متفاوت است که از قرار زیر هستند:

 • دوره انتظار زایمان: 9 ماه
 • دوره انتظار بستری و جراحی: 3 ماه

البته باید بدانید که اگر سازمان یا گروه بیمه‌شده دارای سابقه بیمه تکمیلی به‌صورت پیوسته هستند؛ شرط دوره انتظار برای آن‌ها حذف خواهد شد.

شرایط سنی بیمه‌شدگان

یکی از موارد مهم برای تامین هزینه‌های درمان بیمه تکمیلی ایران، شرایط سنی بیمه‌شدگان است. طبق این شرایط، افرادی که در سنین کمتر از 10 سال و یا بیشتر از 70 سال قرار دارند؛ به‌عنوان موارد تکمیلی این پوشش قرار می‌گیرند. به عبارت بهتر برای برخورداری آن‌ها از مزایای بیمه تکمیلی، هزینه بیشتری دریافت خواهد شد.

بیمه‌شدگان می‌توانند افراد تحت تکفل خود را نیز بیمه کنند؛ اما باید شرایط بیمه تکمیلی را درباره سن و سایر موارد رعایت کنند. برای مثال فرزندان پس تا سن 20 سالگی مشمول این بیمه می‌شوند؛ البته در صورت اشتغال به تحصیل، این محدودیت سنی تا 26 سال افزایش خواهد یافت.

فرانشیز بیمه تکمیلی ایران

فرانشیز بیمه تکمیلی نیز یکی از مهم‌ترین موارد در زمان استعلام و خرید بیمه تکمیلی است؛ زیرا با دانستن این موضوع سقف تعهدات بیمه تکمیلی مشخص خواهد شد. بیمه درمان تکمیلی ایران دارای سقف فرانشیز مشخصی نیست؛ اما بازه تغییرات این عدد، از 10 تا 30 درصد متغیر است.

 

اطلاع از مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی ایران

بیمه تکمیلی ایران برای راحتی بیشتر مشتریان خود و عدم نیاز آن‌ها به تهیه مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی مانند پرونده پزشکی و صورتحساب‌های پرداخت‌شده، با تعداد زیادی از مراکز درمانی قرارداد بسته است. برای اطلاع از آدرس دقیق و تعداد این مراکز، می‌توانید به وب‌سایت بیمه‌ایران مراجعه کنید. در حال حاضر بیش از 1300 مرکز درمانی، آزمایشگاه، کلینیک‌های تخصصی، دندان‌پزشک و چشم‌پزشک، طرف قرارداد این بیمه هستند و خدمات مربوط به بیمه تکمیلی را ارائه می‌دهند.

مراحل دریافت خسارت بیمه تکمیلی

درصورتی‌که به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی ایران مراجعه کنید؛ نیازی به پشت سر گذاشتن مراحل دریافت خسارت بیمه تکمیلی نیست. زیرا در این موارد، تعهدات بیمه به‌طور خودکار بر روی هزینه‌های شما اعمال خواهند شد. شما می‌توانید در مرکز درمانی طرف قرارداد بیمه‌ایران، کارت ملی خود را ارائه دهید. به‌این‌ترتیب دیگر نیازی به ارائه معرفی‌نامه نیز وجود ندارد و می‌توانید از طریق سیستم آنلاین سدا، از مزایای بیمه تکمیلی بهره‌مند شوید.

بهترین مکان برای خرید بیمه تکمیلی کجا است؟

برای خرید بهترین بیمه تکمیلی باید خدمات، پوشش‌ها و تعهدات شرکت‌های بیمه را با هم مقایسه کنید. بیمیتو جایی است که شما می‌توانید بدون دغدغه زمان و مکان، همه شرکت‌ها را در سبد مقایسه قرار دهید. با ورود به وب‌سایت بیمیتو در هر ساعتی از شبانه‌روز، می‌توانید بیمه‌نامه موردنظر خود را خریداری کنید و آن را درب منزل خود تحویل بگیرید.

دقت کنید که اگر سفارش خود را در روزهای معمولی قبل از ساعت 9 شب و در روزهای تعطیل، قبل از ساعت 7 شب ثبت کنید؛ بیمه‌نامه شما در همان روز صادر خواهد شد. بنابراین می‌توانید در زمان بسیار کوتاهی بیمه‌نامه خود را به‌صورت رایگان دریافت کنید و نیازی به حضور در هیچ دفتر بیمه‌ای ندارید. همچنین می‌توانید از وب‌سایت بیمیتو به‌عنوان یک یادآور استفاده کنید که تاریخ تمدید بیمه را به شما یادآوری خواهد کرد.