بیمه بدنه کوثر

درباره بیمه بدنه کوثر

بیمه بدنه کوثربیمه بدنه کوثر

بیمه کوثر از شرکت‌های تازه تاسیس است که از سال 1389 فعالیت خود را آغاز کرده است و با ارایه انواع بیمه‌نامه‌ها همچنان به فعالیت خود در بازار بیمه کشور ادامه می‌دهد. بیمه بدنه ماشین هم یکی از بیمه‌هایی است که تحت شرایط مناسبی توسط این شرکت بیمه ارایه می‌شود. بیمه بدنه اگرچه بیمه‌ای اختیاری است اما بهتر است که بیمه‌گزار آن را تهیه کند. بیمه بدنه می‌تواند به بیمه‌گزار در جبران خسارت‌های مالی واردشده به خودرو کمک فراوانی کند. فرض کنید خودروی شما در تصادف با خودروی دیگر خسارت دیده است و مقصر حادثه نیز شما هستید. در این زمان همه خسارت واردشده را باید از درآمد خود بپردازید. با توجه به افزایش قیمت خودرو و به دنبال آن افزایش قیمت قطعات و لوازم خودرو پرداخت هزینه اندکی به عنوان حق بیمه بسیار به صرفه‌تر از پرداخت خسارت است. در این مطلب می‌خواهیم مزایای بیمه بدنه، پوشش‌های آن و نیز محاسبه بیمه بدنه را توضیح دهیم تا اگر قصد خرید این بیمه‌نامه را دارید با آشنایی کامل نسبت به خرید آن اقدام کنید.


مزایای بیمه بدنه کوثر را بهتر بشناسیممزایای بیمه بدنه کوثر را بهتر بشناسیم

بیمه کوثر بیمه بدنه را با مزایایی مخصوص به این شرکت ارایه می‌کند. مهم‌ترین مزایای بیمه بدنه داشتن پوشش‌های مختلف است که در حوادث گوناگون با پرداخت خسارت از بیمه‌گزار حمایت می‌کند. اما مزایای دیگری مانند تخفیف‌های مختلف برای خرید بیمه یا ساده کردن روند ارزیابی و پرداخت خسارت می‌توانند بیمه‌گزار را ترغیب کنند تا بیمه بدنه خود را از یک شرکت خاص تهیه کند. مثلاً در بیمه کوثر نزدیک به 80 مرکز پرداخت خسارت در کل کشور وجود دارد که تعداد قابل توجهی است. بخشی از این مراکز پرداخت خسارت به صورت سیار هستند یعنی کارشناس خسارت در محل حضور پیدا کرده و ارزیابی خسارت را انجام می‌دهد که این کار به روند پرداخت خسارت سرعت می‌بخشد.

محاسبه بیمه بدنه کوثرمحاسبه بیمه بدنه کوثر

در محاسبه بیمه بدنه کوثر و سایر شرکت‌های بیمه عوامل مختلفی تأثیرگذار هستند. اگر بخواهیم به طور کلی به این موارد اشاره کنیم باید بگوییم قیمت بیمه بدنه برای هر خودرو با توجه به ویژگی‌های آن خورو، پوشش‌ها و سقف تعهدات بیمه‌نامه و تخفیف‌های شرکت بیمه تعیین می‌شود.

ویژگی‌های خودرو: منظور از ویژگی‌های خودرو فاکتورهایی مثل سال ساخت، نوع و ارزش روز خودرو است که هر یک به طور مستقیم بر قیمت بیمه بدنه تأثیرگذار هستند. در خصوص سال ساخت باید بگوییم قیمت بیمه بدنه برای خودروهایی که سال ساخت آن‌ها جدیدتر است نسبت به خودروهایی که سال ساخت آن‌ها قدیمی‌تر است بیشتر می‌شود. البته علت این موضوع نیز مشخص است؛ زیرا هر چه سال ساخت خودرو جدیرتر باشد ارزش خودرو نیز بیشتر است. ارزش روز خودرو عامل مهمی در محاسبه بیمه بدنه است چون که شرکت بیمه خسارت‌های ایجادشده را بر اساس آن جبران می‌کند. بنابراین موقع خرید بیمه بدنه باید دقت کنید که ارزش روز خودرو را کمتر از قیمت واقعی آن اعلام نکنید چون در این صورت در روز حادثه مبلغ خسارت را به طور کامل دریافت نمی‌کنید.

پوشش‌ها و سقف تعهدات بیمه‌نامه: در صورتی که بیمه‌گزار هر یک از پوشش‌های اضافی بیمه بدنه را انتخاب کند مبلغی به حق بیمه وی اضافه می‌‎شود.

تخفیف‌های بیمه بدنه: نمی‌توانیم از بیمه بدنه صحبت کنیم اما به تخفیف‌های آن اشاره نکنیم؛ زیرا شرکت‌های بیمه برای اعمال تخفیف بر بیمه بدنه آزادی عمل زیادی دارند و این بیمه را با تخفیف‌های متنوعی ارایه می‌دهند. تخفیف‌هایی که شرکت‌های بیمه برای بیمه بدنه در نظر می‌گیرند نقش مهمی در کاهش قیمت این بیمه دارد بنابراین اگر می‌خواهید ارزانترین بیمه بدنه را بخرید باید ببینید کدام شرکت، تخفیف‌های بیشتری را ارایه می‌دهد.

محاسبه بیمه بدنه کوثر برای هر خودرو مطابق عوامل گفته‌شده صورت می‌گیرد. اگر می‌خواهید بدانید قیمت بیمه بدنه کوثر برای خودرو شما چقدر است می‌توانید استعلام این بیمه را انجام دهید. یک روش ساده برای دریافت استعلام بیمه بدنه کوثر استفاده از سامانه بیمیتو است. به کمک بیمیتو می‌توانید قیمت این بیمه را مشاهده کنید و همچنین در صورتی که شرایط استفاده از تخفیف‌های این شرکت را دارید عنوان تخفیف را وارد کنید تا بیمه را با قیمت کمتری بخرید.

پوشش‌های بیمه بدنه کوثر چیست؟پوشش‌های بیمه بدنه کوثر چیست؟

بیمه بدنه در همه شرکت‌های بیمه دو نوع پوشش ارایه می‌کند. اول پوشش‌های اصلی که به طور ثابت در بیمه‌نامه است و دوم پوشش‌های اضافی که در بیمه‌نامه منظور نمی‌شود و انتخاب آن‌ها به عهده بیمه‌گزار است. یعنی بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت اندکی حق بیمه اضافی با توجه به نیاز و صلاحدید خود هر یک از این پوشش‌ها را به بیمه‌نامه اضافه کند. در واقع بیمه‌گزار با انتخاب این پوشش‌ها خسارت بیشتری از شرکت بیمه دریافت می‌کند.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه کوثرپوشش‌های اصلی بیمه بدنه کوثر

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه کوثر شامل موارد زیر است:

خسارت ناشی از حوادث: اگر خودرو با اجسام ثابت یا متحرک برخورد کند یا این اجسام با خودروی شما برخورد کنند، مطابق خسارت واردشده به بیمه‌گزار غرامت پرداخت می‌شود. در خسارات جزیی برای بار اول تا سقف 90% برای بار دوم تا سقف 80% و برای بار سوم تا سقف 70% از خسارت ایجادشده به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. اگر خسارت کلی باشد تا 90% از خسارت واردشده یا همان ارزش روز خودرو به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. خسارات ناشی از سقوط و واژگونی خودرو نیز با همین شرایط تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

آتش سوزی، انفجار و صاعقه: خسارات کلی ناشی از آتش سوزی و انفجار و یا برخورد صاعقه با خودرو باشد تا 90% از ارزش روز خودرو توسط این بیمه قابل جبران است.

سرقت کلی: یعنی چنانچه خودروی بیمه‌گزار دزدیده شود و با گذشت 60 روز از تاریخ سرقت پیدا نشود، با داشتن بیمه بدنه کوثر تا 80% از ارزش روز خودرو به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

نوع پوششنوع خسارتسقف تعهدات
خسارت حوادث به جز سرقتکلیتا 90% ارزش خوردو
خسارت حوادث به جز سرقتجزیی

برای خسارت اول تا 90% مبلغ خسارت

برای خسارت دوم تا 80% مبلغ خسارت

برای خسارت سوم تا 70% مبلغ خسارت

خسارت آتش سوزیکلیتا 90% ارزش خودرو
سرقت کلیکلیتا 80% ارزش خودرو

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه کوثرپوشش‌های اضافی بیمه بدنه کوثر

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه بسیار مهم است و بسیاری از کارشناسان بیمه توصیه می‌کنند که در صورت خرید بیمه بدنه خودرو حتماً بیمه‌گزار پوشش‌های اضافی را انتخاب کند. دلیل این توصیه این است که انتخاب این پوشش‌ها تنها مبالغ اندکی به حق بیمه می‌افزاید در صورتی که در زمان حوادث تا میزان بالایی از خسارت واردشده را جبران می‌کند. پوشش‌های اضافی بیمه بدنه کوثر را در جدول زیر می‌توانید ببینید و در ادامه نیز می‌توانید توضیحات مربوط به هر پوشش‌ها را به طور مفصل بخوانید.

نوع پوششنوع خسارتسقف تعهدات
خسارت ناشی از پاشیدن رنگ، مواد اسیدی و شیمیاییجزیی/کلیبسته به میزان خسارت واردشده
خسارت ناشی از بلایای طبیعیجزیی/کلیبسته به میزان خسارت واردشده
سرقت درجاجزییتا 80% ارزش نو قطعات و لوازم به سرقت رفته
سرقت درجای لوازم فابریکجزییتا 20% ارزش خودرو
سرقت رینگ، لاستیک و باتریجزییتا 50% ارزش نو آن‌‌ها
نوسانات قیمت خودروکلیتا 50% از ارزش خودرو در زمان صدور
ایاب و ذهاب- 
شکست شیشهجزییسقف تعهدات با توجه به ارزش روز قیمت شیشه و هزینه نصب تعیین خواهد شد
ترانزیت-بسته به میزان خسارت در بیرون از کشور

- پرداخت خسارت‌هایی که در اثر پاشیده شدن رنگ، مواد شیمیایی و اسیدی بر روی بدنه خودرو ایجادشده باشد و میزان آن در بیمه کوثر بر اساس خسارت تعیین می‌شود.

- پرداخت خساراتی که در اثر بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و... ایجاد شده است.

- سرقت درجا یعنی سرقت قطعات و لوازم اتومبیل که با این پوشش، خسارت سرقت درجا تا سقف 80% از ارزش نو قطعات و لوازم به سرقت رفته پرداخت می‌شود.

- سرقت لوازم و قطعات فابریک خودرو در واقع جزیی از سرقت درجا محسوب می‌شود که پرداخت خسارت در آن متفاوت است و تا سقف 20% از ارزش خودرو به بیمه‌گزار خسارت پرداخت می‌کند. بیمه کوثر بر خلاف برخی دیگر از شرکت‌های بیمه، خسارت سیستم صوتی پنل‌دار را نیز پوشش می‌دهد اما باید پنل آن به شرکت بیمه داده شود.

- پرداخت خسارت واردشده به رینگ، لاستیک و باتری با احتساب هزینه استهلاکی که دارند تا سقف 50% از ارزش نو آن‌ها است.

- پوشش نوسانات قیمت خودرو یکی از پوشش‌های خوب بیمه بدنه است. با این پوشش اگر قیمت خودروی شما در زمان حادثه تغییر کرده باشد با این پوشش بر اساس ارزش روز خودرو به شما خسارت پرداخت می‌شود.

- پوشش هزینه ایاب و ذهاب: اگر خودروی بیمه‌گزار در اثر حوادث رخ داده در تعمیرگاه بوده و یا بیمه‌گزار به علت حوادث تحت پوشش بیمه‌نامه قادر به استفاده از خودروی خود نباشد، هزینه ایاب و ذهاب روزانه به وی پرداخت می‌شود.

- هزینه شکست شیشه: در صورت شکسته شدن شیشه‌های خودرو به دلایل تحت پوشش بیمه‌نامه، هزینه شکست شیشه به وی پرداخت می‌شود. میزان این خسارت بر اساس قیمت روز شیشه و هزینه نصب آن تعیین می‌شود.

- پوشش ترانزیت: به صورت عادی بیمه بدنه تنها در ایران قابل استفاده است و برای خودروهایی که از کشور خارج می‌شوند کاربرد ندارد. اما بیمه‌گزار با داشتن این پوشش می‌تواند خساراتی که در بیرون از کشور برای خودروی وی رخ می‌دهد را تحت پوشش قرار دهد.

استثناهای بیمه بدنه کوثر و حوادثی که تحت پوشش نیست را بشناسیداستثناهای بیمه بدنه کوثر و حوادثی که تحت پوشش نیست را بشناسید

همه حوادث تحت پوشش بیمه‌نامه قرار نمی‌گیرند و منطقی است که شرکت‌های بیمه محدودیت‌هایی را برای بیمه‌نامه‌ها در نظر بگیرند. در بیمه بدنه ماشین نیز مواردی وجود دارد که تحت پوشش بیمه‌نامه نبود و بابت آن خسارتی به بیمه‌گزار پرداخت نمی‌شود. استثنائات بیمه بدنه کوثر به شرح زیر است:

   
   
   
   
   
   
   
   
   

قیمت بیمه بدنه کوثرقیمت بیمه بدنه کوثر

بیمه بدنه مانند بیمه شخص ثالث نیست که حق بیمه پایه آن توسط بیمه مرکزی تعیین شود همین موضوع باعث می‌شود قیمت بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف، تفاوت قابل توجهی داشته باشد. اختلاف قیمت بیمه بدنه می‌تواند باعث شود بیمه‌گزار موقع خرید بیمه‌نامه دچار سردرگمی شود و نداند خرید خود را از کدام شرکت بیمه انجام دهد. برای این که به این شرایط دچار نشوید بهتر است دلایل اختلاف قیمت بیمه بدنه را در شرکت‌های مختلف بررسی کنید. پوشش‌های درخواستی، سقف تعهدات بیمه‌نامه و تخفیف‌هایی بیمه هر یک می‌تواند باعث این اختلاف قیمت شود پس لازم است هر یک از این موارد را در شرکت‌ موردنظرتان بررسی کنید. در گام بعد نیز لازم است به کیفیت پرداخت خسارت شرکت بیمه توجه کنید برای مثال ببینید آیا شرکت بیمه موردنظر شما مرکز پرداخت خسارت سیار دارد یا نه. ممکن است در ابتدا فکر کنید که خدمات همه شرکت‌های بیمه مثل یکدیگر است اما اگر دقیق‌تر بررسی کنید متوجه می‌شوید همین دلایل ساده می‌تواند باعث تفاوت قیمت بیمه بدنه در شرکت‌های بیمه شود. اگر استعلام بیمه بدنه کوثر را انجام دهید متوجه می‌شوید قیمت بیمه بدنه کوثر نسبت به بسیاری از شرکت‌های بیمه کمتر است. این شرکت همچنین امکان ارزیابی خسارت بیمه بدنه را به صورت سیار فراهم کرده است. در حال حاضر می‌توانید به سایت بیمیتو وارد شوید و استعلام بیمه بدنه کوثر را انجام دهید. به کمک بیمیتو می‌توانید قیمت و شرایط بیمه بدنه را بین شرکت‌های بیمه مقایسه کنید و بیمه‌ای را سفارش دهید که مطابق نیازتان است.

تخفیف بیمه بدنه کوثر و استفاده از آن در خریدتخفیف بیمه بدنه کوثر و استفاده از آن در خرید

بیمه بدنه کوثر دارای تخفیفاتی است که بیمه‌گزار می‌تواند با داشتن شرایط از این تخفیف‌ها استفاده کرده و بیمه خود را با قیمت پایین‌تری خریداری کند. تخفیف‌های بیمه بدنه کوثر موارد زیر هستند.

   
تعداد سال‌‌های عدم خسارت بیمه بدنهمیزان تخفیف
1 سال عدم خسارت%25
2 سال عدم خسارت%35
3 سال عدم خسارت%45
4 سال عدم خسارت و بیشتر%60
   
   
ارزش خودرومیزان تخفیف
خودروهای کمتر از 200 میلیون تومان%55
خودروهای بیشتر از 200 میلیون و کمتر از 500 میلیون تومان%60
خودروهای بیشتر از 500 میلیون تومان%65
   

تمدید بیمه بدنه کوثرتمدید بیمه بدنه کوثر

همه بیمه‌نامه‌ها یک تاریخ سررسید دارند که پس از آن تاریخ، شرکت بیمه دیگر تعهدی در قبال بیمه‌گزار ندارد. حال در خصوص بیمه بدنه اگر بیمه‌گزار بخواهد خودرو را مجدداً تحت پوشش بیمه قرار دهد باید بیمه‌نامه را تمدید کند. بیمه‌گزار می‌تواند تمدید بیمه‌نامه را با همان شرکت بیمه قبلی انجام دهد و یا شرکت جدیدی را انتخاب کند. همان‌طور که می‌دانید برای صدور بیمه بدنه لازم است کارشناس بیمه از خودرو بیمه‌گزار بازدید کند. اما اگر بیمه‌گزار، بیمه بدنه را با همان شرکت قبلی تمدید کند در بعضی از مواقع نیاز به بازدید از خودرو نیست. بیمه کوثر در شرایط زیر بیمه بدنه را بدون این که نیاز به بازدید از خودرو باشد برای بیمه‌گزار تمدید می‌کند.

 • از تاریخ سررسید بیمه‌نامه نگذشته باشد.
 • بیمه‌گزار افزایشی در پوشش‌های اضافی بیمه‌نامه نسبت به سال گذشته نداده باشد.
 • قیمت خودرو در سال جدید نسبت به سال گذشته بیش‌‌تر از 50 درصد گران‌تر نشده باشد.

مراحل روند دریافت خسارت بیمه بدنه کوثرمراحل روند دریافت خسارت بیمه بدنه کوثر

بیمه‌گزار از زمان وقوع تصادف باید نهایتاً ظرف 5 روز کاری به شعب مراکز پرداخت خسارت مراجعه کرده و اعلام خسارت کند و یا مدارک لازم را از طریق پست سفارشی طی مدت‌زمان اعلام شده به نزدیک‌ترین مرکز پرداخت خسارت ارسال کند. پس از آن نیز شرکت بیمه کوثر موظف است که بر اساس اسناد و مدارک و گزارش پلیس میزان خسارت را تعیین و نسبت به پرداخت آن اقدام کند.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه کوثرمدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه کوثر

برای این‌که شرکت بیمه بتواند خسارت وارد شده را تعیین کرده و میزان آن را مشخص کند باید مدارک لازم در این خصوص را به این شرکت تحویل دهید تا بتوانید خسارت خود را دریافت کنید. این مدارک عبارت‌اند از:

   
   
   
   
   
   
   
   

چگونه بیمه بدنه را آنلاین بخریم؟چگونه بیمه بدنه را آنلاین بخریم؟

سریع‌ترین راه خرید بیمه بدنه، خرید آنلاین آن است. کافی است به سایت بیمیتو مراجعه و با انتخاب گزینه بیمه بدنه، مشخصات خودروی خود را وارد کنید. سپس به صفحه مقایسه وارد می‌شوید که در آن می‌توانید قیمت بیمه بدنه را در بین شرکت‌های مختلف مشاهده کنید و همچنین می‌توانید تعداد و سقف پوشش‌ها را نیز مطابق با نیاز خود تعیین کنید. پس از این مراحل اگر از خرید خود مطمئن هستید می‌توانید خرید بیمه بدنه را به صورت آنلاین انجام دهید. در طول قبت درخواست خرید، برای بازدید خودرو نیز می‌توایند بازه زمانی مورد نظر خود را انتخاب کنید تا در آن تاریخ کارشناس بیمیتو برای بازدید خودروی شما به محل اعزام شود. در نهایت بیمه‌نامه صادرشده به صورت کاملاً رایگان برای بیمه‌گزار ارسال می‌شود.