بیمیتو خرید آنلاین بیمه
بیمیتو خرید آنلاین بیمه

بیمه آتش‌سوزی و زلزله کوثر

شرکت بیمه کوثر از سال 1389 شروع به‌کار کرده و امروز با ۳۱ شعبه و بیش از ۷۰۰ نمایندگی در سراسر کشور خدمات بیمه‌ای ارائه می‌کند. این شرکت انواع محصولات بیمه‌ای از جمله انواع بیمه نامه عمر و زندگی و همچنین بیمه نامه ماشین (بدنه و ثالث) و مسافرتی و تکمیلی را صادر می‌کند. سهم بیمه کوثر از بازار بیمه کشور حدود ۴ درصد است. یکی از محصولات بیمه‌ای این شرکت انواع بیمه آتش سوزی است که با شرایط متنوع در طرح‌های مختلف ارائه می‌شود

پوشش‌های بیمه آتش‌سوزی و زلزله کوثر

بیمه آتش‌سوزی و زلزله کوثر

شما می‌توانید خسارات و زیان‌هایی که بر اثر آتش‌سوزی بر اموال و دارایی شما وارد می‌شود با بیمه آتش‌سوزی کوثر جبران کنید. ساختمان، اثاث داخل منزل و تاسیسات از جمله مواردی هستند که تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی قرار می‌گیرند. البته بیمه آتش‌سوزی تنها خسارات مالی را در بر می‌گیرد و جبران‌کننده خسارات مالی شما نخواهد بود.

حریق، انفجار و صاعقه پوشش‌های اصلی بیمه آتش‌سوزی هستند. شما می‌توانید با پرداخت حق بیمه بیشتر موارد دیگری مانند ظروف تحت فشار صنعتی، ترکیدگی لوله، سیل، طوفان، زلزله، سقوط هواپیما، خسارات ناشی از آب باران و ذوب برف، شکسته شدن شیشه، سرقت با شکست حرز و هزینه برداشت ضایعات را هم به بیمه خود اضافه کنید.

همچنین ممکن است در مواردی آتش‌سوزی در منزل یا محل کار شما به همسایگان شما هم خساراتی وارد کند. جبران خسارات وارده به شخص ثالث هم به درخواست شما و با پرداخت حق بیمه به بیمه شما اضافه می‌شود.      

 • به طور کل خطراتی که در بیمه‌نامه شما ذکر نمی‌شوند، از تعهد بیمه کوثر خارج هستند. موارد زیر از جمله مهم‌ترین اثتثنائات بیمه آتش‌سوزی هستند.

  جنگ، جنگ داخلي، اعتصاب، آشوب، انقلاب، قيام و كودتا  

  اقدامات احتياطي مقامات نظامي و انتظامي در مواقع صلح 

  انفجار مواد منفجره مانند ديناميت، تي‌ان‌تي و باروت 

  تشعشعات و فعل‌ و انفعالات هسته‌اي

  فلزات گران‌قیمت، جواهرات و سنگ‌های قیمتی

  آثار هنری و نسخه‌های خطی

  اوراق بهادار، پول و مسکوکات

  جمع‌آوری مجدد اطلاعات و تنظیم دوباره دفترهای بازرگانی

 • برای استعلام بیمه آتش سوزی کوثر در سایت ازکی باید اطلاعات زیر را در فرم مربوطه پر کنید:

  شهر محل ساختمان و نوع کاربری آن 

  نوع بیمه‌ نامه (مسکونی یا صنعتی)

  متراژ ساختمان 

  ارزش اثاثیه و کالاهایی که می‌خواهید در بیمه نامه ثبت شوند

  سپس با توجه به اطلاعاتی که وارد کرده‌اید لیستی از قیمت بیمه آتش‌ سوزی شرکت‌های مختلف بیمه در اختیارتان قرار می‌گیرد و می‌توانید شرایط و قیمت بیمه آتش سوزی کوثر را با دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید.

 • بیمه آتش سوزی یک بیمه نامه اموال محسوب می‌شود. یعنی خسارت‌های مالی وارد شده به بنای ساختمان و لوازم و اثاثیه بیمه‌شده را پرداخت می‌کند. پس حق بیمه پرداختی به ارزش و قیمت ساختمان و اثاثیه بستگی دارد. معمولا برای محاسبه بیمه آتش سوزی  و زلزله کوثر معمولا عوامل زیر درنظر گرفته می‌شود:

  ارزش ساختمان و متراژ

  نوع سازه و عمر بنا

  ارزش اثاثیه و اموال موجود در ساختمان (به‌غیر از طلا، جواهرات و پول نقد یا نسخه‌های خطی و قدیمی)

  تعداد و سقف تعهدات پوشش‌های اضافی بیمه نامه

  مدت اعتبار بیمه نامه

  شرایط بیمه نامه (سرمایه ثابت یا شناور)

 • با یک گوشی موبایل هوشمند ساده که به اینترنت دسترسی دارد می‌توانید خرید آنلاین بیمه آتش سوزی کوثر از سایت ازکی را انجام بدهید. فرقی هم نمی‌کند که می‌خواهید برای یک ساختمان مسکونی بیمه آتش سوزی بخرید یا کارخانه و کارگاه و حتی فروشگاه و انبار. قبل از خرید هم می‌توانید شرایط و قیمت بیمه آتش سوزی برای یک ساختمان با نوع کاربری، متراژ، نوع سازه و عمر بنای مشخص را در شرکت‌های بیمه مختلف با هم مقایسه کنید و بهترین بیمه نامه را برای ساختمان و اثاثیه و لوازم خود بخرید.

 • براساس قانون داشتن بیمه آتش سوزی ساختمان‌‌های مسکونی اجباری است. کارخانه‌ها و کارگاه‌ها هم که باید حتما بیمه آتش سوزی داشته باشند. بنابراین همیشه باید حواستان به تاریخ اعتبار بیمه نامه باشد. اگر زمان سررسید بیمه آتش سوزی و زلزله شما در شرکت بیمه کوثر نزدیک است، نیازی به مراجعه حضوری به نمایندگی بیمه را ندارید. می‌توانید تمدید بیمه آتش سوزی کوثر را با ازکی آنلاین انجام بدهید.

 • برای دریافت خسارت بیمه‌نامه آتش‌سوزی بیمه کوثر در سریع‌ترین زمان ممکن (حداکثر 5 روز بعد از وقوع حادثه) اقدام کنید. در هنگام حادثه و بعد از آن شخص بیمه‌گذار موظف است اقدامات لازم برای جلوگیری از گسترش خسارت را انجام دهد. بیمه‌گذار نباید بدون هماهنگی با بیمه‌گر تغییری در محل حادثه ایجاد کند که ممکن است ارزیابی خسارت را دچار مشکل کند. مگرآنکه آن تغییر برای جلوگیری از خسارت بیشتر باشد.

  اگر حادثه‌ای در منزل یا محل کار ما رخ داد برای دریافت خسارت، ابتدا خسارت خود را به‌صورت کتبی اعلام می‌کنیم. بعد از تکمیل مدارک یک کارشناس برای ارزیابی خسارت به منزل ما اعزام می‌شود. بعد از محاسبه خسارت یک حواله خسارت برای ما صادر می‌شود. در نهایت بعد از آنکه فرم مفاصاحساب را تکمیل کردیم، خسارت به ما پرداخت می‌شود.

  مدارک زیر برای دریافت خسارت لازم است:

  بیمه‌نامه

  فرم تکمیل‌شده اعلام خسارت

  گزارش حادثه از مراجع ذی‌صلاح مانند آتش‌نشانی

  مدارک شناسایی بیمه‌گذار و ذی‌نفعان شامل تصویر کارت ملی و شناسنامه  

کوثر از نگاه مشتریان

همیشه برای خواندن نظرات شما آماده‌ایم.

مهدی حمیدبیگی

مهدی حمیدبیگی

خریدار

پنج‌شنبه ظهر بود که رفتم بیمه بخرم. اما دفتر بیمه بسته بود. همونجا با موبایل سرچ کردم؛ دیدم میشه بیمه‌م رو آنلاین خرید. خیلی سریع کارم رو راه انداختن و نذاشتن جریمه بیمه‌م بیشتر شه.

ایران‌دخت امیدوار

ایران‌دخت امیدوار

خریدار

اینکه تو همون روزی که می‌خواستم بیمه‌م رو تمدید کنم تونستم پیشنهادهای شرکت‌های مختلفو با هم مقایسه کنمو همون روز هم بیمه‌م رو تحویل بگیرم خیلی برام جالب بود.

حمیدرضا عباسی

حمیدرضا عباسی

خریدار

وقتی پرداخت رو انجام دادم پسرام گفتن فک کردی بیمه رو می‌شه اینترنتی خرید؟!! اما وقتی پیکتون برام بیمه رو اورد بهشون گفتم ببینین اینم بیمه!

برای خواندن نظرات بیشتر اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول

faq-img

بیمه آتش سوزی کوثر پوشش‌های اصلی مانند آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه را ارائه می‌دهد. با پرداخت حق بیمه بیشتر، می‌توانید پوشش‌های اضافی مانند سیل، زلزله، طوفان، رانش زمین و سرقت با شکست حرز را به بیمه‌نامه خود اضافه کنید.

بله، بر اساس درخواست و با پرداخت حق بیمه مربوطه، می‌توانید پوشش جبران خسارات وارده به شخص ثالث، از جمله همسایگان را به بیمه‌نامه خود اضافه کنید.

برای استعلام و خرید بیمه آتش سوزی کوثر، می‌توانید به سایت ازکی مراجعه کنید، اطلاعات مربوط به ساختمان و اموال خود را وارد کنید و با توجه به پیشنهادات دریافتی، شرایط و قیمت‌ها را مقایسه و انتخاب نمایید.

عواملی مانند ارزش و متراژ ساختمان، نوع سازه و عمر بنا، ارزش اثاثیه و اموال موجود در ساختمان، تعداد و سقف تعهدات پوشش‌های اضافی، و مدت اعتبار بیمه‌نامه در محاسبه حق بیمه تأثیر دارند.

برای دریافت خسارت نیاز به ارائه بیمه‌نامه، فرم تکمیل‌شده اعلام خسارت، گزارش حادثه از مراجع ذی‌صلاح مانند آتش‌نشانی، و مدارک شناسایی بیمه‌گذار و ذی‌نفعان است. این اقدامات به تسریع فرآیند پرداخت خسارت کمک می‌کند.