بیمه موتور سیکلت كوثر

درباره بیمه موتور سیکلت كوثر

بیمه موتور کوثر

بیمه کوثر یکی از شرکت‌های خصوصی بیمه است که در پاییز سال 1389 تاسیس شد؛ دارایی این شرکت در حال حاضر به بیش از 6 هزار میلیارد ریال می‌رسد. بیمه کوثر در حال حاضر به انجام انواع عملیات بیمه‌ای مستقیم در زمینه‌های مختلف بیمه زندگی، اموال، اشخاص، مسئولیت و مهندسی می‌پردازد. همچنین بیمه‌های اتکایی را از موسسه‌های بیمه در داخل و خارج از کشور قبول می‌کند و برای افزایش سود بیمه‌شدگان، سرمایه‌گذاری‌هایی را در زمینه‌های مختلف انجام می‌دهد.

بیمه موتور کوثر چیست؟

شرکت بیمه کوثر دو نوع بیمه را برای انواع موتورسیکلت ارائه می‌دهد که به نام‌های بیمه شخص ثالث موتور و بیمه بدنه شناخته می‌شوند. البته خرید بیمه بدنه برای موتورسیکلت چندان رایج نیست و بیشتر افراد تنها به خرید بیمه‌نامه شخص ثالث اکتفا می‌کنند. بیمه‌نامه شخص ثالث موتورسیکلت ازنظر پوشش‌ها و تعهدات تفاوت چندانی با بیمه شخص ثالث خودرو ندارد. اما بیمه بدنه آن از نظر پوشش‌های ارائه شده نسبت به خودرو، محدودتر است.

قیمت بیمه موتور

قیمت بیمه موتور در شرکت کوثر با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود؛ یکی از این عوامل، نوع موتورسیکلت است. از این نظر موتورها به چهار دسته برقی، دنده‌ای، سه‌چرخه و دارای ساید کار تقسیم می‌شوند. موتورهایی با سه چرخ و یا دارای ساید کار، باید حق بیمه بیشتری را برای خرید بیمه‌نامه شخص ثالث یا دیگر انواع بیمه موتور بپردازند.

علاوه بر این تعداد سیلندرها هم در حق بیمه موتورسیکلت تاثیرگذار است؛ در ابتدای هر سال بیمه مرکزی قیمت پایه بیمه‌های مختلف موتورسیکلت را به شرکت‌های بیمه ابلاغ می‌کند. یکی از عوامل تاثیرگذار در این قیمت‌گذاری، تعداد سیلندرها است. بر این اساس هرچه تعداد سیلندرها و قدرت موتور بیشتر باشد؛ قیمت بیمه آن هم بالاتر خواهد بود.

در کنار این موارد سال تولید موتور هم به‌عنوان یک عامل تاثیرگذار در تعیین حق بیمه‌نامه شخص ثالث آن تاثیرگذار است. واضح است که موتورهای جدیدتر، ریسک کمتری برای بیمه دارند؛ به همین دلیل حق بیمه کمتری را باید بپردازند.

شرکت بیمه کوثر برای ارائه بیمه موتورسیکلت ارزان به صاحبان این وسیله نقلیه، تمهیداتی را اندیشیده است. برای مثال درصورتی‌که شما حق بیمه خود را به‌صورت نقدی بپردازید؛ تخفیفی برای شما در نظر گرفته می‌شود. همچنین می‌توانید از تخفیف عدم خسارت هم برای کاهش قیمت بیمه‌نامه موتورسیکلت استفاده کنید.

درباره بیمه شخص ثالث موتور

بیمه شخص ثالث یکی از بیمه‌هایی است که داشتن آن از سوی قانون برای همه صاحبان موتورسیکلت اجباری شده است. حق بیمه شخص ثالث موتور به‌صورت پایه از سوی بیمه مرکزی اعلام می‌شود؛ اما شرکت‌های بیمه می‌توانند بسته به طرح‌های مختلف و تخفیف‌های خود این قیمت پایه را تغییر دهد.

همچنین در بیمه کوثر امکان خرید بیمه موتور قسطی را برای رانندگان فراهم کرده است تا بتوانند با صرف هزینه کمتری موتور خود را در برابر حوادث بیمه کنند. بیمه‌نامه شخص ثالث موتور تعهدات مختلفی را ارائه می‌دهد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جبران خسارت‌های جانی وارد شده به اشخاص ثالث شامل عابرین پیاده، موتورسیکلت‌های دیگر یا خودروها
 • جبران خسارت‌های جانی واردشده به راننده مقصر شامل تامین هزینه‌های پزشکی درمان، فوت و نقص عضو کلی یا جزئی
 • جبران خسارت‌های جانی واردشده به اشخاص ثالث

نکته مهم اینجا است که در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث یا اتمام اعتبار آن، راننده در زمان اقدام برای خرید یا تمدید، باید جریمه بیمه موتور را بپردازد. اما بیمه کوثر در بازه‌های زمانی خاصی این جریمه‌ها را می‌بخشد و رانندگان می‌توانند تنها با پرداخت حق بیمه شخص ثالث موتور، اقدام به بیمه کردن موتور خود کنند. برای استفاده از این طرح‌ها باید پیگیر اخبار بیمه کوثر باشید.

نکته مهم دیگر این است که بیمه شخص ثالث موتور دارای استثنائاتی هم هست؛ به این معنا که در برخی از موارد هیچ هزینه‌ای برای جبران خسارت به راننده پرداخت نخواهد شد. این استثنائات عبارت‌اند از:

 • رانندگی در حالت مستی یا در زمان استعمال مواد مخدر
 • تصادف‌های عمدی یا ساختگی
 • عدم داشتن گواهینامه موتور
 • رانندگی با موتورسیکلت سرقتی

بیمه بدنه موتور چه مواردی را پوشش می‌ دهد؟

هرچند پوشش‌های بیمه بدنه موتور نسبت به خودرو محدودتر هستند؛ اما با استفاده از این بیمه‌نامه امکان جبران خسارت‌های زیادی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جبران خسارت‌های ناشی از آتش‌سوزی
 • سرقت موتور
 • تصادف با اجسام متحرک یا ثابت
 • انفجار و آتش‌سوزی

مدت اعتبار بیمه موتور سیکلت کوثر

بیمه موتورسیکلت همانند بیمه شخص ثالث خودرو به‌صورت یک‌ساله ارائه می‌شود؛ شرکت بیمه کوثر هم این نوع بیمه را با اعتبار 12 ماهه عرضه می‌کند. اما در مواردی می‌توانید از بیمه موتور سیکلت یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه یا نه ماهه استفاده کنید. قیمت بیمه موتور سیکلت یک ماهه برابر خیلی کمتر از بیمه‌های یک‌ساله است. به همین دلیل است که بیمه‌های کوتاه‌مدت در نگاه اول از دید اقتصادی به‌صرفه‌تر به نظر می‌رسند؛ اما در درازمدت بیمه‌های 12 ماهه گزینه بهتری برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها به شمار می‌روند. 

خرید آسان انواع بیمه موتورسیکلت با بیمیتو

هرچند بیمه‌های شخص ثالث و بدنه موتورسیکلت دارای نرخ پایه مشخصی هستند؛ اما شرکت‌های بیمه می‌توانند با ارائه طرح‌های خاص و تخفیف‌هایی این قیمت را کاهش دهند. به همین دلیل در زمان خرید بیمه موتور باید همه شرکت‌های بیمه را بررسی کرده و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

بیمیتو این فرصت را در اختیار شما قرار داده تا خدمات شرکت‌های بیمه مختلف را با هم مقایسه کنید. همچنین با استفاده از این وب‌سایت می‌توانید پس از انتخاب گزینه موردنظر خود، برای خرید اقدام کنید. با خرید از بیمیتو دیگر دردسرهای مراجعه حضوری یا ناقص بودن مدارک را نخواهید داشت.

در این وب‌سایت تنها کافی است سفارش خرید خود را تا پیش از ساعت 9 شب در روزهای عادی و تا قبل از ساعت 7 شب در روزهای تعطیل ثبت کنید تا بیمه‌نامه در همان روز برای شما صادر شود. بیمیتو این بیمه‌نامه را در مدت کوتاهی و بدون نیاز به پرداخت هزینه ارسال، برای شما خواهد فرستاد.