بیمه شخص ثالث کوثر

بیمه شخص ثالث کوثر

بیمه کوثر یکی از جدیدترین شرکت‌های بیمه است که حدود 10 سال از زمان تاسیس آن می‌گذرد. این شرکت بیمه در طول این یک دهه در تلاش بوده که بهترین و متنوع‌ترین خدمات بیمه‌ای را به مشتریان خود ارائه کند و به همین دلیل در حال حاضر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. شرکت بیمه کوثر در سراسر کشور نزدیک به 1000 نماینده فعال و 100 شعبه دارد تا مشتریان بتوانند در همه شرایط از خدمات این شرکت استفاده کنند.

با توجه به اجباری بودن بیمه شخص ثالث برای همه خودروها، شرکت بیمه کوثر نیز تلاش کرده است که بخشی از مشتریان این بازار بزرگ را به خود اختصاص دهد. این بیمه‌نامه به‌منظور جبران خسارات وارد شده به اشخاص و اشیا تعریف شده است تا در زمان تصادف خودروی مقصر بتواند با استفاده از بیمه‌نامه و بدون نیاز به درگیر شدن با مراجع قضایی مختلف خسارت را جبران کند.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث کوثر

شرکت بیمه کوثر پوشش‌های این بیمه‌نامه را در چند بخش مختلف تعریف کرده است تا محاسبه میزان خسارت و پرداخت آن راحت‌تر باشد. در این بیمه‌نامه همه شرایط ممکن در زمان وقوع حادثه پیش‌بینی شده است و رانندگان مقصر می‌توانند از خدمات بیمه کوثر به‌طور کامل استفاده کنند.

 • پوشش‌های جانی بیمه کوثر

پوشش‌های جانی برای جبران خسارات در تصادفات منجر به جرح یا فوت با عابر پیاده یا خودروی دیگر تعریف شده‌اند. در این بخش غرامت فوت، نقص عضو و درمان‌های پزشکی افراد آسیب‌دیده توسط شرکت بیمه پرداخت می‌شود. البته این هزینه‌ها به میزان سقف تعهدات شرکت است و در صورت بیشتر شدن از این مقدار پرداخت هزینه مازاد بر عهده بیمه‌شده خواهد بود. در بخش فوت سقف تعهد بیمه شخص ثالث کوثر در حد دیه فرد بالغ در ماه حرام است و در سایر موارد نیز بنا بر قوانین بیمه مرکزی تعریف می‌شود.

 • پوشش‌های مالی بیمه کوثر

پوشش‌های مالی برای جبران خسارات واردشده به سایر وسایل نقلیه، بار آن‌ها یا اشیای موجود در جاده و خیابان تعریف شده‌اند. مبلغ خسارت در این پوشش‌ها با توجه به سقف تعهدات بیمه تعیین می‌شود و ارتباطی به قیمت وسیله نقلیه دیگر یا ارزش بار آسیب‌دیده ندارد.

 • پوشش رانده مقصر بیمه کوثر

در مواردی که راننده مقصر در اثر حادثه فوت کند یا آسیب ببیند، بیمه کوثر هزینه‌های پزشکی و درمان یا غرامت فوت را پرداخت می‌کند. همچنین نقص عضو ناشی از حادثه نیز تا سقف تعهدات بیمه قابل جبران است.

قیمت بیمه شخص ثالث کوثر چگونه تعیین می‌شود؟

در زمان محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث کوثر فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته می‌شوند. اصلی‌ترین این فاکتورها نرخ دیه است که هرسال توسط ستاد دیه کشور اعلام می‌شود. علاوه بر این عوامل دیگری نیز بر روی قیمت تاثیر می‌گذارد که در ادامه آمده‌اند.

 • قیمت و ارزش روز خودرو
 • میزان پوشش مالی و خسارات مورد درخواست شخص بیمه‌شده
 • سال ساخت و مدل خودرو
 • کیلومتر کارکرد
 • حق بیمه پایه که توسط بیمه مرکزی تعیین می‌شود.
 • مدت اعتبار بیمه‌نامه که معمولا یک سال است.

علاوه بر این‌ها در صورت دیرکرد در تمدید بیمه‌نامه جریمه‌ای نیز برای شما در نظر گرفته می‌شود که به مبلغ حق بیمه اضافه خواهد شد. شرکت بیمه کوثر برای رانندگانی که ایمن رانندگی می‌کنند تخفیف‌هایی را در نظر گرفته است. درواقع به ازای هرسال عدم استفاده از بیمه‌نامه و پرداخت خسارت، درصدی از مبلغ حق بیمه کسر می‌شود که در ادامه آمده است.

مدت‌زمان عدم خسارت (سال)درصد تخفیف
15
210
315
420
525
630
735
840
945
1050
1155
1260
1365
14 سال و بالاتر70

نحوه پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث کوثر

در زمان وقوع حادثه لازم است که حداکثر 5 روز بعد از وقوع حادثه شخص بیمه‌شده یا یکی از بستگان او برای اعلام خسارت به شعب بیمه کوثر مراجعه کنید. شرکت بیمه کوثر خسارت را به دو صورت بدون کروکی و با کروکی به افراد پرداخت می‌کند. در هر دو مورد لازم است که مدارک زیر را در زمان اعلام خسارت همراه داشته باشید.

 • اصل و کپی بیمه‌نامه شخص ثالث طرفین حادثه
 • اصل و تصویر گواهینامه و کارت خودروی طرفین حادثه
 • اصل و کپی کارت ملی طرفین حادثه
 • سند مالکیت خودروی آسیب‌دیده

بعد از ارائه این مدارک در صورت لزوم، کارشناس مورد اعتماد شرکت بیمه خودروی آسیب‌دیده را بررسی می‌کند تا خسارت واردشده به آن برآورد شود. همچنین در مواردی نیز برای تشخیص دقیق‌تر میزان خسارت نیاز به بازدید از خودروی مقصر هم وجود دارد.

در مواردی که پلیس در محل حاضر شده و کروکی کشیده است، باید همراه با مدارک گفته‌شده اصل کروکی و گزارش کارشناسی راهنمایی و رانندگی را نیز ارائه دهید. توجه داشته باشید که در مواردی که کروکی از نوع غیرسازشی است، نیاز به ارائه برگه بازجویی طرفین حادثه و گزارش رسمی کارشناس دادگستری وجود دارد. در بعضی موارد خاص نماینده بیمه از شما رای محاکم قضایی را نیز خواهد خواست.

در مواردی که بدون کروکی یا گزارش مقام قضایی برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث کوثر مراجعه می‌کنید، ممکن است شرکت بیمه نپذیرفته و از شما بخواهد که کروکی حادثه را ارائه دهید. این مورد معمولا در خسارات کم و مواقعی که طرفین حادثه باهم سازش می‌کنند اتفاق میافتد. در این مواقع حضور هر دو خودرو در محل الزامی است تا کارشناس با بررسی دقیق میزان خسارت را تعیین کند.

توجه داشته باشید که در صورت استفاده از بیمه‌نامه کل تخفیف آن از بین نمی‌رود و شرکت به‌صورت پلکانی و با توجه به جدول زیر بخشی از تخفیف را به ازای هر بار استفاده کم می‌کند.

نوع خسارت / تعداد1 بار2 بار3 بار و بیشتر
مالی20 درصد30 درصد40 درصد
جانی و بدنی30 درصد70 درصد100 درصد

نکته دیگری که در خصوص پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث کوثر وجود دارد، مدارک لازم برای پرداخت خسارت منجر به جرح و فوت است. در این نوع خسارات مدارک باید طبق جدول زیر به شعب بیمه ارائه شوند.

مدارک موردنیاز برای پرداخت خسارت در تصادفات منجر به جرح

·      اصل و کپی کارت و سند خودرو

·      کپی برابر اصل گزارش مقامات انتظامی

·      اصل و کپی کارت ملی راننده مقصر

·      اصل و کپی بیمه شخص ثالث کوثر

·      گواهینامه راننده مقصر

مدارک موردنیاز برای پرداخت خسارت در تصادفات منجر به فوت

·      جواز دفن و خلاصه رونوشت وفات

·      گواهی انحصار وراثت

·      کپی همه صفحات شناسنامه باطل‌شده متوفی

·      کپی شناسنامه اولیای دم

·      قیم‌نامه

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث کوثر از بیمیتو

با توجه به اهمیت بیمه شخص ثالث و اجباری بودن آن ازنظر قانون نباید حتی یک روز را برای تمدید این بیمه‌نامه از دست بدهید. اگر فرصت کافی برای مراجعه حضوری به شعب بیمه و استفاده از خدمات آن‌ها را ندارید یا همیشه به دلیل فراموش کردن زمان تمدید مشمول جریمه می‌شوید، بهتر است از خدمات بیمیتو استفاده کنید. یادآور تمدید بیمیتو در روزهای باقیمانده تا اتمام اعتبار بیمه‌نامه به شما هشدار می‌دهد تا آن را فراموش نکنید. علاوه بر این امکان خرید و تمدید بیمه شخص ثالث کوثر به‌صورت آنلاین را برای شما فراهم کرده است. به‌این‌ترتیب می‌توانید زمانی که پشت چراغ‌قرمز یا در ترافیک هستید، بیمه‌نامه خود را به‌سرعت تمدید کنید.

بعد از تمدید یا خرید بیمه‌نامه از بیمیتو آن را درب منزل خود تحویل می‌گیرید؛ البته لازم نیست که برای پرداخت هزینه پست دست‌به‌جیب شوید. چراکه خدمات ارسال بیمیتو کاملا رایگان هستند. اگر در هر بخش از خرید، تمدید یا تحویل بیمه‌نامه به مشکل برخوردید، آن را با تیم پشتیبانی در میان بگذارید تا هرچه سریع‌تر مشکلات برطرف شوند. ضمن اینکه سوالات خود را نیز می‌توانید از آن‌ها بپرسید تا انتخابی درست داشته باشید.