بیمه موتور سیکلت معلم

درباره بیمه موتور سیکلت معلم

بیمه موتورسیکلت معلم

بیمه معلم از سال 1373 فعالیت خود را آغاز کرده و در این مدت موفق به جذب مشتریان زیادی در سراسر کشور شده است. این شرکت در بخش‌های مختلف بیمه‌ای مانند شخص ثالث، بدنه، موتورسیکلت، آتش‌سوزی و زلزله، عمر، مسافرتی و... کار می‌کند تا خسارات واردشده به مشتریان در همه زمینه‌ها تا حد خوبی جبران شود. این شرکت یک شرکت خصوصی است که در لیست سهامداران آن نام موسسات بزرگی همچون بانک صادرات، بانک سرمایه، شرکت بازرسی مهندسی و صنعتی ایران، صندوق سرمایه‌گذاری فرهنگیان و... به چشم می‌خورد.

بیمه موتور معلم یکی از خدماتی است که این شرکت به‌منظور جبران خسارات واردشده به موتورسواران ارائه می‌دهد. این بیمه‌نامه شامل پرداخت خسارات سایر وسایل نقلیه و اشخاصی که در تصادف با موتور آسیب‌دیده‌اند می‌شود. همچنین موتورسواران می‌توانند آسیب‌های واردشده به بدنه موتورسیکلت خود یا خسارات ناشی از سرقت و خرابی موتور را نیز تا حدی جبران کنند.

بیمه شخص ثالث موتور معلم

اگر در خیابان‌ها و کوچه‌ها نگاهی به اطراف خود بیندازید، متوجه خواهید شد که موتور یکی از پرکاربردترین وسایل نقلیه است که افراد مختلف در سنین متفاوت از آن استفاده می‌کنند. ازنظر قانونی خرید بیمه شخص ثالث موتور نیز مانند خودرو اجباری است و افراد در صورت همراه نداشتن آن مشمول جریمه خواهند شد. بااین‌حال به دلیل اینکه سختگیری‌ها در این زمینه به اندازه خودرو نیست، بسیاری از موتورسواران برای انجام این کار اقدام نمی‌کنند و بدون بیمه در حال تردد هستند.

این موضوع تا زمانی که شخص با موتورسیکلت به وسیله نقلیه یا شخص دیگر برخورد نکرده به‌جز در نظر گرفتن جریمه بیمه موتور هیچ مشکلی دیگری نخواهد داشت؛ اما در زمان وقوع حادثه خسارات جبران‌ناپذیری را به فرد وارد می‌کند. شاید اصلی‌ترین دلیل بی‌توجهی رانندگان و مالکین موتورسیکلت به خرید این بیمه‌نامه عدم اطلاع از اهمیت این بیمه‌نامه و پوشش‌های آن است. پوشش‌هایی که در زمان وقوع حادثه می‌توانند دغدغه‌های مالی افراد را تا حد زیادی از بین ببرند.

با نگاهی به لیست پوشش‌های بیمه شخص ثالث که در ادامه آمده است، متوجه خواهید شد که قیمت بیمه موتور اصلا زیاد نیست و خریدن آن می‌تواند هزینه‌های گزاف آینده را کاهش دهد. این پوشش‌ها عبارتند از:

  • غرامت فوت و نقص عضو
  • جبران خسارت واردشده به شخص یا وسیله نقلیه آسیب‌دیده
  • هزینه‌های درمان راننده موتورسیکلت
  • جبران خسارات واردشده به بار وسیله نقلیه دیگر
  • هزینه‌های مربوط به فوت راننده موتورسیکلت
  • هزینه‌های مربوط به فوت شخص ثالث

توجه داشته باشید که شرکت بیمه معلم هریک از این خسارات را تا سقف تعهد بیمه که در قرارداد آن ذکر شده است تقبل خواهد کرد و پرداخت هزینه‌های مازاد بر عهده بیمه‌گذار خواهد بود.

جریمه بیمه موتور معلم

جریمه بیمه موتور می‌تواند شامل جریمه مربوط به دیرکرد تمدید یا نداشتن آن شود. پلیس راهنمایی رانندگی برای هر دو مورد جریمه‌های سنگینی را در نظر گرفته است تا مالکان و رانندگان موتورسیکلت همگی برای خرید بیمه موتور معلم یا هر شرکت دیگری مراجعه کنند. در زمان دیرکرد تمدید، شرکت بیمه معلم مطابق با قوانین تعیین‌شده توسط بیمه مرکزی جریمه تاخیر را به حق بیمه شخص ثالث موتور اضافه می‌کند.

درصورتی‌که پلیس موتوری را توقیف کند که بیمه شخص ثالث ندارد یا مهلت آن به اتمام رسیده است، وسیله نقلیه را به پارکینگ منتقل می‌کند. در این حالت موتور شخص تا زمان ارائه بیمه‌نامه معتبر در پارکینگ باقی خواهد ماند. ضمن اینکه در صورت نداشتن بیمه‌نامه علاوه بر پرداخت حق بیمه قانونی باید حق بیمه همه روزهایی که موتورسیکلت بدون داشتن بیمه تردد کرده تا مدت یک سال پرداخت شود، هزینه پارکینگ نیز به این هزینه‌ها اضافه می‌شود.

از دیگر جریمه‌هایی که برای نداشتن یا عدم تمدید بیمه در نظر گرفته شده می‌توان به عدم پرداخت خسارت در حوادث اشاره کرد. در این شرایط اگر راننده موتور مقصر باشد هیچ‌یک از شرکت‌های بیمه هزینه‌ای را تقبل نمی‌کنند. البته در صورت وارد شدن خسارت بدنی یا فوت شخص ثالث صندوق تامین خسارت‌های بدنی خسارت را تا حدی جبران می‌کند و امکان پرداخت دیه به‌صورت قسطی را فراهم کرده است.

بیمه موتور سیکلت یک ماهه چیست؟

شرکت بیمه معلم برای کاهش هزینه‌ها و رفاه حال مشتریان بیمه موتور را در بازه‌های زمانی بلندمدت و کوتاه‌مدت ارائه می‌دهد. به‌عنوان‌مثال اگر تنها برای مدت مشخصی مثلا یک ماه با موتورسیکلت کار دارید و بعدازآن با آن تردد نمی‌کنید، می‌توانید بیمه موتورسیکلت یک ماهه را خریداری کنید. شرکت معلم موظف است در طول مدت اعتبار این بیمه‌نامه کلیه خسارات واردشده به فرد را در حد سقف تعهدات شرکت جبران کند. البته اغلب تعهدات شرکت بیمه محدود به بیمه‌نامه‌های یک‌ساله می‌شود و به همین دلیل بهتر است که برای اطمینان از جبران خسارت این نوع بیمه‌نامه‌ها را تهیه کنید.

مزیت‌های خرید بیمه شخص ثالث موتور از شرکت بیمه معلم

شاید اکنون به این فکر کنید که چرا باید شرکت بیمه معلم را برای خرید بیمه شخص ثالث موتور انتخاب کنید و به سراغ شرکت‌های دیگر نروید. مزیت‌هایی که در ادامه بیان می‌کنیم نشان می‌دهند که بیمه معلم یکی از بهترین گزینه‌ها برای تهیه بیمه موتور است.

  • امکان خرید قسطی بیمه موتور

شرکت بیمه معلم همواره در راستای جلب رضایت مشتریان تلاش کرده است تا آن‌ها بتوانند بدون دغدغه برای خرید انواع بیمه‌نامه موتور اقدام کنند. بیمه موتور قسطی یکی از خدمات این شرکت است که افراد می‌توانند با ارائه چک معتبر، مبلغ بیمه‌نامه را در چند قسط پرداخت کنند. تعداد اقساط با توجه به قیمت بیمه موتور و میزان خوش‌حسابی مشتری در دوره‌های قبل تعیین می‌شود.

  • ارائه بیمه موتورسیکلت ارزان

اگر قیمت بیمه موتور معلم را با دیگر شرکت‌ها مقایسه کنید متوجه می‌شوید که خدمات این شرکت ارزان هستند و شما با پرداخت هزینه کمتر می‌توانید از مزایای این بیمه استفاده کنید.

  • کاهش تخفیف عدم خسارت به‌صورت پلکانی

بعضی از شرکت‌های بیمه در صورت استفاده از کوپن‌های بیمه کل تخفیف آن را نادیده می‌گیرند که این موضوع باعث افزایش هزینه‌های شما در زمان تمدید بیمه‌نامه خواهد شد. شرکت بیمه معلم در راستای جلب رضایت مشتریان تخفیف‌های بیمه را به ازای استفاده از هر برگ بیمه‌نامه به‌صورت پلکانی کاهش می‌دهد.

  • امکان انتقال تخفیف بیمه به موتور جدید

در صورت خرید موتورسیکلت جدید قبل از تاریخ انتقال بیمه‌نامه، می‌توانید کلیه تخفیف‌ها را به موتور جدید خود منتقل کنید تا نیازی به پرداخت حق بیمه اضافه‌تر نداشته باشید.

خرید بیمه موتور از بیمیتو

اگر فرصت کافی برای مراجعه حضوری به شعب بیمه معلم و خرید بیمه موتور را ندارید، می‌توانید از خدمات بیمیتو استفاده کنید. بیمیتو یک شرکت بیمه نیست؛ اما مرجعی است که شما را به همه شرکت‌های بیمه متصل می‌کند تا بعد از مقایسه خدمات آن‌ها بهترین گزینه را انتخاب کنید. شما می‌توانید با استفاده از بیمیتو قیمت بیمه موتور را در همه شرکت‌ها بررسی کنید و سپس با توجه به بودجه خود و خدمات هریک از آن‌ها یکی را برای خرید برگزینید.

بیمیتو زمان تمدید همه بیمه‌نامه‌ها را به شما یادآوری می‌کند تا مشمول پرداخت جریمه بیمه موتور نشوید. همچنین استفاده از سایت بیمیتو برای همه افراد راحت است. بعد از خرید بیمه‌نامه نیازی نیست مدت زیادی برای دریافت آن منتظر بمانید؛ چراکه بیمیتو در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیمه‌نامه را با پیک رایگان به درب منزل شما ارسال می‌کند. همواره به یاد داشته باشید که تیم پشتیبانی بیمیتو آماده پاسخگویی به همه سوالات شماست تا هر زمان که به مشکل برخوردید بدون فوت وقت آن را برای ما حل کند.