بیمه بدنه پارسیان

درباره بیمه بدنه پارسیان

بیمه بدنه پارسیانبیمه بدنه پارسیان

بیمه پارسیان یکی از شرکت‌های خصوصی بیمه در ایران است که فعالیت خود را در سال 1382 آغاز کرد. بیمه پارسیان توانسته فعالیت چشمگیر و موفقیت‌آمیزی داشته باشد طوری که برند بیمه پارسیان در سال 1392 در دهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران به عنوان یکی از 100 برند برتر ایران شناخته شد. بیمه بدنه یکی از بیمه‌های مهم مربوط به خودرو است که خسارات مالی ناشی از تصادفات، سرقت، شکست شیشه، آسیب به بدنه و... را جبران می‌کند. اگر می‌خواهید از بیمه بدنه پارسیان بیشتر بدانید باید بگوییم این شرکت در سال 1397 با صدور 255,563 تعداد بیمه‌نامه توانست 7 درصد از تعداد کل بیمه‌نامه‌های صادره را از آن خود کند.


 بیمه بدنه خودرو بیمه پارسیان مزایای بیمه بدنه پارسیان

اگر چه بیمه بدنه، بیمه اختیاری خودرو است اما در سال‌های گذشته در پی افزایش قیمت انواع خودرو افراد توجه زیادی به دریافت پوشش‌های بیمه بدنه نشان داده‌اند. شما می‌توانید با خرید بیمه بدنه از شرکت بیمه پارسیان خسارت‌های مالی خودروی خود را در مواقعی‌ که خودتان مقصر هستید دریافت کنید. فایده دیگر بیمه بدنه برای زمانی است که شما مقصر حادثه نیستید اما خسارت‌های ایجادشده اتومبیلتان از سقف تعهدات بیمه شخص ثالث فرد مقصر بیشتر است؛ در این موارد اگر بیمه بدنه داشته باشید می‌توانید برای دریافت مازاد خسارت اقدام کنید. البته مزیت بیمه بدنه فقط برای جبران خسارت ناشی از تصادف نیست؛ بلکه بیمه‌گزار با خرید بیمه بدنه، خودرو خود را در برابر خطرات مختلفی تحت پوشش قرار می‌دهد. بیمه پارسیان 62 مرکز پرداخت خسارت دارد که بیمه‌گزاران می‌توانند با مراجعه به این مراکز، غرامت خودرو خود را بعد از وقوع خسارت، دریافت کنند. اگر می‌خواهید استعلام بیمه بدنه را انجام دهید در ادامه همراه ما باشید تا سقف پوشش‌های بیمه بدنه پارسیان و انواع تخفیف‌های آن را بررسی کنید.

محاسبه بیمه بدنه پارسیانمحاسبه بیمه بدنه پارسیان

برای این که محاسبه بیمه بدنه پارسیان را انجام دهید باید عواملی مختلفی را بررسی کنید؛ زیرا قیمت این بیمه با توجه به فاکتورهایی مانند نوع خودرو، سال ساخت آن، داشتن یا نداشتن بیمه بدنه، صفرکیلومتر بودن یا نبودن وسیله نقلیه، تخفیف‌های بیمه و ارزش روز خودرو تعیین می‌شود. همچنین نوع پوشش‌های درخواستی بیمه‌گزار و سقف تعهدات آن‌ها بر قیمت این بیمه تأثیر دارد.

منظور از ارزش خودرو، قیمت روز اتومبیلتان است که باید در اعلام آن دقت کنید و قیمت واقعی اتومبیل خود را در نظر بگیرید؛ چون اگر خودرو را کمتر از ارزش واقعی آن بیمه کنید در روز حادثه خسارت کمتری نسبت به خسارت واردشده دریافت می‌کنید.

با استفاده از بیمیتو می‌توانید محاسبه بیمه بدنه پارسیان را به تنهایی و در کم‌ترین زمان ممکن انجام دهید. کافی است به سایت بیمیتو وارد شوید و با کلیک روی گزینه بیمه بدنه به چند سوال ابتدایی در خصوص خودرو خود پاسخ دهید. دریافت استعلام بیمه بدنه از بیمیتو این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که قیمت و شرایط همه شرکت‌های بیمه را مشاهده کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

بیمه بدنه ماشین بیمه پارسیانپوشش‌های بیمه بدنه پارسیان

بیمه بدنه با پوشش‌های اصلی و اضافی، خودروی بیمه‌گزار را تحت پوشش قرار می‌دهد. خسارت‌های ناشی از خطراتی نظیر برخورد خودرو به یک جسم ثابت یا متحرک، سقوط، واژگونی، آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار و سرقت کلی خودرو همگی جزء مواردی هستند که با پوشش اصلی بیمه بدنه پارسیان جبران می‌شوند اما خطرات اجتناب‌ناپذیر دیگری هم وجود دارند که با پوشش‌های اصلی بیمه بدنه جبران نمی‌شوند و برای دریافت آن‌ها باید پوشش اضافی بیمه بدنه درخواست شود. پوشش‌های اضافی بیمه بدنه پارسیان شامل موارد زیر است:

 • سرقت درجا: پوشش اصلی بیمه بدنه، فقط سرقت کلی خودرو را تحت پوشش قرار می‌دهد و سرقت جزئی از خودرو را که شامل سرقت لوازم خودرو است جبران نمی‌کند. منظور از پوشش سرقت درجا وسیله نقلیه، سرقت قطعات و لوازم خودرو است؛ بدون این که مکان توقف خودرو تغییر کند.
 • شکست شیشه: شکستن یا آسیب دیدن شیشه خودرو به علت حوادث طبیعی از موارد دیگری است که با پوشش اضافی بیمه بدنه جبران می‌شود.
 • سیل، زلزله و بلایای طبیعی: با خرید پوشش سیل، زلزله و بلایای طبیعی در صورتی که وقوع حوادث طبیعی خسارتی را برای خودروی بیمه‌گزار ایجاد کند با این پوشش جبران می‌شود.
 • هزینه ایاب و ذهاب: ممکن است خودرو در اثر خطرات تحت پوشش بیمه بدنه به نحوی آسیب ببیند که بیمه‌گزار امکان استفاده از خودرو را نداشته باشد. پوشش هزینه رفت‌‌وآمد در چنین مواقعی به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا وی بتواند هزینه رفت‌‌وآمد خود را که به صورت روزانه محاسبه می‌شود از شرکت بیمه دریافت کند.
 • پاشیدن رنگ، مواد شیمیایی و اسیدی روی بدنه خودرو: خسارتی که در اثر پاشیده شدن این موارد بر روی بدنه خودرو ایجاد می‌شود، با این پوشش جبران می‌شود.
 • نوسانات ارزش بازار: اهمیت این پوشش در زمان دریافت خسارت روشن می‌شود. با خرید این پوشش در صورتی که ارزش خودرو بالا برود، سرمایه مورد بیمه نیز افزایش می‌یابد. برای مثال تصور کنید در زمان خرید بیمه بدنه، ارزش خودروی بیمه‌گزار 50 میلیون تومان بوده و در اثر نوسانات قیمت بازار، ارزش خودرو وی به 60 میلیون تومان رسیده است. حال اگر خسارتی برای خودروی بیمه‌گزار ایجاد شود شرکت بیمه خسارت خودرو را بر اساس همان 50 میلیون تومان جبران می‌کند و این موضوع باعث می‌شود بیمه‌گزار متضرر شود. با خرید این پوشش خسارت خودرو، بر اساس ارزش روز آن جبران می‌شود.
 • پوشش ترانزیت: در حالت کلی بیمه بدنه تنها برای جبران خساراتی که در داخل ایران ایجاد شده باشد مورداستفاده قرار می‌گیرد. با خرید این پوشش در صورت وقوع خسارت خارج از ایران نیز می‌توان از بیمه بدنه استفاده کرد.

هنگام خرید بیمه بدنه پارسیان شما همچنین می‌توانید پوشش «خطرات اضافی ویژه» را انتخاب کنید. پوشش خطرات اضافی ویژه، شامل پوشش شکست شیشه، بلایای طبیعی، پاشیدن مواد شیمیایی و پوشش هزینه ایاب و ذهاب است. بیمه‌گزارانی که پوشش خطرات اضافی ویژه را درخواست می‌دهند، 10 درصد تخفیف دریافت می‌کنند. با انتخاب پوشش خطرات اضافی ویژه در صورتی که بیمه‌گزار برای یک پوشش از بیمه پارسیان خسارت دریافت کند پوشش‌های دیگر برای وی حذف می‌شوند.

سقف تعهدات بیمه بدنه پارسیان مطابق جدول زیر است:

پوشش‌هاسقف تعهدات
سرقت درجا1. تا سقف 5% ارزش خودرو
2. سرقت درجا کلیه لوازم
3. سرقت درجا لوازم درخواست‌‌شده
سرقت درجای لوازم و قطعات فابریک خودرو*1. تا سقف 5% ارزش خودرو
2. تا سقف 20% ارزش خودرو
پوشش سیستم صوتی شامل رادیوپخش و بلندگوهاحداکثر به میزان 3% ارزش خودرو
پوشش خسارت باتری%50 ارزش نو
جبران خسارت هر حلقه چرخ شامل رینگ و لاستیک%50 ارزش نو
ایاب و ذهابروزانه به مقدار 3 هزار تومان و حداکثر تا 30 روز
پوشش شکست شیشه%80 ارزش روز شیشه و هزینه نصب
پاشیدن مواد اسیدی و شیمیایی روی بدنه خودرو%70 مبلغ خسارت
بلایای طبیعی%70 مبلغ خسارت
نوسانات قیمت خودرو1. تا سقف 25% ارزش روز
2. تا سقف 50% ارزش روز بیمه
3. تا سقف 100% ارزش روز بیمه

* بیمه‌گزار می‌تواند سقف تعهد پوشش سرقت درجا و نوسانات قیمت خودرو را به انتخاب خود تعیین کند.

 استثناهای بیمه بدنه پارسیاناستثناهای بیمه بدنه پارسیان

طبیعی است که در همه بیمه‌ها مواردی وجود دارد که شرکت بیمه تعهدی برای جبران آن ندارد برای مثال نمی‌توان از عمد خسارتی را ایجاد کرد و برای جبران آن از شرکت بیمه مطالبه‌ای داشت. در موارد زیر بیمه پارسیان تعهدی برای جبران خسارت‌های خودرو بیمه‌گزار ندارد:

 • خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش و اعتصاب.
 • زیان‌‎های مستقیم و غیرمستقیم ناشی از انفجارهای هسته‌ای.
 • زیان‌های که بیمه‌گزار، ذینفع و یا راننده از عمد به‌وجود می‌آورد.
 • خسارت‌هایی که هنگام فرار راننده از تعقیب مقامات انتظامی ایجاد می‌شوند.
 • اگر راننده خودرو، گواهینامه رانندگی نداشته باشد و یا گواهینامه وی باطل شده باشد اما اتمام اعتبار گواهینامه جزء موارد استثنا نیست.
 • خسارت‌های ناشی از حوادثی که به علت مصرف مشروبات الکی و استعمال مواد مخدر توسط راننده ایجاد شده باشد.
 • خسارت وارده به وسایل الکتریکی و الکترونیکی خودرو که ناشی از خرابی در کارکرد آن‌ها باشد.
 • خسارت‌های ناشی از حمل بیش از اندازه بار و زیان‌هایی که در اثر بکسل کردن وسیله نقلیه دیگر برای خودرو بیمه‌گزار ایجاد می‌شود.

قیمت بیمه بدنه پارسیانقیمت بیمه بدنه پارسیان

بر خلاف بیمه شخص ثالث که حق بیمه پایه آن در شرکت‌های مختلف تقریبا یکسان است بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف با قیمت‌های متفاوتی ارایه می‌شود. طوری که اغلب می‌بینیم برای یک خودرو مشخص در شرکت‌های مختلف تا چند صد هزار تومان اختلاف قیمت وجود دارد. یکی از عواملی که باعث این اختلاف قیمت می‌شود سقف پوشش‌های بیمه‌نامه است؛ برای مثال وقتی شرکتی یک خطر را تا سقف بالاتری تحت پوشش قرار می‌دهد قیمت بیمه را نیز افزایش می‌دهد. عامل دیگری که باعث تفاوت قیمت می‌شود تخفیف‌های بیمه بدنه است. شرکت‌های بیمه برای اعمال تخفیف بر بیمه بدنه آزادی عمل زیادی دارند و معمولاً بیمه بدنه را با تخفیف‌های متنوعی ارایه می‌دهند. بنابراین برای بررسی بیشتر قیمت بیمه بدنه پارسیان باید انواع تخفیف‌هایی را که این شرکت برای بیمه‌گزاران خود در نظر گرفته است بررسی کنید.

تخفیف بیمه بدنه پارسیانتخفیف بیمه بدنه پارسیان

تخفیف‌های مختلفی به بیمه بدنه پارسیان تعلق می‌گیرد؛ از جمله آن‌ها می‌توانیم به ارایه تخفیف گروهی برای خودروهای سازمان‌ها، شرکت‌ها و پرسنل آن‌ها اشاره کنیم. بیمه پارسیان همچنین برای اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، خودروهای منطقه آزاد، دارندگان کارت طلایی و کسانی که بیمه عمر انفرادی بیمه پارسیان را دارند، تخفیف‌های ویژه‌ای در نظر می‌گیرد. در این بخش انواع تخفیف‌های بیمه بدنه پارسیان و میزان هر یک را بررسی می‌کنیم.

تخفیف خرید نقدی

بیمه پارسیان برای افرادی که بیمه بدنه را به صورت نقدی خریداری می‌کنند تا 10 درصد تخفیف ارایه می‌دهد.

تخفیف خودروهای صفر کیلومتر

بیمه پارسیان، برای دارندگان خودرهای صفر کیلومتر 20 درصد تخفیف اعمال می‌کند. این تخفیف حداکثر تا 4 ماه بعد از تحویل خودرو قابل استفاده است.

تخفیف بیمه بدنه پارسیان برای کارکنان و سهامداران بانک و بیمه پارسیان

بیمه پارسیان در این طرح برای کارکنان و سهامداران بانک پارسیان و همچنین کارکنان و سهامداران بیمه پارسیان، 25 درصد تخفیف بیمه بدنه در نظر می‌گیرد.

تخفیف سابقه عدم خسارت بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث

افرادی که در بیمه شخص ثالث خود تخفیف عدم خسارت دارند، می‌توانند از تخفیف‌های ویژه‌‌ای در زمان خرید بیمه بدنه استفاده کنند. این تخفیف‌ها در مواقعی که فرد برای اولین بار بیمه بدنه را تهیه می‌کند و یا قبلاً بیمه بدنه و تخفیف عدم خسارت داشته مطابق جدول‌های زیر اعمال می‌شود:

عدم خسارت ثالث (سال)عدم خسارت بدنه (سال)تخفیف نهایی (درصد)
000
1025
2025
3035
4035
5045
6045
7 و بیشتر050
عدم خسارت ثالث (سال)عدم خسارت بدنه (سال)تخفیف نهایی (درصد)
0125
1132/5
2136/25
3151/25
4151/25
5158/75
6158/75
7 و بیشتر158/75
عدم خسارت ثالث (سال)عدم خسارت بدنه (سال)تخفیف نهایی (درصد)
0235
1241/5
2244/75
3260
4260
5260
6260
7 و بیشتر260
عدم خسارت ثالث (سال)عدم خسارت بدنه (سال)تخفیف نهایی (درصد)
0345
1350/5
2353/25
3360
4360
5360
6360
7 و بیشتر360
عدم خسارت ثالث (سال)عدم خسارت بدنه (سال)تخفیف نهایی (درصد)
0460
1460
2460
3460
4460
5460
6460
7 و بیشتر460

استعلام بیمه بدنه پارسیاناستعلام بیمه بدنه پارسیان

هر کس برای خرید خود اولویت‌هایی دارد برای مثال یک نفر می‌خواهد ارزان‌ترین بیمه بدنه را بخرد و برای فرد دیگر سقف پوشش‌های بیمه‌نامه مهم‌تر از قیمت است؛ بنابراین بسیار مهم است که بیمه‌گزار بتواند قبل از خرید از قیمت و شرایط بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف استعلام بگیرد. یک روش برای دریافت استعلام بیمه بدنه پارسیان مراجعه به نمایندگی‌های این شرکت است اما در این روش بیمه‌گزار نمی‌تواند بیمه بدنه را بین شرکت‌های مختلف مقایسه کند. به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند این کار را به صورت اینترنتی انجام دهند. در حال حاضر امکان دریافت استعلام بیمه بدنه پارسیان و سایر شرکت‌های بیمه از طریق بیمیتو وجود دارد. بیمیتو، سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است که نه تنها به شما کمک می‌کند از قیمت بیمه بدنه ماشین خود در شرکت موردنظرتان مطلع شوید؛ بلکه می‌توانید قیمت و شرایط بیمه بدنه پارسیان را با سایر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید. خوبی این روش این است که اگر شرایط بیمه بدنه پارسیان مطابق نیاز شما نبود می‌توانید خرید خود را از شرکت دیگری انجام دهید.

تمدید بیمه بدنه پارسیانتمدید بیمه بدنه پارسیان

اعتبار بیمه بدنه یک سال است. بعضی از افراد بعد از پایان مدت اعتبار بیمه‌نامه، شرکت بیمه خود را تغییر نمی‌دهند البته این موضوع در شرایطی پیش می‌آید که بیمه‌گزار از خدمات شرکت بیمه رضایت داشته باشد چون اگر خلاف این باشد دلیلی ندارد که بیمه‌گزار بخواهد مجدداً بیمه‌نامه را با همان شرکت قبلی تمدید کند. معمولاً وقتی صحبت از تمدید بیمه بدنه می‌شود این سوال پیش‌ می‌آید که آیا برای تمدید بیمه‌نامه در سال جدید نیاز به بازدید از خودرو وجود دارد یا نه؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم شرایط تمدید بیمه بدنه در هر شرکت بیمه متفاوت است. بیمه پارسیان با در نظر گرفتن 3 شرط زیر بیمه بدنه را بدون نیاز به بازدید برای بیمه‌گزار تمدید می‌کند.

1. از تاریخ سررسید بیمه‌نامه نگذشته باشد.

2. بیمه‌گزار افزایشی در پوشش‌های اضافی بیمه‌نامه نسبت به سال گذشته نداده باشد.

3. قیمت خودرو در سال جدید نسبت به سال گذشته بیش‌‌تر از 50 درصد گران‌تر نشده باشد.

استعلام بیمه بدنه پارسیانروند دریافت خسارت بیمه بدنه پارسیان

برای دریافت خسارت خودرو لازم است زیان‌دیده، حداکثر تا 5 روز به یکی از شعب پرداخت خسارت بیمه پارسیان مراجعه کند. سپس در گام بعد فرم پذیرش اعلام خسارت بیمه‌نامه بدنه خودرو را تکمیل کند و مدارکی را که برای تشکیل پرونده لازم است به واحد پذیرش تحویل دهد. با تحویل مدارک لازم کارشناس بیمه پارسیان خسارت‌های واردشده به خودرو شما را ارزیابی می‌کند و در نهایت خسارت خودرو مطابق شرایط عمومی و خصوصی بیمه‌نامه به شما پرداخت می‌شود.

 

استعلام بیمه بدنه پارسیانمدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه پارسیان

 

 • بیمه‌نامه بدنه ماشین
 • گواهی‌نامه و کارت ملی راننده مقصر حادثه
 • کارت ماشین یا شناسنامه مالکیت
 • بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو موردبیمه
 • گزارش مقامات انتظامی
 • فاکتورهای تعمیرات و هزینه نجات و حمل

برای دریافت خسارت‌های ناشی از سرقت درجا اتومبیل ارایه گزارش مقامات انتظامی شامل جزئیات قطعات سرقت‌شده، شرح دقیق نحوه سرقت و تاریخ وقوع آن الزامی است.

بیمه‌گزار برای دریافت خسارت‌های ناشی از آتش‌سوزی باید گزارش سازمان آتش‌نشانی و پلیس 110 را نیز به شرکت بیمه ارایه دهد.

محاسبه بیمه بدنه پارسیانچگونه بیمه بدنه پارسیان را آنلاین بخریم؟

در حال حاضر شما می‌توانید بیمه بدنه پارسیان را به صورت آنلاین و از طریق بیمیتو، تهیه کنید. برای این کار کافی است به سایت بیمیتو مراجعه کرده و اطلاعات مربوط به خودرو را از جمله نوع، مدل و سال ساخت خودرو انتخاب کنید. در گام بعد باید به این سوال پاسخ دهید که آیا خودرو شما بیمه بدنه دارد یا خیر؟ در صورتی که در سال‌های گذشته بیمه بدنه داشته‌اید در این قسمت تخفیف عدم خسارت بدنه را وارد می‌کنید. همان طور که گفتیم داشتن تخفیف بیمه بدنه، میزان حق بیمه را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. سپس در گام بعد با وارد کردن ارزش روز خودرو، وارد صفحه استعلام قیمت می‌شوید. در این صفحه، شرایط و قیمت بیمه بدنه پارسیان و سایر شرکت‌های بیمه به شما نمایش داده می‌شود تا بتوانید در خصوص خرید خود تصمیم بگیرید. با خرید بیمه از بیمیتو، نیاز به مراجعه مستقیم به شعب بیمه را پیدا نمی‌کنید زیرا بازدید خودرو در منزل شما انجام می‌شود و همچنین بیمه‌نامه به صورت رایگان برای شما ارسال می‌شود.