بیمه آتش سوزی پارسیان

درباره بیمه آتش سوزی پارسیان

بیمه آتش‌ سوزی پارسیان

بیمه پارسیان در اردیبهشت سال 1382 تأسیس شد و بعد از حدود 20 سال خدمات‌رسانی خالصانه به بیمه‌گزاران خود، امروز به‌عنوان یکی از معتبرترین شرکت‌های بیمه در ایران شناخته می‌شود. بیمه پارسیان طی سال‌های گذشته و همچنین در سال جاری، موفق به حفظ جایگاه خود در عالی‌ترین سطح توانگری مالی (سطح یک) در صنعت بیمه ایران و دریافت مجوز قبولی اتکایی از سایر شرکت‌های بیمه‌شده است. شما می‌توانید مشاوره و خدمات تخصصی بیمه پارسیان در زمینه خرید انواع بیمه آتش‌سوزی، بیمه بدنه، بیمه عمر، انواع بیمه اشخاص و... را به‌صورت تلفنی، حضوری یا اینترنتی دریافت کنید.

شرایط بیمه آتش‌ سوزی پارسیان

پوشش‌های اضافی بیمه آتش‌سوزی پارسیان تنها برای بیمه‌گزارانی ارائه می‌شود که بیمه خطرات اصلی (آتش، سیل و صاعقه) را خریداری کرده باشند و امکان بیمه کردن آن‌ها به‌صورت مجزا و بدون وجود بیمه آتش‌سوزی وجود ندارد. بنابراین، هزینه خالص پوشش‌های اضافی به مبلغ حق بیمه اولیه اضافه می‌شود و بسته به نوع و تعداد خطرات تبعی (اضافی)، مبلغ حق بیمه افزایش می‌یابد. لازم به ذکر است که برخلاف خطرات اصلی که فاقد فرانشیز هستند، اغلب پوشش‌های اضافی بیمه آتش سوزی فرانشیز دارند. به‌این‌ترتیب، جبران خسارت‌های ناشی از خطرات تحت پوشش تنها در صورت پرداخت حق بیمه و اتمام فرانشیز امکان‌پذیر است. 

یکی از مهم‌ترین ارکان بیمه آتش‌سوزی، سقف تعهدات است که با توجه به سرمایه موجود در محل بیمه‌شده تعیین می‌شود. برای تعیین سقف تعهدات لازم است که بیمه‌گزار سرمایه و ارزش واقعی اموال و ساختمان بیمه‌شده را به شرکت بیمه‌گر اعلام کند. درنتیجه، پرداخت خسارت بیمه آتش‌سوزی با توجه به سرمایه ثبت شده در بیمه‌نامه انجام می‌شود. با توجه به اینکه معمولاً ارزش واقعی سرمایه مندرج در بیمه‌نامه آتش‌سوزی انبارها و مراکز صنعتی تغییر می‌کند، شما می‌توانید با استفاده از الحاقیه سرمایه بیمه را تغییر دهید.

خدمات و طرح‌ های بیمه آتش‌ سوزی پارسیان

حوادث همواره در حال رخ دادن هستند و باوجود تمهیدات و تجهیزات پیشرفته ایمن‌سازی ساختمان‌ها، همچنان نتوانسته‌ایم اموال و املاک را به‌طور کامل در برابر حوادث نامترقبه‌ای مانند سیل، زلزله، صاعقه و ... ایمن حفظ کنیم. به‌این‌ترتیب، شرکت‌های بیمه با انواع بیمه آتش‌سوزی و ارائه طرح‌های مختلف، امکان جبران خسارت‌های ناشی از حوادث متعددی را ایجاد کرده‌اند. بیمه پارسیان خدمات خود را بسته به نوع ساختمان (واحدهای مسکونی و مراکز صنعتی و غیر صنعتی) بیمه‌های مختلفی را به بیمه‌گزاران خود ارائه می‌دهد. 

تمام بیمه‌های آتش‌سوزی پارسیان، خطرات اصلی شامل آتش، صاعقه و انفجار را تحت پوشش قرار می‌دهند؛ اما صنایع مختلف و واحدهای مسکونی خسارت‌های دیگری را نیز متحمل می‌شوند که در میان خطرات تبعی (اضافی) دسته‌بندی می‌شوند. بنابراین، بیمه پارسیان با ارائه پوشش‌های اضافی بیمه آتش‌سوزی، امکان جبران خسارت‌های ناشی از زلزله، سیل، طوفان، سقوط هواپیما و هلی‌کوپتر، خطر ترکیدن لوله آب، خطر ضایعات باران و ذوب شدن برف، دزدی با شکست حرز، شکست شیشه، خطر انفجار ظروف تحت‌فشار صنعتی و همچنین خسارت‌های به‌جامانده از آشوب، بلوا و اقدامات احتیاطی نیروهای انتظامی و نظامی را ایجاد کرده است. 

خطرات خارج از تعهد در بیمه آتش‌ سوزی

برخی از خسارت‌ها، جزو استثنائات بیمه آتش‌سوزی به شمار می‌آیند و بیمه‌گر خسارتی بابت آن‌ها پرداخت نمی‌کند. این استثنائات غالباً در میان پوشش‌های اضافی بیمه آتش‌سوزی قرار دارند و شامل موارد زیر هستند:

 • خطر ترکیدن لوله آب: خسارت واردشده بر خود لوله 
 • سیل: خسارت‌های ناشی از جز و مد، ریزش و نشت و خسارت حصارها
 • خطر ضایعات باران و آب شدن برف: خسارت‌هایی که ناشی از نفوذ آب از طریق بام، ناودانی، لبریز شدن آب روی شیروانی و گرفتگی لوله‌های فاضلاب نباشند

انواع بیمه آتش‌ سوزی پارسیان

در انواع بیمه آتش‌سوزی، تمام خسارت‌های ناشی از صاعقه، آتش و انفجار تحت پوشش قرار می‌گیرند؛ اما پوشش‌های اضافی بیمه آتش‌سوزی که امکان اضافه کردن آن‌ها به بیمه‌نامه وجود دارد، بسته به نوع ساختمان ممکن است متفاوت باشند. لازم به ذکر است که پرداخت خسارت بیمه آتش‌سوزی تنها برای خسارت‌های مالی انجام می‌شود و بیمه‌نامه، هیچ‌گونه تعهدی در مقابل خسارت‌های جانی ایجاد نمی‌کند. بیمه‌های آتش‌سوزی را به‌طورکلی می‌توان به انواع زیر تقسیم کرد:

 1. بیمه آتش‌سوزی واحدهای مسکونی 

شما می‌توانید در ازای افزایش حق بیمه، پوشش‌های اضافی مانند سرقت با شکست احراز، سقوط هواپیما، ترکیدگی لوله آب، زلزله، سیل و... را به بیمه‌نامه خود اضافه کنید.

 1. طرح بیمه جامع منازل مسکونی

بیمه‌گزار در این بیمه‌نامه متعهد می‌شود که خسارت انواع دارایی شامل ساختمان، تأسیسات و اثاثیه منزل را در صورت بروز حوادث مندرج بپردازد. خدمات دیگری مانند پرداخت هزینه اجاره محل اسکان موقت و بیمه کردن مسئولیت مدنی بیمه‌گزار در برابر شخص ثالث نیز توسط این طرح به ایشان ارائه می‌شوند. طرح بیمه جامع واحدهای مسکونی خانواده بیمه‌گزاران را نیز در برابر حوادث مندرج تحت پوشش خود نگه می‌دارد.

 1. بیمه آتش‌سوزی مراکز صنعتی

این نوع بیمه آتش‌سوزی، خسارت ماشین‌آلات، مواد اولیه، موجودی انبار، ساختمان و... در اثر حوادث مندرج در بیمه‌نامه را تحت پوشش قرار می‌دهد.

 1. بیمه آتش‌سوزی مراکز غیر صنعتی 

مراکز غیر صنعتی شامل اداره‌ها، مراکز آموزشی، کارگاه‌ها، فروشگاه‌ها و... است. خسارت‌های واردشده بر سرمایه‌هایی مانند ساختمان، دکوراسیون، موجودی و... با استفاده از بیمه آتش‌سوزی قابل جبران هستند.

 1. بیمه آتش‌سوزی در شرایط اظهارنامه‌ای (شناور)

معمولاً سرمایه‌های درج‌شده در بیمه‌نامه آتش‌سوزی انبار و بسیاری صنایع ثابت نیستند. بنابراین، حق بیمه به همراه لیستی از موجودی و سرمایه به‌صورت ماهیانه، سه ماه یک‌بار یا 6 ماه یک‌بار به بیمه‌گر ارائه می‌شود تا میانگین موجودی‌ها در طول سال، اساس محاسبات و تسویه نهایی قرار بگیرد. هرچه فاصله زمانی ارائه ارزش واقعی موجودی و سرمایه کوتاه‌تر (ماهانه یا سه‌ماهه) باشد، مبنای جبران خسارت‌ها به ارزش واقع دارایی نزدیک‌تر خواهد بود.

 1. بیمه مرهونات بانکی

بسیاری افراد از با قرار دادن ملک در رهن بانک، وام درافت می‌کنند. در این صورت، ملک موردنظر باید دارای بیمه آتش‌سوزی باشد و در صورت وقوع حوادثی مانند سیل و آتش‌سوزی، امکان پرداخت خسارت به بانک را میسر سازد.

مدارک لازم جهت اعلام و دریافت خسارت

حداکثر تا 5 روز پس از وقوع حادثه فرصت دارید وقوع حادثه را به شرکت بیمه اطلاع دهید. لازم به ذکر است که تا پیش از ارزیابی محل بیمه‌شده توسط کارشناسان شرکت بیمه، تا حداکثر امکان نباید هیچ‌گونه تغییر یا جابه‌جایی در اموال بیمه‌شده و صدمه‌دیده ایجاد کنید. طی 10 روز ابتدایی پس از وقوع حادثه، باید لیست و محل جدید اموال نجات‌یافته و ارزش تقریبی خسارت به بیمه‌گر ارائه شوند. اعلام خسارت باید با در دست داشتن مدارک انجام شود. مدارک لازم جهت اعلام و دریافت خسارت به‌طورکلی شامل موارد زیر هستند:


 

 • شماره بیمه‌نامه
 • مبلغ تقریبی خسارت
 • ارزش واقعی اموال پیش از حادثه
 • نامه کارشناس بازدیدکننده شرکت بیمه
 • لیست اموال منقول و غیرمنقول صدمه‌دیده
 • گزارش مقامات نیروی انتظامی از محل حادثه
 • مدارک موردنیاز واحد مالی برای پرداخت خسارت
 • گزارش سازمان آتش‌نشانی یا سایر سازمان‌های مرتبط با حادثه
 • اطلاعات شناسایی بیمه‌گر شامل نام، نام خانوادگی و شماره تماس 

خرید انواع بیمه آتش‌ سوزی

امکان بهره‌گیری از طرح‌ها و بیمه‌های آتش‌سوزی پارسیان را نمایندگی‌های بیمه پارسیان به‌صورت آنلاین در اختیار شما قرار می‌دهند. سایت بیمیتو، امکان مقایسه خدمات معتبرترین شرکت‌های بیمه شامل بیمه پارسیان، بیمه ایران، بیمه آسیا، بیمه دی و... و خرید آگاهانه بیمه آتش‌سوزی را برای شما عزیزان میسر ساخته است. با بیمیتو می‌توانید بیمه‌نامه را به‌صورت آنلاین خریداری کنید و در مدتی کوتاه تحویل بگیرید.