بیمه عمر پارسیان

شرکت بیمه پارسیان از سال ۱۳۸۲ کار خود را شروع کرده و در حال حاضر ۷۳ شعبه و 2220 نمایندگی فعال در سراسر ایران دارد و در کلیه رشته‌های بیمه خدمات مختلفی ارائه می‌کند. سهامداران شرکت بیمه پارسیان، گروه مالی بانک پارسیان و شرکت سرمایه‌گذاری تدبیر هستند. این دو شرکت معتبر، اعتبار زیادی به شرکت بیمه پارسیان داده‌اند تا افراد بتوانند با خیال راحت انواع بیمه را از آن خریداری کنند. 
در بیمه عمر پارسیان بیمه‌گذار بر اساس قرارداد، مبلغی تعیین شده را در اقساط مشخص پرداخت ‌می‌کند. این پرداخت‌ها تا زمان معین ادامه خواهد داشت و در صورت بروز اتفاقاتی مثل مرگ، بیماری لاعلاج یا احتیاج شخص به مراقبت‌های ویژه پزشکی، شرکت بیمه وظیفه دارد سرمایه بیمه‌شده را به شکل یک جا یا مستمری به او یا به شخصی که تعیین کرده است، بپردازد.
با خرید بيمه عمر و سرمايه‌گذاری پارسيان با پس‌انداز مبالغ اندک، علاوه بر استفاده از پوشش‌های بيمه‌ای و كاهش تبعات سنگين حوادث و اتفاقات ناگوار زندگی، امكان سرمايه‌گذاری حق‌بيمه‌های پرداختی هم برای بیمه‌گذار فراهم شده است. از این طریق ضمن حفظ قدرت خريد پس‌اندازها، سرمايه‌ای مطمئن و مناسب برای بیمه‌گذار و يا ديگر اعضای خانواده او تشكیل می‌شود. 

مزایای بیمه عمر پارسیان
به‌طور کلی اصلی‌ترین مزایای مشترک بیمه‌های عمر پارسیان شامل موارد زیر می‌شود؛ البته هرکدام از این پوشش‌ها بسته به نوع بیمه عمر و سن بیمه‌شده متفاوت است:
پوشش غرامت فوت؛
پوشش امراض خاص؛
پوشش هزینه‌های پزشکی بیمه‌ عمر؛
پوشش نقص عضو؛
پوشش معافیت از مالیات؛
پوشش معافیت از قوانین انحصار وراثت؛
امکان دریافت وام تا سقف 90 درصد، بدون نیاز به ضامن و وثیقه؛
استفاده از سرمایه بیکاری برابر با سرمایه فوت عادی.
بیمه عمر پارسیان مزایای منحصربه‌فرد دیگری هم دارد که عبارت است از: 
محاسبه سود به صورت روزشمار؛
امکان پرداخت به صورت اقساط؛
دريافت سود تشویقی در صورت پرداخت حق‌بيمه زودتر از تاريخ سررسيد؛
عدم وجود جريمه ديركرد در پرداخت حق‌بيمه؛
امكان دريافت اندوخته بيمه‌نامه به‌صورت يكجا و يا در قالب مستمري در پايان قرارداد؛
امكان برداشت از اندوخته بيمه‌نامه برای رفع بخشی از نیازهای مالی.

پوشش‌های بیمه عمر پارسیان

بیمه عمر پارسیان

بیمه‌گذار بسته به طرح و نوع بیمه‌ عمر انتخابی خود می‌تواند پوشش‌های بیمه عمر پارسیان استفاده کند. لازم به ذکر است که پوشش‌های اصلی بیمه عمر پوشش فوت و مستمری بازنشستگی است و مابقی پوشش‌ها اضافه تلقی می‌شود. مهم‌ترین پوشش‌های اضافی بیمه عمر پارسیان به شرح زیر است:
پوشش فوت: پوشش فوت در واقع اصلی‌ترین پوشش بیمه‌‌های عمر است و بر اساس حق بیمه پرداختی فرد بیمه‌گذار تعیین می‌شود.
پوشش فوت در اثر حادثه: حوادثی که تحت پوشش قرار می‌گیرد شامل سیل، زلزله، آتشفشان و ... می‌شود. پوشش فوت در اثر حادثه تا 3 برابر پوشش فوت عادی است و به ذی‌نفعان بیمه‌‌نامه تعلق می‌گیرد.
پوشش امراض خاص: اگر بیمه‌گذار در طول مدت بیمه به یکی از امراض سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی قلب باز، پیوند اعضای اصلی و انواع سرطان دچار شود، تحت این پوشش قرار می‌گیرد. در این مورد میزان پوشش 30% سرمایه فوت خواهد بود.
پوشش هزینه پزشکی: اگر فرد بیمه‌گذار بر اثر حادثه‌ای در بیمارستان بستری شود، می‌تواند تا 40% پوشش فوت بر اثر حادثه را برای هزینه‌های بستری صرف کند.
پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: اگر بیمه‌شده تا 6 ماه پس از قرارداد دچار ازکارافتادگی شود، از پرداخت باقی حق بیمه‌ها معاف می‌شود و می‌تواند از تمام مزایا بیمه عمر پارسیان استفاده کند.
مستمری ازکارافتادگی: اگر فرد در طول مدت بیمه عمر از کار افتاده شود، از این پوشش استفاده می‌کند.
سرمایه بیکاری: امکان استفاده از سرمایه بیکاری که برابر با سرمایه فوت است، در طول مدت ازکارافتادگی فراهم می‌شود.
پوشش خطرات اضافی: شامل خطر مسافرت هوایی است که توسط بیمه پارسیان بدون دریافت حق بیمه اضافی، تحت پوشش قرار می‌گیرد. در این صورت اگر فرد بیمه‌گذار در خطوط هوایی فوت کند، مشمول پوشش فوت بیمه پارسیان می‌شود.

 • بیمه عمر پارسیان در چند طرح مختلف و متنوع و با اهداف متفاوت به افراد کمک می‌کند تا باتوجه‌به شرایط خود بهترین بیمه عمر را انتخاب کنند. به همین دلیل پیش از اقدام به خرید بیمه عمر پارسیان باید با انواع طرح‌های آن آشنا شوید. برای اینکار می‌توانید با تماس با مشاوران ازکی، شرایط بیمه عمر پارسیان را استعلام کنید. در ادامه توضیح مختصری از انواع طرح‌های بیمه عمر پارسیان آورده شده است:
  بیمه عمر ساده پارسیان
  در این نوع از بیمه عمر شما بر اساس نیازهای خود و توان مالی که دارید، تصمیم می‌گیرید تا چه مدت می‌خواهید از بیمه عمر استفاده کنید. در واقع با خرید بیمه عمر ساده پارسیان، می‌توانید به دلخواه بین ۵ تا ۱۵ سال خود و خانواده‌تان را بیمه کنید. در این نوع از بیمه عمر شما می‌توانید حق بیمه خود را هم سالانه و هم به شکل یکجا پرداخت کنید. نکته قابل‌توجه این است که این نوع از بیمه‌‌نامه هیچ مدلی از پوشش‌های اضافه را ندارد. 
  بیمه عمر مانده بدهکار پارسیان
  این بیمه عمر در واقع نوعی تعهد مالی برای بازپرداخت وام فرد بیمه‌ شده، در صورت فوت ناگهانی او است. بیمه پارسیان موظف است در هر زمان از بازپرداخت وام، باقی‌مانده تعهدات وام فرد بیمه‌شده را تمام و کمال به بانک و یا موسسات مالی پرداخت کند.
  بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان
  بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان یکی از زیر مجموعه‌های بیمه عمر پارسیان است. در پایان مدت این بیمه‌نامه، موجودی اندوخته سرمایه‌گذاری به اضافه سود تضمینی و سود مشارکت در منافع به شما پرداخت می‌شود. در صورت فوت بیمه‌شده در مدت بیمه هم سرمایه بیمه‌ به بازماندگان یا افراد تعیین شده، پرداخت می‌شود. 
  طرح جامع بیمه عمر خانواده پارسیان
  در این طرح سرپرست خانواده می‌تواند به عنوان بیمه‌گذار، اعضای خانواده خود را (حداکثر تا 4 نفر) تحت پوشش یک بیمه‌نامه عمر قرار دهد. در طرح خانواده بیمه عمر پارسیان برای کل اعضای خانواده فقط یک حق بیمه پرداخت می‌شود، اما همه اعضا می‌توانند به‌صورت مجزا از پوشش‌های بیمه عمر استفاده کنند. نکته قابل‌توجه اینکه در این بیمه اگر سرپرست خانواده یا همان فرد بیمه‌شده اول، زودتر از بیمه‌شده دوم فوت کند، بیمه‌نامه بدون نیاز به پرداخت حق بیمه ادامه پیدا می‌کند.
  بیمه عمر و سرمایه گذاری طرح سنوات پارسیان
  این بیمه یک طرح خوب برای کارفرماهای ارگان‌های مختلف است. در این طرح شما کارفرمای عزیز می‌توانید کارمندان خود را به سادگی بیمه عمر کنید. به این صورت که شما می‌توانید با پرداخت حق بیمه سالانه معادل پایه حقوق كاركنان خود  برای آنها بیمه عمر خریداری کند.
  بیمه عمر طرح ویژه کودکان
  در این طرح والدین می‌توانند با پرداخت حق بیمه به‌صورت یکجا در ابتدای قرارداد، یک بیمه‌نامه عمر برای تامین نیازهای آتی فرزندانشان خریداری کنند. در طرح کودکان بیمه عمر پارسیان، بیمه‌شده (فرزند) می‌تواند به‌جز سرمایه‌گذاری، از پوشش‌های بیمه عمر در مدت بیمه‌نامه استفاده کند.
   

 • برای محاسبه قیمت بیمه عمر پارسیان در فرم استعلام بیمه عمر پارسیان باید چند بخش مختلف را با اطلاعات خود پر کنید. اطلاعات شخصی، پوشش‌های درخواستی بیمه عمر، مبلغی که بیمه‌گذار می‌خواهد به‌عنوان حق بیمه پرداخت کند، بازه‌های زمانی پرداخت و اینکه بیمه‌گذار می‌خواهد قرارداد بیمه عمر تا چه مدت برقرار بماند.
  تخفیفات بیمه عمر پارسیان
  شرکت پارسیان برای كليه بيمه‌­گذارانی كه بيمه عمر و سرمايه­‌گذاری و پس‌­انداز پارسیان دارند، تخفيف گروهی بيمه­‌های بدنه را ارائه کرده است که عبارت است از:
  بيمه­‌نامه­‌هاي عمر و سرمايه­‌گذاری/ پس‌­انداز كه نحوه پرداخت حق بيمه آنها سالانه است، مشمول 20 درصد تخفيف گروهی می‌­شوند؛
  بيمه­‌نامه­‌های عمر و سرمايه­‌گذاری/ پس‌انداز كه نحوه پرداخت حق بيمه آنها ماهانه (‌يک ماهه، دو ماهه و ...) است و بيش از 6 ماه از پرداخت اقساط آنها سپری شده باشد، مشمول 20 درصد تخفيف گروهی می‌­شوند؛
  بيمه­‌نامه­‌های عمر و سرمايه­‌گذاری/ پس‌­انداز كه نحوه پرداخت حق­‌بيمه آنها ماهانه (‌يک ماهه، دو ماهه و ...) است و كمتر از 6 ماه از پرداخت اقساط آنها سپری شده باشد، مشمول 15 درصد تخفيف گروهی می‌­شوند.
  استثنائات بیمه عمر پارسیان
  برخلاف موارد تحت پوشش، خسارات بعضی از موارد در صورت وقوع، تحت پوشش بیمه عمر پارسیان قرار نخواهد گرفت که عبارت است از:
  اقدام به خودکشی درصورتی‌که کمتر از 2 سال از تاریخ صدور بیمه‌نامه سپری شده باشد؛
  فوت به دلیل مصرف مواد مخدر، الکل و داروهای روان‌گردان؛ 
  فوت در اثر ارتکاب اعمال مجرمانه؛ 
  فوت به دلیل انجام فعالیت‌های خطرناک مانند سقوط آزاد؛ 
  فوت بیمه شده در جنگ؛
  کتمان حقایق (موارد پزشکی که منشأ آن مربوط به قبل از خرید بیمه‌نامه بوده و بیمه‌گذار در فرم پیشنهاد آن را به اطلاع شرکت بیمه نرسانده باشد)؛
  موارد تشدید خطر (در صورتی که وضعیت شغلی یا سلامتی بیمه‌شده در طول مدت بیمه‌نامه تغییر نموده باشد، اما این امر به اطلاع بیمه‌گر نرسیده باشد مانند مصرف سیگار یا مواد مخدر)؛ 
  تعلیق بیمه‌نامه در زمان وقوع خسارت.

 • بهترین زمان اعلام خسارت در بازه زمانی یک ماهه پس از تاریخ وقوع خسارت است. در صورتی که اقدامی برای اعلام خسارت و تشکیل پرونده بیش از 2 سال از تاریخ وقوع خسارت انجام نشود، بررسی پرونده امکان‌پذیر نیست و خسارت غیرقابل پرداخت خواهد بود. حداکثر مدت زمان جهت اعلام خسارت و تشکیل پرونده تا 2 سال پس از تاریخ وقوع خسارت است.

  مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه عمر پارسیان
  برای دریافت خسارت بیمه عمر پارسیان بسته به نوع حادثه، مدارک زیر مورد نیاز است:
  گزارش کامل خسارت توسط بيمه شده يا ذينفعان فوت در فرم اعلام خسارت؛
  اصل بيمه‌نامه و ملحقات آن؛
  کپی برابر اصل کارت ملی بیمه‌شده؛
  کپی برابر اصل صفحه اول شناسنامه بیمه‌شده؛
  کپی برابر اصل تمام صفحات شناسنامه باطل شده متوفی؛
  کپی برابر اصل گواهی فوت؛
  كپی برابر اصل گواهی وفات يا خلاصه رونوشت وفات؛
  کپی برابر اصل گزارش اورژانس جهت انتقال بیمه شده به بیمارستان، کپی برابر اصل مدارک پزشکی و بیمارستانی؛
  کپی برابر اصل مدارک مرتبط با زمان شروع بیماری؛ 
  اصل صورتحساب درمانی، بیمارستانی، دارویی، شیمی‌درمانی و پرتودرمانی پرداخت‌شده؛
  مدارک پزشکی و بیمارستانی نشان‌دهنده نقص عضو و ازکارافتادگی كلی و دائم؛
  کپی برابر اصل گزارش حادثه نيروی انتظامی يا مقامات مسئول در خصوص وقوع حادثه، کپی برابر اصل گواهينامه رانندگی؛
  کپی برابر اصل كروكی حادثه؛
  کپی برابر اصل مدارک مرتبط با تایید ازکارافتادگی توسط مراجع ذیصلاح؛
  گزارش پزشک معالج مبنی بر ختم درمان و عوارض به جا مانده؛
  كپی شماره شبای بانکی ذينفعان فوت؛
  كپی شماره شبای بانکی بيمه شده؛
  كپی برابر اصل تمامی صفحات شناسنامه و كارت ملی ذينفعان فوت؛
  کپی برابر اصل گواهی انحصار وراثت محدود/ نامحدود؛
  اصل دفترچه‌های درمانی زمان صدور بیمه‌نامه و قبل آن.
   

 • در حال حاضر  امکان استعلام بیمه عمر پارسیان با کد ملی فراهم نیست. اما بیمه‌گذاران می‌توانند با استفاده از کد بیمه‌نامه، وارد پنل استعلام‌گیری بیمه‌نامه سایت پارسیان شوند. برای واردشدن به بخش سیستم استعلام بیمه پارسیان، باید ابتدا وارد سایت پارسیان به نشانی parsianinsurance.ir شوید. سپس باید بخش خدمات اینترنتی و گزینه سامانه‌های بیمه زندگی را انتخاب نمایید.

 • شما می‌توانید با مراجعه به سایت ازکی و واردکردن سن و شرایط درخواستی بیمه عمر، مقایسه دقیق شرایط و قیمت‌های متنوع شرکت‌های بیمه در ازکی، به سادگی در منزل خود بهترین بیمه عمر را انتخاب و خریداری کنید و بیمه‌نامه خود را رایگان درب منزل تحویل بگیرید. همانطور که بیان شد شما می‌توانید هزینه بیمه عمر پارسیان خود را یا به‌صورت سالانه و یکجا  یا به‌صورت ماهانه پرداخت کنید.


  یکی از این راه‌ها مراجعه به سایت بیمه عمر پارسیان و پرداخت اقساط از طریق سامانه بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان به‌صورت آنلاین است. استفاده از اپلیکیشن تلفن همراه بانک پارسیان برای پرداخت اقساط ماهانه بیمه عمر هم یک راه سریع و آسان هم برای پرداخت اقساط ماهانه و هم مشاهده قسط‌های باقی مانده است.


  پرداخت از طریق دستگاه‌های خودپرداز بانک پارسیان و همچنین دستگاه‌های POS تمامی بانک‌ها با داشتن شناسه‌ قبض و شناسه پرداخت بیمه‌نامه یکی دیگر از راه‌های پرداخت اقساط بیمه عمر پارسیان است. اگر بیمه عمر پارسیان خود را ازکی خریداری کرده باشید دیگر لازم نیست که بابت پرداخت اقساط این بیمه‌نامه نگرانی داشته باشید، چون پرداخت اقساط در این وبسایت در راحت‌ترین و سریع‌ترین حالت ممکن انجام می‌شود.
   

پارسیان از نگاه مشتریان

همیشه برای خواندن نظرات شما آماده‌ایم.

مهدی حمیدبیگی

مهدی حمیدبیگی

خریدار

پنج‌شنبه ظهر بود که رفتم بیمه بخرم. اما دفتر بیمه بسته بود. همونجا با موبایل سرچ کردم؛ دیدم میشه بیمه‌م رو آنلاین خرید. خیلی سریع کارم رو راه انداختن و نذاشتن جریمه بیمه‌م بیشتر شه.

ایران‌دخت امیدوار

ایران‌دخت امیدوار

خریدار

اینکه تو همون روزی که می‌خواستم بیمه‌م رو تمدید کنم تونستم پیشنهادهای شرکت‌های مختلفو با هم مقایسه کنمو همون روز هم بیمه‌م رو تحویل بگیرم خیلی برام جالب بود.

حمیدرضا عباسی

حمیدرضا عباسی

خریدار

وقتی پرداخت رو انجام دادم پسرام گفتن فک کردی بیمه رو می‌شه اینترنتی خرید؟!! اما وقتی پیکتون برام بیمه رو اورد بهشون گفتم ببینین اینم بیمه!

برای خواندن نظرات بیشتر اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول

faq-img

بله. با خرید طرح بازنشستگی بیمه عمر پارسیان می‌تونید با داشتن 10 تا 30 سال سابقه پرداخت حق‌بیمه بازنشسته بشید. در پایان قرارداد، می‌تونید کل مبلغ رو به‌صورت مستمری بگیرید.

امکان دریافت وام تا سقف ۹۰ درصد، پوشش معافیت از مالیات، پوشش غرامت فوت، پوشش امراض خاص، پوشش معافیت از قوانین انحصار و وراثت از جمله مزایای بیمه عمر پارسیانه.

بله. بازخرید بیمه عمر پارسیان زمانی عملی میشه که حداقل هفت ماه حق بیمه پرداخت کرده باشه

بعد از ثبت درخواست دریافت وام، در مدت ۷ تا ۱۰ روز کاری وام به حساب‌تون واریز میشه.