بیمه عمر پارسیان

درباره بیمه عمر پارسیان

بیمه عمر پارسیان

شرکت بیمه پارسیان به عنوان یک شرکت غیر دولتی در سال 1382 شروع به فعالیت کرده است. طبق ادعای خود شرکت، در حال حاضر بزرگ‌ترین شرکت بیمه خصوصی در ایران است. شرکت بیمه پارسیان در زمینه‌های مختلف بیمه‌های بازرگانی اعم از مسئولیت، اشخاص و اموال در حال خدمت‌رسانی به مردم است. این شرکت رسالت خود را ایجاد سازمانی با تراز جهانی، متعهد نسبت به جامعه و پیشگام در خدمت‌رسانی قرار داده است.

بیمه عمر یکی از انواع بیمه‌ای است که توسط بیمه پارسیان ارائه می‌شود. بیمه عمر به صورت کلی تنها یک پوشش بیمه‌ای نبوده و در واقع می‌توان به آن به عنوان یک سرمایه‌گذاری نگاه کرد که می‌توان آرامش و آسودگی خیال نسبت به آینده را همراه خود داشته باشد. شرکت پارسیان نیز در زمینه بیمه عمر، طرح‌های متنوعی را ارائه می‌دهد تا با هر توان مالی بتوان از آن‌ها استفاده کرد.

پوشش‌های بیمه‌ عمر و زندگی پارسیان

بر اساس طرح و نوع بیمه‌ عمری که انتخاب می‌شود، می‌توان از پوشش‌های زیر استفاده کرد:

 • پوشش فوت: پوشش فوت در واقع اصلی‌ترین پوشش بیمه‌ های عمر است و بر اساس حق بیمه پرداختی فرد بیمه‌گزار تعیین می‌شود.
 • پوشش فوت در اثر حادثه: حوادثی که در مورد تحت پوشش قرار می‌گیرند شامل سیل، زلزله، آتشفشان و... می‌شوند. پوشش فوت در اثر حادثه تا 3 برابر پوشش فوت عادی است و به ذینفعان بیمه‌ نامه تعلق می‌گیرد.
 • پوشش امراض خاص: این در صورتی است که بیمه‌گار در طول مدت بیمه به یکی از امراض سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی قلب باز، پیوند اعضای اصلی و انواع سرطان دچار شود. در این مورد میزان پوشش 30% سرمایه فوت خواهد بود.
 • پوشش هزینه پزشکی: اگر فرد بیمه‌گذار بر اثر حادثه‌ای در بیمارستان بستری شود، می‌تواند تا 40% پوشش فوت بر اثر حادثه را برای هزینه‌های بستری صرف کند.
 • پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: اگر بیمه‌شده تا 6 ماه پس از قرارداد، دچار از کار افتادگی شود از پرداخت باقی حق بیمه‌ها معاف بوده و می‌تواند از تمام مزایا بیمه عمر پارسیان استفاده کند.
 • مستمری از کارافتادگی: اگر فرد در طول مدت بیمه عمر از کار افتاده شود از این پوشش استفاده می‌کند.
 • سرمایه بیکاری: امکان استفاده از سرمایه بیکاری که برابر با سرمایه فوت است در طول مدت ازکارافتادگی
 • پوشش خطرات اضافی: شامل خطر مسافرت هوایی است که توسط بیمه پارسیان بدون دریافت حق بیمه اضافی، تحت پوشش قرار می‌گیرد. در این صورت اگر فرد بیمه‌گزار در خطوط هوایی فوت کند مشمول پوشش فوت بیمه پارسیان می‌شود.

باید به این نکته توجه داشته باشید که در واقع پوشش‌های اصلی بیمه عمر پوشش فوت و مستمری بازنشستگی است و مابقی از پوشش‌های اضافی تلقی می‌شوند. مهم‌ترین پوشش‌های اضافی بیمه عمر پارسیان به شرح بالا است.

 پوشش‌های بیمه‌ از کار افتادگی پارسیان

 این پوشش به منظور استفاده از پوشش بیمه‌ای در صورت از کار افتاده شدن بیمه‌گذار در طول مدت بیمه عمر است. بیمه پارسیان به این‌منظور میزان مستمری را 1 تا 4 برابر آخرین حق بیمه پرداختی سالانه فرد و حداکثر برای 12 سال، تعیین کرده است. این میزان براساس نوع بیمه‌نامه و شرایط بیمه تعیین می‌شود. 


 

شرایط اشخاص بیمار در بیمه عمر پارسیان

در صورتی که شخص متقاضی برای بیمه عمر دارای مریضی خاصی باشد با توجه به ریسک بیماری و پس از بررسی پرونده‌های پزشکی او، ممکن است بیمه عمر شامل حال او بشود و مقداری حق بیمه اضافی از او دریافت شود اما خسارت ناشی از بیماری او تحت پوشش نخواهد بود و در صورت فوت او به علت بیماری صرفا اندوخته بیمه‌نامه به دینفعان پرداخت می‌شود.

شرایط بیمه عمر پارسیان

بیمه عمر پارسیان شرایط خاصی را برای نوع دریافت، نوع پرداخت، محدوده سنی و... را برای بیمه‌نامه‌های عمر خود در نظر گرفته است که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • پرداخت سود تشویقی در صورت پرداخت زودتر از موعد حق بیمه
 • حق بیمه به صورت یکجا، سالانه، 6 ماهه و یا ماهانه دریافت می‌شود
 • امکان افزایش و یا کاهش حق بیمه
 • امکان بازخرید حق بیمه به صورت 90 درصد اندوخته در سال اول و افزایش تدریجی آن تا 100 درصد اندوخته تا سال ششم

معاف بودن از پرداخت مالیات

 • معاف بودن از قانون انحصار وراثت در صورتی که ذینفعان مشخص باشند.
 • حداکثر سن استفاده از بیمه فوت 70 سال تعیین شده است.
 • پوشش حادثه از سن 15 سال به بالا پرداخت می‌شود. مدت زمان قرارداد حداقل 5 سال و حداکثر تا زمانی است که مجموع سن شما بعلاوه مدت قرارداد به 70 سال برسد.

   

مزایای بیمه عمر پارسیان

از میان مزایای بیمه عمر پارسیان می‌توان به پرداخت روزشمار سود تضمینی و مشارکتی، پرداخت سود تشویقی، انعطاف‌پذیری در تغییر برخی از موارد بیمه‌نامه مانند حق بیمه، امکان بازخرید، امکان برداشت از اندوخته و معافیت از مالیات، معافیت از قوانین انحصار وراثت و اعطای سهام شرکت به بیمه‌گزار، اشاره کرد.

سود بیمه عمر پارسیان

سود بیمه‌های عمر از دو قسمت سود تضمینی که توسط بیمه مرکزی تضمین می‌شود و سود مشارکتی که با توجه به فعالیت شرکت و سود کلی شرکت تعیین می‌شود، تشکیل خواهد شد. درصد سود تضمینی بر اساس آخرین مصوبه بیمه مرکزی برای دو سال اول 16%، برای دو سال بعد 13% و برای سال‌های بعد از آن 10% تعیین شده است. این سود به صورت روزشمار به اندوخته بیمه‌عمر اضافه می‌شود.

حق بیمه خوب در بیمه عمر پارسیان چقدر است؟

خوب بودن یک قیمت را زمانی می‌توان تعیین کرد که قیمت و میزان حق بیمه با توجه به مزایایی که دریافت می‌کنید سنجیده شود. شما می‌توانید در قبال پرداخت مقداری از درآمد سالیانه خود، خیال خود را از آینده و آنچه ممکن است پیش آید، آسوده کنید و در این راستا هرچه هزینه کنید برای خودتان است و نفع نهایی آن به شما می‌رسد.

مدارک لازم برای خرید بیمه عمر پارسیان

برای خرید بیمه عمر پارسیان تنها اطلاعات شناسنامه‌ای شما که از طریق کارت ملی و شناسنامه قابل بررسی است اهمیت دارد و با در دست داشتن آن‌ها می‌توانید به راحتی بیمه‌نامه عمر خود را تهیه کنید.


 

استعلام بیمه عمر

برای استعلام بیمه عمر پارسیان می‌توانید با در دست داشتن مدارک خود به یکی از شعب و یا نمایندگی‌های مجاز بیمه پارسیان مراجعه کنید و با توجه به طرح انتخابی و نیز پوشش‌های اضافی که مورد انتخاب شماست، قیمت بیمه عمر را استعلام بگیرید. یک راه آسان‌تر نیز مراجعه به یک سایت معتبر فروش انواع بیمه، وارد کردن اطلاعات و سپس استعلام قیمت بیمه عمر پارسیان است.

شرایط وام بیمه عمر پارسیان

دریافت وام از محل سرمایه بیمه عمر می‌تواند یکی از آسان‌ترین راه‌های دریافت وام باشد. وام بیمه عمر پارسیان شرایط زیر را خواهد داشت:

 • مبلغ آن تا 90% میزان اندوخته است.
 • بازپرداخت آن از 12 ماه تا 48 ماه توسط خود بیمه‌گزار تعیین می‌شود.
 • 7 تا 10 روز بعد از درخواست، وام به حساب بیمه‌گزار واریز می‌شود.
 • در صورت عدم پرداخت اقساط، ملبغ آن‌ها از محل اندوخته کسر می‌شود.
 • در زمان دریافت وام، بیمه‌نامه و پوشش‌های آن همچنان جاری خواهند بود.
 • سود بیمه عمر جمعا 19% است که از این مقدار 15% سود بیمه عمر و 4% کارمزد شرکت خواهد بود.

خرید بهترین بیمه عمر

، می‌توانید بیمه های عمر مختلف و طرح‌های متنوعی را که از طریق هر شرکت بیمه ارائه می‌شود را بررسی و سپس به خرید اقدام کنید. بررسی تمام بیمه‌های عمر با وجود موثر بودنشان، کاری زمان‌بر و سخت خواهد بود. بنابراین پیدا کردن بهترین بیمه عمر را به سایت بیمیتو بسپارید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که اطلاعات و شرایط خود را وارد کنید تا بهترین بیمه‌های عمر مطابق شرایطتتان برای شما نمایش داده شود.