بیمه عمر سامان

درباره بیمه عمر سامان

بیمه عمر سامان

شرکت بیمه سامان فعالیت خود را از سال 1383 آغاز کرده است و در حال حاضر به‌عنوان یکی از معتبرترین بیمه‌گران کشور شناخته می‌شود. در میان خدمات متعدد شرکت سامان، طرح‌های بیمه عمر با ایجاد امکان بهره‌گیری از پوشش‌های بیمه‌ای عمر و زندگی به همراه سرمایه‌گذاری ارزنده برای بیمه‌گزاران، طرفداران زیادی پیداکرده‌اند. به‌طورکلی، 21 شرکت بیمه در ایران طرح‌ها و پوشش‌های بیمه عمر را ارائه می‌دهند که بیمه سامان با 105 نمایندگی در سراسر کشور، به‌عنوان یکی از برترین‌های آن‌ها شناخته می‌شود. از طرف دیگر، 5.9 درصد حق بیمه عمر تولیدشده توسط تمام بیمه‌گران به شرکت بیمه سامان تعلق دارد. با خرید بیمه عمر سامان، تخفیف‌هایی نیز در خرید بیمه بدنه و بیمه آتش‌سوزی به بیمه تعلق می‌گیرد.

بیمه عمر شرکت سامان

بیمه عمر به‌عنوان یکی از خدمات پرطرفدار بیمه در سراسر جهان، راهی برای تأمین و حفظ آرامش و امنیت مالی بیمه‌گزاران و خانواده آن‌ها است. طرح‌های بیمه عمر می‌توانند در زمان بازنشستگی، پیری، ازکارافتادگی، بیماری و حتی هنگام وقوع حوادث، حامی مالی شما باشد. شما می‌توانید مدت‌زمان بیمه عمر را در زمان خرید بیمه تعیین کرده و  روش پرداخت حق بیمه را با استعلام بیمه عمر و شرایط شرکت بیمه‌گر مشخص کنید. مهم‌ترین پوشش‌های اضافی بیمه عمر باهدف تأمین مالی بیمه شونده در هنگام بیماری وی، تسویه بدهی بیمه‌گزار پس از مرگ ایشان و حمایت مالی از خانواده بیمه‌گزار متوفی، به بیمه‌نامه افزوده می‌شوند.

شرایط و مزایای بیمه عمر سامان

ازجمله شرایط بیمه عمر سامان می‌توان به سن بیمه شونده اشاره کرد که برای پوشش بیمه عمر و تشکیل سرمایه حداقل 1 ماه و برای بیمه عمر و طرح امراض خاص حداقل 2 سال مشخص‌شده است. درنهایت، تنها افراد زیر 80 سال می‌توانند بیمه سامان را خریداری کنند. با خرید بیمه عمر سامان می‌توانید از پوشش‌های بیمه‌ای عمر و زندگی سامان بهره بگیرید. ازجمله شرایط وام بیمه عمر، بازپرداخت مبالغ بالای1 میلیون طی 24 ماه (4 قسط 6 ماهه) و وام‌های کمتر از 1میلیون در حداکثر 12 ماه (2 قسط 6 ماهه) است. در کنار برخورداری از حمایت و پوشش‌های بیمه، مزایای دیگری نیز به شامل حال بیمه شوندگان می‌شود که به‌طورکلی شامل موارد زیر هستند:

 • امکان وثیقه قرار دادن بیمه‌نامه و دریافت وام بانکی بدون ضامن تا 90 درصد حساب اندوخته (در صورت برخورداری از شرایط وام بیمه عمر و گذشتن یک سال از صدور بیمه)
 • امکان برداشت از سرمایه اندوخته در سال دوم
 • امکان تبدیل همه یا قسمتی از اندوخته به مستمری یا بازنشستگی
 • سرمایه فوت براثر حادثه باارزش 3 برابر سرمایه فوت به هر علت
 • امکان بیمه شدن افراد از حداقل 1 ماهگی (دوسالگی در مواردی) تا 80 سالگی
 • امکان شرکت در سبدهای سرمایه‌گذاری با توجه به میزان ریسک‌پذیری
 • میزان بالای سود بیمه عمر با توجه به دریافت سود مشارکت و سود تضمینی
 • امکان معافیت بیمه‌گزار ازکارافتاده از پرداخت حق بیمه به مدت 10 سال در پوشش‌های بیمه‌ای ازکارافتادگی
 • پرداخت درآمد 3 برابر حق بیمه سالیانه از طرف بیمه سامان به بیمه شونده
 • معافیت مالیاتی سرمایه بیمه عمر و سرمایه به‌دست‌آمده از سرمایه‌گذاری در سبدها

انواع بیمه عمر سامان

 شرکت‌های بیمه با استفاده از طرح‌ها و بیمه‌های مختلف، انواع پوشش‌ها را به بیمه شدگان خود ارائه می‌دهند. در این میان، طرح‌های شرکت سامان تحت عناوین زیر به متقاضیان و بیمه‌گزاران ارائه می‌شوند:

 1. بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان

تصور کنید در کنار دریافت پوشش‌های بیمه عمر، امکان مشارکت در سبدهای سرمایه‌گذاری و انتخاب میزان سود بیمه عمر خود را داشته باشد. بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان این امر را میسر ساخته است. بیمه‌گزاران بسته به میزان ریسک‌پذیری خود می‌توانند در یکی از انواع سبد کم ریسک، متوسط و پر ریسک سرمایه‌گذاری کنند. بیمه‌گزار تا زمانی که در قید حیات باشد می‌تواند از اندوخته‌های سرمایه‌گذاری برداشت کند و با استفاده از آن وام بانکی بگیرد. در صورت فوت بیمه شونده اصلی، سرمایه فوت به‌اضافه تمام اندوخته بیمه‌نامه به ذینفعان (معمولاً خانواده) پرداخت می‌شود.

 1. طرح بازنشستگی 10 ساله بیمه سامان

درصورتی‌که 10 سال از صدور بیمه‌نامه شما گذشته و مبلغ اندوخته شما به 50 میلیون تومان رسیده باشد، می‌توانید از این طرح بهره بگیرید. به‌این‌ترتیب، پس از بازنشستگی به مدت 10 سال یا به‌صورت مادام‌العمر از حمایت شرکت بیمه برخوردار شوید.

 1. بیمه‌نامه عمر زمانی سامان

تنها پوشش این نوع بیمه عمر، پرداخت سرمایه فوت است. اگر بیمه‌گزار در مدت‌زمان بیمه عمر فوت کند، سرمایه بیمه‌نامه به ذینفعان وی تعلق می‌یابد. در صورت اتمام مدت‌زمان قرارداد در هنگام حیات بیمه شونده اصلی، تعهدات بیمه‌گر نیز اتمام می‌یابند.

 1. بیمه مانده بدهکار سامان

بسیاری افراد برای حمایت مالی از خانواده و جلوگیری از ایجاد فشار مالی براثر بدهی‌های باقی‌مانده پس از مرگ، از خدمات و طرح‌های شرکت‌های بیمه بهره می‌گیرند. با بهره‌گیری از این طرح، تمام بدهی‌های ناشی از وام بانکی و مؤسسات وام‌دهنده از زمان فوت بیمه‌گزار تا اتمام مدت وام به‌صورت یکجا توسط بیمه‌گر پرداخت می‌شود. تمام خدمات این طرح برای پس از مرگ بیمه‌گزار است و پوششی در زمان حیات وی ایجاد نمی‌کند.

پوشش‌های بیمه عمر سامان

طرح‌های مختلف بیمه عمر پوشش‌های متعددی را به بیمه شوندگان ارائه دهند که عمده آن‌ها شامل موارد زیر هستند:

 1. پوشش سرمایه فوت به هر علت: سرمایه فوت درواقع مبلغی است که پس از مرگ بیمه شونده اصلی به خانواده وی تعلق می‌گیرد.
 2. پوشش سرمایه فوت به علت حادثه: سرمایه فوتی که به خانواده بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد، در صورت مرگ وی به علت حادثه 3 برابر می‌شود و پوشش سرمایه فوت به علت حادثه نام می‌گیرد.
 3. پوشش سرمایه امراض خاص: شرایط اشخاص بیمار در بیمه عمر مدنظر قرار می‌گیرد و جبران هزینه‌های درمان تا سقف 30 میلیون تومان میسر می‌شود. این امر در صورتی امکان‌پذیر است که بیمه شونده دچار سرطان یا سکته قلبی و مغزی شده و یا اینکه به عمل قلب باز یا پیوند اعضا اصلی بدن نیاز داشته باشد.
 4. پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: یکی از پوشش‌های بیمه‌ای ازکارافتادگی، امکان معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه‌گزارانی است که دچار ازکارافتادگی می‌شوند. پرداخت حق بیمه این افراد به مدت 10 سال توسط بیمه سامان انجام می‌شود.
 5. پوشش سرمایه ازکارافتادگی: پرداخت خسارت بیمه عمر برای بیمه‌شدگانی که در اثر حوادث دچار ازکارافتادگی شده باشند، یکی دیگر از مزایای این نوع بیمه است.
 6. پوشش پرداخت مستمری ازکارافتادگی: بیمه سامان تا 2 برابر حق بیمه به بیمه‌گزارانی که در اثر حوادث دچار ازکارافتادگی شده باشند، مستمری پرداخت می‌کند.

مدارک لازم برای خرید بیمه عمر سامان

برای خرید بیمه عمر ابتدا به سایت نمایندگی‌های بیمه سامان مراجعه کنید. تنها یک استعلام کافی است تا متوجه شوید حق بیمه خوب در بیمه عمر سامان چقدر است. در ادامه، با ارائه مدارک زیر می‌توانید خرید بیمه عمر موردنظر خود را تکمیل کنید:

 • کپی کارت شناسایی و شناسنامه بیمه شوندگان و بیمه‌گزار
 • فیش اولین حق بیمه
 • فرم پرسشنامه تکمیل‌شده
 • نتایج آزمایشات پزشکی (در صورت نیاز)

خرید آسان بیمه عمر سامان از بیمیتو

بیمه عمر سامان یکی از پرطرفدارترین انواع بیمه در ایران به شمار می‌آید که با ارائه بهترین خدمات و پوشش‌ها به همراه سرمایه‌گذاری‌ها، حمایت‌های مالی متعددی را به بیمه‌گزاران خود ارائه می‌دهد. بیمیتو به شما این امکان را می‌دهد که با آگاهی کامل در مورد انواع طرح‌ها و مقایسه حق بیمه شرکت‌های معتبر، خرید خود را نهایی کنید. سایت بیمیتو به‌عنوان نمایندگی بیمه سامان، امکان خرید آسان و بدون نیاز به مراجعه حضوری را برای شما عزیزان ایجاد می‌کند.