بیمه عمر تعاون

درباره بیمه عمر تعاون

آشنایی با بیمه عمر تعاون

متقاضیان با هر سرمایه‌ای می‌توانند نسبت به خرید بیمه عمر تعاون اقدام کنند. درواقع، این بیمه یکی از خدمات شرکت بیمه تعاون است که ریسک کمی داشته و پوشش دهی آن کامل است. شرکت بیمه تعاون، فعالیت خود را در سال 1383 شروع کرد و هدف از آغاز به کار شرکت، وارد شدن بخش تعاون به حوزه فعالیت بانک و بیمه بود که این هدف به‌خوبی محقق شد.

پوشش‌های بیمه عمر شامل وام، مسائل درمانی، مستمری و همین‌طور پوشش حوادث بوده و به‌نوعی قابلیت ارائه چندین نوع بیمه را دارد. توجه داشته باشید که هر شرکت ارائه‌دهنده بیمه عمر دارای ضوابط خاصی بوده و شرایط همه مانند هم نیست. 

بنابراین پیش از خرید بیمه عمر نسبت به عملکرد شرکت و شرایط آن تحقیق کنید و سپس برای اخذ بیمه عمر اقدام کنید. بیمه عمری که توسط شرکت بیمه تعاون ارائه می‌شود یکی از بهترین بیمه‌های تدوین‌شده در ایران شده که قوانین آن به‌صورت حرفه‌ای در نظر گرفته‌شده است.

 پوشش‌های بیمه‌ عمر و زندگی تعاون

در زیر به وظایف پوشش‌های بیمه‌ای عمر و زندگی اشاره‌شده است:

 • اعطاء سرمایه نقص عضو به بیمه‌گذار تا 200% سرمایه فوت
 • معاف شدن از پرداخت حق بیمه در زمان فوت بیمه‌گذار
 • معاف شدن بیمه‌گذار از پرداخت حق بیمه در زمان از کار افتادگی‌
 • اعطاء مستمری به بیمه‌گذار تا 4 برابر حق بیمه او در زمان ازکار‌افتادگی
 • پرداخت بخشی از مخارج درمانی بیمه‌گذار مبتلا به یکی از بیماری‌ های سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، عمل قلب باز و پیوند اعضا تا سقف 250.000.000 ریال
 • تسویه‌ حساب صورت‌ حساب‌های بیمارستانی بیمه‌گذار در مواردی تا 10% سرمایه فوت
 • اعطاء 5 الی 40 برابر حق بیمه سالیانه در زمان فوت بیمه‌گذار همراه با مجموع حساب‌های جمع شده تا زمان فوتش
 • اعطاء 20 الی 160 برابر حق بیمه سالیانه در زمان فوت بیمه‌گذار به دلیل حادثه همراه با سرمایه فوت به هر خاطری
 • پوشش بیمه‌ای امید زندگی که طبق آن اگر مشخص شود بیمه‌گذار به یکی از بیماری‌های تحت پوشش بیمه درگیر شده و تنها 1 سال زنده است، برای بهبود بیماری او قسمتی از سرمایه فوت‌شده بیمه‌گذار به او پرداخت خواهد شد. 

انواع بیمه عمر تعاون 

طرح‌های متنوعی برای بیمه عمر تعاون تدوین‌شده است که در زیر به آن‌ها اشاره‌کرده‌ایم:

بیمه عمر پس‌ انداز

بیمه عمر پس‌انداز یکی از پرتقاضاترین بیمه‌های عمر است. بر اساس این بیمه، درصورتی‌که بیمه‌گذار پیش از پایان قراردادش از دنیا برود، سرمایه فوت به ذی‌نفعان داده خواهد شد و اگر هم تا آخر قرارداد زنده باشد خودش سرمایه را دریافت خواهد کرد.

بیمه عمر مانده بدهکار

برخی مراکز برای اعطاء وام به متقاضیان، از آن‌ها می‌خواهند که بیمه عمر مانده بدهکار داشته باشند و درواقع، داشتن این نوع بیمه یکی از شروط آن‌ها برای وام است. بر اساس این بیمه اگر فردی که پرداخت‌کننده اقساط وام است به هر دلیل فوت کند، این شرکت بیمه است که باید اقساط او را پرداخت کند. ضمن اینکه، اقساط به‌جامانده توسط شرکت بیمه به‌صورت یکجا پرداخت می‌شود.

بیمه عمر زمانی

سن و سلامت بیمه‌گذار از شرایط بیمه عمر زمانی است. به‌این‌ترتیب، درصورتی‌که بیمه‌گذار در طول بیمه‌نامه از دنیا برود، سرمایه بیمه‌اش به ذی‌نفعان واگذار شده و درصورتی‌که در آخر قرارداد زنده باشد دیگر سرمایه‌ای دریافت نخواهد کرد. درواقع، این بیمه عمر مربوط به خسارت فوت بیمه‌گذار است.

بیمه تمام عمر

شرکت در این نوع بیمه عمر اهمیتی به زمان و علت فوت بیمه‌گذار نمی‌دهد و سرمایه بیمه‌نامه را به همراه سرمایه به‌دست‌آمده از محل مشارکت در منافع به ذی‌نفعان مربوطه اعطاء خواهد کرد.

 

 سود بیمه عمر تعاون

توجه داشته باشید که سود مربوط به حق بیمه‌ها شامل 2 نوع سود است که در زیر به توضیح آن‌ها پرداخته‌ایم:

سود مشارکت در منافع

شرکت بیمه عمر تعاون با دریافتی‌های خود در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کرده و حداقل 85 درصد از سود حاصله آن را به بیمه‌گذار می‌پردازد. البته توجه داشته باشید که سقف سودهای به‌دست‌آمده شرکت‌های مختلف یکسان نیست.

سود تضمینی

سود تضمینی را بانک مرکزی مشخص می‌کند و تمام شرکت‌های بیمه‌ای باید آن را بپردازند. اگر بیمه عمر تعاون خریداری کنید، در 2 سال اول 16% و 2 سال دوم 13% سود مشارکت تضمینی دریافت خواهید کرد و از سال پنجم، سود به 10% می‌رسد. همچنین نرخ سود در سال‌های مختلف یکسان نیست و نوساناتی دارد.


 

نحوه پرداخت خسارت بیمه عمر

نحوه پرداخت خسارت بیمه عمر بر اساس سقف تعیین‌شده‌ای است که در بالا گفته شد و برای استعلام بیمه عمر و درمان بایستی به سایت رسمی بیمه تعاون به آدرس www.taavon-ins.ir رجوع کرده و قسمت بیمه درمان و عمر را انتخاب کنید. در لیست بازشده نیز گزینه استعلام خسارت بیمه‌نامه درمان را انتخاب کنید تا صفحه مربوطه باز شود و در این صفحه هم باید به پر کردن فیلدهای اطلاعاتی آن بپردازید.

حق بیمه عمر تعاون چقدر است؟

اینکه حق بیمه خوب چقدر است به شرایط و انتظارات شما بستگی دارد و بیمه‌نامه بایستی بر اساس شرایط شما تنظیم شود. اگر بدون راهنمایی از مشاور و حتی بدون آگاهی لازم نسبت به بستن قرارداد اقدام کنید ممکن است به‌خوبی نتوانید از مزایای بیمه عمر بهره‌مند شوید. بنابراین پیش از دریافت بیمه عمر با یک مشاور حرفه‌ای صحبت کنید و در پایان یکی از بهترین حق بیمه‌های ممکن را برای خود در نظر بگیرید.

مزایای بیمه عمر

بیمه عمر دارای مزایای بسیاری است که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از چندمنظوره بودن بیمه، کمک به دریافت وام و ... اشاره کرد. در قسمت زیر به سایر مزایای بیمه عمر اشاره‌کرده‌ایم:

 • در هر زمان امکان بازخرید بیمه توسط بیمه‌گذار وجود دارد. درواقع، اگر بیمه‌گذار از ادامه بیمه منصرف شود حق بیمه‌های پرداختی‌اش محفوظ مانده و سرمایه‌ای برابر با حق بیمه‌های پرداختی خود دریافت می‌کند.
 • امکان دریافت مستمری از محل بیمه وجود دارد و این مستمری هم به‌صورت مادام‌العمر و هم در بازه زمانی مشخص بسته به خواست بیمه‌گذار قابل پرداخت است.
 • امکان تغییر در نرخ حق بیمه وجود دارد و بیمه‌گذار می‌تواند از حق بیمه خود کم کند یا اینکه آن را افزایش دهد. 
 • اگر بیمه‌گذاری مایل به افزایش سود خود بود می‌تواند اندوخته اولیه‌ای در بیمه عمرش بگنجاند.
 • بازه زمانی سنی برای خرید بیمه عمر در محدوده 5 تا 75 سال در نظر گرفته‌شده است.
 • اشخاصی که ازکارافتاده می‌شوند یا از دنیا می‌روند از پرداخت مابقی حق بیمه تعریف‌شده در قرارداد معاف خواهند شد و در کل، شرایط اشخاص بیمار در بیمه عمر و پوشش‌های بیمه‌ای ازکارافتادگی مطلوب است.
 • بیمه‌گذران قادر خواهند بود اندوخته خود را خارج کنند.
 • امکان بیمه شدن از بدو تولد وجود دارد.

شرایط وام بیمه عمر تعاون

شما می‌توانید از محل اندوخته بیمه عمر خود درخواست وام کنید. دریافت وام نیز دارای شروطی است که بر طبق آن به بیمه‌گذاران وام اعطا می‌گردد. در زیر به برخی از شروط و قوانین حاکم بر وام بیمه عمر اشاره‌کرده‌ایم:

 • میزان سود وام 4% بیشتر از سود ضمانت شده در بیمه‌نامه است.
 • پوشش‌های بیمه‌ای حتی در زمان دریافت وام همچنان برقرار خواهند بود.
 • متقاضی باید تمام اقساط قبلی‌اش را پرداخت کرده باشد و به عبارتی، خوش‌حساب باشد.
 • برای دریافت وام بیمه عمر نیازی به داشتن ضامن، وثیقه یا سایر ضمانت‌نامه‌های مختلف و همین‌طور طی کردن مراحل اداری نیست.
 • پرداخت وام بر اساس اندوخته‌های بیمه‌گذار خواهد بود. به‌این‌ترتیب، به اندوخته بیشتر وام بیشتری هم اعطا می‌گردد و بالعکس.
 • در دریافت وام محدودیتی لحاظ نشده است و متقاضیان می‌توانند بعد از تسویه اقساط خود نسبت به دریافت وام بعدی اقدام کنند.


 

مدارک لازم برای خرید بیمه عمر

مدارک خاصی برای خرید بیمه عمر وجود ندارد. اگر قصد خرید حضوری بیمه عمر را دارید، فقط کافی است از کارت ملی و شناسنامه خود کپی تهیه کنید و اگر هم می‌خواهید بیمه عمر را به‌صورت اینترنتی خریداری کنید دیگر نیازی به کپی گرفتن از مدارک هویتی نیست و ثبت اطلاعات شما از طریق سامانه صورت می‌گیرد.

مهم‌ترین پوشش‌های اضافی بیمه عمر

بیمه عمر دارای پوشش‌های اضافی است که در زیر به این موارد پوششی اشاره‌کرده‌ایم:

 • پوشش اضافی برای بروز بیماری ناگهانی بیمه‌گذار (بیماری که به خاطر بی‌توجهی خودش اتفاق نیفتاده باشد.) 
 • پوشش اضافی جهت بستری شدن بیمه‌گذار و پرداخت مقرری روزانه به آن (بیمه‌کننده از روز 4 بستری تا 90 روز به بیمه‌گذار مقرری می‌پردازد.)
 • پوشش اضافی برای فوت ناگهانی بیمه‌گذار

خرید اینترنتی بیمه عمر تعاون

امکان خرید اینترنتی بیمه عمر در وب‌سایت و اپلیکیشن بیمیتو فراهم‌شده است و عزیزانی که مایل به دریافت این بیمه هستند می‌توانند با ثبت اطلاعات خود در سامانه مربوطه به جمع بیمه‌گذاران شرکت بیمه تعاون بپیوندند و از مزایای بی‌شمار این بیمه‌نامه بهره‌مند شوند.