بیمه درمان تکمیلی تعاون

درباره بیمه درمان تکمیلی تعاون

بیمه درمان تکمیلی تعاون

در سال 1386 یک شرکت بیمه با هدف ورود بخش تعاونی به صنعت بانکداری و بیمه افتتاح شد که بیمه تعاون نام گرفت. این شرکت به‌عنوان یکی از شرکت‌های سهامی عام در ایران فعالیت می‌کند و در تلاش است تا با استفاده از میران و کارشناسان متخصص، بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد. بیمه تعاون علاوه بر ارائه انواع بیمه‌نامه‌ها ازجمله بیمه درمان تکمیلی، مشاوره‌های لازم را به مشتریان ارائه می‌دهد تا بتوانند انتخاب آگاهانه‌تری داشته باشند.

درباره بیمه درمان تکمیلی تعاون

بیمه درمان تکمیلی تعاون در دو صورت انفرادی (خانوادگی) و گروهی ارائه می‌شود.

بیمه تکمیلی انفرادی مخصوص افرادی است که می‌خواهند خود و اعضای تحت تکفل خود را برای جبران خسارت‌های ناشی از بیماری بیمه کنند. برای استفاده از مزایای بیمه تکمیلی انفرادی، بیمه‌شده اصلی باید ازنظر سلامتی جسمانی موردبررسی قرار بگیرد. همچنین اعضای خانواده نیز باید طبق تشخیص پزشک، آزمایش‌های لازم را انجام دهند.

بیمه تکمیلی گروهی تعاون که توسط نمایندگی‌های این شرکت ارائه می‌شود؛ مختص شرکت‌هایی است که حداقل 20 عدد متقاضی استفاده از پوشش‌های بیمه تکمیلی تعاون را دارند. این متقاضیان می‌توانند کارکنان شرکت و افراد وابسته به آن‌ها مثل فرزند، همسر، پدر و مادر باشند. همه شرکت‌هایی که دارای لیست تامین اجتماعی هستند می‌توانند از خدمات این بیمه استفاده کنند؛ زیرا یکی از شرایط بیمه تکمیلی تعاون این است که حداقل 50 درصد از متقاضیان باید دارای بیمه پایه تامین اجتماعی باشند.

شرایط سنی بیمه‌شدگان

هزینه‌های درمان در بیمه تکمیلی تعاون تنها برای افراد پایین‌تر از 60 سال با تعرفه عادی بیمه محاسبه می‌شوند. بر این اساس حق بیمه افرادی که در بازه سنی 61 تا 70 سال قرار گرفته‌اند؛ 50 درصد رشد خواهد یافت. این افزایش حق بیمه برای افراد در بازه سنی 71 تا 80 سال برابر 100 درصد است. در کنار این‌ها بیمه تعاون خدمات تکمیلی خود را پس از رسیدن به سن 80 سالگی قطع خواهد کرد.

پوشش‌های بیمه تکمیلی تعاون

پوشش‌های بیمه تکمیلی تعاون در دو دسته اصلی و اضافی قرار می‌گیرند. برای مثال اگر شما متقاضی دریافت هزینه‌های مربوط به عینک بیمه تکمیلی باشید؛ باید از پوشش‌های اضافی این شرکت استفاده کنید. پوشش‌های اصلی بیمه تکمیلی تعاون عبارت‌اند از:

 • بستری و جراحی‌های عمومی
 • جراحی‌های تخصصی مانند شیمی‌درمانی، رادیوتراپی، پیوند ریه، کلیه و مغز استخوان و اعمال جراحی مرتبط با سرطان
 • زایمان طبیعی و سزارین
 • هزینه‌های پاراکلینیکی و درمان‌های تشخیصی مانند رادیوگرافی، آندوسکوپی، آنژیوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن و شنوایی‌سنجی
 • جراحی‌های سرپایی
 • تشخیص‌های آزمایشگاهی
 • فیزیوتراپی، گفتاردرمانی و کاردرمانی
 • رفع عیوب انکساری دو چشم درصورتی‌که نقص بینایی بیشتر از 3 دیوپتر باشد
 • هزینه‌های آمبولانس درون‌شهری و برون‌شهری

پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی تعاون شامل چه مواردی است؟

هزینه‌های دندانپزشکی بیمه تکمیلی تعاون تنها محدود به کشیدن، بروساژ، ترمیم، پر کردن، جرم‌گیری، درمان ریشه و روکش می‌شوند. دقت کنید که یکی از مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی دندانپزشکی، گرافی قبل و بعد از درمان است.

استثنائات بیمه تکمیلی تعاون

یکی از موارد مهم در زمان استعلام و خرید بیمه تکمیلی، استثنائات و هزینه‌های پزشکی خارج از پوشش بیمه تکمیلی است. استثنائات بیمه تکمیلی تعاون از قرار زیر هستند:

 • بلایای طبیعی
 • خسارت‌های ناشی از جنگ و بلوا
 • هزینه‌های عیوب مادرزادی
 • هزینه‌های چک‌آپ
 • عمل‌های جراحی زیبایی غیرضروری
 • بیماری‌هایی که پیش از صدور بیمه‌نامه وجود داشته‌اند
 • فعل‌وانفعالات هسته‌ای
 • هزینه‌های عقیم‌سازی

طرح‌های بیمه تکمیلی تعاون

طرح‌های بیمه تکمیلی تعاون برای نمونه‌های انفرادی و گروهی متفاوت هستند؛ تفاوت اصلی این طرح‌ها در حق بیمه و سقف تعهدات بیمه تکمیلی است. شما می‌توانید با بیمیتو در ابتدای هر سال، از نرخ‌های اعلام‌شده اطلاع حاصل کنید.

نکته مهم: درصورتی‌که بیمه پایه نداشته باشید؛ حق بیمه سالانه شما 18 درصد بیشتر از دارندگان بیمه پایه خواهد بود.

طرح‌های بیمه انفرادی عبارت‌اند از:

 • پرتا
 • دارا
 • رسا
 • کوشا
 • مزدا
 • پویا
 • پارسا
 • والا

در این میان طرح والا بیشترین حق بیمه و پرتا کمترین حق بیمه را دارد؛ به همین ترتیب شما می‌توانید با انتخاب هریک از این طرح‌ها، بالاترین و پایین‌ترین سطح خدمات را دریافت کنید.

نکته: شرکت تعاون پرداخت نقدی، عدم دریافت خسارت در زمان تمدید، خانواده‌های بیشتر از 3 نفر و افراد دارای بیمه عمر با اندوخته بیشتر از یک میلیون تومان، تخفیف‌هایی را تا سقف 25 درصد در نظر گرفته است.

بیمه تکمیلی تعاون برای شرکت‌ها و سازمان‌ها هم دارای 4 طرح است که سقف تعهدات بیمه تکمیلی در هریک از آن‌ها متفاوت خواهد بود.

دوره انتظار بیمه تکمیلی تعاون

دوره انتظار بیمه تکمیلی تعاون برای پوشش‌های زایمان و درمان‌های پاراکلینیکی اعمال می‌شود. بنابراین برای اینکه بتوانید از پوشش زایمان این بیمه استفاده کنید؛ باید 9 ماه از زمان خرید بیمه و استفاده از آن فاصله وجود داشته باشد. این مدت‌زمان برای پوشش‌های پاراکلینیکی برابر 3 ماه است. برای بیمه‌های تکمیلی گروهی با تعداد نفرات بالا مدت زمان دوره انتظار کاهش می‌یابد.

فرانشیز بیمه تکمیلی تعاون

فرانشیز بیمه تکمیلی تعاون برای طرح‌های انفرادی برابر 10 درصد است. اما در طرح‌های شرکتی و گروهی، این فرانشیز از ده تا 30 درصد متفاوت است و سازمان‌ها بنا به نیاز خود می‌توانند بهترین گزینه را انتخاب کنند.

مراحل دریافت خسارت بیمه تکمیلی تعاون

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای استفاده از مزایای این بیمه تکمیلی، مراجعه به مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی تعاون است که فهرست آن‌ها در سایت این شرکت وجود دارد. در این صورت شما تنها باید فرانشیز را پرداخت کنید و پس از طی شدن فرایند درمان نیازی به حضور در مراکز بیمه ندارید.

برای استفاده از خدمات این مراکز، باید معرفی‌نامه داشته باشید؛ دریافت معرفی‌نامه به‌صورت آنلاین امکان‌پذیر است. برای این کار باید به یکی از مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی مراجعه کنید و کد ملی خود را ارائه دهید. معرفی‌نامه در محل مرکز درمانی برای شما صادر می‌شود و می‌توانید از خدمات تحت پوشش بیمه تکمیلی استفاده کنید.

اما اگر به مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی تعاون مراجعه نکرده‌اید؛ باید مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی را به شرکت بیمه‌گذار ارائه دهید. پس از اعلام خسارت، پرداخت‌ها در بازه زمانی 5 تا 30 روزه، بسته به نوع و مقدار خسارت انجام می‌شوند. مدارک موردنیاز برای دریافت خسارت در هریک از پوشش‌های بیمه تکمیلی متفاوت هستند. بنابراین پیش از مراجعه برای جبران خسارت، باید از طریق سایت یا تماس با بیمیتو، با اعلام خسارت، فهرستی از این مدارک تهیه کنید.

خرید بهترین بیمه تکمیلی با بیمیتو

برای مقایسه تعرفه‌ها، پوشش‌ها و خدمات هریک از شرکت‌های ارائه‌دهنده بیمه تکمیلی، بهترین گزینه استفاده از خدمات بیمیتو است. شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز به بیمیتو مراجعه کنید و با کلیک بر روی نماد شرکت موردنظر خود، خدمات آن را با حوصله و در مدت‌زمان کافی موردبررسی قرار دهید. همچنین می‌توانید از خدمات مشاوره‌ای بیمیتو برای خرید بهترین بیمه تکمیلی استفاده کنید.