بیمه شخص ثالث تعاون

درباره بیمه شخص ثالث تعاون

بیمه شخص ثالث تعاون

بیمه تعاون یکی از شرکت‌هایی است که انواع خدمات مربوط به امور بیمه‌ای مانند خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.  این شرکت فعالیت خود را از سال ۱۳۸۶ آغاز کرده و در طول این مدت موفق شده در میان شرکت‌های مختلف خدمات بیمه جایگاه خوبی را به دست آورد.

بیمه تعاون خدمات مختلفی را به مشتریان خود عرضه می‌کند. یکی از این خدمات ارائه شده توسط بیمه تعاون، بیمه شخص ثالث است.

با توجه به اینکه بیمه‌ تعاون، تعداد زیادی شعبه در سراسر کشور دارد و علاوه بر آن، توان بالایی در پرداخت‌های مالی دارد، محبوبیت این شرکت بیمه در اموری مانند خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث میان مشتریان بالا است.

بیمه شخص ثالث چیست؟

یکی از مهمترین حوادث که سالانه خسارت زیادی به افراد وارد می‌کند و جان بسیاری از هم وطنان را می‌گیرد، تصادفات جاده‌ای و شهری است. این تصادفات بسیاری از اوقات باعث وارد شدن خسارت‌های مالی و جانی سنگین به افراد می‌شوند. نقش بیمه شخص ثالث پوشش هزینه‌ها و پرداخت خسارات ناشی از این حوادث است.

قدمت بیمه در دنیا به قرون نوزده میلادی می‌رسد؛ اما در ایران اولین قانون بیمه اتومبیل در سال ۴۷ تصویب شد. بیمه شخص ثالث نیز  در سال ۱۳۸۷ در مجلس تصویب و الزامی شد. این بیمه در صورت تصادف و پیش آمدن خسارت های جانی و یا مالی به افراد دیگر توسط شما، این خسارت را جبران می کند و هزینه‌های مربوطه را پوشش می‌دهد. در واقع می‌توان گفت که بیمه شخص ثالث از رانندگان خودروها حمایت می‌کند؛ زیرا اکثر اوقات هزینه‌هایی که در پی تصادف به راننده وارد می‌شود بسیار سنگین است است و پرداخت آنها از عهده راننده خارج می شود.

محاسبه بیمه شخص ثالث تعاون

برای دانستن نرخ بیمه شخص ثالث نیاز است بدانید که این بیمه شامل خسارات مالی و جانی می‌شود و منظور از خسارت مالی هر گونه خسارتی است که به اموال شخص ثالث وارد می‌شود؛ برای مثال آسیب دیدگی خودروها در حین تصادف نیز برای محاسبه بیمه شخص ثالث در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر این مورد، یکی دیگر از مواردی که در تمدید و قیمت بیمه شخص ثالث لحاظ می‌گردد، پرداخت خسارات ناشی از وارد شدن هر گونه آسیب جسمی در تصادفات به شخص ثالث است. در واقع شرکت بیمه با پرداخت دیه متعهد به جبران خسارت وارده است.

محاسبه بیمه شخص ثالث و تعیین نرخ بیمه، سالانه انجام می‌شود و در نرخ بیمه شخص ثالث و محاسبه درصد تخفیف آن عوامل زیر را باید در نظر گرفت:

مهمترین عامل تاثیر گذار، نرخ بیمه پایه است. این حق بیمه پایه در واقع مبلغی است که قوه قضاییه کشور هر ساله برای دیه کامل انسان در ماه‌های عادی و حرام اعلام می‌کند.

عامل مهم بعدی نوع وسیله نقلیه است که تعیین کننده میزان ریسک شرکت بیمه‌گر است.

همچنین در زمان محاسبه درصد تخفیف بیمه شخص ثالث هر چقدر که راننده خودرو از بیمه خود استفاده نکرده باشد می‌تواند تخفیف بیشتری بگیرد.

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث

با بیمیتو بیمه شخص ثالث تعاون را با بیمه شرکت‌های دیگر مقایسه کنید و تنها با چند کلیک آن را آنلاین بخرید. برای خرید کافی است اطلاعات ماشین خود و میزان تخفیف‌هایتان را وارد کنید تا لیست قیمت‌ها به شما نمایش داده شود. خریداران بیمه شخص ثالث تعاون بیمیتو می‌توانند از خدمات پرداخت خسارت آنلاین ما هم استفاده کنند و بدون دردسر خسارتشان را آنلاین دریافت کنند.