بیمه بدنه آسماری

امروزه با افزایش قیمت‌های مربوط به تعمیرات خودرو، خرید بیمه بدنه به یک ضرورت تبدیل شده است. در شرایطی مثل تصادف دو خودرو با یکدیگر، افراد باید هزینه بسیار زیادی را متحمل شوند. بنابراین در اینجا اهمیت بیمه بدنه آسماری، مشخص می‌شود. این شرکت فعالیت خود را از سال 1391 آغاز کرده است و انواع خدمات بیمه‌های بازرگانی در رشته‌های اموال و اشخاص را ارائه می‌کند. بیمه آسماری 86 نمایندگی فعال و 8 شعبه اصلی در تمامی نقاط کشور دارد و به‌طور ویژه برای مناطق آزاد بیمه نامه صادر می‌کند. در ده سال گذشته شرکت بیمه آسماری مجموعا 52 میلیارد تومان بیمه صادر کرده‌ و توانگری مالی سطح دو دارد.

بیمه بدنه آسماری یکی از انواع محصولات بیمه‌ای این شرکت است که با پوشش‌های پایه و تکمیلی متنوع عرضه می‌شود. این بیمه نامه مواردی را که به وسیله نقلیه آسیب می‌زند یا باعث از بین رفتن آن می‌شود را پوشش می‌دهد. بیمه بدنه آسماری با بالاترین سقف مسئولیت و پرداخت خسارت، در سریع‌ترین زمان ممکن به یکی از بهترین بیمه نامه‌های موجود برای دارندگان خودرو در ایران تبدیل شده است.


 

پوشش‌های بیمه بدنه آسماری

بیمه بدنه آسماری

به طور کلی، پوشش بیمه بدنه خودرو به دو قسمت خسارت اصلی و فرعی تقسیم می‌شود. خسارات اصلی رایج‌ترین خسارات هستند که معمولا همه افراد حداقل یکبار آن را تجربه می‌کنند. بنابراین بیمه بدنه پایه، بخش قابل توجهی از نیازهای بیمه خودرو کاربران را نیز پوشش می‌دهد. با خرید بیمه بدنه آسماری، در موارد زیر تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرید:

·        برخورد وسیله نقلیه با یک جسم ثابت یا متحرک

·        واژگونی و سقوط خودرو

·        آتش سوزی، صاعقه یا انفجار در وسیله نقلیه یا قطعات یدکی اصلی آن

·        سرقت کلی خودرو، شامل خسارت ناشی از سرقت خودرو یا گم شدن تجهیزات اصلی

·        استفاده از پوشش‌های اضافی، مثل بلایای طبیعی زلزله، آتش‌فشان، سیل و...، میخ‌کشی، شکستن شیشه و پاشیده شدن مواد شیمیایی


 

 • قیمت بیمه بدنه آسماری به ارزش خودرو و همین‌طور قطعات جانبی و دیگر لوازم نصب‌شده روی آن بستگی دارد. ماشین‌های گران‌قیمت‌تر معمولا باید هزینه بیشتری برای بیمه بدنه پرداخت بکنند. هرچقدر هم تعداد پوشش های اضافی بیمه بدنه که انتخاب می‌کنیم بیشتر باشد باید حق بیمه بیشتری پرداخت کنیم. درضمن مدت قرارداد بیمه نامه و تخفیف‌های مختلف هم می‌تواند مبلغ پرداختی را کم و زیاد کند.

 • شرکت بیمه آسماری تخفیف‌های مختلفی را روی بیمه نامه بدنه خود اعمال می‌کند. انواع تخفیف بیمه بدنه آسماری حتی تا 60 درصد هم نرخ حق بیمه را کاهش می‌دهد. مهمترین تخفیف های بیمه بدنه آسماری عبارتند از:

  ·        تخفیف عدم خسارت برای بیمه‌شده‌هایی که از شروع قرارداد تا پایان مدت آن خسارتی از بیمه ‌نامه دریافت نکنند. درصد این تخفیف برای سال اول 25 %، برای سال دوم 35 درصد، برای سال سوم 45 % و برای سال چهارم به بعد 60 درصد محاسبه می‌شود.

  ·        تخفیف خودرو صفر کیلومتر به ماشین‌هایی تعلق می‌گیرد که نهایتا سه ماه از تاریخ ترخیص و پلاک‌گذاری آن‌ها گذشته باشد. سقف این تخفیف 20 % اعمال می‌شود.

 • مانند بیمه شخص ثالث، برخی از خسارت‌های مربوط به بدنه خودرو نیز تحت پوشش شرکت بیمه قرار نمی‌گیرند. بیمه آسماری در این موارد هیچ تعهدی برای پرداخت خسارت ندارد:

  ·        خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، حمله یا اعتصاب

  ·        خسارت‌های ناشی از انفجارهای هسته‌ای

  ·        خسارت‌هایی که به صورت عمدی توسط بیمه‌گذار، ذی‌نفع یا راننده خودرو به آن وارد می‌شوند.

  ·        حوادثی که به دلیل استفاده از مشروبات الکلی، مواد روانگردان یا مخدر رخ داده باشند.

  ·        خسارت‌های ناشی از بکسل کردن وسیله نقلیه دیگر توسط خودرو

  ·        خسارت‌های ناشی از حمل بار بیش از حد توسط خودرو

   

 • استعلام بیمه بدنه آسماری به شما کمک می‌کند تا به‌صورت آنلاین قیمت خرید یا تمدید بیمه نامه برای یک ماشین خاص را محاسبه و در شرکت‌های مختلف بیمه با هم مقایسه کنید. در واقع، شرایط و قیمت بیمه نامه بدنه با پوشش‌های اضافی درخواستی برای یک ماشین مشخص، در شرکت‌های بیمه مختلف به شما نشان داده می‌شود و می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. برای گرفتن استعلام بیمه بدنه آسماری در سایت ازکی، به یکی از اطلاعات زیر نیاز خواهید داشت:

  ·        شماره پلاک ماشین و کد ملی صاحب پلاک

  ·        مشخصات ماشین مثل مدل ماشین و سال ساخت آن

 • ارائه مدارک یکی از مهم‌ترین بخش‌های فرآیند دریافت خسارت است. در صورت ناقص یا نادرست بودن مدارک، بیمه آسماری مسئولیتی در قبال پرداخت خسارت ندارد. پس سعی کنید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشید. در اینجا مهمترین مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بیمه بدنه آسماری آورده شده است:

  ·        اصل و تصویر بیمه‌نامه بدنه وسیله نقلیه به همراه الحاقیه‌های صادره احتمالی

  ·        اصل و تصویر بیمه‌نامه شخص ثالث وسیله نقلیه

  ·        ارائه گزارش مقامات انتظامی (کروکی)

  ·        اصل و تصویر گواهینامه راننده

  ·        اصل و تصویر کارت ملی بیمه‌گذار و راننده

  ·        اصل و تصویر شناسنامه مالکیت خودرو و بنچاق

  ·        اصل فاکتور هزینه‌های حمل و نجات وسیله نقلیه (در صورت غیر قابل حرکت بودن)

  ·        اصل فاکتور رسمی لوازم / داغی قطعات تعویضی با نظر کارشناس ارزیاب و رویت سلامت وسیله نقلیه


   

 • برای اینکه بتوانیم در زمان حادثه و تصادف از بیمه بدنه خود استفاده کنیم، باید حتما حواسمان به تاریخ اعتبار بیمه نامه باشد. همیشه از یک هفته قبل از سررسید تاریخ بیمه نامه، وارد سایت ازکی شوید و کارهای تمدید بیمه بدنه آسماری را اینترنتی انجام دهید. یک خوبی تمدید به‌موقع بیمه نامه با ازکی، این است که اگر نیاز به دریافت خسارت پیدا کنید، می‌توانید از امکان دریافت خسارت آنلاین سایت استفاده کنید.

 • تمام مراحل خرید بیمه بدنه آسماری از سایت ازکی کاملا آنلاین است. یعنی خبری از مراجعه حضوری به نمایندگی شرکت بیمه نخواهد بود. حتی اگر بخواهید، بازدید بیمه بدنه هم در محل برایتان انجام می‌شود. اگر هم از قبل بیمه بدنه داشتید و می‌خواهید از تخفیف عدم خسارت خود استفاده کنید، فقط باید در فرم سفارش‌ بیمه نامه نام شرکت بیمه قبلی و درصد تخفیف بیمه نامه قبلی نام شرکت بیمه قبلی و درصد تخفیف بیمه نامه قبلی را ثبت کنید. بعد از پرداخت حق بیمه، بیمه نامه شما تا ساعت 21 همان‌ روز صادر می‌شود. همچنین می‌توانید با پرداخت نقدی 50 درصد قیمت حق بیمه، یک بیمه بدنه آسماری اقساطی از سایت ازکی بخرید و بقیه مبلغ را با چک و در سه تا شش ماه پرداخت کنید. همچنین، می‌توانید از ازکی یک وام با بازپرداخت حداکثر 9 تا ۱۱ ماهه بگیرید.


   

آسماری از نگاه مشتریان

همیشه برای خواندن نظرات شما آماده‌ایم.

مهدی حمیدبیگی

مهدی حمیدبیگی

خریدار

پنج‌شنبه ظهر بود که رفتم بیمه بخرم. اما دفتر بیمه بسته بود. همونجا با موبایل سرچ کردم؛ دیدم میشه بیمه‌م رو آنلاین خرید. خیلی سریع کارم رو راه انداختن و نذاشتن جریمه بیمه‌م بیشتر شه.

ایران‌دخت امیدوار

ایران‌دخت امیدوار

خریدار

اینکه تو همون روزی که می‌خواستم بیمه‌م رو تمدید کنم تونستم پیشنهادهای شرکت‌های مختلفو با هم مقایسه کنمو همون روز هم بیمه‌م رو تحویل بگیرم خیلی برام جالب بود.

حمیدرضا عباسی

حمیدرضا عباسی

خریدار

وقتی پرداخت رو انجام دادم پسرام گفتن فک کردی بیمه رو می‌شه اینترنتی خرید؟!! اما وقتی پیکتون برام بیمه رو اورد بهشون گفتم ببینین اینم بیمه!

برای خواندن نظرات بیشتر اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول

faq-img

با توجه به افزایش قیمت‌های مربوط به تعمیرات خودرو و وقوع تصادفات، بیمه بدنه آسماری با پوشش‌های پایه و تکمیلی متنوع، هزینه‌های ناشی از آسیب به وسیله نقلیه را پوشش می‌دهد و از بار مالی سنگین بر دوش صاحبان خودرو می‌کاهد.

بیمه بدنه آسماری پوشش‌های متنوعی شامل برخورد وسیله نقلیه با جسم ثابت یا متحرک، واژگونی، آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار، سرقت کلی خودرو و پوشش‌های اضافی مانند بلایای طبیعی را ارائه می‌دهد.

قیمت بیمه بدنه آسماری بستگی به ارزش خودرو، قطعات جانبی و لوازم نصب‌شده روی آن، تعداد پوشش‌های اضافی انتخاب شده، مدت قرارداد بیمه‌نامه و تخفیف‌های مختلف دارد.

بیمه آسماری تخفیف‌هایی از جمله تخفیف عدم خسارت با درصدهای مختلف برای سال‌های متوالی، تخفیف برای خودروهای صفر کیلومتر و تخفیف برای پرداخت نقدی حق بیمه را ارائه می‌دهد که حتی می‌تواند تا 60% کاهش نرخ حق بیمه به همراه داشته باشد.

برای دریافت خسارت بیمه بدنه آسماری، ارائه مدارکی نظیر اصل و تصویر بیمه‌نامه بدنه و شخص ثالث، گزارش مقامات انتظامی، اصل و تصویر گواهینامه و کارت ملی بیمه‌گذار و راننده، اصل و تصویر شناسنامه مالکیت خودرو، فاکتورهای مرتبط با هزینه‌ها و قطعات تعویضی لازم است.