بیمه بدنه آسماری

درباره بیمه بدنه آسماری

بیمه بدنه آسماری

شرکت بیمه آسماری فعالیت خود را از سال 1391 آغاز کرده و در حوزه ارائه خدمات بیمه‌های بازرگانی در رشته‌های اموال و اشخاص مشغول است. این شرکت به استناد قانون چگونگی اداره مناطق آزاد، تجاری، صنعتی ثبت شده و به‌کمک شرکت کمک‌رسان S.O.S و 86 نمایندگی فعال و 8 شعبه اصلی تمامی خدمات بیمه‌ای را علاوه بر سراسر کشور به‌طور ویژه در مناطق آزاد هم ارائه می‌کند. در این یک دهه شرکت بیمه آسماری مجموعا 52 میلیارد تومان بیمه صادر کرده‌ و توانگری مالی بیمه بالایی در پرداخت خسارات مشتریان خود دارد. خدمات متنوع در حوزه بیمه تکمیلی و عرضه طرح‌های جداگانه برای خدمات دندانپزشکی شرکت بیمه مذکور را به یک شرکت بیمه‌ای متمایز تبدیل کرده است. در همین راستا و برای پاسخگویی به طیف وسیعی از افراد با نیازها و شرایط متفاوت بیمه آسماری  پوشش‌ های بیمه بدنه مختلفی را در قالب چند طرح‌ متنوع ارائه می‌کند. مهم‌ترین ویژگی عمده بیمه بدنه آسماری این است که پوشش‌های کامل بیمه‌ای را به بیمه‌شده عرضه می‌کند و امکان اضافه کردن بیمه شخص ثالث و دیگر بیمه‌های فرعی را برای خودروی شما فراهم می‌کند.

بیمه بدنه خودرو در اصل یک قرارداد بین شما و شرکت بیمه است که در صورت بروز حادثه یا سرقت از شما در برابر ضرر مالی محافظت می‌کند. یعنی در مقابل پرداخت حق بیمه شما، شرکت بیمه موافقت می‌کند که زیان‌های شما را مطابق با آنچه که در بیمه نامه شما ذکر شده است بپردازد. داشتن بیمه‌نامه جامع خودرو شامل بیمه بدنه و شخص ثالث به شما تضمین می‌دهد که در صورت از دست‌دادن خودروی خود یا آسیب‌رساندن به وسیله نقلیه یا اشخاص ثالث، با هیچ مشکل مالی روبرو نخواهید شد.

شرکت بیمه آسماری انواع مختلف پوشش بیمه اتومبیل را در دسترس شما قرار می‌دهد تا در صورت تصادف رانندگی از شما، مسافران و وسیله نقلیه شما محافظت کند. به‌طور کلی پرداخت خسارت بیمه بدنه شامل پوشش خودروی شما در برابر خسارت ناشی از تصادف، آتش سوزی، سرقت، طوفان، سیل و غیره خواهد بود. یکی دیگر از مزایای بیمه بدنه خودرو این است که خسارت یا آسیب‌هایی را که ممکن است هنگام حمل‌و‌نقل از طریق راه‌آهن، راه‌های آبی داخلی، هوایی، جاده‌ای یا آسانسور به اتومبیل شما وارد شود را هم تقبل می‌کند.

درست است که بیمه‌نامه بدنه یک پوشش جامع در برابر صدمات وارده به خودرو در برابر حوادث خارج از کنترل شما مثل، آسیب شیشه جلو و شیشه عقب، آسیب به بدنه و کاپوت و حتی خسارات ناشی از سقوط درختان را شامل می‌شود، اما حواستان باشد که هزینه‌های مرتبط با تعمیر و نگهداری، خرابی‌های مکانیکی و فرسودگی خودرو تحت پوشش اصلی این بیمه نخواهد بود.

نحوه عملکرد بیمه بدنه خودرو و انواع خدمات موجود بیمه آسماری

شرکت بیمه آسماری گسترده‌ترین پوشش بیمه بدنه و بالاترین سطح از پوشش خسارت مربوط به تصادفات رانندگی و رخ دادن حوادث خودرویی را دو بخش خسارات اصلی و فرعی، برای بیمه‌شدگان خود فراهم کرده است. از آتش‌سوزی، سرقت، بلایای طبیعی گرفته تا حتی پوشش هزینه‌های سنگین تعمیر خودرو. در بخش خسارت‌های اصلی تمامی آسیب‌ها و خسارات ناشی از موارد زیر توسط شرکت پوشش داده می‌شود:

 • برخورد خودرو با یک جسم ثابت یا متحرک
 • واژگونی و سقوط خودرو
 • آتش‌سوزی، اصابت رعد و برق یا انفجار خودرو یا لوازم یدکی اصلی همراه آن
 • سرقت کلی خودرو شامل خسارت ناشی از سرقت خودرو یا خسارت ناشی از آسیب دیدن وسایل اصلی یا وسایل اضافی درج شده در بیمه‌نامه

درواقع بیمه بدنه اتومبیل انواع مختلفی از حوادث احتمالی را که ممکن است در جاده یا خارج از آن رخ دهد، تحت پوشش قرار می دهد. اما خسارت‌هایی ناشی از حوادثی که علت وقوع آن، استفاده از مشروبات الکلی، مواد روانگردان یا مخدر باشد یا خسارت‌هایی که در اثر بکسل کردن وسیله نقلیه دیگری به خودرو وارد می‌شود و همچنین خسارت‌هایی که به دلیل حمل بار بیش از حد به خودرو وارد می‌شود، شامل این بیمه‌نامه‌ها نخواهد بود.

پوشش‌ های تکمیلی بیمه بدنه آسماری شامل چه مواردی می‌ شود؟

پوشش‌ های تکمیلی بیمه بدنه خودرو معمولا به‌صورت جداگانه تعیین می‌شوند و بر اساس آن‌ به شما اجازه داده می‌شود تا میزان و سقف پوشش بیمه خود را متناسب با نیازها و بودجه‌تان سفارشی کنید. درواقع این پوشش‌های اضافه بیمه بدنه خودرو؛ چتر بیمه‌ای شما گسترده‌تر کرده و مواردی مثل  سرقت قطعات و لوازم خودرو، هزینه ایاب و ذهاب در صورت عدم امكان استفاده از وسیله نقلیه بیمه شده ناشی از خطرات اصلی موضوع بیمه (به استثناء سرقت) تا مبلغ مشخص برای مدت معین و حتی نوسانات قیمت بازار حداكثر تا سقف ۵۰% مازاد بر سرمایه بیمه شده مشروط بر آن که مورد بیمه در زمان صدور بیمه‌نامه به قیمت واقعی و ارزش روز بیمه شود را هم پوشش می‌دهند.

مثلا با داشتن یک بیمه‌نامه تکمیلی بدنه خود درصورت سرقت قطعات فابریک و غیر فابریک خودروی شما تا حداکثر ۲۰% ارزش خودرو پوشش داده خواهد شد.  بر همین اساس خسارات ناشی از اسید پاشی و ریزش مواد شیمیایی و همین‌طور شكستن شیشه‌ها به تنهایی و بدون برخورد اشیاء خارجی و به عللی غیر از خطرات تحت پوشش هم جزو این دسته از خسارات قابل پیگیری خواهد بود. پوشش مسئولیت نیز می‌تواند خسارت وارده به سایر وسایل نقلیه، خسارت به اشیاء، جراحات دیگر رانندگان و سرنشینان آن‌ها و دعاوی حقوقی را هم در صورت شکایت به‌دلیل تصادف پرداخت کند.

 

تعیین قیمت بیمه بدنه به چه عواملی بستگی دارد؟

خرید بهترین بیمه بدنه یعنی با پرداخت مبلغی منصفانه به‌عنوان حق‌بیمه، هر‌گونه آسیب به اتومبیل در زمان بروز خسارت جبران شود. البته مهم است که خودرویی که برای پوشش بیمه ‌بدنه معرفی می‌کنید، قابلیت دریافت این پوشش را داشته باشد. برای محاسبه بیمه بدنه فاکتورها و متغییرهای متعددی لحاظ می‌شود. از ارزش خودرو و متعلقات آن  گرفته تا مدت زمان بیمه، نوع تخفیف دریافتی و … درثانی هزینه مربوط به بیمه بدنه خودرو با اضافه یا کم شدن پوشش‌های فرعی و جانبی، نوسان خواهد داشت. معمولا اغلب شرکت‌های بیمه و از جمله بیمه آسماری یک جدول تخفیف بیمه بدنه هم دارند که بر اساس آن، هرچقدر در دوره‌های قبلی بیمه‌ای خود کمتر دچار حادثه و خسارت شده باشید از  تخفیف بیمه بدنه بیشتری برخوردار خواهید شد. با استفاده از خدمات استعلام بیمه بدنه شرکت بیمه آسماری می‌توانید علاوه بر محاسبه قیمت‌تمام‌شده بیمه بدنه خودروی خود از میزان این تخفیفات نیر مطلع شوید.


چگونه برای دریافت خسارت بیمه بدنه خود اقدام کنیم؟

هنگامی که یک بیمه‌نامه را برای خودروی خود انتخاب می‌کنید، مهم است که برای پرداخت خسارت و تمدید بیمه‌نامه به انجام یک روش طولانی و دست‌و‌پاگیر نیازی نداشته باشید. کل فرایند دریافت خسارت بدنه باید ساده، سریع و راحت باشد. مثلا بسیاری از بیمه‌گرها برای راحتی بیشتری خریداران بیمه‌نامه خود، این خدمات را به‌صورت آنلاین یا از طریق اپلیکیشن‌هایی مثل بیمیتو هم ارائه می‌دهند. مدارک لازم جهت اعلام و دریافت خسارت بدنه هم عبارتند از:

 • اصل و تصویر بیمه‌نامه بدنه وسیله نقلیه به همراه الحاقیه‌های صادره احتمالی
 • اصل و تصویر بیمه‌نامه شخص ثالث وسیله نقلیه
 • ارائه گزارش مقامات انتظامی (کروکی)
 • اصل و تصویر گواهینامه راننده
 • اصل و تصویر کارت ملی بیمه‌گذار و راننده
 • اصل و تصویر شناسنامه مالکیت خودرو و بنچاق
 • اصل فاکتور هزینه‌های حمل و نجات وسیله نقلیه (در صورت غیر قابل حرکت بودن)
 • اصل فاکتور رسمی لوازم/ داغی قطعات تعویضی با نظر کارشناس ارزیاب و رویت سلامت وسیله نقلیه

این بیمه‌نامه‌ها عموما برای بازه‌های زمانی شش‌ماهه یا یک‌ساله صادر می‌شوند و قابل تمدید هستند. هنگامی که زمان تمدید بیمه‌نامه و پرداخت حق بیمه شما فرا برسد، شرکت بیمه نامه‌ای را برای تمدید قرارداد برایتان آماده می‌‌کند. در صورت انتقال مالکیت خودرو نیز، بیمه‌گذار می‌تواند بیمه‌نامه را فسخ و حق‌بیمه مدت باقیمانده بیمه‌نامه خود را مسترد کند. عدم فسخ بیمه‌نامه نیز، چنانچه مالک جدید به تعهدات بیمه‌گذار در مقابل بیمه‌گر عمل کند، به معنی  تعهدات بیمه‌گر در قبال مالک جدید خواهد بود.