بیمه آتش‌سوزی آسماری

درباره بیمه آتش‌سوزی آسماری

بیمه آتش‌سوزی آسماری

شرکت بیمه آسماری اولین شرکت بیمه فعال در مناطق آزاد اداری صنعتی جمهوری اسلامی ایران است که در سال 1391 تاسیس شده است. این شرکت ابتدا کار خود را در منطقه آزاد کیش آغاز کرد و اکنون به میزانی از رشد رسیده که دارای 16 شعبه مختلف در مناطق آزاد، 104 نمایندگی فعال، 2500 مرکز درمانی طرف قرارداد و 20 محصول بیمه‌ای است. این شرکت بیمه‌های خود را در بخش‌های مختلف مانند بیمه‌های درمانی، صنعتی، مسافرتی، اتومبیل، عمر و... ارائه می‌دهد.

انواع بیمه آتش‌ سوزی آسماری در بخش بی مه‌های صنعتی قرار می‌گیرند و با هدف جبران خسارات مراکز صنعتی، واحدهای مسکونی و انبارها در زمان وقوع آتش‌سوزی و حریق تعریف شده‌اند. این شرکت در قالب این بیمه‌ نامه خسارات مالی واردشده به اموال فرد یا همسایگان او را جبران کرده و در زمان وقوع چنین حوادثی نگرانی‌ها را از بابت نحوه جبران خسارات مالی از بین می‌برد. در میان انواع بیمه‌های آتش‌سوزی می‌توان گفت که شرکت آسماری بالاترین میزان پوشش و سطح پرداخت خسارت را دارد و در عوض با قیمت مناسبی به مشتریان عرضه می‌شود.

 

انواع بیمه آتش‌سوزی آسماری

در هر ساختمانی با هر نوع کاربری احتمال وقوع آتش‌ سوزی وجود دارد و به همین دلیل می‌توان این بیمه را یکی از ضروریات دانست. بیمه آسماری با پوشش دهی اماکن مختلف و خطرات متفاوت خیال شما را از بابت جبران خسارت واردشده راحت خواهد کرد. با استفاده از خدمات این شرکت می‌توانید اماکن زیر را در برابر حریق بیمه کنید.
 

مراکز صنعتی و غیر صنعتی

منظور از مراکز صنعتی کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی هستند که دارای انواع تجهیزات و ماشین‌آلات بوده و مواد اولیه، محصولات نهایی، ابزارها و تجهیزات آن‌ها باید به‌طور کامل تحت پوشش بیمه قرار بگیرد. مراکز غیرصنعتی نیز شامل فروشگاه‌ها، ساختمان‌های اداری، مراکز تفریحی، کارگاه‌های کوچک و... می‌شود که باید اجناس و وسایل خود را در برابر حریق بیمه کنند.

واحدهای مسکونی

در یک واحد مسکونی عوامل مختلفی وجود دارد که می‌توانند شروع‌کننده یک آتش‌سوزی بزرگ باشند. به همین جهت می‌توانید از خدمات آسماری برای جبران خسارات واردشده به اثاثیه منزل، مشاعات و مشترکات، بدنه اصلی ساختمان و تاسیسات استفاده کنید.

انبارها

شرکت آسماری برای بیمه کردن دو نوع قبلی از بیمه‌ نامه قطعی (سرمایه ثابت) استفاده می‌کند. این بیمه‌نامه برای اموال و کالاهایی تعریف شده که در طول زمان تغییر نمی‌کنند و دارای ویژگی‌های ثابتی هستند. در مورد بیمه‌ نامه آتش‌ سوزی انبارها بحث کمی متفاوت است؛ چرا که موجودی انبار ممکن است هر روز یا حتی چند بار در طی یک روز عوض شده و ارزش کالاهای موجود در آن متفاوت شود. به همین دلیل در زمان وقوع حادثه میزان خسارات واردشده متفاوت خواهد بود.

در همین راستا شرکت آسماری بیمه آتش‌ سوزی با شرایط اظهارنامه‌ (شناور) را تعریف کرده است. در بیمه‌ نامه اظهارنامه‌ (سرمایه شناور) برآوردی از سرمایه اولیه فرد در بیمه‌نامه قید می‌شود. سپس در طول زمان اعتبار بیمه‌نامه اظهارنامه‌هایی توسط شخص بیمه‌گذار پر می‌شود که در آن‌ها گزارشی از تغییر موجودی انبار و تعیین ارزش آن آورده شده است. این گزارش‌ها بعد از تایید کارشناس ضمیمه بیمه‌نامه شده و در زمان بروز حادثه به‌عنوان سند پرداخت غرامت در نظر گرفته می‌شوند. در صورت نبود این اظهارنامه‌ها ملاک پرداخت خسارت همان ضمیمه اولیه بیمه‌نامه خواهد بود.

چه خطراتی تحت پوشش بیمه آسماری قرار می‌گیرند؟

شرکت آسماری خطرات را در دو بخش پوشش‌های اصلی و پوشش‌های اضافی بیمه آتش‌ سوزی طبقه‌بندی می‌کند. پوشش‌ های اصلی در واقع همان خسارات مستقیم ناشی از آتش‌ سوزی، صاعقه یا انفجار است که در بیشتر موارد به خسارات وارد شده را به‌طور کامل پوشش می‌دهند.

پوشش‌ های اضافی در قالب خطرات تبعی (اضافی) در بیمه‌ نامه تعریف شده که علاوه بر خطرات اصلی برخی حوادث فرعی را نیز در برگرفته و جبران خسارت را برای شما راحت‌تر می‌کند. البته برای پوشش دهی این خطرات لازم است که حق بیمه اضافه‌تری را پرداخت کنید؛ اما زمانی که خسارت ناشی از یکی از حوادث لیست زیر را دریافت می‌کنید متوجه ارزش آن خواهید شد.

 • بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل، طغیان رودخانه‌ها، طوفان و باد و برف و باران سنگین
 • سقوط هواپیما، هلیکوپتر یا شی متصل به آن‌ها (به جز بمب یا بسته مواد منفجره و...)
 • ترکیدگی لوله‌های آب
 • شکستن شیشه‌ها
 • سرقت با شکست حرز
 • نشست، ریزش و رانش
 • هزینه‌های پاک‌سازی و جمع‌آوری ضایعات ناشی از خطرات مشمول بیمه
 • جبران خسارات واردشده به همسایگان و اموال آن‌ها


   

خطرات خارج از تعهد در بیمه آتش‌سوزی آسماری کدام‌اند؟

با توجه به لیست فوق متوجه شدید که انواع بیمه آتش‌ سوزی آسماری در قالب خطرات تبعی (اضافی) بخش زیادی از خطرات و حوادث را تحت پوشش خود قرار می‌دهند. در مقابل عوامل دیگری نیز وجود دارد که جزء استثنائات بیمه آتش‌ سوزی در نظر گرفته شده‌اند و تحت هیچ شرایطی هزینه‌ای برای جبران خسارت آن‌ها پرداخت نمی‌شود. این لیست چه برای بیمه‌ نامه قطعی (سرمایه ثابت) و جه برای بیمه آتش‌سوزی با شرایط اظهارنامه‌ای (شناور) صادق است.

 • جنگ، آشوب و عملیات تروریستی
 • مواد رادیواکتیو و انفجارهای هسته‌ای
 • امواج صوتی
 • آتش‌ فشان
 • حوادث ناشی از استهلاک قطعات
 • خسارات ناشی از نفوذ حشرات و حیوانات موذی

علاوه بر خطرات خارج از تعهد در بیمه آتش‌ سوزی آسماری لیستی از اموال خارج از پوشش نیز قرار داده شده است که بیمه‌کننده در زمان آتش‌سوزی مسئولیتی در قبال آن‌ها قبول نمی‌کند. طلا و مسکوکات، فلزات قیمتی، اوراق بهادار، آثار هنری و نسخ خطی و تاریخی از سری اموالی هستند که در این لیست به چشم می‌خورند. علاوه بر این آسماری هزینه‌های مربوط به بازسازی نقشه و جمع‌آوری اطلاعات را هم در لیست استثنائات بیمه آتش‌ سوزی قرار داده است.


 

بعد از وقوع حادثه برای پرداخت خسارت بیمه آتش‌سوزی چه باید کرد؟

بعد از وقوع حادثه لازم است که هرچه سریع‌تر برای دریافت خسارت بیمه آتش‌ سوزی اقدام کنید و مدارک لازم جهت اعلام و دریافت خسارت را ارائه دهید. با توجه به اعلام شرکت آسماری اولین قدم برای این کار اعلام شماره بیمه‌نامه به شرکت بیمه است تا کارشناسان بلافاصله وارد عمل شده و علت وقوع حادثه  و میزان خسارت وارد شده را برآورد کنند. بیمه گذار نهایتا 5 روز بعد از رخداد حادثه یا اطلاع از آن فرصت دارد که شرکت بیمه را در جریان بگذارد و نباید تا زمان بازدید کارشناس تغییری در محل حادثه ایجاد کند.

در مرحله بعد لازم است که مدارک لازم جهت اعلام و دریافت خسارت به نمایندگی شرکت آسماری تحویل داده شود. این مدارک شامل موارد زیر میشود.

 • بیمه‌ نامه و الحاقیه‌ های آن
 • گزارش اولیه کارشناس آتش‌ نشانی و پلیس درباره علت وقوع حادثه
 • سایر مدارک اعلام‌شده توسط کارشناس بیمه آسماری

توجه داشته باشید که وجود برخی نکات در فرایند پرداخت خسارت بیمه آتش‌ سوزی باعث تاخیر در آن می‌شود. این موارد در ادامه آورده شده اند:

 • درصورتی‌که شکی مبنی بر عمدی بودن آتش‌ سوزی وجود داشته باشد روند پرداخت خسارت بسیار طولانی خواهد شد.
 • اگر ارزش املاک بیشتر از مقدار واقعی تعیین شود، تنها مجبور به پرداخت حق بیمه اضافه‌تر هستید. چراکه کارشناس در زمان برآورد خسارت ارزش ملک را هم تعیین می‌کند.

   

بیمه آتش‌سوزی آسماری را از کجا بخریم؟

اگر با خواندن این مطلب برای شما سوالاتی پیش آمده است، همین‌الان تلفن را بردارید و با تیم پشتیبانی بیمیتو تماس بگیرید. این تیم حرفه‌ای و متخصص آماده پاسخگویی به همه سوالات شما هستند و برای انتخاب بهترین شرکت بیمه‌ راهنمایی‌تان می‌کنند. بعد از اینکه در خصوص انتخاب نوع بیمه و شرکت آن به نتیجه رسیدید، بدون نیاز به مراجعه به شرکت‌های بیمه می‌توانید به‌صورت آنلاین در بستری مطمئن و ایمن خرید بیمه‌نامه را انجام دهید. در نهایت بیمیتو انواع بیمه آتش‌سوزی یا هر بیمه دیگری که انتخاب شما بوده است را به‌صورت رایگان و در سریع‌ترین زمان ممکن به درب منزل شما ارسال می‌کند.