بیمه درمان تکمیلی آسماری

درباره بیمه درمان تکمیلی آسماری

بیمه درمان تکمیلی آسماری

بیمه آسماری یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده انواع خدمات بیمه در ایران است که از سال 1391 فعالیت خود را در این حوزه آغاز کرده است. این شرکت در کمتر از پنج سال موفق به تاسیس 86 نمایندگی فعال و 8 شعبه اصلی در سراسر کشور شده است. آسماری یکی از زیرمجموعه‌های اصلی شرکت کمک‌ رسان S.O.S است که پوشش‌ های بیمه تکمیلی متفاوتی دارد و طرح‌ های بسیار خوبی را برای این نوع از بیمه ارائه داده است.

شرایط بیمه تکمیلی آسماری چیست؟

برای بهره‌مندی از مزایای بیمه تکمیلی آسماری باید ابتدا یکی از طرح‌های بیمه تکمیلی این شرکت را انتخاب کنید. در حال حاضر بیمه درمان تکمیلی آسماری شامل دو طرح خانواده و شرکتی است که شما می‌توانید با توجه به شرایط خود، هریک از آن‌ها را انتخاب کنید. پس از اینکه بیمه درمان خود را انتخاب کردید؛ یک معرفی‌نامه برای شما صادر می‌شود که با در دست داشتن آن می‌توانید به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی مراجعه کنید و از خدمات درمانی بهره‌مند شوید. همچنین با استفاده از این معرفی‌نامه می‌توانید هزینه درمان خود را از مرکز پرداخت خسارت بیمه دریافت کنید.

بیمه درمان تکمیلی انفرادی (خانواده)

یکی از طرح‌ های بیمه تکمیلی آسماری، طرح خانواده است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید هزینه‌ های درمان خانواده خود را تا حد زیادی کاهش دهید. خرید بهترین بیمه تکمیلی خانواده را می‌توانید با آسماری تجربه کنید؛ زیرا این نوع بیمه می‌تواند به‌خوبی نقاط ضعف بیمه‌ های پایه مانند تامین اجتماعی را پوشش دهد.

در شرایط بیمه تکمیلی خانواده، نیازی به استفاده از یک بیمه پایه وجود ندارد؛ به عبارت بهتر شما می‌توانید بدون داشتن بیمه‌ های دیگر مانند خدمات درمانی، تامین اجتماعی و سلامت، از مزایای این طرح بهره‌مند شوید.

بیمه درمان تکمیلی شرکتی

از دیگر طرح‌ های بیمه آسماری برای تامین هزینه‌ های درمان بیمه تکمیلی، بیمه تکمیلی گروهی یا شرکتی است. این بیمه با 2500 مرکز درمانی در سراسر کشور قرارداد دارد و سازمان‌ ها و شرکت‌ ها با استفاده از آن می‌توانند کارمندان شرکت خود را بیمه کنند. بیمه آسماری طرح‌ های متفاوتی را برای شرکت‌هایی با 15 تا 50 کارمند و شرکت‌هایی با بیشتر از 50 کارمند ارائه داده است که نیازهای درمانی را برطرف کرده و خدمات ویژه‌ای را به شرکت‌ها ارائه می‌دهد.

پوشش‌ های بیمه تکمیلی آسماری

با استفاده از این نوع بیمه شما می‌توانید هزینه‌ های درمان بسیاری از بیماری‌ها را جبران کنید؛ درنتیجه خیالتان از بابت تامین هزینه‌های بیماری یا موارد مختلف راحت خواهد شد. مهم‌ترین مواردی که تحت پوشش این نوع بیمه تکمیلی آسماری قرار می‌گیرند، عبارت‌اند از:

 • بستری و جراحی عمومی
 • جراحی تخصصی و شیمی‌ درمانی
 • زایمان طبیعی و سزارین
 • درمان‌های نازایی
 • درمان‌های پاراکلینیکی ماند رادیوگرافی، آندوسکوپی، عمل‌های سرپایی، آزمایش‌های تشخیصی و هزینه‌های فیزیوتراپی
 • درمان‌های رفع عیب چشم
 • هزینه‌های آمبولانس در صورت بستری شدن
 • هزینه سمعک
 • هزینه‌های بستری در بیمارستان به مدت یک هفته در سال
 • جبران هزینه‌های ناشی از تشخیص، درمان و بستری بیماری کرونا

باید پیش از استعلام و خرید بیمه تکمیلی از این پوشش‌ها به‌خوبی مطلع شوید؛ زیرا هزینه‌های پزشکی خارج از پوشش بیمه تکمیلی به شما پرداخت نخواهد شد و بیمه تعهدی برای جبران آن‌ها نخواهد داشت.

پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی آسماری شامل چه مواردی است؟

پوشش‌های دندانپزشکی بیمه تکمیلی آسماری شامل مواردی مانند کشیدن، جرم‌گیری، ترمیم، پر کردن، درمان ریشه و روکش می‌شود. بنابراین برای خدمات ارتودنسی، ایمپلنت و موارد زیبایی گرافی نمی‌توان از پوشش‌های این بیمه استفاده کرد. فرانشیز بیمه تکمیلی دندانپزشکی آسماری 30 درصد است.

استثنائات بیمه تکمیلی آسماری

هرچند بیمه تکمیلی آسماری همواره تلاش کرده تا بیشترین سطح پوشش را ارائه دهد؛ اما مواردی نیز وجود دارند که شامل این نوع بیمه نمی‌شوند. یکی از استثنائات بیمه تکمیلی خانوادگی آسماری این است که برای ساکنین شهر تهران ارائه نمی‌شود.

شرایط سنی بیمه‌شدگان هم در بیمه‌های تکمیلی خانواده و شرکتی اهمیت دارد. بر این اساس افراد تا سن 70 سالگی می‌توانند از مزایای بیمه تکمیلی خانواده استفاده کنند. اما شرایط سنی بیمه‌شدگان برای بیمه شرکتی محدودیتی ندارد و برای بهره‌مندی این افراد از بیمه شرکتی، حق بیمه از 50 تا 100 درصد افزایش خواهد یافت.

دوره انتظار بیمه تکمیلی آسماری

در دوره انتظار بیمه تکمیلی، شرکت بیمه هیچ تعهدی برای تامین هزینه‌های درمان نخواهد داشت. به این معنا که باید فاصله زمانی میان استفاده از بیمه در این حالت‌ها، از دوره انتظار بیشتر باشد تا بیمه برای پرداخت خسارت اقدام کند. این دوره‌های انتظار در بیمه تکمیلی آسماری از قرار زیر هستند:

 • زایمان (خانواده و شرکتی): 9 ماه
 • بستری و عمل جراحی (خانواده و شرکتی): 3 ماه
 • دندانپزشکی (خانواده): 3 ماه
 • درمان‌های پاراکلینیکی (خانواده): یک ماه

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی

مراحل دریافت خسارت بیمه تکمیلی آسماری پیچیدگی خاصی ندارد و افراد می‌توانند به‌راحتی خسارت خود را جبران کنند. برای راحتی مشتریان، بیمه آسماری دو راه را برای جبران خسارت در نظر گرفته است.

اگر شما به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی آسماری مراجعه نکرده‌اید؛ باید پس از تکمیل فرایند درمان، مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی را به نماینده بیمه‌ای خود در شرکت آسماری تحویل دهید تا شرکت طبق تعهدات خود، خسارت شما را جبران کند.

روش ساده‌تر این است که با کد ملی خود وارد سایت کمک‌رسان ایران شوید و یک معرفی‌نامه آنلاین را برای مراجعه به مرکز درمانی طرف قرارداد آسماری دریافت کنید. به‌این‌ترتیب می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن فرایند درمانی خود را آغاز نمایید. برای استعلام و خرید بیمه تکمیلی آسماری باید در پرتال شرکت کمک‌رسان ایران ثبت‌نام کنید تا ضمن آشنایی با مراکز طرف قرارداد، پوشش‌ها و تعهدات بیمه تکمیلی این شرکت را نیز بشناسید.

سقف تعهدات بیمه تکمیلی

سقف تعهدات بیمه تکمیلی آسماری در نمونه‌های خانوادگی و شرکتی متفاوت است و بسته به نوع درمان خواهد داشت. شرکت بیمه آسماری برای راحتی بیشتر مشتریان، طرح‌های مختلفی را ارائه کرده است که سقف تعهدات در هریک از آن‌ها متفاوت است.

شما می‌توانید در زمان خرید بیمه تکمیلی طرح‌های برنزی، نقره‌ای، پلاتینی و پلاتینی پلاست را انتخاب کنید؛ در هریک از این طرح‌ها، سقف تعهدات بیمه برای هریک از موارد تحت پوشش متفاوت است. برای مثال طرح‌های پلاتینی و پلاتینی پلاس برای افراد دارای بیماری‌های خاص که نیاز به بستری طولانی‌مدت دارند؛ گزینه بسیار مناسبی است. زیرا در این طرح‌ها شرکت بیمه آسماری غرامت بستری را به شما پرداخت می‌کند که بخش زیادی از هزینه‌های درمان شما را کاهش خواهد داد.


 

خرید بهترین بیمه تکمیلی

در زمان خرید بیمه تکمیلی باید شرکت‌های مختلف، خدمات، پوشش‌ها و سقف تعهدات آن‌ها را بررسی کنید تا بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید. بیمیتو امکان مقایسه میان خدمات همه شرکت‌های بیمه را برای شما فراهم کرده و در همه این مراحل شما را پشتیبانی خواهد کرد.

 شما می‌توانید پس از انتخاب طرح موردنظر خود، خرید بیمه را به‌صورت آنلاین انجام دهید؛ دقت کنید که اگر خرید را تا ساعت 21 روزهای عادی و تا ساعت 19 در روزهای تعطیل انجام دهید، بیمه‌نامه شما همان روز صادر می‌شود. این بیمه‌نامه به‌صورت رایگان برای شما ارسال می‌شود.

همچنین شما می‌توانید به‌صورت آنلاین درخواست خود را برای دریافت خسارت در بیمیتو ثبت کنید و بدون پرداخت هیچ کارمزدی، هزینه جبران خسارت را دریافت نمایید. بیمیتو دارای یک سیستم یادآوری است که با استفاده از آن هیچ‌گاه زمان تمدید بیمه خود را فراموش نخواهید کرد.