بیمه درمان تکمیلی آسماری

بیمه درمان یکی از بیمه‌های ضروری و مهمی است که هر فرد به آن نیاز دارد. زیرا بیمار شدن امری اجتناب ناپذیر و غیرقابل پیش بینی است و گاهی اوقات هزینه درمان یک بیماری می‌تواند بسیار بالا باشد. بنابراین، افزایش هزینه‌های درمانی و محدودیت پوشش بیمه‌های پایه، باعث افزایش نیاز و تمایل افراد به داشتن بیمه تکمیلی شده است. بیمه درمان تکمیلی به سه شکل انفرادی، خانوادگی و گروهی صادر می‌شود.

بیمه آسماری به عنوان یک شرکت بیمه جدید، در چند سال اخیر خدمات ویژه‌ای به خصوص در زمینه بیمه‌های درمان ارائه کرده است. بیمه‌های درمان این شرکت به صورت خانوادگی و گروهی صادر می‌شود و همه اعضا می‌توانند از آن استفاده کنند. خدمات بیمه درمانی تکمیلی آسماری، به عنوان خدمات اضافی بر بیمه پایه (مانند بیمه تامین اجتماعی یا خدمات درمانی) ارائه می‌شود و هزینه مازاد بیمه پایه را پوشش می‌دهد.

بنابراین، با سرمایه گذاری اصولی، می‌توانید هزینه‌های پزشکی خود را به میزان زیادی کاهش دهید. بیمه تکمیلی درمان آسماری مانند بیمه عمر است که نوعی سرمایه‌گذاری برای آینده محسوب می‌شود و مزایای بسیاری را برای بیمه شده ارائه می‌کند.


 

پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی آسماری

بیمه درمان تکمیلی آسماری

بیمه تکمیلی آسماری موارد زیر را تحت پوشش خود قرار می‌دهد:

هزینه‌های بستری، جراحی، آنژیوگرافی قلب، انواع سنگ شکن، دیسک ستون فقرات، هزینه‌های شیمی درمانی، رادیوتراپی و گامانایف در بیمارستان و مراکز جراحی محدود و day care، هزینه‌های جراحی‌های تخصصی مربوط به سرطان، قلب، مغز و اعصاب و نخاع (به استثنای دیسک ستون فقرات)، پیوندها (فقط شامل ریه، کبد، کلیه و مغز استخوان)، هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین، هزینه‌های پاراکلینیکی شامل انواع اسکن، سونوگرافی، ام آر آی، انواع آندوسکوپی، اکوکاردیوگرافی، ماموگرافی، دانسیتومتری، استرس اکو، تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی، نوار (اعم از عضله، عصب، مغز، قلب، مثانه)، آنژیوگرافی، شنوایی سنجی، بینایی سنجی و هولتر مانیتورینگ قلب، هزینه جراحی‌های مجاز سرپایی مانند شکستگی‌ها، گچ گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، تخلیه کیست، لیزر درمانی و بیوپسی، هزینه‌ خدمات آزمایشگاهی (به غیر از چکاپ) شامل آزمایش‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی، انواع رادیوگرافی، نوار قلب، فیزیوتراپی، هزینه‌های مربوط ‌به رفع عیوب انکساری چشم در مواردی که به تشخیص پزشک معتمد بیمه‌گر، جمع قدر مطلق نقص بینایی هر چشم (درجه نزدیک‌بینی یا دوربینی به اضافه نصف آستیگمات) 3 دیوپتر یا بیشتر باشد، هزینه آمبولانس مشروط به بستری شدن درون شهری، هزینه آمبولانس مشروط به بستری شدن برون شهری، هزینه‌های دندانپزشکی صرفا محدود به جرم گیری، بروساژ، کشیدن، ترمیم، پر کردن، درمان ریشه و روکش با ارائه گرافی قبل و بعد از درمان، هزینه‌های ویزیت پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص، فرانشیز دارو و ملزومات دارویی بر اساس فهرست داروهای مجاز کشور و خدمات اورژانس در موارد غیر بستری، تزریق و سرم درمانی طبق تعرفه

 • حق بیمه یا هزینه بیمه تکمیلی باتوجه‌به نوع پوشش‌ها و سقف تعهدات آنها تغییر می‌کند، به همین دلیل حق بیمه هر کدام از طرح‌های بیمه تکمیلی آسماری با یکدیگر متفاوت است. در جدول زیر حق بیمه طرح‌های اصلی بیمه تکمیلی آسماری و همچنین مجموع حق بیمه برای پوشش‌های اصلی و اضافی را مشاهده می‌کنید. البته این مبالغ حق بیمه سالانه برای هر نفر، بدون احتساب 9 درصد مالیات و به تومان است.

   

  ردیف

  مبلغ حق بیمه

  طرح برنزی

  طرح نقره‌ای

  طرح طلایی

  طرح پلاتینی

  طرح پلاتینی پلاس

  ۱

  حق بیمه سالانه پوشش‌های اضافی

  ۳۰۰.۰۰۰

  ۴۴۰.۰۰۰

  ۵۶۰.۰۰۰

  ۸۱۰.۰۰۰

  ۹۵۰.۰۰۰

  ۲

  حق بیمه سالانه (مجموع پوشش‌های اصلی و اضافی)

  ۱.۰۹۰.۰۰۰

  ۱.۳۰۰.۰۰۰

  ۱.۵۱۰.۰۰۰

  ۱.۹۸۰.۰۰۰

  ۲.۵۰

   


   

 • در صورت خرید بیمه تکمیلی آسماری و پرداخت حق بیمه به صورت نقدی و یک‌جا، به بیمه‌گذار تخفیف تعلق می‌گیرد. البته میزان دقیق این تخفیف به تعداد نفرات و طرح انتخابی بستگی دارد.


   

 • هزینه این موارد از تعهدات بیمه‌گر خارج است:

  ·        اعمال جراحی که به‌منظور زیبایی انجام می‌شود، مگر اینکه ناشی از وقوع حادثه در طی مدت بیمه باشد.

  ·        عیوب مادرزادی مگر اینکه طبق تشخیص پزشک معالج و تایید پزشک معتمد بیمه‌گر، رفع این عیوب جنبه درمانی داشته باشد.

  ·        سقط جنین مگر در موارد قانونی با تشخیص پزشک معالج.

  ·        ترک اعتیاد.

  ·        خودکشی و اعمال مجرمانه.

  ·        حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و آتشفشان.

  ·        جنگ، شورش، اغتشاش، بلوا، اعتصاب، قیام، آشوب، کودتا و اقدامات احتیاطی مقامات نظامی و انتظامی و عملیات خرابکارانه بنا به تایید مقامات ذی‌صلاح.

  ·        فعل و انفعالات هسته‌ای.

  ·        هزینه اتاق خصوصی مگر در موارد ضروری به تشخیص پزشک معالج و تایید پزشک معتمد بیمه‌گر.

  ·        هزینه همراه بیماران بین ۷ سال تا۷۰ سال مگر در موارد ضروری به تشخیص پزشک معالج و تایید پزشک معتمد بیمه‌گر.

  ·        جنون.

  ·        جراحی لثه.

  ·        زایمان برای فرزند چهارم و بیشتر.

  ·        لوازم بهداشتی و آرایشی که جنبه دارویی دارند.

  ·        جراحی فک، مگر آنکه به‌علت وجود تومور و یا وقوع حادثه تحت پوشش باشد.

  ·        هزینه‌های مربوط‌ به معلولیت ذهنی و ازکارافتادگی کلی.

  ·        رفع عیوب انکساری چشم در مواردی که به تشخیص پزشک معتمد بیمه‌گر جمع قدر مطلق نقص بینایی هر چشم (درجه نزدیک‌بینی یا دوربینی به اضافه نصف آستیگمات) کمتر از 3 دیوپتر باشد.

  ·        کلیه هزینه‌های پزشکی که در مراحل تحقیقاتی است و تعرفه درمانی آن از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدوین و اعلام نگردیده است.


   

 • یکی از اقدامات مهم پیش از خرید بیمه درمان تکمیلی استعلام شرایط آن و مقایسه کردن انواع بیمه‌‌ها با یکدیگر است. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه بیمه تکمیلی شرکتی وبسایت ازکی و وارد کردن مشخصات خواسته شده، لیستی از بیمه‌نامه‌های پیشنهادی از سوی شرکت‌ها را در کنار پوشش‌ها و قیمتشان ببینید و با هم مقایسه کنید.

 • برای استفاده از بیمه تکمیلی آسماری یا دریافت خسارت، بیمه‌شده‌ها می‌توانند به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه آسماری مراجعه کنند تا بدون نیاز به پرداخت هزینه و فقط با پرداخت فرانشیز، از خدمات درمانی تحت پوشش استفاده کنند. البته در صورتی که قبل از مراجعه، به همراه نسخه پزشک از شرکت بیمه معرفی‌نامه بگیرند. البته بیمه‌گذارها می‌توانند برای مراحل درمانی خود به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد هم مراجعه کنند. در این حالت فرد باید همه هزینه‌ها را خودش پرداخت کند و پس از آن، با مراجعه به شعب بیمه به همراه مدارک لازم، هزینه‌های خود را دریافت نماید؛ البته طبق تعرفه و با کسر فرانشیز

 • برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی آسماری مدارک زیر مورد نیاز است:

  ·        کپی کارت ملی بیمار

  ·        خلاصه پرونده پزشکی بیمار

  ·        در صورت بستری اصل صورت‌حساب بیمارستان (مهر شده به مهر بیمارستان)

  ·        اصل نسخه داروها (مهر شده به مهر داروخانه و پزشک معالج)

  ·        اصل قبض‌های پرداختی بابت هزینه‌هایی مثل رادیوگرافی، آزمایشگاه، M.R.I و …

  ·        در صورت عمل جراحی: برگه شرح عمل جراحی، اصل گواهی جراح و گواهی بیهوشی

  ·        در صورت خرید عینک: اصل نسخه تجویز شده توسط چشم پزشک، برگه تعیین نمره چشم، اصل فاکتور خرید عینک

  ·        برای دریافت هزینه ویزیت: اصل قبض رسید (مبلغ پرداختی توسط بیمار) مهر شده به مهر پزشک معالج و قید تاریخ

  ·        برای دریافت هزینه‌های دندان‌پزشکی: اصل گواهی دندانپزشک مبنی بر نوع اقدامات درمانی انجام شده با درج مبلغ دریافتی و تاریخ.

   

 • مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه آسماری و بیمه sos، بیش از 2500 مرکز در کل کشور است. مراکزی مثل بیمارستان، درمانگاه، آزمایشگاه، رادیولوژی، فیزیوتراپی، دندانپزشکی و ... . همچنین در بسیاری از این مراکز امکان دریافت معرفی‌نامه آنلاین هم وجود دارد؛ یعنی برای استفاده از خدمات این مراکز، در همان محل برای بیمه شده معرفی‌نامه صادر می‌شود.


   

 • بیمه آسماری و بیمه sos با همکاری هم بیمه تکمیلی خانوادگی را ارائه می‌کنند. در بیمه تکمیلی خانوادگی آسماری همه افراد خانواده (در صورت داشتن شرایط لازم) باید متقاضی بیمه باشند و همه باید یکی از طرح‌های بیمه تکمیلی آسماری را انتخاب کنند. همچنین این بیمه‌نامه برای ساکنان شهر تهران صادر نمی‌شود، اما ساکنان سایر شهرها می‌توانند از خدمات بیمه تکمیلی خانوادگی آسماری استفاده کنند.

  البته در حال حاضر صدور طرح خانواده بیمه تکمیلی آسماری متوقف شده است و فقط افراد ساکن شهرستان که قبلا بیمه تکمیلی آسماری داشتند، می‌توانند برای تمدید آن اقدام کنید. در واقع فعلا بیمه‌نامه جدیدی صادر نمی‌شود و فقط بیمه‌نامه‌های قبلی تمدید خواهد شد. در صورت شروع مجدد صدور این بیمه، در سایت ازکی اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.


   

 • در بیمه تکمیلی آسماری هم مانند سایر شرکت‌های بیمه، فرزندان دختر تا زمان ازدواج و فرزندان پسر تا 20 سالگی می‌توانند تحت تکفل بیمه شده اصلی قرار بگیرند. البته فرزندان پسر در صورت اشتغال به تحصیل تا 25 سالگی هم تحت پوشش خواهند بود. همچنین حق بیمه‌هایی که در جداول بالا ذکر شد، مختص افراد تا 60 سالگی است. حق بیمه برای افراد بین 60 تا 70 سال، 50 درصد و برای افراد بین 70 تا 80 سال 100 درصد افزایش خواهد یافت.


   

 • دوره انتظار یکی دیگر از شرایط کلی بیمه‌های تکمیلی است که به برخی از پوشش‌ها مثل پوشش زایمان تعلق می‌گیرد؛ یعنی بیمه شده بعد از گذشت مدتی مشخص از خرید بیمه‌نامه، می‌تواند از آن پوشش‌ها استفاده کند. در بیمه تکمیلی گروهی آسماری، پوشش زایمان 9 ماه و پوشش بستری و جراحی 3 ماه دوره انتظار دارد. البته یکی از مزایای بیمه تکمیلی آسماری این است که اگر بیمه‌گذار سال گذشته هم تحت پوشش بیمه تکمیلی (از هر شرکت بیمه) بوده باشد، بعد از تمدید بیمه‌نامه خود از شرکت بیمه آسماری، دوره انتظار او حذف خواهد شد. البته به شرط تایید بیمه‌گر قبلی و حداکثر گذشت 30 روز از پایان قرارداد بیمه تکمیلی قبلی.


   

 • در همه بیمه‌های درمان تکمیلی، بیمه شده باید درصدی از هزینه‌های درمانی را پرداخت کند و شرکت بیمه تعهدی در برابر آن ندارد. به این درصد اصطلاحا فرانشیز گفته می‌شود و میزان آن بین 10 تا 30 درصد متغیر است. در تمام طرح‌های بیمه تکمیلی آسماری فرانشیز 10 درصدی وجود دارد. البته پوشش‌های اضافی این طرح‌ها فرانشیز 30 درصدی دارند.


   

 • بیمه آسماری، بیمه درمان تکمیلی گروهی را برای گروه‌ها یا شرکت‌های کوچک هم صادر می‌کند. حداقل تعداد نفرات برای بیمه تکمیلی گروهی آسماری، 15 نفر است؛ یعنی شرکت‌هایی که تقاضای بیمه تکمیلی آسماری را دارند، نباید تعداد پرسنل و خانواده‌های آنها کمتر از 15 نفر باشد. همچنین حداقل 70 درصد کارمندان شرکت که مشمول بیمه تامین اجتماعی هستند، باید متقاضی این بیمه باشند.


   

 • اگر قصد خرید بیمه تکمیلی گروهی یا شرکتی را دارید، ازکی این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا پس از مقایسه شرایط و حق بیمه در تمام شرکت‌های معتبر مثل بیمه ایران، بیمه دانا، بیمه سامان، بیمه آسماری و ... بهترین بیمه تکمیلی را انتخاب و خریداری کنید. کارشناسان ازکی به جای نماینده شرکت‌ها و سازمان‌ها، برای استعلام بیمه تکمیلی و دریافت طرح‌های مختلف با شرکت‌های بیمه مذاکره می‌کنند. همه شرکت‌ها با هر تعدادی (حداقل ۱۵ نفر) می‌توانند از طریق ازکی بیمه تکمیلی گروهی خریداری کنند

آسماری از نگاه مشتریان

همیشه برای خواندن نظرات شما آماده‌ایم.

مهدی حمیدبیگی

مهدی حمیدبیگی

خریدار

پنج‌شنبه ظهر بود که رفتم بیمه بخرم. اما دفتر بیمه بسته بود. همونجا با موبایل سرچ کردم؛ دیدم میشه بیمه‌م رو آنلاین خرید. خیلی سریع کارم رو راه انداختن و نذاشتن جریمه بیمه‌م بیشتر شه.

ایران‌دخت امیدوار

ایران‌دخت امیدوار

خریدار

اینکه تو همون روزی که می‌خواستم بیمه‌م رو تمدید کنم تونستم پیشنهادهای شرکت‌های مختلفو با هم مقایسه کنمو همون روز هم بیمه‌م رو تحویل بگیرم خیلی برام جالب بود.

حمیدرضا عباسی

حمیدرضا عباسی

خریدار

وقتی پرداخت رو انجام دادم پسرام گفتن فک کردی بیمه رو می‌شه اینترنتی خرید؟!! اما وقتی پیکتون برام بیمه رو اورد بهشون گفتم ببینین اینم بیمه!

برای خواندن نظرات بیشتر اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول

faq-img

بیمه درمان تکمیلی آسماری امکان ارائه خدمات اضافی بر بیمه پایه را فراهم می‌کند و هزینه‌های درمانی را کاهش می‌دهد.

این بیمه شامل هزینه‌های بستری، جراحی، آزمایشات تشخیصی، هزینه‌های دندانپزشکی و خدمات پزشکی متنوع دیگر است.

با پوشش دادن هزینه‌های مازاد بر بیمه پایه و ارائه خدمات اضافی، بیمه تکمیلی آسماری می‌تواند هزینه‌های پزشکی را به میزان زیادی کاهش دهد.

این بیمه شامل خدمات بستری، جراحی‌های تخصصی، آزمایشات تشخیصی، خدمات دندانپزشکی و خدمات پزشکی اورژانسی می‌شود.

بیمه درمان تکمیلی آسماری نوعی سرمایه‌گذاری برای آینده است که مزایای بسیاری از جمله کاهش هزینه‌های پزشکی و ارائه خدمات اضافی را برای بیمه شدهان فراهم می‌کند.