بیمه عمر دانا

درباره بیمه عمر دانا

بیمه عمر دانا

بيمه دانا در خرداد ماه سال 1353 با مشاركت بيمه Commercial Union انگليس بصورت شركت سهامي عام با سرمايه بخش خصوصي  تأسيس شد. اين شركت بعد از گذشت 5 سال فعاليت در قالب بخش خصوصي در تيرماه سال 1358 بر طبق مصوبه شوراي انقلاب و دولت موقت به همراه 12 شركت بيمه خصوصي ملي اعلام شد .

هم اکنون شرکت بیمه دانا با بیش از ۷۰ شعبه در کشور مشغول خدمت رسانی به هموطنان است.

شرایط بیمه عمر

بیمه زندگی جزء متداول ترین رشته های بیمه ای در جهان به خصوص در کشورهای توسعه یافته است. هدف اصلی این گونه بیمه این است که ضمن تأمین پوشش بیمه با ذخایر مالی، سرمایه گذاری و کسب سود حاصل از این سرمایه را برای استفاده کنندگان فراهم کند.

برای استفاده از بیمه عمر دانا شرایطی نیاز است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

–   بيمه گذار شخصي حقيقي يا حقوقي است كه قرارداد بيمه را با بيمه گر منعقد و پرداخت حق بيمه را تعهد مي نمايد.

–   بيمه گذار مي تواند بيمه شده اصلي يا فرعي باشد.

–  بيمه شدگان:‌ در اين بيمه نامه كه تحت عناوين بيمه شدگان اصلي و فرعي شناخته ميشوند،‌ شخص حقيقي هستند كه فوت و يا حيات آنها موضوع قرارداد بيمه است و سن و سلامتي آنها اساس محاسبه حق بيمه قرار ميگيرد.


مزایای بیمه ای بیمه عمر

زمانی که شما قصد خرید بیمه عمر را دارید حتماً مایلید بدانید که مزایای بیمه ای بیمه عمر شامل چه مواردی می شوند. خوشبختانه این نوع بیمه با پس‌انداز و سرمایه‌گذاری برای شما، مزایای زیادی دارد. در واقع شما با پرداخت حق بیمه مشخص شده برای آینده خود، پس انداز می کنید و پس از پرداخت حق بیمه، کارمزد نماینده بیمه، کارمزد بیمه مرکزی و هزینه صدور از حق بیمه کم خواهد شد و باقی مانده این مقدار در طول سال های آینده پس انداز می شود و  پس از گذشت سالهای مشخص شده، این اندوخته به همراه سود مشارکت به شما تعلق خواهد گرفت. حداقل سود بیمه عمر که از بیمه  دریافت میکنید، سود  تضمینی نام دارد که این مبلغ در اکثر شرکت های بیمه یکسان است.

 از آنجا که شرکت‌های بیمه گذاری با استفاده از سرمایه بیمه گذاران در پروژه‌های اقتصادی سودآور مشارکت دارند سود به دست آمده از این پروژه‌ها را با بیمه گذاران تقسیم می کنند. این قسمت از سود بیمه عمر سود مشارکت منافع نام دارد.

شرایط وام بیمه عمر

اگر پس از از عقد قرارداد بیمه عمر زمانی رسید که نیاز به پول داشتید، می توانید با توجه به قوانین و مقررات شرکت بیمه بر اساس میزان گذشت زمان معینی از شروع قرارداد، بدون نیاز به معرفی ضامن و یا ارائه وثیقه از شرکت بیمه گذار با سود ناچیزی وام بگیرید. مزیت اصلی دریافت وام بیمه عمر نسبت به بانک این است نه تنها شما به 90% از سرمایه خود دسترسی دارید، بلکه تحت پوشش بیمه عمر خواهید بود و از تمام مزایای آن استفاده خواهید کرد. برای مثال اگر بیمه ‌شده از بیمه خود وامی بگیرد و 90% سرمایه خود را از اندوخته خود خارج نماید و در همان روز اتفاقی برایش پیش آید که جزو خسارات تحت پوشش بیمه باشد، شرکت بیمه تمام خسارت را مطابق با قوانین بیمه‌ نامه به او پرداخت خواهد کرد.