بیمه دانا

سال تاسیس:
1353
درباره بیمه دانا
نظرات کاربران

بیمه دانابیمه دانا

بیمه دانا یکی از شرکت‌های خصوصی قدیمی در صنعت بیمه است. این شرکت بیش از 45 سال است که به صورت رسمی فعالیت می‌کند و از نظر سهم از بازار رتبه سوم را دارد؛ یعنی این شرکت از نظر فروش بیمه‌نامه در بین تمامی شرکت‌های بیمه، سوم است.
بیمه دانا همه رشته‌های بیمه‌ای مثل بیمه‌های خودرو، بیمه درمان، بیمه مسئولیت، بیمه عمر و ... را ارائه می‌دهد که در ادامه شرایط هر کدام از این بیمه‌ها را در بیمه دانا توضیح می‌دهیم.


سهم بازار بیمه داناموقعیت بیمه دانا در صنعت بیمه کشور

بیمه مرکزی هر سال یک سالنامه آماری منتشر می‌کند که در آن آمار و ارقام صنعت بیمه و تمام شرکت‌های بیمه از جنبه‌های مختلف مثل میزان فروش، میزان پرداخت خسارت، سرمایه، تعداد شعب و ... گردآوری شده است.
بر اساس سالنامه 1398، بیمه دانا 8 درصد از فروش صنعت بیمه را در اختیار دارد که آمار دقیق‌تر این شرکت را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

 

آمار و ارقام بیمه دانا
 
 

مزایای بیمه دانامزایای بیمه دانا

 

  • بر اساس تحقیقات پژوهشکده بیمه، بیمه دانا از نظر میزان رضایت مشتریان از میان 19 شرکت بیمه رتبه دوم را دارد. یعنی بر اساس معیارهای مختلف مثل پاسخگویی، دانش کارکنان، رسیدگی به شکایات، رضایت از خسارت دریافتی و ... که از مشتریان صنعت بیمه نظرسنجی شده است، بیمه دانا در رتبه دوم یعنی سطحی بسیار قابل قبول قرار گرفته است.
  • بیمه دانا در زمینه ارائه خدمات آنلاین بیمه‌ای، جزو شرکت‌های موفق بوده است. چون از طریق سامانه دانایار خود، خدمات مختلفی مثل استعلام و خرید آنلاین بیمه، استعلام آنلاین خسارت، خدمات آنلاین بیمه تکمیلی، پرداخت آنلاین حق بیمه و ... را ارائه می‌کند.
  • بیمه دانا طبق اعلام بیمه مرکزی، در چند سال اخیر از نظر سطح توانگری مالی، در سطح یک قرار داشته است. به این معنی که این شرکت می‌تواند در پرداخت خسارت به بیمه‌گزاران خود، عملکرد خوبی داشته باشد.

 

خدمات بیمه داناخدمات بیمه دانا

همانطور که گفتیم بیمه دانا همه رشته‌های بیمه‌ای را به مشتریان خود ارائه می‌دهد که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم.

بیمه ماشین بیمه دانابیمه‌های اتومبیل بیمه دانا

بیمه شخص ثالث دانابیمه شخص ثالث دانا

بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری است که همه افراد باید بر اساس قانون آن را برای وسیله نقلیه خود تهیه کنند. به دلیل همین اجباری بودن بیمه شخص ثالث، شرایط، پوشش‌ها و نرخ این بیمه توسط بیمه مرکزی برای شرکت‌های بیمه تعیین می‌شود. یعنی قیمت بیمه شخص ثالث و پوشش‌های حداقلی آن در تمام شرکت‌ها از جمله بیمه دانا یکسان است.
شما می‌توانید بیمه شخص ثالث دانا را از طریق سایت بیمیتو به صورت یک ساله و با پوشش‌های مالی مختلف (از 16 میلیون تومان تا 200 میلیون تومان) خریداری کنید.
پوشش مالی بیمه شخص ثالث دانا، مبلغی است که در ازای خسارت مالی وارد شده به وسیله نقلیه راننده زیان دیده پرداخت می‌شود.
در خسارت جانی هم خسارت اشخاص ثالث، سرنشینان ماشین مقصر و راننده مقصر تا سقف دیه تصویب شده (در سال 1400 برای ماه‌های عادی 480 میلیون تومان و برای ماه‌های حرام 640 میلیون تومان) پرداخت می‌شود.

بیمه بدنه دانابیمه بدنه دانا

بیمه بدنه خودرو بیمه‌ای اجباری نیست؛ اما با گران شدن قیمت خودرو و تعمیر قطعات آن، این بیمه به بیمه‌ای بسیار پرطرفدار تبدیل شده است. چون با خرید بیمه بدنه، خودروی خود را در برابر خسارت‌های مختلف مثل تصادف، سرقت، آتش سوزی، صاعقه و انفجار (که پوشش‌های اصلی بیمه بدنه هستند) و سایر خسارت‌ها بیمه می‌کنید.
شما می‌توانید بیمه بدنه دانا را با قیمتی مناسب و به همراه پوشش‌های اصلی و یا با اضافه کردن پوشش‌های فرعی از سایت بیمیتو خریداری کنید. پوشش‌های اضافه‌ای که می‌توانید به بیمه بدنه دانا اضافه کنید شامل موارد زیر است:

  • شکست شیشه
  • پاشیدن مواد شیمیایی و اسیدی
  • سرقت درجا (سرقت قطعات)
  • نوسانات ارزش بازار
  • سیل، زلزله و بلایای طبیعی
  • ایاب و ذهاب

همچنین می‌توانید در صورت داشتن خودروی صفر کیلومتر، خرید نقدی و تخفیف عدم خسارت، بیمه بدنه دانا را به همراه تخفیف و با قیمتی کمتر خریداری کنید.

 

بیمه آتش سوزی بیمه دانابیمه آتش سوزی بیمه دانا

بیمه آتش سوزی بیمه‌ای است که شما می‌توانید با مبلغی کم به مدت یک سال برای خانه یا محل کار خود تهیه کنید.
در این بیمه که توسط بیشتر شرکت‌های بیمه از جمله بیمه دانا ارائه می‌شود، دو دسته پوشش برای جبران خسارت‌ها وجود دارد. پوشش‌های اصلی که شامل آتش سوزی، صاعقه و انفجار است و پوشش‌های اضافی بسیار کاربردی شامل زلزله، سیل، ترکیدگی لوله، طوفان، نشست زمین، سرقت با شکست حرز و ضایعات برف و باران.

بیمه عمر دانابیمه عمر دانا

بیمه عمر بیمه‌ای بلندمدت است که می‌تواند برای گروه‌های مختلف از جمله کودکان مفید باشد. در بیمه عمر شما به عنوان بیمه‌گزار یک قرارداد بلندمدت (مثلا 15، 20 یا 30 ساله) با شرکت بیمه می‌بندید و مبلغی مشخص (که انتخاب آن به عهده شماست) را به صورت ماهیانه، سه ماهه، شش ماهه یا سالیانه پرداخت می‌کنید.
با خرید بیمه عمر در مدت بیمه‌نامه می‌توانید از پوشش‌های مختلف مثل غرامت فوت، غرامت نقص عضو، درمان بیماری‌های خاص، هزینه پزشکی ناشی از حادثه و ... استفاده کنید و یا بعد از اتمام مدت بیمه‌نامه، مجموع حق بیمه پرداختی و سود تعلق گرفته به آن را به صورت یکجا یا مستمری از شرکت بیمه دریافت کنید.
در واقع از بیمه عمر دانا و سایر شرکت‌های بیمه، می‌توان هم به عنوان یک سرمایه‌گذاری مطمئن و هم به عنوان یک بیمه که پوشش‌های مفیدی دارد استفاده کرد.

بیمه درمان دانا بیمه درمان تکمیلی دانا

بیمه درمان تکمیلی بیمه‌ای ضروری و مهم برای جبران هزینه‌های سنگین درمان است. این بیمه به صورت گروهی، انفرادی و خانوادگی ارائه می‌شود که البته تعداد محدودی از شرکت‌ها بیمه تکمیلی انفرادی و خانوادگی را ارائه می‌دهند و بیمه تکمیلی دانا هم فقط به صورت گروهی است.
در بیمه تکمیلی گروهی دانا که مناسب شرکت‌ها یا سازمان‌های مختلف است، حداقل تعداد متقاضیان بیمه باید 50 نفر باشد. در این بیمه پوشش‌ها، سقف تعهدات و حق بیمه کاملا به تعداد نفرات متقاضی و شرایط آنها بستگی دارد و به صورت توافقی بین بیمه دانا و شرکت متقاضی بیمه تعیین می‌شود.
در بیمه درمان تکمیلی دانا پوشش‌های مختلفی مثل جراحی، بستری، زایمان، پاراکلینیکی، آزمایش، دندانپزشکی، ویزیت، دارو و ... قابل انتخاب و خریداری است.

بیمه مسافرتی بیمه دانابیمه مسافرتی دانا

اگر قصد سفر به کشورهای خارجی را دارید، بیمه مسافرتی می‌تواند برایتان بسیار مفید و باارزش باشد؛ چون با داشتن این بیمه در طول سفر خود، در برابر موارد مختلفی مثل هزینه پزشکی، هزینه مسائل حقوقی، خسارت سرقت بار یا مدارک، خسارت تأخیر در پرواز و ... بیمه می‌شوید.
شما می‌توانید بیمه مسافرتی دانا یا سایر شرکت‌های بیمه را به صورت آنلاین، فوری و با قیمتی مناسب از سایت بیمیتو خریداری کنید.

بیمه حوادث دانابیمه حوادث دانا

بیمه حوادث بیمه‌ای است که شما می‌توانید با خرید آن، در برابر حوادث مختلف مثل غرق شدن، مسمومیت، ابتلا به بیماری‌هایی مثل هاری، کزاز و سیاه‌زخم، گزیدگی، سوانح رانندگی، برق‌گرفتگی، سوختگی، سقوط از ارتفاع و ... بیمه شوید.
در بیمه حوادث دانا در صورت بروز حادثه، غرامت فوت، نقص عضو، ازکارافتادگی دائم و هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه تا سقف تعیین شده در بیمه‌نامه پرداخت می‌شود.

بیمه مسئولیت دانابیمه‌ مسئولیت دانا

در بیمه مسئولیت، شرکت بیمه خسارات مالی و جانی که بیمه‌گزار به اشخاص ثالث وارد کرده است را جبران می‌کند.
مهم‌ترین نوع بیمه مسئولیت دانا، بیمه مسئولیت مدنی است که برای گروه‌ها و مشاغل مختلف کاربرد دارد و شامل این بیمه‌نامه‌ها است: بیمه مسئولیت حرفه‌ای، بیمه مسئولیت تولیدکنندگان کالا، بیمه مسئولیت حرفه‌ای پزشکان و پیراپزشکان، بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان، بیمه مسئولیت متصدیان حمل‌ونقل، بيمه مسئوليت مديران مجموعه‌های ورزشی، بیمه مسئولیت حرفه‌ای مهندسین در ساختمان‌ها و ...

بیمه مهندسی دانابیمه‌ مهندسی بیمه دانا

بیمه مهندسی هم یکی دیگر از بیمه‌های اموال است که کاربرد اصلی آن برای پروژه‌های پیمانکاری و مهندسی است. به این صورت که پیمانکاران و مهندسان می‌توانند با ارائه مدارک لازم، برای انواع پروژه‌های عمرانی، سازه‌های صنعتی، انواع تجهیزات و ماشین‌آلات، خطوط تولید و...بیمه مهندسی دانا یا سایر شرکت‌های بیمه را تهیه کنند.
بیمه مهندسی در قالب بیمه‌نامه‌های متنوعی ارائه می‌شود. مثل بیمه تمام خطر پیمانکاران، بیمه تمام خطر نصب، بیمه ماشین‌آلات و تجهیزات پیمانکاران، بیمه تجهیزات الکترونیکی، بیمه‌نامه جامع پروژه و ...

بیمه کشتی بیمه دانابیمه باربری دانا

بیمه باربری یکی از بیمه‌های اموال است که در آن فرد می‌تواند بار و کالای خود را در برابر حوادث، اتلاف و یا خسارات وارد شده به اشخاص ثالث بیمه کند.
بیمه باربری دانا انواع مختلفی دارد؛ مثل بیمه باربری صادراتی، بیمه باربری وارداتی، بیمه باربری ترانزیت و بیمه باربری داخلی.
شما می‌توانید بیمه باربری را به صورت آفلاین (یعنی از طریق تماس با کارشناسان بیمیتو) خریداری کنید.