بیمه درمان تکمیلی دانا

درباره بیمه درمان تکمیلی دانا

بیمه درمان تکمیلی دانا

بیمه دانا یکی از قدیمی‌ترین نام‌ها در میان شرکت‌های فعال حوزه بیمه در ایران است که حدود نیم قرن از آغاز فعالیت آن می‌گذرد. این شرکت در سال 1353 با مشارکت یک شرکت انگلیسی به نام Commercial Union تاسیس شد؛ بااین‌حال پس از گذشت فراز و نشیب‌های بسیار زیاد، شرکت دانا از سال 1376 توانست فعالیت‌های بیمه‌ای خود را گسترش دهد و به‌طور رسمی به‌عنوان یک شرکت بیمه‌ای شروع به کار کند. از آن سال تاکنون شرکت بیمه دانا به‌عنوان یکی از بهترین‌ها در ارائه انواع خدمات مانند بیمه تکمیلی شناخته شده و پوشش‌های بیمه تکمیلی بسیار کاملی را ارائه می‌دهد.

 

پوشش‌های بیمه تکمیلی دانا

پیش از استعلام و خرید بیمه تکمیلی دانا باید درباره پوشش‌های این بیمه اطلاعات کاملی را به دست آورید تا بتوانید با آگاهی بیشتری برای خرید اقدام کنید. پوشش‌های بیمه تکمیلی دانا از قرار زیر هستند:

 • هزینه‌های دوران بستری ناشی از جراحی عمومی و تخصصی یا درمان‌های طبی
 • هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین
 • هزینه کورتاژ تخلیه‌ای
 • هزینه‌های پزشکی، تشخیصی و پاراکلینیکی مانند سونوگرافی، رادیوتراپی، نوار مغز، تست ورزش، سی‌تی‌اسکن و آندوسکوپی
 • هزینه انواع شکستگی‌ها، ختنه، تخلیه کیست و بخیه
 • هزینه لیزر چشم
 • هزینه رفع عیوب انکساری چشم (این مورد در صورتی تحت پوشش قرار خواهد گرفت که نقص بینایی بیشتر از 4 دیوپتر باشد و پزشک معتمد بیمه دانا آن را تایید کند.)

 

پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی دانا شامل چه مواردی است؟

پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی دانا به‌صورت یک توافق دوطرفه اجرا می‌شود که بسته به نوع عمل، سقف تعهدات مختلفی را در برمی‌گیرد. بر این اساس افراد، شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف می‌توانند با توجه به نیاز خود، بهترین گزینه را انتخاب کنند.

طرح‌های بیمه تکمیلی دانا

یکی از طرح‌های بیمه تکمیلی دانا، اختصاص یک کارت طلایی به بیمه‌شدگان است؛ کارت طلایی بیمه دانا در همه مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی معتبر است. درنتیجه شما می‌توانید با ارائه این کارت، از خدمات بستری این مراکز درمانی استفاده کنید. نکته مهم اینجا است که در صورت داشتن این کارت هیچ محدودیتی در سقف تعهدات بیمه تکمیلی وجود نخواهد داشت.

همچنین کارت طلایی محدودیتی برای پرداخت فرانشیز بیمه تکمیلی قائل نمی‌شود. شما با در دست داشتن این کارت می‌توانید هزینه‌های پزشکی خارج از پوشش بیمه تکمیلی را هم جبران کنید؛ برای این منظور، شما یک سپرده ذخیره در نزد بیمه دانا خواهید گذاشت که شرکت بیمه می‌تواند با پشتوانه آن، در زمان نیاز، خسارت‌های شما را در مواردی که تحت پوشش‌های بیمه تکمیلی نیستند؛ جبران کند.

شرایط سنی بیمه‌شدگان

یکی از شرایط بیمه تکمیلی که باید در زمان خرید این نوع بیمه در نظر داشته باشید؛ شرایط سنی بیمه‌شدگان است. بر طبق این شرایط سنی شما می‌توانید تا مدت مشخصی، فرزندان خود را نیز بیمه کرده و آن‌ها را از مزایای بیمه تکمیلی بهره‌مند کنید.

فرزندان پسر به‌طور طبیعی تا سن 18 سالگی تحت پوشش قرار می‌گیرند؛ اما در صورت ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در مقاطع مختلف، این بازه سنی تا 26 سال نیز قابل افزایش است.

این شرط سنی در مورد فرزندان دختر تا زمان ازدواج یا مشغول به کار شدن متغیر خواهد بود. همچنین فرزندان دختری که طلاق گرفته‌اند؛ می‌توانند در صورت نداشتن کار تا زمان ازدواج مجدد، از پوشش‌های این بیمه تکمیلی استفاده کنند.

این شرایط سنی برای فرزندان معلول اعمال نخواهد شد.

درصورتی‌که می‌خواهید فرزندان تازه متولدشده شما نیز تحت پوشش بیمه تکمیلی دانا قرار بگیرند؛ باید ظرف یک ماه، تصویر شناسنامه آن‌ها را برای بیمه دانا ارسال کنید.

سایر افراد تا سن 60 سالگی می‌توانند از مزایای بیمه تکمیلی دانا استفاده کنند. اما افراد با سن بیشتر جزء استثنائات بیمه تکمیلی به شمار می‌روند؛ بر این اساس در صورت نیاز برای تمدید بیمه برای افراد با سن 60 تا 70 سال، حق بیمه 50 درصد و برای 70 سال و بالاتر تا 100 درصد افزایش خواهد یافت.

زنان کارمند می‌توانند با پرداخت حق بیمه دو برابری، فرزندان و همسر خود را تحت پوشش بیمه قرار دهند.

شرایط بیمه تکمیلی دانا

یکی از شرایط بیمه تکمیلی دانا برای کارمندانی که می‌خواهند همسر و فرزندان خود را تحت پوشش قرار بدهند این است که باید از یک بیمه پایه مانند خدمات درمانی، نیروهای مسلح یا تامین اجتماعی استفاده کنند.

اگر بیمار در یکی از مراکز غیر طرف قرارداد بستری شده باشد؛ باید همه مدارک مربوط به پرونده پزشکی بیمار در ابتدا به سازمان بیمه پایه تحویل داده شده و سپس کپی برابر اصل آن‌ها را به همراه اصل مدارک، به بیمه دانا ارائه کنید.

 

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی دانا

اگر با در دست داشتن معرفی‌نامه به مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی دانا مراجعه کنید؛ برای دریافت خسارت نیازی به مراجعه مستقیم به دفاتر بیمه نخواهید داشت. اما برای جبران خسارت در مراکز غیر طرف قرارداد، باید با در دست داشتن مدارک زیر به یکی از دفاتر بیمه دانا مراجعه کنید:

 • کارت معتبر یا معرفی‌نامه
 • فتوکپی صفحه اول دفترچه بیمه بیمار و بیمه‌شده اصلی
 • اصل شناسنامه بیمار
 • اصل قبض‌های پرداختی در بیمارستان، صورتحساب‌های پزشکان، گواهی‌های عمل جراحی و سایر مدارک پزشکی

مراحل دریافت خسارت بیمه تکمیلی

درصورتی‌که می‌خواهید به مراکز طرف قرارداد بیمه دانا مراجعه کنید؛ باید مدارک بیمه تکمیلی خود را آماده کرده و به یکی از نمایندگی‌های بیمه دانا مراجعه کنید. در این صورت یک معرفی‌نامه به شما داده می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید از ابتدا هزینه‌های خود را با در نظر گرفتن بیمه تکمیلی پرداخت کنید.

اما در صورت مراجعه به مراکز غیر طرف قرارداد باید با در دست داشتن مدارک لازم، پس از طی شدن فرایند درمان، به یکی از دفاتر نمایندگی مراجعه کرده و هزینه‌های درمان در بیمه تکمیلی را جبران کنید.

دوره انتظار بیمه تکمیلی دانا

فرانشیز بیمه تکمیلی دانا و دوره انتظار آن یک توافق میان شرکت بیمه و بیمه‌شده است که بر اساس تعداد بیمه‌شدگان تعیین می‌شود. برای مثال دوره انتظار زایمان در صورتی 9 ماه است که تعداد بیمه‌شدگان برابر 50 تا 250 نفر باشد؛ اما برای تعداد افراد بیشتر، این دوره تا 6 ماه کاهش پیدا می‌کند. دوره انتظار بیمه تکمیلی برای بیماری‌های مزمن برابر سه ماه است. نکته مهم این است که برای گروه‌های بیشتر از 1000 نفر، این دوره‌های انتظار حذف خواهند شد.

خرید بهترین بیمه تکمیلی از بیمیتو

برای انتخاب و خرید بهترین بیمه تکمیلی، بیمیتو بهترین گزینه است؛ زیرا این وب‌سایت امکان مقایسه میان طرح‌های مختلف را برای شما فراهم می‌کند. با استفاده از بیمیتو می‌توانید به‌راحتی به همه خدمات شرکت‌های بیمه دسترسی پیدا کرده و بهترین گزینه را با توجه به نیاز خود دریافت کنید.

این وب‌سایت امکان خرید آنلاین انواع بیمه‌نامه‌ها را برای شما فراهم کرده است؛ بنابراین شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز با مراجعه به این وب‌سایت، بیمه‌نامه موردنظر خود را انتخاب کنید. البته اگر در روزهای عادی خرید خود را تا پیش از ساعت 9 شب و در روزهای تعطیل تا قبل از ساعت 7 شب ثبت کنید؛ بیمه‌نامه شما در همان روز صادر خواهد شد. سپس این بیمه‌نامه به‌صورت کاملا رایگان و در زمان کوتاهی برای شما ارسال می‌شود.

با استفاده از خدمات مختلف بیمیتو می‌توانید تاریخ تمدید بیمه‌های مختلف خود را وارد کنید؛ به‌این‌ترتیب هیچ‌گاه فراموش نخواهید کرد که چه زمانی باید بیمه خود را تمدید نمایید.