بیمه بدنه ملت

درباره بیمه بدنه ملت

بیمه بدنه ملتبیمه بدنه ملت

چقدر به داشتن بیمه بدنه ماشین اهمیت می‌دهید؟ اگر فکر می‌کنید لازم نیست این بیمه را تهیه کنید کافی است نگاهی به آمار تصادفات در ایران داشته باشید و خدمات و امکاناتی که بیمه بدنه در اختیارتان می‌گذارد را نیز بررسی کنید تا بدانید چرا داشتن این بیمه مهم است. بیمه بدنه ملت با پرداخت خسارت‌هایی که به خودروی بیمه‌گزار واردشده است از وی حمایت می‌کند و این موضوع تنها مربوط به تصادفات نیست بلکه خسارات دیگری که ناشی از سرقت یا بلایای طبیعی باشد نیز توسط این بیمه پوشش داده شده و در مواقع لزوم به بیمه‌گزار خسارت پرداخت می‌شود. از طرفی قیمت بالای خودرو، لوازم و قطعات مربوط به آن علت خوبی است که خرید بیمه بدنه را توجیه می‌کند. اگر می‌خواهید بدانید دلایل انتخاب بیمه بدنه ملت چیست با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.


با مزایای بیمه بدنه ملت آشنا شویدبا مزایای بیمه بدنه ملت آشنا شوید

بیمه ملت، بیمه‌های اتومبیل را در طرح‌های مختلفی ارایه می‌دهد که نسبت به دیگر شرکت‌های بیمه متمایز است و به نوعی امکانات و خدمات بیشتری را در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌دهد.

ارایه پوشش‌های ویژه: در بیمه بدنه ملت پوشش ویژه‌ای ارایه شده که با پرداخت خسارت به خودروهای آسیب‌دیده‌ای که عمر آن‌ها زیر 5 سال باشد، افت قیمت این خودروها و کاهش ارزش آن‌ها را جبران می‌کند. این یکی از پوشش‌هایی است که در بیمه ملت به طور ویژه ارایه می‌شود.

مراکز پرداخت خسارت: بیمه ملت یکی از شرکت‌هایی است که بیشترین مرکز پرداخت خسارت را دارد و این باعث می‌شود که سرعت خدمات‌رسانی افزایش یابد. بیمه ملت نزدیک به 200 مرکز پرداخت خسارت در کل کشور دارد همچنین بیمه ملت دارای مرکز پرداخت خسارت سیار است که بیمه‌گزار از این امکان نیز می‌تواند استفاده کند. بیمه ملت برای ارزیابی خسارت با دو شرکت «ایرانیان پوشش» و «سامان نگار» همکاری می‌کند که به روند ارزیابی و تعیین خسارت سرعت می‌بخشند.

امکان خرید آنلاین بیمه بدنه ملت: از امکانات مهم بیمه ملت این است که می‌توان محاسبه بیمه بدنه و یا خرید آن را به صورت آنلاین انجام داد. بیمه‌گزار می‌تواند با استفاده از سایت بیمیتو پوشش‌های خود را انتخاب و محاسبه بیمه‌نامه را تهیه کند. سپس در صورت اطمینان خرید خود را نیز انجام دهد.

برای آشنایی با انواع بیمه‌های اتومبیل بیمه ملت و مزایای آن‌ها در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

بیمه شخص ثالث و حوادث راننده کوتاه‌مدت بیمه ملت

این بیمه به صورت کوتاه‌مدت برای افرادی که قادر نیستند و یا تمایلی به دریافت بیمه یکساله ندارند صادر می‌شود.

بیمه جامع خودرو

اگر می‌خواهید همه انواع بیمه‌های اتومبیل از جمله بیمه شخص ثالث، پوشش حوادث راننده و بیمه بدنه را در یک بیمه‌نامه داشته باشید می‌توانید این بیمه را بخرید. بیمه جامع اتومبیل ترکیبی از این سه بیمه است که به صورت کوتاه‌مدت 6 ماهه نیز قابل خریدن است. همچنین همه تخفیف‌های عدم خسارت در این بیمه لحاظ می‌شوند.

بیمه بدنه ملت با پوشش خطرات کلی

برای افرادی که تمایل دارند برای اتومبیل خود بیمه بدنه را فقط با پوشش‌های خسارات کلی تهیه کنند این بیمه مناسب است. با خرید این بیمه فقط خسارات کلی واردشده به اتومبیل قابل جبران است. پوشش‌های این بیمه شامل خسارات کلی، سرقت کلی و خسارات کلی ناشی از آتش سوزی است که از بین این پوشش‌ها نیز بیمه‌گزار حق انتخاب دارد. به عنوان مثال اگر بیمه‌گزار خودرویی دارد که در پارکینگ نگهداری شده و از آن استفاده نمی‌شود و در نتیجه خطر سقوط و یا آتش‌سوزی برای آن وجود ندارد می‌تواند از انتخاب پوشش آتش سوزی صرف نظر کند.

بیمه خدمات امدادی خودرو (کمک‌رسان SOS) بیمه ملت

یکی دیگر از مزایای بیمه بدنه ملت خدمات امدادی آن است که به طور ویژه توسط این شرکت ارایه می‌شود. این خدمات شامل سوخت‌رسانی، حمل و انتقال خودروهای در راه مانده به نزدیک‌ترین شهر، تعویض زاپاس، تعویض تسمه دینام، بیرون کشیدن خودرو از گاردریل و شانه خاکی از خدماتی هستند که توسط این بیمه ارایه می‌شوند. برای استفاده از این خدمات کافی است بیمه‌گزار با مرکز پیام بیمه ملت تماس گرفته و درخواست کمک کند. در شرایطی که امکان مساعدت از سوی شرکت بیمه فراهم نباشد، هزینه‌هایی که بیمه‌گزار بابت رفع مشکل خودرو پرداخت کرده باشد را مطابق مفاد بیمه‌نامه به وی می‌پردازد. با خرید بیمه بدنه خودرو از بیمه ملت و یا بیمه شخص ثالث می‌توانید بیمه خدمات امدادی را نیز بخرید.

تلفن‌بیمه، موبایل بیمه، اینترنت‌بیمه

اما از مهم‌ترین مزایای بیمه ملت امکان خرید آنلاین بیمه بدنه و دیگر بیمه‌های اتومبیل است. شرکت بیمه ملت با استفاده از فضای مجازی و امکانات به‌روز تلاش می‌کند تا خدمات بیمه‌ای را سریع‌تر و راحت‌تر در اختیار بیمه‌گزار قرار دهد. علاوه بر خرید آنلاین بیمه‌گزار می‌تواند با تماس تلفنی از طریق تلفن همراه و یا ثابت، بیمه بدنه خودروی ملت را خریداری کند. بیمه‌نامه پس از صدور، بدون دریافت هزینه ارسال به آدرس بیمه‌گزار ارسال می‌شود.

پوشش‌های بیمه بدنه بیمه ملتپوشش‌های بیمه بدنه بیمه ملت

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود بسیاری از افراد فکر کنند به بیمه بدنه نیاز ندارند این است که از پوشش‌های آن اطلاع درستی ندارند و نمی‌دانند این پوشش‌ها تا چه میزان به بیمه‌گزار خسارت می‌پردازند. در بیمه بدنه ملت دو نوع پوشش وجود دارد. پوشش‌های اصلی که نیازی به انتخاب ندارند و در بیمه‌نامه لحاظ شده‌اند و پوشش‌های فرعی که بیمه‌گزار باید از آن‌ها مطلع بوده و با توجه به نیاز خود آن‌ها را در زمان خرید بیمه انتخاب کند.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه ملت پوشش‌های اصلی بیمه بدنه ملت

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه ملت به همراه سقف پرداخت خسارت آن‌ها مطابق زیر است که می‌توانید جزییات آن را ببینید.

پوشش حوادث: شامل خساراتی می‌شود که ناشی از تصادف و برخورد خودرو با اجسام ثابت یا متحرک باشد. خسارات واردشده اگر کلی باشد تا 80% از خسارت واردشده یا قیمت روز خودرو به بیمه‌گزار خسارت پرداخت می‌شود.

پوشش آتش‌سوزی و انفجار: شامل پرداخت خسارت‌های ناشی از انفجار، آتش سوزی و برخورد صاعقه با خودرو است که تا سقف 90% از خسارت واردشده را جبران می‌کند.

پوشش سقوط و واژگونی: در صورت سقوط خودرو یا واژگونی آن خسارات واردشده با این پوشش جبران می‌شود. میزان خسارت پرداختی در این پوشش به میزان خسارت واردشده به خودرو بستگی دارد.

پوشش سرقت کلی: اگر خودروی بیمه‌گزار دزدیده شود، چنانچه پس از دو ماه از زمان سرقت، پیدا نشود، خسارت پوشش سرقت که معادل 80% از ارزش روز خودرو است به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. منظور از ارزش روز خودرو، قیمتی است که امروز خودرویی مشابه خودروی شما در بازار خودرو معامله می‌شود.

نوع پوششنوع خسارتسقف تعهدات
پوشش حوادثکلیتا 80% مبلغ خسارت یا ارزش خودرو
خسارت آتش سوزیکلیتا 90% ارزش خودرو
سرقت کلیکلیتا 80% ارزش خودرو

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه ملتپوشش‌های اضافی بیمه بدنه ملت

انتخاب پوشش‌های اضافی باعث می‌شود که حق بیمه اندکی نیز به قیمت بیمه افزوده شود اما با توجه به افزایش قیمت خودرو و قطعات و لوازم آن می‌توان فهمید که پرداخت کمی حق بیمه بیشتر بسیار به صرفه‌تر از پرداخت خسارت است. پوشش‌های اضافی بیمه بدنه در هر شرکت مختلف است در بیمه ملت این پوشش‌ها به شرح زیر هستند:

نوع پوششنوع خسارتسقف تعهدات
خسارت ناشی از پاشیدن رنگ، مواد اسیدی و شیمیاییجزیی/کلیتا 90% از خسارت واردشده
خسارت ناشی از بلایای طبیعیجزیی/کلیتا 90% از خسارت واردشده
سرقت درجاجزییتا 80% ارزش نو قطعات و لوازم به سرقت رفته
سرقت درجای لوازم فابریکجزییتا 20% ارزش خودرو
سرقت رینگ، لاستیک و باتریجزییتا 50% ارزش نو آن‌‌ها
نوسانات قیمت خودروکلیتا 50% از ارزش روز خودرو
ایاب و ذهاب-1. 30 هزار تومان روزانه و به مدت 30 روز
2. 50 هزار تومان روزانه و به مدت 30 روز
شکست شیشهجزییتا 80% قیمت روز شیشه
افت قیمت خودروجزییبسته به میزان خسارت

- پرداخت خسارات ناشی از پاشیدن رنگ و مواد اسیدی یا شیمیایی بر روی بدنه خودرو تا سقف 90% از خسارت واردشده.

- پرداخت خسارت ناشی از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله تا سقف 90% از خسارت ایجاد شده.

- پرداخت خسارات ناشی از سرقت درجا تا سقف 80% از خسارت واردشده. سرقت درجا یعنی زمانی که فقط قطعات و لوازم خودروی شما به سرقت می‌رود که به آن سرقت جزیی نیز می‌گویند. در بیمه بدنه ملت، این پوشش پس از هر بار پرداخت خسارت از بیمه‌نامه حذف می‌شود و برای استفاده مجدد از آن لازم است بیمه‌گزار دوباره این پوشش را درخواست داده و حق بیمه مربوط به آن را بپردازد.

- خسارت وارد شده با باتری و لاستیک‌ها به علت استهلاک این وسایل تا 50% از ارزش نو آن‌ها توسط بیمه بدنه پرداخت می‌شود.

- پرداخت خسارات لوازم و قطعات فابریک خودرو تا سقف 20% از ارزش خودرو. این پوشش در واقع بخشی از پوشش سرقت درجا است که با توجه به نوع قطعات سرقت‌شده، میزان پرداختی برای خسارت متفاوت است.

 

- پوشش نوسانات قیمت خودرو یکی از مهم‌ترین پوشش‌های بیمه بدنه است. می‌دانید که با توجه به افزایش قیمت خودرو در چند سال اخیر اگر به خودروی شما خسارتی کلی وارد شود و یا خودروی شما به سرقت برود برای خرید مجدد آن باید چندین برابر قیمت خرید اولیه آن هزینه کنید اما با داشتن این پوشش تا سقف 25% از ارزش خودرو به بیمه‌گزار خسارت پرداخت می‌شود.

- پوشش هزینه ایاب و ذهاب یا غرامت ایام تعمیرات را خیلی از متقاضیان بیمه نمی‌شناسند. این پوشش برای زمانی است که خودروی بیمه‌گزار به خاطر حوادث رخ‌داده به تعمیرگاه منتقل شده و قابل استفاده نیست. در این زمان اگر بیمه‌گزار 30 هزار تومان حق بیمه پرداخت کرده باشد، روزانه 30 هزار تومان و به مدت 30 روز تحت عنوان هزینه رفت‌وآمد روزانه به وی پرداخت می‌شود. اگر بیمه‌گزار 50 هزار تومان حق بیمه پرداخت کرده باشد روزانه 50 هزار تومان و تا سقف 30 روز به وی پرداخت می‌شود. البته 3 روز اول فرانشیز محسوب شده و از این مقدار کسر می‌شود.

- پرداخت خسارت شکست شیشه تا سقف 80% از قیمت نو شیشه. در این پوشش شکسته شدن شیشه‌ها باید در اثر عواملی باشد که تحت پوشش بیمه بدنه است مانند شکستن شیشه به خاطر تغییرات دما.

- پوشش افت قیمت خودرو یکی از پوشش‌های مخصوص بیمه ملت است و توسط این شرکت ارایه می‌شود. این پوشش به طور ویژه برای خودروهایی صادر می‌شود که عمر آن‌ها کمتر از 5 سال است. خسارت‌های واردشده به این خودروها می‌تواند از ارزش آن‌ها نیز بکاهد به همین منظور این پوشش سعی می‌کند تا با پرداخت خسارت ارزش کاسته‌شده از خودرو را جبران کند. البته این پوشش، افت قیمت ناشی از خسارت کلی را جبران نمی‌کند. پوشش افت قیمت برای خسارت‌های جزئی ناشی از حوادث اصلی و پوشش‌های اضافی به جز سرقت قابل استفاده است. بیمه‌گزار زمانی می‌تواند خسارت ناشی از افت قیمت خودرو را از بیمه ملت دریافت کند که در اثر وقوع حادثه، بدنه خودرو آسیب ببیند و اگر فقط به موتور، چراغ‌ها، شیشه‌ها، سپر و آینه‌های خودرو خسارت وارد شود شرکت بیمه تعهدی برای جبران خسارت افت قیمت ندارد.

استثناهای بیمه بدنه ملت و مواردی که در تعهد بیمه‌نامه نیستاستثناهای بیمه بدنه ملت و مواردی که در تعهد بیمه‌نامه نیست

اعمال و خطراتی هستند که بیمه‌گر در قبال آن‌ها تعهدی نداشته و در صورتی که در اثر این عوامل خسارتی ایجاد شود نمی‌توان از شرکت بیمه خسارت دریافت کرد. این عوامل مطابق قانون بیمه بوده و جزیی از مفاد بیمه‌نامه است. استثناهای بیمه بدنه ملت به شرح زیر هستند:

 • خسارت‌هایی که عامدانه توسط بیمه‌گزار یا ذی‌نفع بیمه ایجاد می‌شود.
 • خسارت‌های واردشده در اثر جنگ، اعتصابات، شورش و تهاجم.
 • خسارت‌های ناشی از تشعشات هسته‌ای.
 • خسارت‌هایی که در نتیجه مصرف مشروبات الکلی و یا مواد مخدر ایجاد شده باشد.
 • خسارت‌های ایجادشده که ناشی از تلاش برای فرار از پلیس و مقامات انتظامی باشد به جز در مواردی که خودرو توسط شخص دیگری تصرف شده باشد.
 • خسارت‌های ناشی از حمل بار بیشتر از حد مجاز.
 • خسارت‌های واردشده در زمانی که بیمه‌گزار گواهینامه نداشته یا تاریخ اعتبار آن به پایان رسیده باشد و یا گواهینامه وی با وسیله نقلیه متناسب نباشد.
 • خسارت‌های واردشده به قطعات الکتریکی و الکترونیکی که در اثر خرابی در کارکرد آن‌ها است.

تخفیف های بیمه بدنه ملت برای خرید ارزان‌تر بیمهتخفیف های بیمه بدنه ملت برای خرید ارزان‌تر بیمه

بیمه ملت بیمه بدنه را برای بازنشستگان لشگری و کشوری و همچنین پرسنل نیروهای مسلح با 10% تخفیف ارایه می‌کند. همچنین بیمه ملت برای کسانی که برای اولین بار برای خودرو خود بیمه بدنه می‌خرند 20% تخفیف در نظر گرفته است. این شرکت در فصول مختلف سال و در مناسبت‌های مختلف ممکن است تخفیف‌هایی را برای متقاضیان در نظر بگیرد تا بیمه‌گزار بتواند بیمه بدنه را با قیمت مناسب‌تری تهیه کند. در ادامه انواع دیگر تخفیف‌های بیمه بدنه ملت را بررسی می‌کنیم.

تخفیف نقدی: بیمه‌گزار با خرید نقدی بیمه بدنه ملت از 10% تخفیف بهره‌مند می‌شود.

تخفیف صفر کیلومتر: بیمه ملت برای خودروهای صفر کیلومتر 25% تخفیف اعمال می‌کند. دارندگان خودروهای صفر کیلومتر حداکثر تا 3 ماه بعد از تحویل خودرو فرصت دارند تا با خرید بیمه بدنه از این تخفیف بهره‌مند شوند.

تخفیف ویژه خودروهای بالای 100 میلیون تومان: بیمه ملت برای خودروهایی که ارزش آن‌ها از 100 میلیون تومان بیش‌تر باشد 10% تخفیف خرید بیمه بدنه اعمال می‌کند.

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه: تخفیف عدم خسارت برای کسانی اعمال می‌شود که در سال‌های گذشته بیمه بدنه داشته‌اند اما از بیمه‌نامه خود برای دریافت خسارت استفاده نکرده‌اند. در جدول زیر می‌توانید نحوه محاسبه این تخفیف را در بیمه ملت مشاهده کنید.

تعداد سال‌های عدم خسارت بیمه بدنهمیزان تخفیف بیمه بدنه
1 سال%25
2 سال%35
3 سال%45
4 سال و بیشتر%60

روند دریافت خسارت بیمه بدنه ملت به چه شکل است؟روند دریافت خسارت بیمه بدنه ملت به چه شکل است؟

بیمه‌گزار باید نهایتاً صرف 5 روز از زمان وقوع حادثه به مراکز دریافت خسارت مراجعه کرده و اعلام خسارت کند و متعاقباً مدارک لازم در این خصوص را به شرکت بیمه ارایه دهد. بیمه‌گزار می‌تواند از طریق پست سفارشی نیز مدارک لازم را در مدت اعلام شده به مرکز پرداخت خسارت بفرستد. در غیر این صورت شرکت بیمه می‌تواند ادعای بیمه‌گزار را رد کند.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه ملتمدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه ملت

در زمان مراجعه به مراکز پرداخت خسارت باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید.

 • ارایه بیمه بدنه خودرو به همراه الحاقیه‌های آن در صورتی که الحاقیه خورده باشد.
 • ارایه بیمه بدنه شخص ثالث خودرو.
 • ارایه گواهینامه راننده خودرو به همراه کپی آن.
 • ارایه کارت ملی بیمه‌گزار و راننده خودرو.
 • ارایه سند و کارت ماشین.
 • تهیه و تکمیل فرم اعلام خسارت بیمه بدنه.
 • ارایه کروکی و گزارش پلیس از حادثه در صورت وجود.
 • ارایه فاکتور برای قطعاتی که با نظر کارشناس بیمه تعویض شده‌اند و همچنین ارایه داغی (قطعه تعویض شده) به شرکت بیمه.
 • ارایه فاکتور برای هزینه‌هایی که در جهت نجات خودرو و یا انتقال آن به تعمیرگاه شده است.

خرید آنلاین بیمه بدنه ملت در هر زمانخرید آنلاین بیمه بدنه ملت در هر زمان

گفتیم که یکی از مزایای بیمه بدنه ملت امکان خرید آنلاین آن است. خرید یا استعلام بیمه بدنه از طریق سایت و اپلیکیشن بیمیتو در چند ثانیه امکان‌پذیر است. کافی است به اسیت بیمیتو مراجعه کنید و با وارد کردن اطلاعاتی مختصر در مورد خودروی خود، استعلام آنلاین بیمه بدنه ملت را تهیه کنید. با تهیه استعلام می‌توانید قیمت بیمه بدنه را بر اساس پوشش‌های درخواستی خود ببینید و همچنین می‌توانید سقف تعهدات بیمه‌نامه را قبل از خرید تغییر دهید. امکان مهم دیگری که در بیمیتو وجود دارد این است که می‌توان شرایط و قیمت بیمه بدنه ملت را با دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید. برای بازدید خودرو نیز می‌توانید در هنگام خرید، زمان مورد نظر خود را انتخاب کنید؛ کارشناس بیمیتو برای بازدید در تاریخ مقرر به آدرس شما مراجعه می‌کند. پس از صدور بیمه نیز بیمه‌نامه به صورت رایگان برای شما ارسال می‌شود.