بیمه درمان تکمیلی معلم

درباره بیمه درمان تکمیلی معلم

بیمه درمان تکمیلی معلم

شرکت بیمه معلم در سال 1373 با نام بیمه صادرات و سرمایه‌گزاری تاسیس شد و در سال 1386 بیشترین بخش سهام این شرکت به نام شرکت بیمه معلم تغییر یافت. بیمه معلم یکی از با سابقه‌ترین و قدیمی‌ترین شرکت‌های بیمه است. این شرکت خدمات خود را در زمینه‌‌‌های بیمه عمر، بیمه بدنه، بیمه آتش‌سوزی، بیمه مسافرتی، بیمه مسئولیت و... ارائه کرده است. از پرفروش‌ترین بیمه‌های این شرکت می‌توان به: بیمه باربری، بیمه حوادث و بیمه شخص ثالث اشاره کرد. این شرکت 60 شعبه فعال در سراسر کشور دارد. همچنین رتبه چهارم در زمینه رضایت مشتری را کسب کرده است.

عمدتا بیمه تکمیلی به صورت گروهی، خانواده و انفرادی است. اکثر شرکت‌های بیمه، بیمه تکمیلی را به صورت گروهی ارائه می‌دهند. لازمه‌ی صدور این بیمه این است که شخص به همراه اعضای خانواده به حد نصاب مورد نظر شرکت برسند تا تحت پوشش قرار بگیرند. شرکت بیمه معلم طرح‌های مختلفی را در زمینه بیمه‌نامه تکمیلی، بیشتر برای فرهنگیان و کارمندان آموزش و پرورش ارائه می‌دهد. از جمله مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی می‌توان به بیمارستان‌ها، مراکز جراحی، آزمایشگاه‌ها، درمانگاه‌ها و... اشاره کرد.

پوشش‌های بیمه تکمیلی معلم

پوشش‌های بیمه تکمیلی معلم شامل موارد زیر می‌شود:

 • هزینه‌های بستری، جراحی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب و... در مراکز جراحی و بیمارستان‌ها
 • هزینه‌های عمل جراحی انواع سرطان، شیمی درمانی، پیوند اعضا بدن مانند: پیوند کلیه، قلب، ریه و...
 • هزینه‌های سونوگرافی، رادیولوژی، ماموگرافی، ام آر آی و...
 • هزینه‌های مربوط به تست ورزش، نوار مغز، شنوایی سنجی و...
 • هزینه شکستگی، بخیه، لیزر درمانی و...
 • هزینه انواع نوارقلب، رادیوگرافی، خدمات آزمایشگاهی (بجز هزینه چکاپ) و...
 • هزینه دندانپزشکی
 • هزینه ویزیت و دارو
 • هزینه عینک 
 • هزینه زایمان

طرح‌های بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی معلم در حال حاضر فقط به صورت گروهی ارائه می‌شود. به همین دلیل طرح مشخصی ندارد و برای اطمینان از طرح‌های بیمه تکمیلی و استعلام قیمت و دریافت مشاوره بهتر است به سامانه بیمیتو مراجعه کرده و پاسخ تمام سوال‌های خود را دریافت کنید. قابل ذکر است که حق بیمه با توجه به تعداد افراد، نوع پوشش شرکت بیمه مورد نظر و سقف تعهدات متفاوت است.

شرایط بیمه درمان تکمیلی معلم گروهی برای شرکت‌ها:

 • تکمیل پرسش‌نامه برای بیمه‌گزار و افراد خانواده‌ی او
 • انجام آزمایش با هزینه شخصی در صورت تشخیص پزشک
 • وجود احتمال بیمه نشدن برخی اعضای خانواده در صورت تشخیص شرکت بیمه
 • عدم پرداخت عیوب انکساری (لیزیک)
 • یکسان بودن سقف تعهدات برای تمام اعضا
 • امکان انتخاب هر بیمارستان جهت معالجه

دوره انتظار بیمه تکمیلی

در همه‌ی بیمه‌ها، دوره انتظار بیمه تکمیلی وجود دارد که این دوره زمانی به شرایط و تعداد نفرات موجود در صف انتظار بستگی دارد. معمولا گروه‌هایی که تعداد افراد بیشتری دارند، دوره انتظار کمتری نیز دارند. دوره انتظار معمولا بین 6 تا 9 ماه است.

استثنائات بیمه تکمیلی

استثنائات بیمه تکمیلی معلم شامل موارد زیر می‌شود:

 • عمل‌های جراحی زیبایی
 • ترک اعتیاد
 • عیوب مادرزادی
 • جراحت در حین جنگ، شورش و...
 • آسیب‌دیدگی در اثر بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و...
 • خودکشی
 • سقط جنین
 • جراحی فک

نکته مهمی که در بین استثنائات باید به آن اشاره کرد این است که اگر پزشک هرکدام از موارد بالا را تایید کند و جنبه درمانی داشته باشد، درمان شخص تحت پوشش قرار می‌گیرد. همچنین در خصوص هزینه‌های پزشکی خارج از پوشش بیمه تکمیلی باید گفت:

عمل‌های زیبایی جزو آن دسته از عمل‌هایی هستند که پرداخت هزینه آن‌ها تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. برخی بیماری‌های مادرزادی نیز در صورتی که پزشک معالج تشخیص دهد عمل هیچگونه تاثیر مثبتی در بهبود بیماری ندارد، تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار نمی‌گیرند. اما هزینه‌های مربوط به عینک بیمه تکمیلی توسط شرکت بیمه پرداخت می‌شود و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

مراحل دریافت خسارت بیمه تکمیلی معلم

پیش از مراجعه به مرکز درمانی طرف قرارداد از شرکت بیمه معرفی نامه داشته باشید که می‌توان از برخی شرکت‌ها آن را به صورت آنلاین دریافت کرد. این مورد تنها برای بیمه تکمیلی گروهی امکان‌پذیر است. سپس با مراجعه به واحد خسارت شرکت بیمه با همراه داشتن فاکتور مهرشده توسط مرکز درمانی و پرونده پزشکی درخواست خسارت کنید. در صورت تایید شرکت بیمه و بررسی تعرفه وزارت بهداشت، خسارت پرداخت خواهد شد.

اگر از مراکز درمانی طرف قرارداد استفاده نمی‌کنید باید خودتان تمام هزینه‌ها را پرداخت کنید. شرکت بیمه بعد از تکمیل مدارک خسارت شما را پرداخت می‌کند. توجه داشته باشید که خسارت طبق تعرفه و با کسر فرانشیز پرداخت می‌شود.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه درمان تکمیلی

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی شامل: اصل مدارک بیمه‌گزار، صورتحساب بیمارستان یا مرکز درمانی، نظر پزشک معالج در مورد علت بیماری و دفترچه بیمه است.

برای هر خسارت مدارک جداگانه‌ای مورد نیاز است پس حتما قبل از درمان از مدارک کامل اطلاع پیدا کنید.

فرانشیز بیمه تکمیلی

علاوه بر شرکت بیمه، بیمه‌گزار نیز در پرداخت خسارت سهمی دارد که با توجه به قراردادی که بین بیمه‌گزار و شرکت بیمه وجود دارد تعیین می‌شود. به مبلغ پرداختی توسط بیمه‌گزار فرانشیز گفته می‌شود. که معمولا فرانشیز بیمه تکمیلی بین 10 تا 30 درصد است و به میزان توافق بیمه‌گزار و شرکت بیمه بستگی دارد. همچنین بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، فرانشیز کمتری را در بیمه‌نامه ثبت کند.

شرایط سنی بیمه شدگان

برای گروه‌های دارای 1000 عضو محدودیت سنی وجود ندارد. اگر گروه کمتر از 1000 عضو داشته باشد، افراد بالای 70 سال باید حق‌بیمه بیشتری پرداخت کنند. فرزندان مجرد پسر تا پایان تحصیل یا خدمت سربازی و در غیر اینصورت تا 18 سالگی تحت پوشش قرار می‌گیرند. اما دختر مجرد تا زمان ازدواج یا اشتغال به کار می‌تواند تحت پوشش بیمه قرار بگیرد. همچنین اگر بیمه‌گزار پیش از اتمام زمان بیمه‌ فوت کند، در صورت پرداخت حق‌بیمه، پوشش تکمیلی برای خانواده مرحوم همچنان ادامه دارد.

هزینه‌های درمان در بیمه تکمیلی

هزینه درمان بیماری‌هایی همچون سرطان، عمل قلب، آنژیوگرافی، زایمان و... که جزو درمان‌های مهم محسوب می‌شوند، تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی معلم قرار دارد. همچنین سقف تعهدات بیمه تکمیلی معلم با توجه به قراردادی که بین بیمه‌گزار و شرکت بیمه امضا می‌شود، مشخص می‌گردد و سقف مشخصی ندارد و حتی ممکن است در بعضی از قراردادها بدون سقف باشد. 

مزایای بیمه درمان تکمیلی معلم

مزایای بیمه تکمیلی با توجه به سقف تعهداتی که در بیمه درمان تکمیلی معلم ثبت شده است متفاوت است. از این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. استفاده از پوشش‌های درمانی
 2. استفاده از پوشش هزینه بستری
 3. پرداخت هزینه ویزیت و دارو
 4. پرداخت هزینه دندانپزشکی
 5. پرداخت هزینه جراحی‌های مهم
 6. پرداخت هزینه زایمان

استعلام و خرید بیمه تکمیلی

از آنجایی که امروزه اکثر افراد بیشتر وقت خود را با گوشی می‌گذرانند و به علت راحتی و سهولت بیشتر، خرید اینترنتی و آنلاین را ترجیح می‌دهند. برای استعلام و خرید بیمه تکمیلی تمام شرکت‌های بیمه به بیمیتو مراجعه و تعداد نفرات را ثبت کنید. می‌توانید با دریافت مشاوره از کارشناسان بیمیتو بهترین بیمه درمان تکمیلی را خریداری کنید.