بیمه موتور سیکلت پاسارگاد

درباره بیمه موتور سیکلت پاسارگاد

بیمه موتورسیکلت پاسارگاد

شرکت بیمه پاسارگاد یکی از شرکت‌های خصوصی بیمه در ایران است که از سال 1385 فعالیت خود را در این صنعت آغاز کرده است. این شرکت در قالب سهامی عام شروع به کار کرده و سرمایه اولیه آن در حدود 45 میلیارد تومان بود؛ اما توانست در طی مدت 4 سال، این سرمایه را تا 65 میلیارد تومان افزایش دهد. در سال 1386 با مجوز بیمه مرکزی، بیمه پاسارگاد توانست به‌عنوان یکی از بیمه‌های اتکایی فعالیت کند و خدمات مختلفی را در حوزه‌های بیمه اشخاص، عمر و تامین آتیه، اموال و مسئولیت به مشتریان خود ارائه دهد.

انواع بیمه موتور پاسارگاد

برای موتورسیکلت هم مانند خودرو می‌توان دو نوع بیمه را تعریف کرد. بیمه شخص ثالث موتور و بیمه بدنه آن از خدماتی هستند که شرکت بیمه پارسیان برای موتورسیکلت ارائه می‌دهد.

  • بیمه شخص ثالث برای موتورسیکلت

بیمه‌نامه شخص ثالثی که شرکت بیمه پاسارگاد برای موتورسیکلت ارائه می‌دهد ماهیتی شبیه به بیمه‌نامه خودرو دارد. به عبارتی با استفاده از این بیمه‌نامه می‌توان خسارت‌های مالی و جانی واردشده به شخص ثالث را جبران کرد.

همچنین جبران آسیب‌های جانی که به راننده مقصر وارد شده‌اند تحت پوشش‌های این بیمه قرار دارند. حق بیمه شخص ثالث موتور هم توسط بیمه مرکزی اعلام می‌شود و شما می‌توانید در ابتدای هر سال از طریق جدولی که توسط این موسسه منتشر می‌شود؛ از قیمت بیمه موتور مطلع شوید.

  • بیمه بدنه موتورسیکلت

بیمه بدنه موتورسیکلت تا حدی با بیمه بدنه خودرو تفاوت دارد؛ به عبارت بهتر شما با استفاده از این بیمه‌نامه، پوشش‌های محدودتری را نسبت به خودرو دریافت خواهید کرد. با استفاده از بیمه بدنه موتور می‌توان خسارت‌های ناشی از تصادف با هر جسم متحرک یا ثابتی را در صورت وارد شدن آسیب به موتورسیکلت جبران کرد. همچنین خسارت‌هایی که به دلیل آتش‌سوزی، صاعقه یا انفجار موتور ایجاد می‌شوند؛ با استفاده از خدمات این بیمه قابل جبران هستند.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت بیمه موتور پاسارگاد

معمولا استفاده از بیمه بدنه در موتورسیکلت طرفداران زیادی ندارد و بیشتر افراد تنها بیمه‌نامه شخص ثالث را خریداری می‌کنند. عوامل موثری بر روی تعیین نرخ این بیمه تاثیرگذار هستند که از مهم‌ترین آن‌ها به موارد زیر اشاره کرد:

  • سال تولید موتورسیکلت

موتورسیکلت‌هایی که در سال‌های اخیر تولید شده‌اند؛ باید هزینه کمتری را برای تهیه بیمه شخص ثالث موتور بپردازند؛ زیرا این نوع از موتورسیکلت‌ها ازنظر بیمه به‌عنوان موتورهای کم ریسک شناخته می‌شوند.

  • نوع موتورسیکلت

در زمان قیمت‌گذاری بیمه موتور پاسارگاد، موتورها به چهار پنج دسته تک سیلندر، برقی، دو سیلندر به لال، سه‌چرخ و موتور با سایدکار تقسیم می‌شوند. نرخ بیمه برای موتورهای سه‌چرخ و با سایدکار از دیگر نمونه‌ها بیشتر است.

  • تعداد سیلندر

یکی از معیارهایی که بیمه مرکزی برای تعیین نرخ پایه بیمه شخص ثالث موتور در نظر می‌گیرد؛ تعداد سیلندر آن است. موتورها در نمونه‌های تک سیلندر، دو سیلندر و سه سیلندر در بازار وجود دارند. تعداد سیلندرهای موتورسیکلت به‌طور مستقیم بر روی قدرت آن تاثیرگذار است؛ افزایش تعداد سیلندرها، قدرت موتور را افزایش می‌دهد و به همین ترتیب نرخ بیمه شخص ثالث آن هم افزایش خواهد یافت.

  • نوع و ساختار موتور

در زمان قیمت‌گذاری بیمه موتورسیکلت، نکته مهم قدرت موتور است؛ هرچه این قدرت بیشتر باشد، نرخ بیمه هم بالاتر خواهد بود. به‌علاوه موتورهایی با ابعاد بزرگ‌تر، دارای ریسک بیشتری هستند؛ به همین دلیل حق بیمه شخص ثالث برای آن‌ها افزایش خواهد یافت.

جریمه بیمه موتور

بیمه شخص ثالث برای موتورسیکلت هم مانند خودرو یک روند اجباری است؛ به همین دلیل در صورت همراه نداشتن آن یا عدم خرید بیمه، مشمول جریمه بیمه موتور خواهید شد. نکته مهم اینجا است که این جریمه تنها جنبه مالی ندارد و تا مدت‌ها می‌تواند شما را درگیر کند؛ زیرا پلیس راهنمایی و رانندگی مانع از تردد موتورسیکلت‌های بدون بیمه خواهد شد.

در صورت ضبط شدن موتور شما به دلیل نداشتن بیمه‌نامه، شما باید در اولین فرصت نسبت به دریافت بیمه‌نامه شخص ثالث برای موتور اقدام کرده و در زمان مراجعه برای ترخیص، آن را به همراه ببرید. نکته مهم اینجا است که برای خرید بیمه‌نامه موتور ضبط شده، نه‌تنها باید حق بیمه جدید را بپردازید؛ بلکه باید هزینه‌های پارکینگ و حق بیمه تمام روزهایی که موتور شما بیمه نداشته است، به این هزینه‌ها اضافه کنید.

یکی دیگر از عواقبی که نداشتن بیمه موتور برای شما به دنبال خواهد داشت؛ این است که در صورت بروز حادثه و مقصر شناخته شدن، هیچ پشتوانه‌ای برای جبران خسارت نخواهید داشت. البته باید بدانید که این جبران خسارت مربوط به موتور است و فرقی نمی‌کند که بیمه‌نامه به نام راننده باشد یا نه؛ تنها نکته مهم این است که بیمه‌نامه باید معتبر باشد.

مدت‌زمان اعتبار بیمه موتورسیکلت پاسارگاد

بیشتر افراد به دلیل اینکه در زمان تمدید بیمه موتور مایل به پرداخت هزینه کمتری هستند؛ از بیمه موتور سیکلت یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه یا نه ماهه استفاده می‌کنند. البته اگر بخواهیم از دید اقتصادی به این موضوع نگاه کنیم، بیمه موتورسیکلت ارزان همان بیمه مرسوم یک‌ساله است که در دراز مدت هزینه کمتری را روی دست شما خواهد گذاشت. ولی به دلیل استقبال رانندگان موتور از بیمه‌های کوتاه‌مدت، شرکت‌های بیمه با نرخ‌های 30 درصد، 60 درصد و 90 درصد، انواع بیمه‌های چندماهه را برای موتور ارائه می‌دهند.

خرید بیمه موتورسیکلت ارزان

هرچند قیمت بیمه موتور پاسارگاد و دیگر شرکت‌های بیمه از سوی بیمه مرکزی تعیین می‌شود؛ اما این نرخ به‌عنوان پایه شناخته می‌شود و می‌توان با استفاده از ترفندهایی این نرخ را تا حدی کاهش داد. برای مثال یکی از تخفیف‌هایی که شرکت پاسارگاد برای متقاضیان بیمه موتور در نظر گرفته است؛ تخفیف عدم خسارت است.

بنابراین اگر شما در مدت یک‌ساله اعتبار بیمه‌نامه خود از مزایای آن استفاده نکرده باشید؛ تخفیف‌هایی باری شما در نظر گرفته می‌شود. هرچه مدت‌زمان عدم دریافت خسارت از شرکت بیمه بیشتر باشد؛ این تخفیف هم بیشتر خواهد بود. در شرکت بیمه پاسارگاد سقف تخفیف برای بیمه موتورسیکلت تا هفتاد درصد است. این میزان تخفیف در زمان تمدید بیمه‌نامه به‌صورت خودکار بر روی قیمت بیمه موتور پاسارگاد لحاظ خواهد شد.

در کنار این موارد امکان خرید بیمه موتور قسطی در شرکت پاسارگاد برای شما فراهم شده است؛ اما در صورت خرید نقدی می‌توانید از تخفیف‌های نقدی این شرکت هم برای کاهش قیمت بیمه شخص ثالث یا بدنه برای موتورسیکلت هم بهره‌مند شوید.

خرید بهترین بیمه برای موتورسیکلت با بیمیتو

با استفاده از خدمات بیمیتو می‌توانید شرکت‌های مختلف بیمه را با هم مقایسه کنید و بهترین گزینه را برای بیمه کردن موتورسیکلت خود انتخاب نمایید. از طریق این امکان شما می‌توانید به‌راحتی راهی را برای خرید بیمه موتور قسطی و بیمه موتورسیکلت ارزان پیدا کنید.

اما بیمیتو تنها برای مقایسه شرکت‌های بیمه مختلف نیست؛ بلکه با استفاده از خدمات آن می‌توانید خرید بیمه را هم به‌سادگی انجام دهید. در صورت ثبت سفارش تا پیش از ساعت 9 شب در روزهای عادی و تا پیش از ساعت 7 شب در روزهای تعطیل، بیمه‌نامه شما در همان روز صادر شده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بدون نیاز به پرداخت هزینه ارسال، برای شما فرستاده می‌شود.