بیمه پاسارگاد

سال تاسیس:
1385
درباره بیمه پاسارگاد
نظرات کاربران

بیمه پاسارگاد بیمه پاسارگاد

یکی از شرکت‌های بیمه که قدمت چندانی ندارد و در عین حال در فرصتی کوتاه توانسته به یکی از برندهای مهم در صنعت بیمه تبدیل شود و سهم مهمی از بازار بیمه کشور را به دست آورد، بیمه پاسارگاد است. در بهمن‌ماه 1385 مجوز تأسیس بیمه پاسارگاد از سوی بیمه مرکزی صادر شد. در دوازدهم فروردین‌ماه سال 1385 نخستین بیمه‌نامه شرکت بیمه پاسارگاد صادر شد و نقطه آغاز فعالیت‌های این شرکت بیمه گردید. یک سال بعد یعنی درآبان‌ماه 1386 بیمه پاسارگاد با برداشتن گامی بزرگ توانست مجوز فعالیت اتکایی نیز دریافت کند و با حمایت از دیگر شرکت‌های بیمه‌ای داخلی، در زمینه بیمه‌های اتکایی نیز ورود کند. میزان موفقیت و رشد بیمه پاسارگاد به حدی بود که در همان سال به تشخیص بیمه مرکزی به عنوان شرکت بیمه برتر شناخته شد و این عنوان در سال 1388 نیز مجدد تکرار شد. بیمه پاسارگاد یکی از شرکت‌های بیمه‌ای است که رشد سریعی داشته و به همین خاطر در سال‌های 91،90 و 1392 به صورت متوالی از نظر رشد به عنوان شرکت برتر انتخاب شده است. بیمه پاسارگاد که یک شرکت بیمه خصوصی است در تلاش است که بیشترین سهم ممکن از بازار صنعت بیمه را از آنِ خود کند.


خدمات بیمه پاسارگاد خدمات بیمه پاسارگاد

بیمه پاسارگاد توانست به سرعت با ارایه انواع مختلف بیمه‌نامه جای خود را در صنعت بیمه باز کند. هم اکنون همه افراد می‌توانند خدمات بیمه پاسارگاد را در قالب انواع بیمه‌های تجاری دریافت کنند. آنچه در ادامه می‌توانید انواع رشته‌های بیمه‌ای است که در بیمه پاسارگاد ارایه می‌شود.


بیمه های خودروی بیمه پاسارگاد بیمه‌های اتومبیل بیمه پاسارگاد

بیمه‌های خودرو از مهم‌ترین بیمه‌هایی هستند که در صنعت بیمه به کار می‌روند و از سوی مردم نیز با استقبال ویژه‌ای مواجه هستند. بیمه پاسارگاد با ارایه انواع مختلف بیمه‌های خودرو توانسته سهم قابل توجهی از بازار این بیمه‌ها را به خود اختصاص دهد.

بیمه شخص ثالث بیمه پاسارگادبیمه شخص ثالث بیمه پاسارگاد

بیمه حوادث راننده: بیمه حوادث راننده در واقع پوششی از بیمه شخص ثالث است که خسارات جانی وارد‌شده به بیمه‌گزار مقصر را جبران می‌کند. مقدار خسارت پرداختی مطابق خسارت تعیین‌شده در بیمه‌نامه و تا دیه کامل قابل تهیه است.

بیمه بدنه بیمه پاسارگاد بیمه بدنه بیمه پاسارگاد

بیمه بدنه خودرو بر خلاف بیمه شخص ثالث اجباری نیست اما کمک بزرگی به بیمه‌گزار می‌کند. به خصوص زمانی که بیمه‌شده مقصر حادثه است؛ زیرا بیمه شخص ثالث تعهدی نسبت به پرداخت خسارت واردشده به خودروی شخص مقصر ندارد. در نتیجه همه هزینه‌های واردشده به عهده بیمه‌گزار است. در این بیمه، بیمه‌گزار می‌تواند از بیمه بدنه خسارت واردشده به خودروی خود را تا سقف تعیین‌شده در بیمه‎نامه دریافت کند. پوشش‌های بیمه بدنه خودرو در بیمه پاسارگاد عبارت‌اند از:

 • سرقت کلی خودرو
 • سرقت جزئی قطعات و لوازم خودرو
 • آتش‌سوزی
 • اسید و مواد شیمیایی
 • شکست شیشه
 • بلایای طبیعی مانند آتش‌فشان، سیل، زلزله
 • خسارت‌های ناشی از پاشیدن رنگ روی خودرو.

 


بیمه آتش سوزی بیمه پاسارگاد بیمه آتش سوزی بیمه پاسارگاد

بیمه آتش سوزی بیمه پاسارگاد خسارات ناشی از آتش‌سوزی و دیگر پوشش‌های این بیمه‌نامه را جبران می‌کند. بیمه آتش سوزی خسارت واردشده به ساختمان و اثاثیه داخل آن را پرداخت می‌کند و در کنار بیمه‌گزار می‌تواند پوشش‌های دیگری مانند ترکیدگی لوله آب، ضایعات برف و باران، بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و طوفان، سقوط هواپیما و هلی‌کوپتر، سرقت از منزل و شکست شیشه استفاده کند. بیمه آتش سوزی بیمه پاسارگاد به صورت سه نوع زیر نشان داده می‌شود:

بیمه آتش سوزی پاسارگادبیمه آتش سوزی منازل مسکونی بیمه پاسارگاد:

 • در این بیمه‌نامه علاوه بر خطر آتش سوزی خطر انفجار، صاعقه، سیل، زلزله، طوفان، ترکیدگی لوله، سقوط هواپیما، رانش زمین نیز تحت پوشش این بیمه قرار گرفته و مطابق قرارداد به این موارد خسارت پرداخت می‌شود.

بیمه آتش سوزی بیمه پاسارگادبیمه آتش سوزی اماکن اداری-تجاری(غیر صنعتی):

 • این بیمه آتش سوزی مخصوص واحدهای تجاری، ادارات، مکان‌های خدماتی، ادارات فرهنگی، مراکز درمانی و... است که در مطابق بیمه‌نامه در مقابل خطر آتش‌سوزی و دیگر پوشش‌های موجود در بیمه‌نامه بیمه می‌شوند.

بیمه آتش سوزی بیمه پاسارگادبیمه آتش سوزی اماکن صنعتی:

 • بیمه آتش سوزی واحدهای صنعتی مخصوص محیط‌هایی مانند کارخانه‌ها و کارگاه‌های صنعتی است که در آن ساختمان، ماشین‌آلات صنعتی موجود در آن، کالاهای انبارشده یا در حال ساخت، مواد اولیه، تأسیسات ساختمان و... تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

 

پوشش‌های بیمه آتش سوزی بیمه پاسارگادپوشش‌های بیمه آتش سوزی بیمه پاسارگاد

بیمه آتش سوزی پاسارگاد مانند بسیاری از بیمه‌ها دارای چند پوشش اصلی و چندین پوشش اضافی است که خطرات بیشتری را تحت پوشش قرار می‌دهد. پوشش‌های اصلی بیمه آتش سوزی پاسارگاد شامل سه خطر آتش، صاعقه و انفجار می‌شود که در صورت وقوع هر کدام خسارت واردشده از سوی بیمه آتش‌سوزی پرداخت می‌شود. اما در بیمه آتش سوزی پاسارگاد این امکان وجود دارد که خطرات تبعی و اضافی نیز در بیمه‌نامه گنجانده شود. اضافه کردن پوشش‌های بیشتر یعنی افزایش خطر ریسک و شرکت‌های بیمه برای پذیرش خطر بیشتر حق بیمه بیشتری در نظر گرفته و فرانشیزی مناسب با آن خطر در نظر می‌گیرند و تنها تحت این شرایط است که بیمه‌نامه موردپذیرش واقع می‌شود.

پوشش‌های اضافی بیمه آتش سوزی پاسارگاد: در صورت لزوم با پرداخت حق بیمه بیشتر می‌توانید از پوشش‌های اضافی بیمه پاسارگاد استفاده کنید. این پوشش‌ها عبارت‌اند از:

 • پوشش زلزله و آتشفشان
 • پوشش سیل؛ به استثنای خسارت‌های ناشی از ریزش و نشت، خسارات ناشی از جزر و مد و یا خسارت واردشده به حصارها
 • پوشش طوفان
 • پوشش سقوط هلی‌کوپتر و هواپیما
 • خطر ترکیدن لوله آب: این پوشش خسارت‌های ناشی از ترکیدگی لوله را تحت پوشش قرار می‌دهد نه خسارت واردشده به لوله‌ها را
 • شکست شیشه
 • خطر انفجار برای ظروف تحت فشار در کارگاه‌ها و کارخانه‌های صنعتی مانند دیگ بخار یا کمپرسور
 • خطر ضایعات برف و باران: خسارت‌های واردشده در اثر نشت آب برف و باران از سقف و بام ساختمان
 • دزدی با شکست حرز
 • اعتصاب، بلوا و شورش

 

استثنائاتی که در بیمه آتش سوزی پاسارگاد تحت پوشش قرار نمی‌گیرند

همه بیمه‌نامه‌ها استثنائات مخصوص به خود را دارند و مواردی وجود دارد که تحت پوشش آن بیمه قرار نمی‌گیرد. بیمه آتش سوزی پاسارگاد نیز در موارد زیر تعهدی نداشته و آن‌ها را تحت پوشش قرار نمی‌دهد:

 • خسارت‌های واردشده به پول‌های نقد، اوراق بهادار، سکه‌ها، طلا و دیگر فلزات قیمتی، سنگ‌های قیمتی و جواهرات.
 • خسارت‌های واردشده به اسناد و مدارک، مانند نسخه‌های خطی و پرداخت هزینه بازسازی آن‌ها، هزینه گردآوری اطلاعات از بین رفته و...
 • خسارت‌های ناشی از انفجارهای اتمی و خسارت‌های واردشده از اشعه رادیواکتیو و یون‌زا
 • خسارت‌های واردشده به خاطر انفجار مواد منفجره
 • خسارت‌های ناشی از جنگ داخلی، شورش، بلوا، آشوب، قیام و کودتا و دیگر خسارات ناشی از عملیات نظامی یا احتیاطی. این مورد ممکن است با توجه به شرایط کشور و با دریافت حق بیمه بیشتر تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار بگیرد.
 • همه پوشش‌های اضافی بیمه آتش سوزی به صورت عادی جزئی از بیمه آتش سوزی نیستند و تنها با درخواست آن و پرداخت فرانشیز و حق بیمه می‌توانند تحت پوشش این بیمه قرار بگیرند.

 

بیمه باربری بیمه پاسارگادبیمه باربری بیمه پاسارگاد

اگر نگاهی به تاریخچه بیمه در جهان داشته باشیم می‌بینیم که بیمه باربری اولین بیمه‌ای است که توسط بشر ابداع شده است و پایه و اساس صنعت بیمه و به وجود آمدن دیگر بیمه‌نامه‌ها است. اهمیت تجاری باربری به حدی است که نمی‌توان حمل‌ونقل محموله‌ها را بدون بیمه تصور کرد. بیمه پاسارگاد در این زمینه نیز خدمات قابل توجهی ارایه کرده است. خدماتی که در بیمه باربری پاسارگاد ارایه می‌شود شامل پوشش بار بیمه‌گزار از مبدأ بارگیری تا زمان تخلیه در مقصد است. محموله ممکن است انواع کالاهای مصرفی، مواد اولیه برای تولیدکنندگان، انواع ماشین‌آلات صنعتی و... باشد. بیمه باربری یا بیمه حمل‌ونقل پاسارگاد این محموله را در زمان بارگیری، حمل‌ونقل و تخلیه در مقصد چه در داخل و چه در خارج از کشور، بیمه می‌کند و چنانچه خسارتی به محموله وارد شود مطابق بیمه‌نامه غرامت لازم را می‌پردازد.

انواع بیمه ‌های باربری بیمه پاسارگاد

انواع بیمه‌نامه‌های حمل‌ونقل در کشور به موارد زیر تقسیم می‌شود.

 

بیمه حمل و نقل بیمه پاسارگادبیمه حمل و نقل داخلی بیمه پاسارگاد

این بیمه مخصوص حمل‌ونقل داخلی است و همه محموله‌هایی را که مبدأ و مقصد آن‌ها در داخل کشور باشد تحت پوشش قرار می‌دهد. خطراتی که بیمه حمل و نقل داخلی بیمه پاسارگاد آن را تحت پوشش قرار می‌دهد عبارت‌اند از: به سرقت رفتن محموله به صورت کلی، خسارت‌های ایجادشده در زمان بارگیری، حمل‌ونقل و تخلیه، آبدیدگی کالا، خسارات ناشی از برخورد اجسام خارجی به محموله و سقوط کالا از روی وسایل نقلیه.

 

مواردی که بیمه حمل و نقل داخلی بیمه پاسارگاد نسبت به آن تعهدی ندارد

استثنائات بیمه حمل و نقل داخلی بیمه پاسارگاد شامل:

 • خسارات واردشده به صورت عمدی
 • اتفاقاتی نظیر جنگ داخلی و خارجی
 • انقلاب، شورش، قیام و اعتصابات
 • فساد و از بین رفتن محموله به خاطر تأخیر در حمل
 • مصادره اموال
 • حمل‌ونقل مواد منفجره
 • حمل‌ونقل پول یا اوراق بهادار
 • حمل‌ونقل جواهرات، فلزات، سنگ‌های قیمتی و عتیقه‌جات
 • حمل آثار هنری
 • خسارات واردشده در نتیجه ضبط محموله
 • خسارات ناشی از مواد رادیواکتیو.

 

 

بیمه حمل و نقل بیمه پاسارگادبیمه حمل و نقل بین المللی

این بیمه‌نامه‌ها مخصوص کالاهای وارداتی، صادراتی و ترانزیتی است. شرایط نیز مطابق با استانداردهای جهانی انستیتوی بیمه‌گران لندن است. این شرایط C-B-A یا Total Loss نام دارند که هر کدام خطرات مخصوص به خود را تحت پوشش قرار می‌دهند.

 

بیمه باربری پاسارگادخطراتی که در شرایط C تحت پوشش قرار می‌گیرند

خطرات تحت پوشش در شرایط C عبارت‌اند از: آسیب‌های واردشده به کالا در اثر واژگونی وسایل حمل و نقل زمینی و یا از ریل خارج شدن قطار، به گل نشستن کشتی، غرق شدن، انفجار، تخلیه کالا در بندرهای نجات، سقوط کالا در دریا، تفدیه و زیان همگانی، برخورد با اجسام خارجی، سهم شراکت بیمه‌گزار از زیان همگانی و هزینه‌های نجات کالا.

زیان همگانی: زیانی است که همه طرفین بیمه‌نامه در آن دخیل هستند. به عنوان مثال اگر در یک شفر دریایی به خاطر حوادث ملوانان مجبور شوند بخشی از محموله خود را به دریا بریزند، صرف نظر از این که این محموله مخصوص کدام شرکت بازرگانی بوده است همه شرکت‌هایی محموله‌ای در کشت داشته‌اند باید در این خسارت سهیم شده و در نتیجه خسارت واردشده به شخص بین همه افراد بیمه‌گزار تقسیم می‌شود.

هزینه‌های نجات کالا: شامل هزینه‌هایی است که برای نجات کالا از خطر صرف می‌شود. به عنوان مثال به اقداماتی که برای از آب گرفتن کالاها، اقداماتی به منظور جلوگیری از خطر آبدیدگی و یا واژگونی و یا هر حادثه دیگری که تحت پوشش بیمه‌نامه باشد، اقدامات برای نجات کالا می‌گویند. هزینه انجام این اقدامات نیز هزینه نجات کالا گفته می‌شود.

بیمه باربری پاسارگادخطراتی که در شرایط B پوشش داده می‌شوند

در شرایط B خطراتی مانند زلزله، صاعقه، آبدیدگی کالا به خاطر نفوذ و ورود آب به شناور، سقوط کالا در دریا، زلزله، آتشفشان، صاعقه، خطرات ناشی از حمل و نقل زمینی، از بین رفتن کلی بار در حین بارگیری و یا تخلیه، خسارت واردشده به کانتینر یا انبار کالا و همه خطرهایی که شرایط C آن‌ها را پوشش می‌دهد.

بیمه باربری پاسارگاددر شرایط A چه خطراتی پوشش داده می‌شوند

در این شرایط همه خطرهایی که در زمان حمل کالا محموله را تهدید می‌کند تحت پوشش قرار می‌گیرند. حتی اعمالی که عامدانه انجام شده است.

استثنائات در شرایط B و C

ادم‌هامواردی هستند که تحت پوشش بیمه‌نامه باربری پاسارگاد در شرایط B و C قرار نمی‌گیرند. در صورت ایجاد خسارت تحت این موارد بیمه پاسارگاد خسارت واردشده را جبران نخواهد کرد. این موارد عبارت‌اند از:

 • ورشکستگی مدیران و مالکان کشتی
 • تصرف، ضبط، یا توقف کشتی
 • برخورد با مین‌های دریایی
 • برخورد با اژدر و مواد منفجره باقی‌مانده از جنگ‌ها
 • زیان ناشی از اعتصاب
 • زیان ناشی از اغتشاشات و بلوای داخلی یا عملیات تروریستی
 • کسری یا فرسوده شدن کالا که به خاطر بسته‌بندی نامناسب رخ دهد
 • خسارت ناشی از تأخیر در ارسال کالا
 • خسارت ناشی از سلاح‌های اتمی
 • اعمال عامدانه توسط بیمه‌گزار یا اشخاص دیگر
 • عیوب ذاتی کالا که در زمان تولید رخ داده است
 • خسارات ناشی از چیدمان بار به صورت نامناسب
 • جنگ داخلی، انقلاب.

 

بیمه باربری بیمه پاسارگاد مدت تعهد بیمه باربری پاسارگاد در شرایط A, B, C

در حالت کلی مدت بیمه باربری از زمان بارگیری شروع شده و به محض تحویل آن در انبار نهایی مقصد خاتمه می‌یابد اما این مدت‌زمان به شیوه انتقال بار نیز بستگی دارد که به شرح زیر است:

 • حمل دریایی: اگر کالا از طریق کشتی حمل شده باشد مدت بیمه از زمان بارگیری کالا تا 60 روز پس از تخلیه کالا از کشتی در کشور مقصد معتبر است.
 • حمل هوایی: اگر محموله به وسیله هواپیما منتقل شده باشد تا 30 روز پس از فرود هواپیما در کشور مقصد همچنان تحت پوشش بیمه‌نامه است.
 • حمل زمینی: اگر بار به وسیله حمل و نقل زمینی جابجا شده باشد از زمان ورود کالا به گمرک مرزی کشور مقصد تا 60 روز پس از آن تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.
 • حمل و نقل داخلی: زمانی که حمل و نقل در داخل کشور انجام می‌شود به محض رسیدن کالا به انبار بیمه‌گزار خاتمه می‌یابد. در غیر این صورت تا 8 روز پس از رسیدن محموله به موسسه حمل و نقل در مقصد، مدت بیمه‌نامه خاتمه پیدا می‌کند.

 


بیمه های مهندسی بیمه پاسارگادبیمه‌های مهندسی بیمه پاسارگاد

بیمه‌های مهندسی می‌توانند یک پشتوانه محکم و دلگرمی باشند برای کارفرمایان و مهندسانی که مسئول پروژه‌های بزرگ ساختمانی و عمرانی هستند. هر پروژه عمرانی از همان ابتدا یعنی از زمان نصب و راه‌اندازی تجهیزات و ماشین‌آلات تا تکمیل پروژه، در معرض انواع حوادث و خطرات گوناگون هستند که ممکن است باعث از بین رفتن سرمایه شود. همچنین در حین عملیات ساخت‌وساز ممکن است طی حوادثی ناشی از فعالیت‌های بیمه‌گزار، خساراتی به اشخاص ثالث نیز وارد شود که در این مواقع نیز بیمه‌های مهندسی با پرداخت خسارت به این افراد از بیمه‌گزار و در واقع از پروژه‌های مهندسی حمایت می‌کنند. بیمه‌های مهندسی بیمه پاسارگاد در تلاش است تا با رعایت استانداردهای جهانی انواع بیمه‌های مهندسی را در کشور ارایه کند.

بیمه تمام خطر نصب بیمه پاسارگاد بیمه تمام خطر نصب (E.A.R) بیمه پاسارگاد

نصب، آزمایش و راه‌اندازی تجهیزات و ماشین‌آلات در محیط‌های صنعتی مانند کارخانه‌های صنعتی، تأسیسات مخابراتی، خطوط انتقال نیرو مانند نفت و گاز، پتروشیمی، کارخانه‌های ذوب‌آهن و فولادسازی و... نیاز به بیمه خطر نصب دارد تا در زمان حوادث، خسارت واردشده را پرداخت کند. پوشش بیمه تمام خطر نصب بسیار گسترده است و در طول مدت بیمه‌نامه همه زیان‌ها و خسارات غیر قابل پیش‌بینی و یا خسارات ناگهانی واردشده به اموالی که بیمه‌شده را جبران می‌کند مگر این که مواردی تحت پوشش این بیمه نباشند و در بیمه‌نامه نیز به عنوان استثنا ذکر شده باشند. خطراتی که بیمه تمام خطر نصب بیمه پاسارگاد آن‌ها را پوشش می‌دهد عبارت‌اند از:

 • آتش سوزی، صاعقه، انفجار
 • بلایای طبیعی مانند: سیل، برف، بهمن، طغیان آب، امواج مخرب دریا در نتیجه فعالیت آتشفشان، باران و طوفان، زلزله، نشست زمین، لغزش و رانش زمین.
 • خطرات واردشده در زمان حمل و نقل
 • هر نوع سرقت
 • فروپاشی در نتیجه نیروهای گریز از مرکز
 • جرقه زدن ولتاژ بالا و اتصالی
 • خسارات واردشده در اثر سهل‌انگاری یا عدم مهارت کاربر
 • خسارات واردشده عامدانه از سوی کاربر
 • خسارات واردشده در اثر خلأ و یا فشار بیش از تحمل وسیله
 • سقوط هواپیما
 • خسارت‌های واردشده در اثر برخورد با آب یا دیگر اقداماتی که در جهت اطفاء حریق انجام می‌گیرد.

 

بیمه سازه بیمه پاسارگادبیمه تمام خطر سازه‌های ساخته‌شده بیمه پاسارگاد (C.E.C.R)

این بیمه برای دوره بهره‌برداری صادر می‌شود و پس از تکمیل سازه‌های مهندسی مانند سدها، پل‌ها، انواع برج‌ها، راه‌ها و جاده‌ها، طرح‌های زهکشی و... می‌توان این سازه‌ها را بیمه کرد تا در زمان خسارت، هزینه‌های ایجادشده توسط بیمه تمام خطر سازه بیمه پاسارگاد جبران شود. هر خسارتی که در زمان بهره‌برداری از سازه‌ها به اشخاص ثالث وارد شود توسط این بیمه قابل پرداخت است.

بیمه مخازن تحت فشار بیمه پاسارگادبیمه مخازن تحت فشار بیمه پاسارگاد

بیمه مخازن تحت فشار یا بیمه بویلر همان‌طور که از نام آن مشخص است برای بویلرها و مخازن تحت فشار صادر می‌شود. دریافت این بیمه نیاز به بازدید دارد و لازم است تمامی موارد ایمنی رعایت شده باشد. خساراتی که ناشی از انفجار این مخازن به اشخاص ثالث و یا بیمه‌گزار وارد شود توسط این بیمه جبران می‌شود.

بیمه شکست ماشین آلات بیمه پاسارگادبیمه شکست ماشین آلات بیمه پاسارگاد

این بیمه برای زمانی است که بیمه‌گزار در حال بهره‌برداری از ماشین‌آلات و ابزارآلات کار خود است. در این مواقع چنانچه دلایلی باعث شکست و خرابی هر یک از این ابزار شود، توسط بیمه شکست ماشین آلات تحت پوشش قرار گرفته و خسارت واردشده به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. همه خسارت‌های فیزیکی و غیر قابل پیش‌بینی واردشده به دستگاه، شامل غرامت جایگزینی، هزینه‌های نصب، عوارض گمرکی و هزینه‌های حمل، توسط بیمه پرداخت می‌شود.

بیمه فساد کالا بیمه پاسارگادبیمه فساد کالا در سردخانه بیمه پاسارگاد

این بیمه‌نامه فساد کالاهایی را که در سردخانه انبار شده‌اند تحت پوشش قرار می‌دهد. این بیمه به نوعی مکمل بیمه شکست ماشین‌آلات به کار می‌رود به این شکل که دستگاه‌های خنک‌کننده سردخانه می‌توانند تحت پوشش بیمه شکست ماشین‌آلات قرار بگیرند؛ حال اگر این دستگاه‌ها از کار بیفتند خسارت واردشده با بیمه ماشین‌آلات پوشش داده می‌شود و در ادامه فساد کالاهای انبارشده در اثر خراب شدن این دستگاه‌ها نیز توسط بیمه فساد کالا قابل جبران است.

بیمه تجهیزات الکترونیک بیمه پاسارگادبیمه تجهیزات الکترونیکی (E.E) بیمه پاسارگاد

با بیمه تجهیزات الکترونیکی بیمه پاسارگاد همه این تجهیزات الکترونیکی مانند کامپیوترها، مانیتورها و... که در کارگاه‌ها، کارخانه‌ها، شرکت‌ها و دیگر اماکن صنعتی و خدماتی وجود دارد در مقابل خطراتی مانند برخورد با اجسام خارجی، آتش سوزی، ضربه، نوسانات برق و آبدیدگی بیمه شده و در صورت آسیب، خسارت واردشده جبران می‌شود.

بیمه تمام خطر پیمانکاران بیمه پاسارگادبیمه تمام خطر پیمانکاران بیمه پاسارگاد (C.A.R)

همه خطرات ناشی از فعالیت پیمانکاران از زمان شروع پروژه‌های ساختمانی یعنی از زمان تخلیه مصالح در محل تا اتمام پروژه و بهره‌برداری از آن، تحت پوشش بیمه تمام خطر پیمانکاران بیمه پاسارگاد قرار می‌گیرد. یعنی تمام خساراتی که در این مدت و ناشی از عمل بیمه‌گزار و عوامل دخیل در کار رخ دهد توسط این بیمه پوشش داده می‌شود. حتی خسارت جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث در اثر فعالیت‌های بیمه‌گزار توسط این بیمه پوشش داده شده و خسارات واردشده جبران می‌شود. خطراتی که بیمه تمام خطر پیمانکاران پوشش می‌دهد شامل موارد زیر است:

 • همه انواع سرقت
 • خطر آتش سوزی، صاعقه و انفجار
 • خسارات واردشده به خاطر استفاده از آب یا دیگر مواد اطفاء کننده حریق
 • بلایای طبیعی مانند زلزله، لغزش و نشست زمین
 • سقوط هواپیما
 • خسارات واردشده به خاطر عدم آشنایی کاربر با دستگاه یا سهل‌انگاری وی، همچنین خساراتی که به صورت عامدانه از سوی افراد واردشده است.
 • خساراتی که در زمان حمل‌ونقل، انبارداری، بارگیری و تخلیه به ماشین‌آلات، تجهیزات و لوازم ساختمانی وارد می‌شود یا باعث از بین رفتن آن‌ها می‌شود.

 

بیمه ماشین آلات کارگاهی بیمه پاسارگادبیمه تجهیزات و ماشین‌آلات کارگاهی (C.P.M) بیمه پاسارگاد

ماشین‌آلات مکانیکی مانند گریدر، بولدوزر، بیل‌های مکانیکی، دستگاه‌های حفاری، لیفتراک، دستگاه‌های مکنده و کلیه ماشین‌آلات ساختمانی که در جاده‌های عمومی مجاز به عبور و مرور نباشند به وسیله این بیمه‌نامه تحت پوشش قرار گرفته و هر نوع خسارت وارده حین کار، به این ماشین‌آلات به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.


بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه پاسارگادبیمه‌های عمر و زندگی پاسارگاد

بیمه‌های عمر یکی از انواع بیمه‌های اشخاص است. بیمه‌ها را به طور کلی در قالب بیمه اشخاص و بیمه‌های اموال، بیمه‌های مسئولیت و... دسته‌بندی می‌کنند. بیمه‌های اشخاص زندگی بیمه‌گزار را تحت پوشش قرار می‌دهند و در صورت ایجاد خسارت، غرامت واردشده را جبران می‌کنند. بیمه عمر یکی از بیمه‌هایی است که زیر مجموعه بیمه اشخاص قرار دارد. بیمه پاسارگاد انواع مختلفی از بیمه عمر را ارایه می‌کند. بیمه عمر پاسارگاد از بیمه‌گزار حمایت می‌کند و در صورت فوت و یا خسارت‌های جانی به وی، غرامت‌های تعهدشده را می‌پردازد.

بیمه زندگی بیمه پاسارگادبیمه عمر و تامین آتیه بیمه پاسارگاد

بیمه عمر و تامین آتیه بیمه پاسارگاد به بیمه‌گزار هم خدمات بیمه‌ای ارایه می‌کند و هم امکانی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت به او می‌دهد. این بیمه به این صورت است که بیمه‌گزار با پرداخت مبالغی به عنوان حق بیمه می‌تواند از خدمات آن استفاده کند. اما همه حق بیمه‌های پرداختی صرف پذیرش ریسک نمی‌شود و بیمه پاسارگاد با مازاد حق بیمه‌های دریافتی در امور مختلفی سرمایه‌گذاری می‌کند و بیمه‌گزار را در سود حاصل از آن شریک می‌کند. سود حاصل‌شده به همراه مازاد حق بیمه‌های پرداختی در انتهای قرارداد به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. پوشش سرمایه فوت، اساس بیمه عمر بوده و با خرید بیمه‌نامه فعال می‌شود. دیگر پوشش‌های بیمه عمر اختیاری است و بسته به انتخاب بیمه‌گزار دارد. در بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد، بیمه‌گزار می‌تواند از پوشش‌های بیمه‌ای زیر استفاده کند:

سرمایه فوت عادی: پوشش اصلی و اساس بیمه عمر است که در صورت فوت بیمه‌گزار به هر علت و در طول مدت قرارداد به خانواده و یا ذی‌نفع او پرداخت می‌شود. این سرمایه به انتخاب بیمه‌گزار تا360 برابر حق بیمه ماهانه می‌تواند باشد.

سرمایه فوت در اثر حادثه: اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد و در اثر حادثه فوت کند علاوه بر سرمایه فوت عادی این غرامت نیز به خانواده او پرداخت می‌شود که می‌تواند تا 4 برابر سرمایه فوت عادی باشد.

سرمایه نقص عضو و ازکارافتادگی: در صورتی که بیمه‌شده در طول مدت قرارداد و در اثر حوادث دچار نقص عضو و یا ازکارافتادگی شود مطابق قوانین بیمه عمر پاسارگاد به وی غرامت پرداخت می‌شود. این غرامت نیز می‌تواند تا 3 برابر سرمایه فوت باشد.

هزینه‌های پزشکی در اثر حادثه: ممکن است بیمه‌گزار در زمانی که تحت پوشش بیمه عمر است و در اثر حوادث نیاز به استفاده از خدمات پزشکی داشته باشد و یا در بیمارستان بستری شود. این هزینه‌ها تا سقف قرارداد به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

سرمایه ازکارافتادگی دائم و کامل: در صورت ازکارافتادگی کامل و دائم بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بیمه عمر و در اثر حوادث، سرمایه ازکارافتادگی دائم که معادل سرمایه فوت است به وی پرداخت می‌شود.

معافیت از پرداخت حق بیمه: بیمه‌گزاری که دچار ازکارافتادگی دائم و کامل شده باشد علاوه بر دریافت غرامت آن، می‌تواند بیمه‌نامه را ادامه دهد. از آن جا که بیمه‌گزاری که دچار ازکارافتادگی شده است قادر به پرداخت حق بیمه‌های عمر نیست می‌تواند با استفاده از این پوشش بدون پرداخت حق بیمه تا پایان مدت قرارداد از مزایای بیمه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد استفاده کند.

سرمایه امراض خاص: امراض خاص اصطلاحی بیمه‌ای است برای 5 عارضه سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان، پیوند اعضا اصلی بدن و عمل قلب باز. بیمه‌گزار اگر در طول مدتی که تحت پوشش بیمه عمر است به این عوارض دچار شود می‌تواند از محل بیمه خود غرامت دریافت کند.

بیمه آتش سوزی: بیمه آتش سوزی منازل مسکونی همانند بیمه عمر، جزئی از بیمه اشخاص نیست. حتی پوششی از بیمه عمر نیز نیست و بیمه‌ای جداگانه است که بیمه عمر پاسارگاد آن را به عنوان یکی از پوشش‌های بیمه عمر برای بیمه‌گزار در نظر می‌گیرد.

بیمه عمر پاسارگادبیمه عمر به شرط فوت

بیمه‌های عمر به شرط فوت بیمه‌هایی هستند که زندگی بیمه‌گزار را طی مدت محدودی بیمه کرده و در صورت فوت بیمه‌گزار غرامت لازم را به خانواده و یا افراد ذی‌نفع پرداخت می‌کنند. در بیمه پاسارگاد این بیمه‌ها در چند نوع ارایه می‌شوند که به صورت زیر است:

بیمه عمر زمانی با سرمایه ثابت: بیمه عمر زمانی با سرمایه ثابت به این صورت است که بیمه‌گزار تنها با پرداخت یک حق بیمه در ابتدای قرارداد، خود را طی زمان محدود بیمه کرده و اگر در این مدت فوت کند، از سوی بیمه عمر پاسارگاد به خانواده او غرامت فوت پرداخت می‌شود در غیر این صورت با پایان مدت قرارداد تعهدات بیمه‌گر نیز پایان یافته و بیمه‌نامه باطل می‌شود.

بیمه عمر زمانی با سرمایه نزولی: این بیمه را به نام بیمه عمر مانده بدهکار نیز می‌شناسند و برای بیمه‌گزارانی است که به صورت متعدد از بانک‌ها و مؤسسات مالی وام دریافت می‌کنند زیرا بیمه عمر مانده بدهکار پاسارگاد متعهد می‌شود که در صورت فوت بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد نسبت به پرداخت بدهی‌های وی اقدام کند. اهمیت این بیمه وقتی مشخص می‌شود که بدانیم برخی از موسسات مالی تنها با ارایه این بیمه‌نامه به بیمه‌گزار وام می‌دهند. در این بیمه‌نامه سرمایه پرداخت‌شده به عنوان حق بیمه در هر سال به صورت نزولی کاهش می‌یابد تا در پایان قرارداد به صفر رسیده و بیمه‌نامه پایان می‌یابد.


بیمه حوادث پاسارگادبیمه حوادث بیمه پاسارگاد

از انواع دیگر بیمه‌های اشخاص، بیمه حوادث است. این بیمه نیز زندگی بیمه‌گزار را در برابر حوادث تحت پوشش قرار می‌دهد. یکی از مسایل مهم در بیمه‌های حوادث شغل بیمه‌گزار است این بیمه به خصوص برای افرادی که دارای مشاغل پرخطر هستند بسیار ضروری است زیرا از آنان در مقابل حوادث ناشی از کار و غیر آن حمایت کرده و در صورت فوت بیمه‌شده، ازکارافتادگی، نقص عضو و یا جرح وی، به او یا خانواده‌اش غرامت لازم را پرداخت می‌کند. پوشش‌های اصلی بیمه حوادث عبارت‌اند از:

 • فوت بیمه‌گزار در اثر حوادث
 • نقص عضو کامل و ازکارافتادگی دائم

پوشش‌های فرعی این بیمه شامل موارد زیر است:

 • پوشش نقص عضو جزئی و ازکارافتادگی موقت
 • هزینه‌های پزشکی

 

غرامت پرداختی در بیمه حوادث در مورد فوت، ازکارافتادگی دائم و نقص عضو کلی تعیین‌شده و مقطوع است و مطابق قانون بیمه حوادث به طور کامل به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. در مورد پوشش‌های فرعی بیمه حوادث اما میزان غرامت مقدار متغیری است و بستگی به میزان آسیب و خسارت وارد شده دارد. در مورد نقص عضو جزئی مقدار غرامت در برخی موارد مشخص شده است و در برخی موارد با توجه به تصمیم تیم پزشکی تعیین می‌شود. در مورد هزینه‌های پزشکی نیز میزان غرامت تا سقف تعهدات بیمه پاسارگاد که در بیمه‌نامه ذکر شده به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

مشاغل بیمه‌گزار تأثیر مهمی در پذیرش میزان حق بیمه‌های بیمه‌گزار دارد. مشاغل در بیمه حوادث بیمه پاسارگاد به 5 دسته تقسیم می‌شوند که این طبقه‌بندی بر اساس میزان خطر این مشاغل است. از طبقه اول تا طبقه پنجم خطر به صورت صعودی افزایش پیدا می‌کند. طبقه پنجم شغلی بالاترین میزان خطر را دارد و افرادی که در این طبقه شغلی مشغول به فعالیت باشند هر روزه با خطر سروکار دارند مانند کارکنان معادن زیرزمینی یا خلبان هواپیماهای آزمایشی. در کنار طبقه‌بندی شغل بیمه‌گزار نوع سبک زندگی بیمه‌گزار نیز در پذیرش بیمه حوادث بیمه پاسارگاد تأثیر دارد و می‌تواند شرایط بیمه‌نامه را تغییر دهد.

بیمه حوادث بیمه پاسارگادپوشش‌های بیمه حوادث بیمه پاسارگاد

پوشش‌های بیمه حوادث پاسارگاد را به طور مختصر گفتیم. اما برای روشن شدن موضوع هر یک را به تفکیک بیان کرده و شرح می‌دهیم تا با پوشش‌های این بیمه و خطراتی که بیمه حوادث پاسارگاد تحت پوشش قرار می‌دهد بیشتر آشنا شوید.

غرامت‌های اصلی بیمه حوادث پاسارگاد

غرامت فوت: در صورتی که بیمه‌گزار در اثر حوادث فوت کند، مبلغی معادل دیه فرد به خانواده یا ذی‌نفع بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

غرامت ازکارافتادگی دائم و نقص عضو کامل: ازکارافتادگی دائم یعنی فرد به حدی آسیب‌دیده است که قادر به کار کردن و کسب درآمد نیست. در نقص عضو کامل نیز بیمه‌گزار یکی از اعضای مهم بدن خود را از دست داده به طوری که دیگر نمی‌تواند همانند گذشته زندگی کرده و درآمد داشته باشد. در این صورت غرامتی معادل سرمایه فوت به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

پوشش‌های فرعی بیمه حوادث بیمه پاسارگاد

غرامت ازکارافتادگی موقت و نقص عضو جزئی: در ازکارافتادگی موقت بیمه‌گزار به طور محدود و طی یک مدت‌زمان قادر به کار کردن نیست و بعد از بهبودی می‌تواند به کار خود بازگردد در این صورت غرامت ازکارافتادگی مطابق با قانون بیمه حوادث و با توجه به مدت‌زمان ازکارافتادگی به وی پرداخت می‌شود و در نقص عضو جزئی نیز یعنی فرد بخشی از اعضای بدن خود را از دست داده که در انجام کار وی تأثیر زیادی ندارد و فرد می‌تواند بخش عمده از فعالیت‌های خود را مانند گذشته انجام دهد. در این مورد تیم پزشکی با بررسی و معاینه شخص بیمه‌شده، درصد نقص عضو وی را مشخص کرده و مطابق آن به وی خسارت پرداخت می‌شود.

هزینه‌های پزشکی: اگر بیمه‌گزار در اثر حوادث ناچار به استفاده از خدمات پزشکی شود و یا در بیمارستان بستری شود، هزینه‌های ایجادشده توسط بیمه حوادث پرداخت می‌شود. میزان غرامت هزینه‌های پزشکی مطابق تا سقف تعیین‌شده در بیمه‌نامه است.

انواع بیمه حوادث پاسارگادانواع بیمه حوادث بیمه پاسارگاد

بیمه‌های حوادث به دو شکل زیر به بیمه‌گزار ارایه می‌شود

بیمه حوادث انفرادی: بیمه حوادث انفرادی برای همه اشخاص و به صورت انفرادی صادر می‌شود و اشخاص در تمام مدت 24 ساعت در مقابل حوادث شغلی و غیر آن بیمه‌شده و در صورت ایجاد خسارت می‌توانند از محل این بیمه غرامت لازم را دریافت کنند.

بیمه حوادث گروهی: بیمه‌های حوادث گروهی معمولاً از سوی کارفرما برای کارکنان تحت سرپرستی خود صادر می‌شود. اما همه گروه‌های بالای ده نفر می‌توانند این بیمه را دریافت کنند. از جمله انواع بیمه‌های حوادث که به صورت گروهی در بیمه پاسارگاد صادر می‌شود شامل بیمه حوادث تحصیلی، بیمه حوادث توریستی، بیمه حوادث مأموریت و... است.


بیمه درمان تکمیلی پاسارگادبیمه درمان تکمیلی بیمه پاسارگاد

بیمه درمان تکمیلی بیمه‌ای است که در کنار دیگر بیمه‌های درمان پایه نقش مهمی در پرداخت هزینه‌های درمانی دارد. بیمه درمان تکمیلی به دو صورت انفرادی و گروهی ارایه می‌شود که هزینه‌های مازاد درمانی را پرداخت می‌کند. بیمه‌گزار با خرید بیمه تکمیلی می‌تواند علاوه بر استفاده از دفترچه بیمه درمانی پایه خود مانند دفترچه بیمه تأمین اجتماعی از بیمه تکمیلی برای پرداخت مازاد هزینه‌های درمانی استفاده کند. هزینه‌های پزشکی و درمانی ابتدا توسط بیمه پایه پرداخت می‌شود و مازاد این هزینه‌ها را می‌توان از محل بیمه درمان تکمیلی و تا سقف تعهدات آن که در بیمه‌نامه آمده است، جبران کرد. بیمه درمان تکمیلی گروهی بیمه پاسارگاد تنها برای مجموعه‌های کاری با تعداد افراد بالای 100 نفر صادر می‌شود. تعداد افراد خانواده هر یک از بیمه‌شدگان نیز می‌توانند تحت پوشش قرار بگیرند.

پوشش‌های بیمه‌ای در بیمه درمان تکمیلی گروهی بیمه پاسارگاد

بیمه‌گزار با تهیه بیمه درمان تکمیلی گروهی پاسارگاد می‌تواند از مزایای مختلف بیمه‌ای آن استفاده کند. پوشش‌هایی که در این بیمه به بیمه‌گزار ارایه می‌شود شامل موارد زیر است:

 • جبران هزینه‌های بستری و جراحی
 • جبران هزینه‌های پاراکلینیکی
 • جبران هزینه‌های مربوط به رفع عیوب انکساری دو چشم
 • هزینه‌های آمبولانس
 • هزینه‌های اعمال سرپایی
 • هزینه پیوند اعضا طبیعی بدن و...

 

همه این هزینه‌ها تا سقف تعهدشده در بیمه‌نامه قابل پرداخت است. شرایط بیمه درمان تکمیلی گروهی معمولاً با توافق دو طرف تنظیم می‌شود.


بیمه مسافرتی پاسارگادبیمه مسافرتی بیمه پاسارگاد

بیمه مسافرتی پاسارگاد را به اسم بیمه درمان مسافران در خارج نیز می‌شناسند زیرا از مزایای مهم این بیمه ارایه خدمات درمانی در خارج از کشور برای بیمه‌شده است. برای بسیاری از سفرهای خارجی دریافت بیمه‌نامه مسافرتی برای اخذ ویزا اجباری است و بیمه‌گزار باید قبل از سفر این بیمه را تهیه کند.

پوشش های بیمه مسافرتی پاسارگادپوشش‌های بیمه مسافرتی پاسارگاد

با خرید بیمه مسافرتی پاسارگاد بیمه‌گر متعهد می‌شود که پوشش‌های زیر را به بیمه‌گزار ارایه و از این طریق از وی حمایت کند:

 • برگرداندن بیمه‌گزار در صورتی که در طول سفر دچار حادثه شده و یا بیمار شده باشد.
 • پرداخت هزینه فوریت‌های پزشکی در طول سفر
 • پرداخت هزینه‌ای معادل ارزش بار مسافر در صورت گم شدن بار وی
 • در صورتی که در طول سفر بار گم بیمه‌گزار گم شود و بعد از بازگشت مسافر یا رفتن او به مقصد، بار وی یافت شود، هزینه استرداد بار توسط این بیمه پرداخت می‌شود.
 • در صورتی که در طول سفر بار گم بیمه‌گزار گم شود و بعد از بازگشت مسافر یا رفتن او به مقصد، بار وی یافت شود، هزینه استرداد بار توسط این بیمه پرداخت می‌شود.
 • تأمین امکان پذیرش و انتقال بیمه‌گزار به نزدیک‌ترین بیمارستان و مرکز درمانی در طول سفر
 • پرداخت هزینه‌های بستری و درمانی
 • پرداخت هزینه‌های دارو
 • تهیه دارو و تحویل آن به بیمه‌گزار
 • انتقال جسد بیمه‌گزار به کشور در صورت فوت وی در طول سفر
 • کمک به بیمه‌گزار در زمانی که مدارک شناسایی وی مانند گذرنامه، بلیت و... در طول سفر به سرقت رفته و یا گم شده باشد.
 • پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی. البته این پوشش دارای 25 یورو فرانشیز (مبلغی که پرداخت آن به عهده بیمه‌گزار است) به ازای هر بار مراجعه به دندانپزشکی است.
 • امکان بازگرداندن یکی از اعضای درجه اول خانواده بیمه‌گزار در زمانی که بیمه‌گزار در سفر فوت شده و یا به مدت بیشتر از 10 روز بستری شده باشد. این پوشش زمانی ارایه می‌شود که امکان بازگشت بیمه‌گزار با وسیله نقلیه شخصی یا وسیله نقلیه‌ای که در ابتدای سفر تهیه کرده بوده است نباشد.
 • اگر بیمه‌گزار در طول سفر در اثر حادثه یا بیماری در بیمارستان به مدت بیشتر از 10 روز بستری شود بیمه مسافرتی پاسارگاد ترتیبی اتخاذ می‌دهد تا یک نفر از اعضای خانواده بیمه‌گزار بتواند به کشوری که بیمه‌گزار در آن بستری شده سفر کند تا به‌عنوان مراقب کنار او باشد.
 • ارایه اطلاعات در خصوص مراکز درمانی در مواقعی که بیمه‌گزار نیاز به مراجعه به این مراکز را دارد؛ یعنی بیمه‌گزار می‌تواند اطلاعات مورد نیاز خود را مانند نام پزشکان، مراکز درمانی، داروخانه‌ها و... از طریق بیمه مسافرتی و با کمک شرکت‌های کمک‌رسان دریافت می‌کند.
 • ارسال حواله وجه نقد برای بیمه‌گزار در خارج از کشور. برای استفاده از این پوشش بیمه‌گزار باید مبلغی را به عنوان سپرده در اختیار شرکت کمک‌رسان قرار دهد و سپس در صورتی که در خارج از کشور به دلایلی مانند سرقت و یا مفقود شدن و... پول نقد خود را از دست بدهد این مبلغ به وی پرداخت می‌شود. حداکثر مبلغ حواله‌کرد850 یورو است.
 • پرداخت هزینه‌های دریافت مجدد گذرنامه، مدارک شناسایی و... در صورتی که در طول سفر این مدارک مفقود شده باشند. سقف مبلغ پرداختی برای این موارد تا سقف 200 یورو است.
 • حمایت از بیمه‌گزار در موارد حقوقی. زمانی که بیمه‌گزار در اثر حوادثی مانند حوادث رانندگی لازم شود در خارج از کشور در دادگاه حضور یابد، بیمه مسافرتی هزینه‌های دفاع از وی در مقابل شاکی را پرداخت می‌کند که سقف مبلغ پرداختی برای آن در بیمه مسافرتی پاسارگاد 1500یورو است.
 • پرداخت خسارت تأخیر به بیمه‌گزار در صورتی که تأخیر پرواز و یا وسیله نقلیه‌ای که با آن سفر می‌کند بیشتر از 6 ساعت باشد. میزان غرامتی که بابت 6 ساعت تأخیر پرداخت می‌شود 45 یورو است که به ازای هر ساعت اضافه همین مقدار خسارت دریافت کرده و در نهایت تا سقف 180 یورو به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

 

بیمه‌های مسافرتی را می‌توان به صورت آنلاین نیز خریداری کرد. بیمه‌نامه نیز به صورت آنلاین صادر شده و به ایمیل بیمه‌گزار ارایه می‌شود. به این ترتیب در هیچ‌یک از مراحل خرید آنلاین بیمه مسافرتی لازم به مراجعه حضوری و یا دریافت نسخه کاغذی نیست.


بیمه مسئولیت پاسارگادبیمه مسئولیت بیمه پاسارگاد

بیمه مسئولیت نوعی از بیمه است که وظیفه و مسئولیت‌های ناشی از کار بیمه‌گزار را بیمه می‌کند. یعنی اگر این افراد در حین انجام شغلشان با سهل‌انگاری و یا به اشتباه باعث خسارت زدن به دیگران شوند یا در محیط کاری آنان خساراتی به اشخاص ثالث وارد شود که بیمه‌گزار مقصر شناخته شود، این خسارت ایجادشده توسط بیمه مسئولیت به شخص خسارت‌دیده پرداخت می‌شود. بیمه‌های مسئولیت انواع مختلفی دارند و برای مشاغل مختلف صادر می‌شوند. برخی از بیمه‌های مسئولیت اجباری هستند مانند بیمه مسئولیت پزشکان که به خاطر حساسیت این شغل اجباری است و همه پزشکان و پیراپزشکان باید قبل از شروع فعالیت خود این بیمه‌نامه را تهیه کرده باشند. در عین حال مشاغل زیادی هستند که از حساسیت بالایی برخوردارند و تهیه بیمه مسئولیت می‌تواند به دارندگان این مشاغل کمک قابل توجهی کند. از انواع مهم بیمه‌های مسئولیت بیمه پاسارگاد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بیمه مسئولیت کارفرما بیمه پاسارگادبیمه مسئولیت کارفرما بیمه پاسارگاد

کارفرمایانی که افراد زیادی را برای انجام فعالیت خود استخدام می‌کنند در برابر جان این افراد مسئول هستند و چنانچه در محیط کار اتفاق ناگواری رخ دهد که منجر به خسارت به کارکنان شود، کارفرما مسئول شناخته شده و باید جبران خسارت کند. بیمه مسئولیت کارفرما این وظیفه را به عهده گرفته و با پرداخت خسارت به کارکنان آسیب‌دیده از کارفرما حمایت می‌کند. همه کارفرمایانی که در زمینه صنعت و یا خدمات مشغول به کار هستند و افرادی را تحت سرپرستی خود دارند می‌توانند این بیمه‌نامه را تهیه کنند. در صورت بروز خطراتی مثل برق‌گرفتگی، سقوط اجسامی مثل بالابرها، عدم رعایت مسائل ایمنی، آتش‌سوزی و... بیمه مسئولیت کارفرمای بیمه پاسارگاد ملزم است جبران خسارت کند.

بیمه مسئولیت حمل و نقل بین المللی بیمه پاسارگادبیمه مسئولیت حمل و نقل بین المللی بیمه پاسارگاد

همه کسانی که در زمینه حمل و نقل بین المللی فعالیت دارند در قبال جابجایی محموله و بار مشتریان خود مسئول هستند. این بیمه همه خسارات واردشده به بار از خسارت واردشده به کالا تا گم شدن آن را تحت پوشش قرار داده و مطابق قانون خود، خسارات واردشده را جبران می‌کند.

بیمه مسئولیت سازندگان ابنیه بیمه پاسارگادبیمه مسئولیت سازندگان ابنیه بیمه پاسارگاد

در زمان ساخت‌وساز ساختمان ممکن است خطراتی کارگران ساختمانی را تهدید کند و باعث خسارت جانی و مالی به آن‌ها شود. مهندسین ساختمان و کسانی که انجام پروژه‌های ساخت‌وساز را به عهده دارند می‌توانند این بیمه را تهیه کنند زیرا اگر در زمان ساخت و انجام پروژه اتفاقی برای کارگران و دیگر افراد در محیط پروژه رخ دهد و مسئول ساخت‌وساز مقصر شناخته شود، باید خسارت ایجادشده را پرداخت کند. همچنین این بیمه همه خسارت‌های واردشده به ماشین‌آلات، تجهیزات و ابزارهای مورد استفاده در پروژه، خسارت‌های واردشده به ساختمان‌های موقت در محل پروزه و اموالی که در محدوده محل اجرای پروژه قرار دارند را تحت پوشش قرار می‌دهد و خسارات وارده را پرداخت می‌کند. قابل ذکر است که متراژ در حال ساخت، تعداد طبقات ساختمان و مدت‌زمان بیمه‌نامه در بیمه‌نامه مؤثر هستند.

بیمه مسئولیت عمومی بیمه پاسارگادبیمه مسئولیت عمومی بیمه پاسارگاد

گاهی ممکن است در اثر فعالیت‌های بیمه‌گزار افرادی غیر از کارکنان، دچار آسیب و خسارت شوند. در این صورت بیمه مسئولیت عمومی بیمه پاسارگاد جبران خسارت‌های ایجادشده را به عهده می‌گیرد.

بیمه مسئولیت تولیدکنندگان بیمه پاسارگادبیمه مسئولیت تولیدکنندگان بیمه پاسارگاد

در روند تولید ممکن است محصولاتی با مشکلات و نقص تولید شده و یا موارد ایمنی در آن‌ها به کار گرفته نشده باشد و افراد در هنگام مصرف این محصولات دچار خسارت و آسیب شوند. خسارات ایجادشده را می‌توان به وسیله بیمه مسئولیت تولیدکنندگان بیمه پاسارگاد پوشش داد. این بیمه در مورد خسارات کالا تعهدی ندارد و تنها خسارات واردشده به اشخاص ثالث را که به خاطر استفاده از این محصولات دچار خسارت شده‌اند می‌پردازد.

بیمه مسئولیت حرفه ای پاسارگادبیمه مسئولیت حرفه‌ای بیمه پاسارگاد

بیمه‌های مسئولیت حرفه‌ای بیمه پاسارگاد برای افرادی است که در حرفه‌های خاص و گاه حساس مشغول به کار هستند. این افراد ممکن است در زمان انجام شغل خود به دلایل مختلف و در اثر سهل‌انگاری و یا اشتباه به دیگر افراد خسارت وارد کنند. در این مواقع بیمه مسئولیت حرفه‌ای بیمه پاسارگاد با پرداخت غرامت به اشخاص ثالث از آنان حمایت می‌کند. بیمه مسئولیت حرفه‌ای برای مشاغل مختلف در بیمه پاسارگاد وجود دارد.

بیمه مسئولیت پزشکان پاسارگادبیمه مسئولیت حرفه‌ای پزشکان و پیراپزشکان بیمه پاسارگاد

پزشکان و کسانی که در زمینه درمان مشغول به فعالیت هستند به خاطر این که مستقیماً با جان انسان‌ها سروکار دارند مسئولیت بسیار حساس و مهمی به عهده دارند و گاه ممکن است در کار خود دچار اشتباه و خطا شده که موجب آسیب به بیمار شوند. بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان بیمه پاسارگاد خسارت واردشده به بیماران و اشخاص زیان‌دیده را مطابق قانون دیه به این افراد پرداخت می‌کند.

بیمه مسئولیت فنی بیمارستان بیمه پاسارگادبیمه مسئولیت حرفه‌ای مسئول فنی بیمارستان، کلینیک و درمانگاه

اگر در محیط بیمارستان و مراکز درمانی خسارتی به اشخاص ثالث وارد شود که مسئول بیمارستان یا مرکز درمانی مقصر شناخته شود، وی باید این خسارت را پرداخت کند. همچنین اگر بیماران یا افراد همراه و دیگر مراجعین از نقص امکانات پزشکی، تغذیه بیمار در زمان بستری، عدم کارایی تجهیزات فنی و تأسیساتی و... شکایتی داشته باشد این مسئول بیمارستان و مرکز درمانی است که باید پاسخگو باشد. در نتیجه بیمه مسئولیت فنی بیمارستان بیمه پاسارگاد به افرادی که این مسئولیت را به عهده دارند کمک می‌کند تا خسارات ایجادشده را جبران کنند.

بیمه مسئولیت آژانس و تورهای مسافرتی بیمه پاسارگادبیمه مسئولیت حرفه‌ای مدیران آژانس‌ها و تورهای مسافرتی بیمه پاسارگاد

آژانس‌های مسافرتی تورهای مختلفی برگزار می‌کنند و افراد شرکت‌کننده در این تورها اگر دچار خسارتی شوند که آژانس مسافرتی مقصر شناخته شود، بیمه مسئولیت مدیران آژانس‌های بیمه پاسارگاد این خسارت را می‌پردازد.

بیمه مسئولیت سالن های ورزشی بیمه پاسارگادبیمه مسئولیت حرفه‌ای مدیران مجموعه‌های ورزشی بیمه پاسارگاد

در صورت ایجاد خسارت برای ورزشکاران، افراد همراه و دیگر کسانی که از مجموعه‌های ورزشی استفاده می‌کنند در صورتی که مدیران این مجموعه ورزشی مقصر شناخته شوند، بیمه مسئولیت حرفه‌ای مدیران مجموعه‌های ورزشی پرداخت خسارت واردشده را به عهده می‌گیرد.

بیمه مسئولیت مدیران مهد کودک بیمه پاسارگادبیمه مسئولیت حرفه‌ای مدیران و مربیان مهدکودک‌ها در بیمه پاسارگاد

کودکان بسیار حساس و در عین حال ممکن است بازیگوش باشند. اگر برای کودکانی که در طول روز به مهدکودک‌ها سپرده می‌شوند حوادثی رخ دهد که مربیان و یا مدیران مهدکودک مقصر شناخته شوند، این افراد باید خسارات واردشده را جبران کنند. بیمه مسئولیت حرفه‌ای مدیران و مربیان مهد کودک به این افراد کمک می‌کند تا خسارات وارد شده ناشی از مسئولیت خود را جبران کنند.

بیمه مسئولیت نجات غریق بیمه پاسارگادبیمه مسئولیت حرفه‌ای نجات غریق و مدیران استخر بیمه پاسارگاد

مدیران استخر و افراد نجات غرق مسئول جان استفاده‌کنندگان از استخر و فضاهای ایجادشده برای شنا هستند و چنانچه حوادثی برای مراجعه‌کنندگان رخ دهد که این افراد مقصر شناخته شوند باید غرامت لازم را جهت جبران خسارت پرداخت کنند. بیمه مسئولیت حرفه‌ای مدیران استخر و نجات‌غریق بیمه پاسارگاد خسارت واردشده را در این موارد پرداخت می‌کند.

بیمه مسئولیت آسانسور بیمه پاسارگادبیمه مسئولیت حرفه‌ای نصب و نگهداری آسانسور و پله برقی

کسانی که مسئول نصب آسانسور و پله‌برقی هستند باید تمام موارد ایمنی و استانداردهای لازم را رعایت کنند تا استفاده‌کنندگان از این وسایل دچار آسیب و خسارت نشوند، هرگاه که در اثر سهل‌انگاری و اشتباه این افراد، خساراتی متوجه اشخاص ثالث شود، با داشتن بیمه مسئولیت می‌توان این خسارات را جبران کرد.

بیمه مسئولیت هتلداران بیمه پاسارگادبیمه مسئولیت حرفه‌ای مدیران اقامتگاه‌ها و هتل‌داران بیمه پاسارگاد

همه خساراتی که به مسافرین و مراجعه‌کنندگان هتل‌ها، مسافرخانه‌ها و دیگر اقامتگاه‌ها وارد می‌شود و مدیر هتل یا مدیر آن اقامتگاه مقصر شناخته شده باشد، توسط این بیمه‌نامه قابل جبران است.

بیمه مسئولیت مهندس ناظر پاسارگادبیمه مسئولیت حرفه‌ای مهندسین طراح، ناظر و محاسب ساختمان

مهندسین طراح، ناظر و محاسب ساختمان باید مجوز اشتغال از وزارت مسکن و شهرسازی باشند سپس می‌توانند با استفاده از این بیمه خسارات واردشده به اشخاص ثالث ناشی از فعالیت خود را جبران کنند.

بیمه مسئولیت مدیران شهربازی بیمه پاسارگادبیمه مسئولیت حرفه‌ای مدیران شهربازی و مکان‌های تفریحی بیمه پاسارگاد

استفاده از امکانات شهربازی و وسایل آن ممکن است خساراتی را به افراد استفاده‌کننده وارد کند که در این موارد ممکن است مسئول شهربازی یا آن مکان تفریحی مقصر شناخته شود. این بیمه‌نامه با حمایت از مسئولیت این افراد خسارات وارده را جبران می‌کند.


بیمه پول پاسارگادبیمه پول بیمه پاسارگاد

بیمه پول به دو صورت در بیمه پاسارگاد وجود دارد و بیمه پاسارگاد بر اساس این شرایط پول را بیمه می‌کند.

بیمه پول در صندوق: پول یا اوراق بهاداری که در گاوصندوق‌ها و خزانه بانک‌ها و موسسات مالی وجود دارد در مقابل خطر سرقت تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند.

بیمه پول در حمل و نقل: پول‌هایی که بین بانک‌ها یا مؤسسات مالی جابجا می‌شوند توسط این بیمه تحت پوشش قرار می‌گیرند و در صوت بروز خطراتی مانند سرقت، آتش سوزی، انفجار و صاعقه، خسارات واردشده به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.


بیمه انرژی پاسارگادبیمه انرژی بیمه پاسارگاد

بیمه‌های انرژی برای جبران خسارات واردشده به سکوهای نفتی و پالایشگاه‌ها و دیگر تجهیزات نفتی صادر می‌شود. این بیمه به دو نوع بیمه آتش‌سوزی نفت و بیمه مهندسی نفت تقسیم شده و با توجه به موقعیت تجهیزات نفتی و سکوها ممکن است بر روی خشکی و یا آب باشد.


بیمه کشتی پاسارگادبیمه بدنه کشتی بیمه پاسارگاد

کشتی‌هایی که در آب‌های قابل کشتی‌رانی در رفت‌وآمد هستند مانند رودخانه‌ها، دریاچه‌ها، دریاها و اقیانوس‌ها می‌توانند تحت این پوشش قرار بگیرند. در صورتی که در اثر حوادث تحت پوشش این بیمه مانند آتش سوزی، انفجار، بلایای طبیعی همچون صاعقه/ زلزله/آتشفشان، برخورد با دیگر کشتی‌ها، هزینه‌های به دریا انداختن کشتی، سقوط هواپیما و متعلقات آن روی کشتی، خسارات ناشی از حمله دزدان دریایی و هزینه به آب انداختن کشتی خسارتی به کشتی‌ها وارد شود توسط بیمه بدنه کشتی پاسارگاد قابل جبران است.


موقعیت بیمه پاسارگاد در ایران
                              موقعیت بیمه پاسارگاد در صنعت بیمه

بیمه پاسارگاد از ابتدای تاسیس خود تا کنون رشدی صعودی داشته و در بازار بیمه کشور جایگاه قابل توجهی دارد. سازمان بیمه مرکزی به عنوان نهاد ناظر بر شرکت‌های بیمه، هر ساله از عملکرد این شرکت‌ها گزارش تهیه و منتشر می‌کند. در جدول زیر می‌توانید عملکرد بیمه پاسارگاد در سال 96 را مطابق با آخرین اعلام سازمان بیمه مرکزی مشاهده کنید. بررسی این جدول به شما در شناخت نقش بیمه پاسارگاد در صنعت بیمه کشور کمک می‌کند.

 

آمار و ارقام بیمه پاسارگاد

بیمه پاسارگاد در یک نگاهبیمه پاسارگاد در یک نگاه

بیمه پاسارگاد یکی از شرکت‌های خصوصی بیمه است که در طول عمر کوتاه فعالیت خود توانسته است به سرعت جایگاه خود را در بازار بیمه کشور به دست آورد. این شرکت یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های فروش در بین شرکت‌های بیمه را دارد که در حال خدمت‌رسانی به متقاضیان دریافت بیمه است. همچنین شرمت بیمه پاسارگاد با رویکرد ارایه هرچه بیشتر امکانات توانسته است انواع رشته‌های بیمه‌ای را با متناسب‌ترین سطح پوشش‌ها در اختیار بیمه‌گزار قرار دهد. بیمه پاسارگاد در فضای آنلاین نیز فعالیت دارد و در تلاش است تا به تنهایی و یا با کمک اگریگیتورهایی مانند بیمیتو سهم فروش بیمه خود از بازار آنلاین را نیز افزایش دهد. تمامی این تلاش‌ها باعث شده است تا بیمه پاسارگاد به سرعت در کشور شناخته شده و متقاضیان زیادی با رضایت خاطر بیمه خود را از این شرکت تهیه کنند. همچنین اگر نگاهی مختصر به روند رشد این شرکت داشته باشیم متوجه می‌شویم که این شرکت در رقابت با دیگر شرکت‌های بیمه بسیار موفق بوده و در آینده نیز می‌تواند سهم بیشتری از بازار بیمه را نیز به خود اختصاص دهد.