بیمه بدنه رازی

درباره بیمه بدنه رازی

بیمه بدنه رازیبیمه بدنه رازی

بیمه رازی از شرکت‌های بیمه خصوصی است که در کنار همه انواع بیمه‌هایی که صادر می‌کند بیمه بدنه را نیز به متقاضیان بیمه ارایه می‌دهد. از آنجایی که بیمه بدنه خودرو اختیاری است در هر شرکت بیمه با تفاوت‌های خاص و مطابق شرایط آن شرکت ارایه می‌شود. یعنی ممکن است در بیمه رازی پوشش‌ها و مزایایی به بیمه‌گذار ارایه شود که در بیمه بدنه دیگر شرکت‌ها وجود نداشته باشد. اما مهم‌تر این است که بیمه‌گزار بداند چرا باید بیمه بدنه را تهیه کند؟ خودرو در واقع بخشی از دارایی بیمه‌گزار است که همواره در معرض خطرهای مختلف مانند، تصادف و حادثه، سرقت، سیل، زلزله و دیگر انواع خطرات است. طبیعی است هر خسارتی که به خودرو وارد شود بیمه‌گذار باید زیان‌های واردشده را جبران کند؛ و اگر خسارت کلی باشد، بیمه‌گذار باید به فکر خرید خودرویی جدید باشد. جبران هزینه‌های خسارت به هیچ‌وجه ساده نیست؛ کافی است نگاهی به قیمت خودرو و قطعات و روند افزایش آن‌ها در چند سال اخیر داشته باشیم تا بفهمیم یک تصادف کوچک یا به سرقت رفتن یک قطعه از خودرو چقدر می‌تواند هزینه ایجاد کند. بیمه بدنه خسارت‌‎های جزیی و کلی واردشده به خودرو در حوادث مختلف به خصوص حوادث و تصادفاتی که بیمه‌گزار مقصر آن باشد را تحت پوشش قرار می‌دهد. ما اینجا می‌خواهیم درباره همه چیز از پوشش‌ها تا استعلام و محاسبه بیمه بدنه رازی و خرید آن را شرح دهیم.


آشنایی با ویژگی‌ها و مزایای بیمه بدنه رازیآشنایی با ویژگی‌ها و مزایای بیمه بدنه رازی

مهم است بدانید که چرا عده‌ای ترجیح می‌دهند بیمه بدنه خود را از شرکت بیمه رازی تهیه کنند. در این خصوص باید خدمات و پوشش‌هایی که بیمه رازی در اختیار بیمه‌گذار قرار می‌دهد را بررسی کنیم. از جمله مزایای بیمه بدنه رازی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. ارایه خسارت بیشتر برای قطعات فابریک و غیر فابریک:

در بیمه بدنه رازی پوشش‌ها با جزییات بیشتری ارایه شده‌اند. پرداخت خسارت‌های واردشده به آینه‌های بغل، کامپیوتر و مانیتور خودروهایی که دارای این امکانات هستند از این جمله است. در جدول زیر می‌توانید میزان پرداختی خسارت برای مانیتور، کامپیوتر و سیستم صوتی شامل رادیو و بلندگوها و آینه بغل را مشاهده کنید. در نظر بگیرید که 20% از مبالغ ذکرشده به عنوان فرانشیز کسر می‌شود.

نوع پوششسقف تعهدات
خسارت مانیتورتا سقف 400 هزار تومان
خسارت کامپیوترمعادل 3% از ارزش خودرو تا سقف 3 میلیون تومان
خسارت سیستم صوتی و بلندگوهامعادل 2% از ارزش خودرو
خسارت مجموع آینه بغلتا 1% از ارزش خودرو
 
 
 

2. عدم محدودیت صدور برای خودروهای قدیمی:

بیمه رازی یکی از شرکت‌هایی است که بدون محدودیت برای خودروهایی با عمر بالای 7 سال بیمه بدنه صادر می‌‎کند.

3. شعب پرداخت خسارت:

تعداد شعب پرداخت خسارت نیز یکی از مواردی است که می‌‎تواند به بیمه‌گذار در انتخاب شرکت بیمه کمک کند. بیمه رازی نزدیک به 40 مرکز پرداخت خسارت در سراسر کشور دارد. همچنین بیمه رازی با شرکت سامان نگار ایرانیان همکاری می‌‎کند که روند دریافت خسارت را در سراسر کشور ساده‌‎تر می‌کند. شرکت سامان نگار ایرانیان یک شرکت مستقل ارزیابی و تعیین خسارت است.

4. خسارت سیار:

بیمه رازی در سطح کشور دارای مراکز پرداخت خسارت سیار است. مراکز پرداخت خسارت سیار با حضور در محل حادثه و ارزیابی خسارت، روند تشکیل پروند و پرداخت خسارت را ساده‌تر می‌کنند.

پوشش‌های بیمه بدنه رازی برای خسارتپوشش‌های بیمه بدنه رازی برای خسارت

بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف با سقف تعهدات و تعداد پوشش‌های مختلفی ارایه می‌شود. بنابراین مهم است از شرکتی بیمه خود را تهیه کنید که پوشش‌های و سقف تعهدات مورد نیاز شما را ارایه کند. بیمه رازی یکی از شرکت‌هایی است که بیشترین تعداد پوشش‌های بیمه بدنه را عرضه می‌کند که سقف تعهدات آن‌ها نیز میزان قابل توجهی است. پوشش‌های بیمه بدنه شامل پوشش‌های اصلی و پوشش‌های فرعی یا اضافی است. در ادامه جزییات هر یک از این پوشش‌ها را شرح خواهیم داد.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه رازیپوشش‌های اصلی بیمه بدنه رازی

تعداد پوشش‌های اصلی بیمه بدنه در همه شرکت‌ها یکسان است اما سقف تعهدات آن‌ها ممکن است متفاوت باشد. این پوشش‌ها به صورت پیش‌فرض در بیمه‌نامه لحاظ شده و در واقع اساس بیمه بدنه را تشکیل می‌دهند. پوشش‌های بیمه بدنه رازی به اضافه سقف تعهدات آن‌ها شامل موارد زیر است:

پوشش خسارات کلی ناشی از حادثه و تصادف: خساراتی که در اثر برخورد وسیله نقلیه با اجسام ثابت و متحرک دیگر ایجاد شده باشد با این بیمه تحت پوشش قرار می‌گیرد و تا 90% از مبلغ خسارت کلی به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. در صورتی که خسارت جزیی باشد مطابق بیمه‌نامه به بیمه‌گزار خسارت پرداخت می‌شود.

پوشش سقوط و واژگونی: خساراتی که در اثر سقوط خودرو یا واژگونی آن ایجادشده باشد. اگر خسارت کلی باشد تا 90% میزان خسارت واردشده و اگر جزیی باشد، مطابق تعهدات به بیمه‌گزار خسارت پرداخت می‌شود. این پوشش در واقع بخشی از خسارات حوادث است.

پوشش سرقت کلی خودرو: اگر خودرو به سرقت برود و طی 60 روز پیدا نشود، تا 90% از ارزش خودرو به بیمه‌گزار خسارت پرداخت می‌شود.

پوشش آتش سوزی، انفجار و صاعقه: خسارت ناشی از آتش سوزی یا انفجار و یا برخورد صاعقه با خودرو به وجود آمده باشد با این پوشش قابل جبران است.

نوع پوششنوع خسارتسقف تعهدات
خسارت حوادث به جز سرقتکلیتا 90% ارزش خوردو
خسارت حوادث به جز سرقتجزیی

برای خسارت اول تا 90% مبلغ خسارت

برای خسارت دوم تا 80% مبلغ خسارت

برای خسارت سوم تا 70% مبلغ خسارت

خسارت آتش سوزیکلیتا 90% ارزش خودرو
سرقت کلیکلیتا 80% ارزش خودرو
 
 
 

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه رازیپوشش‌های اضافی بیمه بدنه رازی

پوشش‌های اضافی در بیمه‌نامه لحاظ نمی‌شوند و بیمه‌گذار باید آن‌ها را انتخاب کند. انتخاب این پوشش‌ها از این جهت مهم است که به بیمه‌گذار کمک می‌کند تا خسارت بیشتری را در زمان حوادث مختلف از بیمه دریافت کند. به عنوان مثال در سرقت‌های جزیی که شامل سرقت قطعات و لوازم خودرو می‌شود بیمه‌گزار می‌تواند از محل این بیمه خسارت واردشده را جبران کند. پوشش‌های بیمه بدنه رازی عبارت‌اند از :

نوع پوششنوع خسارتسقف تعهدات
خسارت ناشی از پاشیدن رنگ، مواد اسیدی و شیمیاییجزیی/کلیتا 90% از خسارت واردشده
خسارت ناشی از بلایای طبیعیجزیی/کلیتا 90% از خسارت واردشده
سرقت درجا یا سرقت جزییجزییتا 80% ارزش نو قطعات و لوازم به سرقت رفته
سرقت درجای لوازم فابریکجزیی

%20 ارزش خودرو و تا سقف 15 میلیون تومان

%10 از ارزش خودرو و تا سقف 5 میلیون تومان

سرقت رینگ، لاستیک و باتریجزییتا 50% ارزش نو آن‌‌ها
ایاب و ذهاب-

روزانه به ميزان ۵٪ در هزار ارزش مورد بیمه و حداکثر به مبلغ ۱۲۰.۰۰۰۰ ريال هزینه ایاب و ذهاب قابل پرداخت شواهد بود.

شکست شیشهجزییتا 80% قیمت روز شیشه
افت قیمت خودروجزییبه توضیحات افت قیمت مراجعه کنید
ترانزیت-بسته به میزان خسارت در بیرون از کشور
 
 
 

* پوشش خسارت ناشی از پاشیدن رنگ و مواد شیمیایی و اسیدی روی بدنه خودرو تا 90% مبلغ خسارت واردشده را جبران می‌کند.

* خسارت ناشی از بلایای طبیعی از جمله سیل، زلزله و... نیز با این پوشش تا 90% از میزان خسارت قابل جبران است.

* سرقت درجا یا جزیی یعنی سرقت قطعات خودرو؛ با این پوشش تا 80% از خسارت واردشده یا همان ارزش قطعات به سرقت رفته به بیمه‌‌گذار پرداخت می‌شود.

* سرقت لوازم و قطعات فابریک خودرو همانند سرقت درجا است اما نحوه پرداخت خسارت در آن بر اساس ارزش خودرو تعیین می‌شود. خسارت پرداختی در این پوشش به دو شکل است؛ حالت اول تا 20% از ارزش خودرو و تا سقف 15 میلیون تومان و حالت دوم تا 10% ارزش خودرو و تا سقف 5 میلیون تومان به بیمه‌گزار خسارت پرداخت می‌شود.

* خسارت رینگ، لاستیک تا 50% از ارزش نو آن‌ها است. زیرا رینگ و لاستیک قطعاتی هستند که استهلاک دارند و در نتیجه پوشش بیمه بدنه رازی برای این قطعات با کسر فرانشیز تا 50% ارزش نو آن‌ها است.

* خسارت سرقت باتری نیز تا 50% توسط بیمه بدنه رازی پوشش داده می‌شود. باتری هم جزو لوازمی است که استهلاک بالایی دارد و فرانشیز بیشتری به آن تعلق می‌گیرد. سقف خسارت پرداختی برای باتری تا 300 هزار تومان است.

* پوشش افت قیمت خودرو از پوشش‌های ارزشمند بیمه بدنه است. ارزش خودرو بعد از هر خسارت، افت می‌کند و کاهش می‌یابد. با داشتن این بیمه افت قیمت خودرو نیز جبران می‌شود. در نظر داشته باشید این پوشش تنها مخصوص خودروهایی است که بیشتر از 7 سال از زمان ساخت آن‌ها نگذشته باشد. پوشش افت قیمت برای خسارات جزئی قابل استفاده است و شامل خسارت کلی، سرقت کلی و سرقت درجا نمی‌شود. همچنین بیمه‌گذار در طول قرارداد بیمه تنها یک بار می‌تواند از این پوشش استفاده کند. میزان پرداخت خسارت افت قیمت در بیمه رازی به شکل زیر است:

میزان خسارت واردشدهمیزان پرداخت خسارت افت قیمت
خسارت واردشده تا 10% ارزش خودروپرداخت 5% خسارت بیشتر به عنوان افت قیمت
خسارت واردشده بین 10 تا 20% ارزش خودروپرداخت 10% خسارت بیشتر به عنوان افت قیمت
خسارت واردشده بین 21 تا 40% ارزش خودروپرداخت 15% خسارت بیشتر به عنوان افت قیمت
خسارت واردشده بیشتر از 40% ارزش خودروپرداخت 20% خسارت بیشتر به عنوان افت قیمت
 
 
 

* پوشش ترانزیت برای افرادی صادر می‌شود که بخواهند خودروی خود را از کشور خارج کنند. با این پوشش اگر حادثه تحت پوششی در خارج از کشور برای خودرو رخ دهد به آن خسارت پرداخت می‌شود. در حالت عادی بیمه بدنه تنها در داخل کشور معتبر بوده و برای حوادث خارج از کشور هیچ تعهدی ندارد.

استثناهای بیمه بدنه رازی و خساراتی که تحت پوشش قرار نمی‌گیرنداستثناهای بیمه بدنه رازی و خساراتی که تحت پوشش قرار نمی‌گیرند

هر بیمه‌ای محدودیت‌ها و شرایط خاص خود را دارد و برای هر حادثه‌ای نمی‌توان از بیمه‌ها خسارت دریافت کرد. استثناهای بیمه رازی موارد زیر هستند:

   
   
   
   
   
   
   
   

تخفیف های بیمه بدنه رازی شامل چه کسانی می‌شود؟تخفیف های بیمه بدنه رازی شامل چه کسانی می‌شود؟

شرکت‌های بیمه تخفیف‌های مختلف و متنوعی را برای بیمه‌گزار در نظر می‌گیرند و در صورتی که بیمه‌گذار مشمول هر یک از این تخفیف‌ها شود می‌تواند بیمه بدنه خود را کمتر از قیمت معمول خریداری کند. در بیمه بدنه رازی می‌توانید از تخفیف صفر کیلومتر استفاده کنید. این تخفیف برای خودروهایی است که تازه تولید شده‌اند و مورد استفاده قرار نگرفته‌اند. معمولاً این تخفیف برای خودروهای وارداتی 70% و برای خودروهای داخلی 60% از قیمت بیمه‌نامه است. در ادامه انواع دیگر تخفیف‌های بیمه بدنه رازی را بررسی می‌کنیم.

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه: اگر بیمه‌گزار یک یا چند سال از بیمه بدنه خود برای دریافت خسارت استفاده نکرده باشد موقع خرید بیمه بدنه این تخفیف برای وی اعمال می‌شود. میزان تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه مطابق جدول زیر است.

سال‌های تخفیف عدم خسارتمیزان تخفیف
1 سال%30
2 سال%40
3 سال%50
4 سال%60
5 سال%70
 
 
 

تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث: تخفیف دیگری که در بیمه رازی وجود دارد تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث است. یعنی اگر شما از بیمه شخص ثالث خود برای دریافت خسارت استفاده نکرده باشید موقع خرید بیمه بدنه رازی برای شما تخفیف اعمال می‌شود. جالب است بدانید برای استفاده از این تخفیف شرط خاصی برای بیمه‌گزار وجود ندارد.

سال‌های تخفیف عدم خسارتمیزان تخفیف
1 سال%10
2 سال%15
3 سال%20
4 سال%30
5 سال%40
6 سال%50
7 سال%60
8 سال%70
 
 
 

روند دریافت خسارت بیمه بدنه رازی چگونه است؟روند دریافت خسارت بیمه بدنه رازی چگونه است؟

برای دریافت خسارت از بیمه رازی لازم است که بیمه‌گزار نهایتاً ظرف 5 روز از وقوع حادثه به مراکز پرداخت خسارت مراجعه کرده و یا طی این مدت مدارک لازم را با پست سفارشی به یکی از مراکز پرداخت خسارت بیمه رازی ارسال کند. شرکت بیمه رازی موظف است بر اساس مدارک موجود، خسارت واردشده را تایید و میزان آن را تعیین نموده و مبلغ خسارت را به بیمه‌گزار بپردازد.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه رازیمدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه رازی

برای این‌که شرکت بیمه بتواند میزان خسارت وارد شده را تعیین کند باید مدارک لازم در این خصوص را به این شرکت تحویل داده شود. این مدارک عبارت‌اند از:

   
   
   
   
   
   
   
   

چگونه بیمه بدنه رازی را آنلاین بخریم؟چگونه بیمه بدنه رازی را آنلاین بخریم؟

خرید آنلاین بیمه بدنه رازی بهترین روش برای خرید این بیمه است. با استفاده از سایت یا اپلیکیشن بیمیتو می‌توانید بیمه بدنه رازی را به صورت آنلاین بخرید. کافی است به سایت بیمیتو وارد شوید و اطلاعات مورد نیاز در خصوص خودروی خود را وارد کنید. این اطلاعات شامل: نوع خودرو، مدل خودرو و سال ساخت است. اگر از قبل بیمه بدنه دارید در قسمت‌های بعد لازم است که مشخصات بیمه بدنه قبلی خود را وارد کنید. یعنی مشخص کنید که خودروی شما خسارت داشته یا خیر و تخفیف‌های عدم خسارت آن چقدر است. در گام بعد نیز باید خارجی یا داخلی بودن خودرو را مشخص کنید. کارکرده یا صفر کیلومتر بودن خودروی شما در قیمت بیمه‌نامه اثر می‌گذارد. این گزینه را نیز در زمان خرید آنلاین بیمه بدنه از بیمیتو باید مشخص کنید. از دیگر اطلاعات خواسته‌شده میزان تخفیف‌های عدم خسارت ثالث است که در برخی شرکت‌ها باعث کاهش قیمت بیمه بدنه می‌شود و همچنین وارد کردن ارزش خودرو که عامل بسیار مهمی بوده و بیمه رازی بر اساس آن خسارت تعیین می‌کند. پس از این مراحل با وارد شدن به صفحه مقایسه می‌توانید استعلام بیمه‌نامه بدنه رازی را تهیه کنید. در صفحه مقایسه قیمت بیمه بدنه بین شرکت‌های مختلف از جمله بیمه رازی به شما نشان داده می‌شود و می‌توانید آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید. از طرفی این امکان وجود دارد که تعداد و سقف پوشش‌ها را نیز مشاهده کرده و در صورت لزوم تغییرات دلخواه خود را انجام دهید. برای بازدید از خودرو نیز این امکان وجود دارد که در زمان خرید تاریخ و ساعت مشخصی را تعیین کنید تا کارشناس بازدید در آن زمان به آدرس شما مراجعه کرده و بازدید خودرو انجام گیرد. در نهایت بیمه‌نامه به صورت رایگان به آدرس شما ارسال می‌شود.