بیمه عمر سرمد

درباره بیمه عمر سرمد

بیمه عمر سرمد

بیمه سرمد یکی از شرکت‌های بیمه تقریباً نوپا است که در مدتی کوتاه توانسته است اعتماد بیمه‌گزاران زیادی را به خود جلب کند. بیمه سرمد تنها شرکت بیمه‌ای در ایران است که حمایت دو بانک بزرگ کشور (بانک شهر و بانک صادرات ایران) را به‌عنوان سهامدار در کنار خود دارد. سطح توانگری این شرکت در سال 1397، سطح 1 (عالی‌ترین سطح توانگری صنعت بیمه) اعلام‌شده است. بیمه عمر یکی از انواع بیمه پرطرفدار است که به همراه سرمایه‌گذاری توسط شرکت بیمه‌گر سرمد به بیمه‌گزاران ارائه داده می‌شود. شما می‌توانید پس از استعلام بیمه عمر و با در نظر داشتن شرایط بیمه عمر سرمد از نظر سنی و حق بیمه، طرح‌های شرکت سرمد را خریده و از مزایا و پوشش‌های آن‌ها بهره‌مند شوید.

شرایط بیمه عمر سرمد

بیمه عمر سرمد به شما اجازه می‌دهد مدت‌ زمان بیمه‌نامه خود را هنگام صدور آن تعیین کنید. مدت‌زمان بیمه‌ نامه از 5 سال شروع می‌شود و 80 سال به‌عنوان سقف آن در نظر گرفته می‌شود. در این مدت، بیمه‌گذار می‌تواند حق بیمه خود را به‌صورت ماهانه، سه‌ماهه، شش‌ماهه یا سالانه پرداخت کند. سن بیمه‌ یکی از مهم‌ترین شرایط بیمه عمر سرمد است. به این صورت که سن فرد بیمه‌گزار نباید از 75 سال تجاوز کند. شما همچنین می‌توانید نوزاد خود را از بدو تولد تا 80 سالگی وی بیمه کنید. 

بیمه‌گزار می‌تواند در سال دوم پس از صدور بیمه‌نامه، از بیمه‌نامه به‌عنوان وثیقه بهره بگیرد و بدون نیاز به ضامن از بانک وام دریافت کند. بیمه سرمد برخلاف برخی از شرکت‌های دیگر، پوشش‌های بیمه‌ای ازکارافتادگی را نیز به بیمه‌گزاران خود ارائه می‌دهد. کافی است با استعلام بیمه عمر بررسی کنید که حق بیمه خوب در بیمه عمر سرمد چقدر است. در هنگام صدور بیمه‌نامه، شرکت بیمه سرمد امکان انتخاب نحوه پرداخت حق بیمه (یکجا یا قسط‌بندی) را برای شما ایجاد می‌کند.  

طرح‌های بیمه عمر سرمد 

بیمه عمر سرمد پوشش‌های متعدد خود را توسط طرح‌ها و بیمه‌نامه‌های مختلف به بیمه‌گزاران خود ارائه می‌دهد. انواع طرح‌های شرکت بیمه سرمد در این زمینه شامل موارد زیر هستند:

 1. بیمه‌نامه سپهر سرمد

کامل‌ترین و جامع‌ترین طرح بیمه عمر سرمد برای بیمه‌گزاران، بیمه‌نامه سپهر است که سرمایه فوت ( مرگ به هر علت) به‌عنوان اصلی‌ترین پوشش آن شناخته می‌شود. بیمه سرمد پوشش‌های کامل را به همراه سرمایه‌گذاری به بیمه شونده ارائه می‌دهد؛ اما همچنان امکان افزودن مهم‌ترین پوشش‌های اضافی بیمه به بیمه‌نامه وجود دارد. 

 1. بیمه عمر مانده بدهکار

یکی از مشکلات خانواده متوفی، بدهی‌های به‌جامانده است. بنابراین، شرکت‌های بیمه امکان تسهیل زندگی خانواده‌ها را نیز ایجاد کرده است. بیمه عمر مانده بدهکار از تاریخ مرگ بیمه‌گزار تا اتمام اقساط و بدهی‌های به‌جامانده از بیمه‌گزار متوفی را به‌صورت یکجا به بانک یا موسسه وام‌دهنده پرداخت می‌کند. 

 1. بیمه عمر ساده زمانی

بیمه عمر ساده زمانی، فرد را برای مدت‌زمان مشخصی تحت پوشش خود حفظ می‌کند. اگر بیمه‌گزار تا پیش از پایان موعد بیمه‌نامه فوت کند، سرمایه فوت وی (با مبلغ درج‌شده در بیمه‌نامه) به ذینفعان تعلق می‌گیرد. در صورت زنده‌بودن بیمه‌گزار پس از اتمام مهلت قرارداد، مبلغی بابت تعهدات از جانب بیمه‌گر به بیمه‌گزار پرداخت نمی‌شود.

مزایای بیمه‌ای عمر سرمد

با خرید بیمه عمر سرمد، مزایای متعددی شامل حال بیمه‌گزار می‌شود. حق بیمه و سرمایه‌گذاری در بیمه عمر سرمد مشمول معافیت مالیاتی خواهند بود. درصورتی‌که تنها 6 ماه از صدور بیمه‌نامه عمر گذشته باشد، می‌توانید آن را بازخرید کرده و انصراف دهید. شما می‌توانید اقساط بیمه عمر را بدون مراجعه حضوری و تنها با استفاده از ATM بانک صادرات ایران انجام دهید. همچنین امکان پرداخت حق بیمه از طریق سیستم بانک صادرات برای بیمه‌گزاران میسر شده است. یکی دیگر از مزایای بیمه‌ای عمر سرمد، امکان انتخاب ذینفعان از میان افرادی غیر از خانواده و بدون محدود شدن با قانون ارث است. سایر مزایای بیمه عمر سرمد شامل موارد زیر هستند:

 • با برخورداری از شرایط وام بیمه عمر، امکان وثیقه گذاشتن بیمه‌نامه و دریافت وام بدون ضامن نیز برای شما ایجاد می‌شود. 
 • اندوخته سرمایه از پرداخت مالیات و مالیات بر ارث معاف است و بیمه‌گزار اجازه دارد 90 درصد آن را در سال دوم برداشت کند. 
 • بسته به انتخاب بیمه‌گزار، امکان قسط‌بندی حق بیمه به‌صورت ماهیانه، سه‌ماهه، 6 ماهه و سالیانه وجود دارد. وی همچنین می‌تواند حق بیمه را به‌صورت یکجا پرداخت کند. 
 • سود بیمه عمر از سود تضمینی و سود مشارکتی تشکیل می‌شود که میزان آن در سال 93 تقریباً 28 درصد و در سال 94 در حدود 24.5 بوده است.

پوشش‌های بیمه‌ عمر و زندگی سرمد

طرح‌های مختلف بیمه عمر سرمد، انواع خدمات و پوشش‌های بیمه‌ای عمر و زندگی را به بیمه شوندگان ارائه می‌دهد. انواع پوشش بیمه عمر به‌طورکلی شامل موارد زیر هستند:  

 • پوشش فوت به هر علت

اگر بیمه‌گزار در مدت‌زمان بیمه‌نامه به هر دلیلی فوت کند، حداکثر تا 400 میلیون تومان به‌عنوان سرمایه فوت به ذینفعان وی (افراد تعیین‌شده توسط بیمه‌گزار) تعلق می‌گیرد.

 • پوشش فوت در اثر حادثه

ازجمله مهم‌ترین پوشش‌های اضافی بیمه عمر، پوشش فوت در اثر حادثه است. در این بیمه‌نامه مشخص می‌شود که اگر بیمه شونده در اثر حادثه فوت کند، مبلغی 3 برابر «سرمایه فوت به هر علت» به‌عنوان سرمایه فوت وی به ذینفعان پرداخت می‌شود. 

 • پوشش امراض خاص

شرایط اشخاص بیمار در بیمه عمر اهمیت بالایی دارد. درصورتی‌که فرد بیمه شونده در مدت‌زمان بیمه‌نامه دچار یکی از بیماری‌های خاص مانند سرطان یا سکته قلبی یا مغزی شود و یا به پیوند اعضای اصلی بدن یا جراحی قلب و عروق نیاز داشته باشد، بیمه عمر می‌تواند تا مبلغ حداکثر 30 میلیون تومان ایشان را تحت پوشش قرار دهد.

 • پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی دائم کامل یا جزئی

اگر فرد براثر حادثه آسیب ببیند، این پوشش امکان حمایت مالی از بیمه شونده تا سقف 200 میلیون تومان را ایجاد می‌کند.

 • پوشش هزینه پزشکی بیمه زندگی سرمد

با افزودن این پوشش اضافی به بیمه‌نامه، بیمه سرمد خشی از هزینه‌های پزشکی را با پرداخت خسارت بیمه عمر تا حداکثر 20 میلیون تومان جبران می‌کند.

 • پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

یکی از طرح‌های کاربردی بیمه سرمد، ارائه پوشش‌های بیمه‌ای ازکارافتادگی است. در صورت ازکارافتادگی بیمه‌گزار، شرکت بیمه سرمد وی را از پرداخت حق بیمه معاف می‌کند و تا پایان مدت‌زمان بیمه‌نامه، حق بیمه ایشان را پرداخت می‌کند.

 • پوشش پرداخت مستمری

این پوشش بیمه عمر، بیمه‌گر را برای 20 سال موظف به پرداخت مستمری با مبلغ 3 برابر حق بیمه می‌سازد.

 مدارک لازم برای خرید بیمه عمر

شما می‌توانید خرید طرح بیمه عمر موردنظر خود را به‌صورت آنلاین انجام دهید. برای تکمیل مشخصات و صدور بیمه‌نامه، ارسال مدارک زیر الزامی است:

 • فرم تکمیل‌شده پرسشنامه بیمه عمر سرمد
 • نتیجه آزمایش‌های پزشکی (در صورت لزوم) 
 • کپی مدارک شناسایی شامل کارت ملی و شناسنامه بیمه‌گزار و بیمه شونده

خرید آسان بیمه عمر سرمد

شرکت بیمه سرمد با بهره‌گیری از نمایندگی‌های معتبر و فعال، انواع خدمات و طرح‌های بیمه عمر را به بیمه‌گزاران خود ارائه می‌دهد. با استفاده از سایت بیمیتو می‌توانید طی پروسه‌ای آسان و سریع، بیمه عمر خود را در کوتاه‌مدت خریداری کنید. بیمیتو با ارائه اطلاعات کامل درباره تمام شرکت‌های بیمه کشور، امکان مقایسه خدمات و قیمت حق بیمه آن‌ها را برای شما ایجاد کرده است. به‌این‌ترتیب، شما می‌توانید خرید خود را با سرعت بیشتر و به‌صورت آگاهانه انجام دهید.