بیمه موتورسیکلت بیمه دی

درباره بیمه موتورسیکلت بیمه دی

بیمه موتور دی

پیدا کردن بهترین و ارزان ترین بیمه موتور سیکلت یکی از مسائلی است که موتورسواران هر ساله با آن مواجه می شوند؛ پس بهترین کار این است که قبل از انتخاب نوع بیمه موتور سیکلت خود، مقایسه ای دقیق در میان انواع شرکت های ارائه دهنده ی بیمه موتور سیکلت انجام دهید.

داشتن بیمه شخص ثالث برای موتور سیکلت سواران مانند بیمه شخص ثالث خودرو از لحاظ قانونی اجباری است. هرچند که بسیاری از موتورسواران این بیمه را تهیه نمی کنند؛ در حالیکه بیشتر از یک سوم تصادفات رانندگی مربوط به موتورسواران است که این موضوع نشان دهنده اهمیت تهیه بیمه موتور برای موتورسواران است. پیشگیری رخداد تصادف و سوانح ناشی از رانندگی با موتور سیکلت امکان پذیر نمی‌باشد؛ اما می‌توان خسارات مالی و جانی ناشی از این سوانح را تا حدودی کنترل کرد. امروزه بیمه‌های مختلفی برای اکثر وسایل نقلیه وجود دارد و در صورت پرداخت نرخ بیمه موتورسیکلت می‌توان وسیله‌ی نقلیه خود را بیمه کرد.

بیمه های شخص ثالث موتور سیکلت سه مورد کلی را پوشش می دهند، این سه مورد عبارتند از: خسارت مالی شخص ثالث، خسارت جانی شخص ثالث و خسارت جانی موتورسوار

مواردی که تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار نمی‌گیرد:

  • خسارت  وارد شده به موتور سیکلت راننده مقصر
  • خسارت وارد شده به بار و یا محموله‌ی موتورسیکلت بیمه ‌شده
  • خسارت وارد شده ناشی از پرتوهای رادیواکتیو و هر گونه تشعشعات رادیواکتیویته
  • پرداخت جریمه های ناشی از محکومیتهای قضایی و جزایی

 

خرید آنلاین بیمه موتور

برای خرید آنلاین بیمه موتور شما می توانید از طریق سایت بیمیتو اقدام کنید. برای این کار در وبسایت یا اپلیکیشن بیمیتو پس از انتخاب گزینه موتور سیکلت نوع و دسته موتور سیکلت خود را انتخاب کنید. در مراحل بعد باید سال ساخت موتور سیکلت و سابقه عدم خسارت آن را در صورت وجود وارد کنید.

پس از انجام این مراحل تاریخ سررسید بیمه کنونی موتور را وارد کنید. در صورتی که موتورسیکلت شما سابقه دیرکرد بیمه نامه را داشته باشد در این بخش لحاظ می‌شود.

در مرحله بعدی می توانید فهرست انواع بیمه موتورسیکلت را مشاهده کنید و پس از مقایسه قیمت و ویژگیهای هر بیمه نامه گزینه مناسب خود را تهیه کنید.

قیمت بیمه موتور

قیمت بیمه موتور سیکلت با توجه به نوع موتورسیکلت تعیین می‌شود. موتور سیکلت ها در چهار دسته  موتور سیکلت گازی، موتور سیکلت دنده تک سیلندر، موتور سیکلت دارای دو سیلندر و بیشتر و موتورسیکلت سه چرخ تقسیم می شوند. با افزایش تعداد چرخ و سیلندر موتور هزینه‌ بیمه موتور سیکلت نیز بالا می‌رود. همچنین میزان تخفیف قیمت بیمه موتور در یافتن ارزانترین بیمه موتور سیکلت تاثیرگذار خواهد بود.

در صورتی که مایل باشید به هر دلیلی بیمه موتور سیکلت خود را بیمه کنید و یا آن را انتقال بدهید باید شرایط آن را بدانید.

بیمه های موتورسیکلت چنانچه شما به هر دلیلی توسط نیروی انتظامی نظر به خارج شوند و اوراق محسوب شود باطل می شود و هزینه آن با تعرفه روزشمار از تاریخ صدور بیمه حساب میشود.

اگر قصد دارید که مالکیت موتورسیکلت خود را انتقال بدهید تنها لازم است به شعبه و یا سایتی که بیمه را تهیه کرده اید مراجعه کنید و فرم درخواست انتقال بیمه‌نامه را پر کنید.

خرید آنلاین بیمه موتور از بیمیتو

برای خرید ساده و سریع بیمه سایت بیمیتو در خدمت شما است. بیمیتو با مقایسه انواع شرکت های بیمه به شما کمک میکند تا بهترین ، مناسب ترین بیمه را انتخاب کنید.