بیمه کارآفرین

سال تاسیس:
1382
درباره بیمه کارآفرین
نظرات کاربران

بیمه کارآفرین

شرکت بیمه کارآفرین (سهامی عام) یک موسسه بیمه غیردولتی و خصوصی است که از اردی‌بهشت‌ماه سال 1382 فعالیت کار خود را آغاز کرده و با اخذ مجوز از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران انواع محصولات بیمه‌ای از جمله بیمه خودرو، بیمه مسئولیت، بیمه آتش سوزی و… در حال ارائه خدمات است. این شرکت همچنین در زمینه عرضه انواع بیمه‌های زندگی با طرح‌های ویژه را هم پوشش می‌دهد. علاوه‌براین‌ها شرکت بیمه کارآفرین، با اتکا به سرمایه، ذخائر و اندوخته‌های فنی و قانونی در چارچوب ضوابط مصوب شورای عالی بیمه، و ضمن شناخت نیازهای بیمه‌ای بخش‌های مختلف جامعه، همواره ارائه طرح‌های جدید بیمه‌ای را برای پوشش این نیازها در دستور کار داشته و دارد و چتر حمایتی خوبی برای شهروندان فراهم کرده است.

طرح بیمه گردشگری، طرح تدبیر بیمه کارآفرین و عمر اندوخته دار امید، نمونه‌هایی از تنوع طرح‌های بیمه‌ای این شرکت هستند. بیمه کارآفرین همچنین در طرح لبخند‌آفرین علاوه بر پوشش هزینه‌های بستری و جراحی عمومی و تخصصی، پوشش هزینه‌های دندان‌پزشکی را هم تقبل می‌کند. آن هم بدون نیاز به بیمه‌گر پایه. با شروع پاندمی و همه‌گیری ویروس کرونا در کشور نیز این شرکت صدور  بیمه‌ نامه‌ های کرونا را برای حمایت از خانواده‌های مبتلایان و فوت‌شدگان ناشی از این بیماری آغاز کرده است.

یکی از اصلی‌ترین وجه تمایزات و ویژگی‌های منحصربه‌فرد شرکت بیمه مذکور، عرضه بیمه‌های اتکایی به‌عنوان یکی از مکانیزم‌های مدیریت ریسک و بازوی پشتیبان شرکت‌های بیمه‌ای است. در ضمن پوشش بیمه‌ای پروژه‌ها و ریسک‌های ملی زیادی مثل پالایشگاه بید بلند، فازهای 17 و 18 و 22 تا 24 پارس جنوبی و مشارکت را هم به‌عنوان عضو ثابت و در پاره‌ای از موارد راهبر کنسرسیوم بیمه‌های انرژی، در کارنامه خود دارد.


 

شرکت بیمه کارآفرین نزدیک به دو دهه سابقه فعالیت در صنعت بیمه کشور دارد و با سهم نگهداری 3.107.276.000.000 ریالی، از سطح یک توانگری مالی برخوردار است که به‌کارگیری قراردادهای اتکایی مناسب و جبران خسارت‌های مشتریان را تضمین کرده است. نماد معاملاتی شرکت در فرابورس ایران از نوع «وآفری» بوده و در سال مالی ۹۳ در رده‌بندی سازمان مدیریت صنعتی، رتبه 142 را کسب کرده و طبق آمار بیمه مرکزی برای 7 سال متوالی سطح یک توانگری مالی خود را حفظ کرده است. نزدیک به 70 درصد از سهام شرکت متعلق به سهامداران حقیقی و حدود 30 درصد سهامداران آن هم طرف‌های حقوقی هستند. 

بیمه کارآفرین در حال حاضر ۵۵ شعبه فعال و ۱۹۹۶ نمایندگی فعال جنرال و عمر در سراسر کشور دارد. یعنی علاوه بر واحدهای ستادی و شعبه مرکزی تهران، در ۵۹ مرکز استان و شهرستان نیز دارای شعبه است و تعداد نمایندگی‌های حقیقی و حقوقی قابل قبولی هم در کشور دارد.

برخی از افتخارات شرکت بیمه کارآفرین نیز عبارتند از:

  • جایزه بهترین محصول 2014
  • تندیس تعالی کیفیت انگلستان- لندن 2013
  • تندیس افتخار بزرگترین فروشنده بیمه عمر در سال 1389
  • تندیس ستاره بین‌المللی برای رهبری در کیفیت فرانسه 2013 
  • تندیس برای کیفیت برتر آلمان- فرانکفورت 2012
  • تندیس درجه عالی بین المللی مسئولیت و موفقیت آمریکا- نیویورک 2012