بیمه موتور سیکلت البرز

درباره بیمه موتور سیکلت البرز

بیمه موتور سیکلت البرز

بیمه البرز یکی از قدیمی ترین شرکت های ارائه دهنده بیمه است که بیش از پنجاه سال سابقه دارد و در میان مشتریان خود دارای اعتبار و خوشنامی بالایی است. بیمه های ارائه شده توسط این شرکت بسیار متنوع هستند. برای مثال این شرکت در زمینه های بیمه نامه آتش سوزی، بیمه نامه طرح خانوار، بیمه نامه مهندسی و خرید آنلاین بیمه موتور خدمات ارائه می‌دهد.

بیمه شخص ثالث موتور سیکلت چیست؟

خرید آنلاین بیمه موتور از مجموعه خدمات زیر شاخه بیمه ثالث انواع وسیله نقلیه به حساب می آید و البته لازم است که در زمان جستجوی قیمت بیمه موتور بدانید نیاز به چه اطلاعاتی دارید و با یک سری از تعاریف خاص آشنا شوید.

اولین موردی که شما نیاز به دانستن آن دارید این است که منظور از شخص ثالث هر فردی است که در حادثه رانندگی به غیر از راننده وسیله نقلیه یعنی موتور سیکلت زیان و آسیب مالی و یا جانی دیده باشد.

انواع مختلف بیمه موتورسیکلت

این موضوع که شما نیاز به چه نوع بیمه ای برای موتور سیکلت خود دارید بر قیمت بیمه موتور و یافتن ارزانترین بیمه موتور سیکلت نقش مهمی دارد.

شرکت های ارائه دهنده خدمات بیمه ای، معمولا دو نوع بیمه را برای رانندگان موتور سیکلت ارائه می دهند.

اولین نوع بیمه، مربوط به بدنه‌ی موتورسیکلت است که البته در میان دارندگان موتورسیکلت، افراد کمی برای تهیه آن اقدام می‌کنند. این بیمه تمامی ریسک های تحت پوشش بیمه بدنه اتومبیل را پوشش نمی دهد و تنها شامل موارد خاصی است که  از جمله این موارد می توان به آتش سوزی موتور سیکلت، برخورد صاعقه، انفجار موتورسیکلت و برخورد و تصادف موتورسیکلت به هر گونه جسم متحرک یا ثابت که باعث خسارت به وسیله نقلیه شود را نام برد.

نوع دیگر بیمه موتور سیکلت که اجباری است همان بیمه شخص ثالث است است که شبیه به بیمه شخص ثالث خودرو است و در ادامه خواهیم گفت که این نوع بیمه کدام یک از ریسک ها و خسارت ها را تحت پوشش خود قرار خواهد داد.

پوشش‌ های بیمه شخص ثالث موتورسیکلت

خسارت مالی به اشخاص ثالث: بیمه‌ کننده، خسارت مالی وارد شده  به شخص ثالث ( شخص غیر از راننده ی مقصر) را مطابق پوشش های بیمه‌نامه‌ی شخص ثالث موتورسیکلت می پردازد.

خسارت‌های جانی اشخاص ثالث: بیمه گر، هرگونه خسارت جانی شامل فوت و نقص عضو وارده به شخص ثالث را برطبق توافق های بیمه‌شخص ثالث می پردازد.

خسارت جانی راننده مقصر: اگر راننده موتورسیکلت طی حادثه خسارت جانی ببیند، بیمه نامه شخص ثالث موتورسیکلت غرامت او را پرداخت خواهد کرد.

حوادث زیر تحت پوشش بیمه شخص ثالث موتورسیکلت نیستند:

  • خسارت وارده به بار یا محموله موتورسیکلت بیمه شده
  • خسارت مربوط به موتورسیکلت راننده مقصر
  • خسارت وارده ناشی از اشعه رادیواکتیو و تشعشعات هسته ای
  • جرایم ناشی از محکومیت قضایی یا اجرایی

قیمت بیمه موتور سیکلت

برای دانستن قیمت ارزانترین بیمه موتور سیکلت و یا پیدا کردن بیمه موتور قسطی لازم است بدانید که نرخ بیمه موتور به این عواملی بستگی دارد:

  • نوع موتورسیکلت
  • سال تولید موتورسیکلت
  • تعداد سیلندر موتور سیکلت
  • نوع و ساختار موتور

خرید بیمه موتور از بیمیتو

خرید انواع بیمه سوم شخص از سایت بیمیتو به صورت آنلاین و همراه با ارسال بیمه نامه به شکل رایگان انجام میشود.