بیمه درمان تکمیلی آسیا

درباره بیمه درمان تکمیلی آسیا

بیمه درمان تکمیلی آسیا

شرکت بیمه آسیا، بزرگ‌ترین شرکت بیمه خصوصی در ایران، در سال 1388 تأسیس شد و از همان ابتدا توانست اعتماد بیمه‌گزاران خود را به دست بیاورد. در حال حاضر، بیمه آسیا برای ششمین بار در 6 سال متوالی، رتبه اول را ازنظر سطح توانگری مالی کسب کرده است و به‌عنوان دومین شرکت بیمه در نگهداری ریسک و قبول اتکایی در سطح کشور شناخته می‌شود. حاصل 6 دهه تلاش مدیران شرکت بیمه آسیا و پاسداری از اعتماد مردم، 99 شعبه و اداره پرداخت خسارت، 3922 نماینده حقیقی و حقوقی جنرال، بیش از 1700 نماینده بیمه عمر و 10 سرپرستی در سراسر کشور بوده است که همواره آماده خدمات‌رسانی به شما عزیزان هستند. شما می‌توانید با در دست داشتن مدارک لازم و معرفی‌نامه مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی آسیا، برای دریافت خسارت اقدام کنید.

پوشش‌های بیمه تکمیلی آسیا

همان‌طور که میدانید، پوشش‌های بیمه تکمیلی شامل مواردی هستند که بیمه‌های پایه هزینه‌ای بابت آن‌ها پرداخت نمی‌کنند. بنابراین، میان طرح‌های بیمه تکمیلی و بیمه پایه همپوشانی وجود نخواهد داشت و اگر شخص بیمه شونده فاقد بیمه پایه باشد، آن بخش از هزینه‌های درمان که توسط بیمه پایه پرداخت می‌شود، به همراه فرانشیز بیمه تکمیلی (که معمولاً بین 10 تا 30 درصد است) را باید خودش پرداخت کند. پوشش‌ها شامل موارد زیر هستند که پس از دوره انتظار بیمه تکمیلی می‌توانید امکان درخواست خسارت برای آن‌ها را خواهید داشت:

 1. جراحی‌های تخصصی

با تعیین سقف تعهدات بیمه تکمیلی می‌توانید هزینه انواع جراحی‌های قلب، مغز و اعصاب (جراحی دیسک ستون فقرات جزو استثنائات بیمه تکمیلی است) و پیوندهای ریه، مغز استخوان، کلیه و کبد را جبران کنید.

 1. بستری و جراحی

در صورت بستری شدن در بیمارستان یا انجام جراحی در بیمارستان یا مراکز جراحی، امکان تأمین هزینه درمان در بیمه تکمیلی وجود دارد. ملزومات پزشکی مانند آنژیوگرافی قلب، گامانایف، رادیوتراپی، سنگ شکن‌ها و هزینه‌های درمان بیماری سرطان مانند شیمی‌درمانی در میان پوشش‌های بیمه تکمیلی قرار دارند.

 1. زایمان

تأمین هزینه زایمان‌های طبیعی یا سزارین در میان طرح‌های بیمه تکمیلی قرار دارند. دوره انتظار بیمه تکمیلی برای زایمان برای گروه‌های 50 تا 250 نفره، 9 ماه و برای گروه‌های 250 تا 1000 نفره، 6 ماه است. درصورتی‌که تعداد بیمه شوندگان این گروه به بالای 1000 نفر رسیده باشد، دوره انتظار برداشته می‌شود. این قانون برای پوشش‌های دیگر مانند جراحی و بستری نیز صادق است.

 1. آمبولانس

یکی از هزینه‌های درمانی گزاف که با خرید بهترین بیمه تکمیلی تأمین می‌شود، هزینه آمبولانس‌های داخل شهری و بیرون شهری است. یکی از شرایط بیمه تکمیلی برای جبران هزینه آمبولانس، بستری شدن بیمه شونده در بیمارستان است.

 1. پاراکلینیکی

ازجمله مزایای بیمه تکمیلی، جبران هزینه‌های پاراکلینیکی مانند سونوگرافی، آندوسکوپی، MRI، تست ورزش، انواع نوار مغز، نوار قلب و...، تست بیماری سنجی، هول‌تر مانیتورینگ قلب، فیزیوتراپی، شنوایی‌سنجی و... است که با در دست داشتن مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی شامل معرفی‌نامه، دستور پزشک، تأیید مرکز تشخیص و کارت بیمه می‌توانید خسارت آن را دریافت کنید.

 1. رفع عیوب انکساری

این پوشش‌ها شامل درمان‌های نقص بینایی شامل نزدیک‌بینی، دوربینی و آستیگمات هستند. هزینه‌های مربوط به عینک بیمه تکمیلی نیز جزو این پوشش خواهند بود.

 1. جراحی‌های سرپایی

هزینه‌های درمان در بیمه تکمیلی، جراحی‌های سرپایی مانند گچ گرفتن، ختنه، بیوپسی، لیزر درمانی، بخیه، تخلیه کیست و ... را شامل می‌شوند.

 1. دندانپزشکی

لازم است پیش از مراجعه به دندان‌پزشکی بدانید که پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی آسیا شامل چه مواردی است؛ زیرا روش‌های درمانی مانند جراحی لثه، ایمپلنت، دندان‌پزشکی و ارتودنسی که جنبه زیبایی دارند، شامل استثنائات بیمه تکمیلی هستند. طرح‌های بیمه تکمیلی تنها مواردی مانند درمان‌های ریشه، پر کردن، جرم‌گیری و روکش را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

 1. سایر پوشش‌ها

سایر پوشش‌ها شامل هزینه خرید سمعک، داروها و ویزیت پزشک هستند. در مورد میزان پوشش‌ها می‌توان با تعیین سقف تعهدات بیمه تکمیلی توافق کرد. به‌این‌ترتیب، خسارت خود را تنها تا سقف تعهدات شرکت بیمه و با کسر فرانشیز بیمه تکمیلی دریافت کنید.

هزینه‌های پزشکی خارج از پوشش بیمه تکمیلی

در استثنائات بیمه تکمیلی خسارتی به شما تعلق نمی‌گیرد. این استثنائات شامل موارد زیر هستند:

 • خودکشی
 • جراحی لثه
 • هزینه ترک اعتیاد
 • فعل‌وانفعالات هسته‌ای
 • هزینه درمان جنون و معلولیت ذهنی
 • جراحی فک (مگر در صورت وجود تومور)
 • آسیب‌های ناشی از اغتشاش، جنگ، کودتا و...
 • سقط‌جنین (مگر با دستور پزشک معالج انجام‌شده باشد)
 • هزینه درمان آسیب‌های ناشی از حوادث طبیعی مانند آتش‌فشان، سیل و زلزله
 • هزینه درمان همراه بیماران بین 7 تا 70 سال (مگر در صورت دستور پزشک معتمد بیمه‌گر)
 • لوازم آرایشی و بهداشتی که جنبه درمانی ندارند (مگر در صورت دستور و تأیید پزشک معتمد بیمه‌گر)

شرایط بیمه تکمیلی آسیا

بهتر است پیش از استعلام و خرید بیمه تکمیلی، اطلاعات کافی در مورد شرایط آن کسب کنید. در حال حاضر، بیمه‌نامه‌های شرکت بیمه آسیا تنها به‌صورت گروهی و برای گروه‌هایی با بیش از 50 بیمه شونده (شامل بیمه شوندگان اصلی و فرعی) صادر می‌شوند. بنابراین، با مراجعه به سایت شرکت بیمه جهت استعلام و خرید بیمه تکمیلی متوجه خواهید شد که بیمه آسیا برای شرکت‌های زیر 50 نفر بیمه تکمیلی صادر نمی‌کند. ازجمله شرایط بیمه تکمیلی آسیا برای ارائه پوشش‌های دندان‌پزشکی، نازایی، عینک، سمعک و...، رسیدن تعداد بیمه شوندگان بیش از 200 نفر است.

 طبق شرایط سنی بیمه تکمیلی برای بیمه‌گزاران، افراد 60 تا 70 ساله باید 50 درصد و افراد بالاتر از این بازه سنی 100 درصد اضافه بر نرخ حق بیمه را بپردازند. دوره انتظار تنها در صورتی حذف می‌شود که بین دو قرارداد بیمه تکمیلی فاصله زمانی ایجاد نشود. بیمه‌گزاران برای شروع مراحل دریافت خسارت بیمه تکمیلی درمان‌های پاراکلینیکی 7 روز کاری، برای دارو و دندان‌پزشکی 15 روز کاری و جهت ارسال مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی هزینه‌های بیمارستان حدود 1  فرصت دارند. همچنین بر اساس شرایط سنی بیمه تکمیلی برای فرزند پسر بیمه شونده، امکان استفاده از خدمات طرح‌های بیمه تکمیلی تنها تا 18 سالگی (در صورت عدم اشتغال به تحصیل یا سربازی) وجود دارد.

مراحل دریافت خسارت بیمه تکمیلی آسیا

دریافت خسارت تنها با در دست داشتن مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی طی دوره مشخص‌شده توسط شرکت بیمه امکان‌پذیر خواهد بود. با توجه به اینکه بیمه‌گزار به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی مراجعه کرده باشد یا خیر، شرایط تغییر خواهد کرد. اگر مرکز درمانی موردنظر طرف قرارداد بیمه آسیا باشد، فرد می‌تواند تنها با کسر فرانشیز بیمه تکمیلی از خدمات تا سقف تعهد استفاده کند. البته همچنان برای برخی از پوشش‌ها به معرفی‌نامه نیاز خواهد داشت. در غیر این صورت، می‌توانید با ارائه مدارک زیر به شرکت بیمه آسیا، هزینه جبرانی درمان را دریافت کنید:

 • معرفی‌نامه
 • شرح عمل و نظریه پزشک معالج
 • اصل صورت‌حساب‌های بیمارستان و قبض‌های پرداختی
 • خلاصه‌ای از پرونده بیمارستانی و وضعیت و روند درمانی
 • فاکتور خرید تائید شده در صورت خرید هرگونه تجهیزات پزشکی
 • کپی صفحه اول دفترچه بیمه و صفحه اول و دوم شناسنامه بیمه شونده

با استفاده از خدمات سایت بیمیتو می‌توانید خرید بهترین بیمه تکمیلی را به‌آسانی، بدون کاغذبازی و با آگاهی کامل انجام دهید. بیمیتو به شما این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به پر کردن فرم‌ها و مراجعه حضوری و تنها با چند کلیک ساده بیمه تکمیلی موردنظر خود را خریداری کنید. بیمیتو با ارائه اطلاعات کامل از قیمت‌ها، خدمات و طرح‌های تمام شرکت‌های معتبر بیمه مانند بیمه آسیا، بیمه البرز، بیمه ایران و...، امکان مقایسه قیمت‌ها و حق بیمه‌ها و انجام یک انتخاب آگاهانه و مقرون‌به‌صرفه را برای شما ایجاد می‌کند.