بیمه موتور سیکلت آسماری

درباره بیمه موتور سیکلت آسماری

بیمه موتور آسماری

شرکت بیمه آسماری فعالیت خود را از سال 1391 آغاز کرده و در حوزه ارائه خدمات بیمه‌های بازرگانی در رشته‌های اموال و اشخاص مشغول است. این شرکت به استناد قانون چگونگی اداره مناطق آزاد، تجاری، صنعتی ثبت شده و به‌کمک شرکت کمک‌رسان S.O.S و 86 نمایندگی فعال و 8 شعبه اصلی تمامی خدمات بیمه‌ای را علاوه بر سراسر کشور به‌طور ویژه در مناطق آزاد هم ارائه می‌کند. در این یک دهه شرکت بیمه آسماری مجموعا 52 میلیارد تومان بیمه صادر کرده‌ و توانگری مالی بیمه بالایی در پرداخت خسارات مشتریان خود دارد. خدمات متنوع در حوزه بیمه تکمیلی و عرضه طرح‌های جداگانه برای خدمات دندانپزشکی شرکت بیمه مذکور را به یک شرکت بیمه‌ای متمایز تبدیل کرده است. در همین راستا و برای پاسخگویی به طیف وسیعی از افراد با نیازها و شرایط متفاوت بیمه آسماری  پوشش‌‌های بیمه موتور مختلفی را در قالب چند طرح‌ متنوع ارائه می‌کند. مهم‌ترین ویژگی عمده بیمه موتور آسماری این است که پوشش‌های کامل بیمه‌ای را به بیمه‌شده عرضه می‌کند و امکان بیمه شخص ثالث و بدنه موتور سیکلت را برای او فراهم کرده است.

تفاوت‌ های مهم بیمه اتومبیل و بیمه موتور سیکلت

بسیاری از مردم فکر می‌کنند بیمه موتورسیکلت همانند بیمه خودرو عمل می‌کند. درحالیکه هر دو نوع پوشش بیمه‌ای دراصل یک هدف اساسی را دنبال می‌کند و فرایند خرید و درخواست آن‌ها تقریباً یکسان است، اما تفاوت‌های مهمی در جزییات خدماتی خود دارند. واقعیت این است که موتور سیکلت‌ ها حفاظت فیزیکی بسیار کمی دارند و فردی که سوار بر موتورسیکلت است 5 برابر بیشتر از کسی که در حال راندن یک خودرو است در تصادفات رانندگی مجروح می‌شود و 29 برابر بیشتر در معرض مرگ قرار دارد و بنابراین در معرض خطر بیشتری برای ادعا قرار دارند. به همین دلیل از نظر سطح پوشش و هزینه‌های مربوطه با بیمه اتومبیل متفاوت خواهد بود. یعنی با اینکه هزینه خرید و نگهداری موتورسیکلت به‌طور قابل توجهی کمتر از خودرو است، اما بیمه موتور سیکلت معمولاً هزینه بیشتری نسبت به بیمه اتومبیل دارد. 

از طرف دیگر بیمه خودرو به‌طور خودکار مسافران را هم در صورت تصادف تحت پوشش قرار می‌دهد اما پوشش موتورسیکلت متفاوت است زیرا موتورسیکلت‌ها معمولاً وسیله حمل‌و‌نقل تک نفره فرض می‌شوند. با این حال می‌توانید از بیمه مسئولیت مسافران مهمان به‌عنوان یک گزینه برای جبران خسارات وارده به مسافران موتورسیکلت استفاده کنید. البته در صورتیکه شما مسئول جراحات وارده نباشید. مضاف‌ براینها بیمه بدنه‌ای که برای موتور سیکلت در نظر گرفته می‌شود با بیمه بدنه اتومبیل متفاوت است و تمام سرویس‌هایی که برای بیمه بدنه اتومبیل وجود دارد معمولا در بیمه بدنه موتور سیکلت لحاظ نمی‌شود.


 

بیمه موتورسیکلت شامل چه مواردی می‌شود؟

بیمه موتورسیکلت، مانند بیمه اتومبیل، در سه دسته ارائه می‌شود:

  • بیمه شخص ثالث، که شما را برای خسارت وارد شده به شخص دیگر یا وسیله نقلیه آن‌ها تحت پوشش قرار می‌دهد
  • بیمه شخص ثالث، آتش سوزی و سرقت، که شامل همه پوشش‌های بیمه شخص ثالث می‌شود، به‌علاوه پوشش زمانی که موتورسیکلت شما به سرقت رفت یا در اثر آتش سوزی آسیب دید.
  • بیمه کاملاً جامع: بیمه موتورسیکلت کاملاً جامع شامل همه موارد فوق و همچنین خسارت‌های تصادفی، خرابکاری و تعمیرات خواهد بود. همچنین اگر لوازم جانبی مانند دوربین، وسایل نقلیه یا چمدان خود را گم کنید ممکن است توسط شرکت پوشش داده شود. 

همچنین می‌توانید بیمه موتورسیکلت را با چندین نوع پوشش اضافی منحصربه‌فرد مطابق با نیازهای خود سفارشی کنید. مثلا در کنار افزونه‌های استانداردی که پرداخت غرامت فوت و نقص عضو یا جبران هزینه‌های درمانی و پزشکی را شامل می‌شود، گزینه‌هایی مانند پوشش تریلر حمل‌و‌نقل برای جبران هزینه خسارت‌های وارد شده به بار محوله وسیله‌نقلیه و پوشش لوازم جانبی سفارشی، قطعات و تجهیزات مانند کروم و کیسه زین را هم به بیمه‌نامه خود اضافه کنید. درضمن بسیاری از بیمه‌‌گذاران حتی بیمه‌ای ارائه می‌دهند که موتورسیکلت شما را در برابر سرقت، آتش‌سوزی و سایر تهدیدها در طول دوره‌هایی که از آن استفاده نمی‌کنید و در گاراژ نگهداری می‌شود هم تحت پوشش قرار می دهد. 

در واقع شما با خرید آنلاین بیمه موتور از شرکت بیمه آسماری، وسیله نقلیه خود را در قبال تصادف با هر شی متحرک یا ثابتی که به بدنه آن خسارت وارد کند و همچنین آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار و حوادث این چنینی بیمه خواهید کرد. با داشتن بیمه شخص ثالث موتور سیکلت نیز، شرکت بیمه بر اساس بیمه‌‌نامه متعهد می‌شود که خسارات جانی و مالی که راننده موتور سیکلت به شخص دیگری وارد کرده است را تا سقف تعهدات قرارداد خود جبران کند. بدین ترتیب خسارات جانی وارد شده به راننده زیان دیده اعم از درمان، نقص عضو و فوت (دیه) تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت. همچنین چنانچه خود راننده موتور سیکلت نیز دچار حادثه جانی شود بیمه تمام هزینه‌های درمانی او را هم پرداخت خواهد کرد. 


 

نحوه محاسبه قیمت تعرفه بیمه‌ نامه‌ موتورسیکلت

در تعیین قیمت بیمه موتور معمولا فاکتورهای متعددی دخیل هستند. از تعداد سیلندر، ابعاد و ساختار موتور گرفته تا سال تولید موتور سیکلت و نوع آن، همگی روی نرخ بیمه دریافتی شما تاثیرگذار خواهند بود. به این ترتیب که مثلا هر چقدر موتور سیکلت شما مدل جدیدتری داشته باشد و سال تولید آن نزدیک‌تر باشد نرخ بیمه آن هم کمتر محاسبه می‌شود یا نرخ بیمه برای موتورهای دوچرخ نسبت به موتورهای سه چرخ کم‌تر خواهد بود. همچنین هر چقدر موتور سیکلت شما تعداد سیلندرهای بیشتری داشته باشد به همان نسبت هم نرخ بیمه آن بالاتر خواهد رفت. به‌طور کلی موتورهای سه سیلندره بیشترین نرخ بیمه را دارند.


 

علاوه بر این‌ها برقی یا دنده‌ای بودن موتور هم از فاکتورهای مهم تعرفه‌گذاری روی قیمت بیمه موتور است. هر چقدر قدرت موتور از میان این دو مدل بیشتر باشد نرخ بیمه آن هم بالاتر می‌رود. در نهایت  هر چقدر اندازه موتور سیکلت شما بزرگتر باشد، نرخ بیمه بالاتری هم خواهد داشت. چون امکان وقوع حادثه برای آن بیشتر است. پس هزینه نهایی بیمه هرکدام از انواع موتور سیکلت‌های گازی، موتور سیکلت‌های دنده‌ای یک سیلندر، موتور سیکلت‌های با دو سیلندر و بالاتر یا موتور سیکلت‌های سه چرخ و سایدکار، بسته به این موارد متفاوت خواهد بود.

حواستان باشد درصورتیکه موتور سیکلت توسط نیروی انتظامی، (به هر دلیلی) از رده خارج و اوراق اعلام شود بیمه‌نامه مربوط به آن هم فسخ شده و هزینه آن به‌صورت تعرفه روزشمار از تاریخ صدور بیمه‌نامه محاسبه خواهد شد. همچنین چنانچه نسبت به انتقال مالکیت موتور سیکلت اقدام کرده‌اید، کافی‌ست به همان‌جایی که بیمه را از آن تهیه کرده‌اید، مراجعه نموده و انتقال بیمه‌نامه را هم ثبت کنید.

اگر به‌دنبال یافتن یک بیمه موتورسیکلت معتبر و هستید یا حتی ارزانترین بیمه موتور سیکلت را جستجو می‌کنید، می‌توانید با مراجعه با سایت یا اپلیکیشن بیمیتو نسبت به مقایسه قیمت‌ها و خدمات شرکت‌های بیمه‌ای مختلف اقدام کرده و حتی به‌کمک این سامانه یک بیمه موتور قسطی برای وسیله نقلیه خود تهیه کنید.