بیمه درمان تکمیلی سازمانی آسماری

درباره بیمه درمان تکمیلی سازمانی آسماری

بیمه درمان تکمیلی سازمانی آسماری

شرکت بیمه آسماری از سال 1391 فعالیت خود را در حوزه ارائه خدمات بیمه‌های بازرگانی در رشته‌های اموال و اشخاص آغاز کرده است. این شرکت به استناد قانون چگونگی اداره مناطق آزاد، تجاری، صنعتی ثبت شده و با همراهی و همکاری شرکت کمک‌رسان S.O.S تمامی خدمات بیمه‌ای را علاوه بر سراسر کشور به‌طور ویژه در مناطق آزاد ارائه می‌کند. بیمه آسماری در حال حاضر 86 نمایندگی فعال و 8 شعبه اصلی در کشور دارد و در این یک دهه مجموعا 52 میلیارد تومان بیمه صادر کرده‌ و توانگری مالی بیمه بالایی در پرداخت خسارات مشتریان خود دارد. خدمات متنوع در حوزه بیمه تکمیلی و عرضه طرح‌های جداگانه برای خدمات دندانپزشکی شرکت بیمه مذکور را به یک شرکت بیمه‌ای متمایز تبدیل کرده است. در همین راستا و برای پاسخگویی به طیف وسیعی از افراد با نیازها و شرایط متفاوت بیمه آسماری پوشش‌ بیمه تکمیلی مختلفی را در قالب چند طرح‌ بیمه تکمیلی متنوع ارائه می‌کند. مهم‌ترین ویژگی عمده بیمه درمان تکمیلی سازمانی آسماری این است که امکان تهیه بیمه درمان تکمیلی گروهی و استفاده از پوشش‌های کامل بیمه‌ای را برای شرکت‌های زیر 10 نفر هم  فراهم می‌کند.

بیمه درمانی یکی از مهم‌ترین منابع تامین مالی مراقبت‌های بهداشتی است. در دهه‌های گذشته‌، با بهبود فناوری سلامت، هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی هم افزایش یافته بود و پوشش بیمه در حفاظت از افراد در برابر رنج ناشی از هزینه‌های فاجعه بار بهداشت ناتوان شده بود. حتی برخی خدمات بهداشتی مانند مراقبت‌ها و درمان‌های دندان‌وزشکی تحت پوشش بیمه‌های درمانی قرار نمی‌گرفتند و هزینه‌های بالای آن‌ها، فشار مالی زیادی را به بیمه‌گذاران تحمیل می‌کرد.  به همین منظور و برای پوشش جامع بیمه‌های درمانی خدماتی مثل بیمه درمان تکمیلی راه‌اندازی شدند تا راه حلی برای این مشکلات باشند. 

درواقع بیمه درمانی تکمیلی وسیله‌ای برای کاهش هزینه‌های جیبی و افزایش استفاده از خدمات درمانی است و میزان استفاده از خدمات پس از پوشش بیمه درمانی تکمیلی نشانی از توسعه خدمات اجتماعی و درمانی یک کشور محسوب می‌شود. مطالعات هم نشان داده که افرادی که از بیمه‌های درمانی تکمیلی استفاده می‌کنند نسبت به سایرین به خدمات درمانی دسترسی بیشتری دارند.


 

بیمه درمان تکمیلی شرکتی آسماری چه مزیت‌‌هایی برای کارفرما و پرسنل دارد؟

جبران هزینه‌‌های درمانی، یکی از وظایف اصلی اکثر سازمان‌ها، مؤسسات، شرکت‌‌های خصوصی و دولتی است و این بخش‌های تجاری و اداری موظف هستند که کارمندان خود و افراد تحت تکفل‌شان را تحت پوشش بیمه قرار‌‌ بدهند. اما همان‌طور که اشاره شد غالبا بیمه‌های اولیه فاقد پوشش‌های لازم برای جبران هزینه‌های بیمارستانی و جراحی ناشی از بیماری و حوادث احتمالی و سایر پوشش‌های اضافی درمانی، هستند. با خرید بیمه درمان تکمیلی شرکتی با پوشش‌های اضافه، خدماتی مانند هزینه ویزیت پزشکان و ملزومات دارویی پرمصرف نیز برای کارکنان شما تحت پوشش قرار داده می‌شود.علاوه بر این شرکت‌ها می‌توانند پوشش پرکاربرد دندان‌پزشکی را هم به موارد تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی خود اضافه کنند.

در واقع شرکت‌ها و سازمان‌ها به‌منظور جبران مابه‌ التفاوت هزينه درمان پرسنل خود تا سقف هزينه‌های درمانی به صورت آزاد، از طرح بيمه درمان تکميلی استفاده می‌کنند. به‌این‌ترتیب با تهیه بیمه‌نامه درمان تکمیلی، به‌صورت گروهی، هزینه‌های مختلفی از جمله جراحی‌های عمومی و تخصصی، بستری، درمان‌های سرپایی، هزینه‌های بستری‌، جراحی، شیمی‌درمانی‌، انواع سنگ ‌شکن، هزینه‌های کلینیکی و پاراکلینیکی از جمله نواع اسکن، انواع آندوسکوپی، ام‌آر‌آی، اکوکاردیوگرافی، انواع آنژیوگرافی، سی‌تی آنژیوگرافی و همچنین دندانپزشکی، زایمان، ویزیت، دارو و … برای همه افراد سازمان و شرکت پوشش داده می‌شود.

به‌طور کلی هزینه های درمان در بیمه تکمیلی برای شرکت‌ها به نوع طرح انتخابی، پوشش‌های اضافه انتخاب شده و سقف تعهدات شرکت بیمه بستگی دارد. فراموش نکنید که حتی طرح‌های بیمه اولیه درجه یک می‌توانند دارای کسورات بالایی باشند یا هزینه‌های زایمان یا ادعاهای جراحی انتخابی را پوشش ندهند. پوشش دارویی نیز در برنامه‌های این بیمه‌ها بسیار متفاوت است. بنابراین کارفرمایان باید گزینه‌های بیمه درمانی تکمیلی را به آسانی در اختیار کارکنان خود قرار بدهند تا نیازهای درمانی آن‌ها به‌طور کامل و با حداقل هزینه‌های جیب برآورده شود.


یک بیمه درمان تکمیلی سازمانی چه مزیت‌هایی دارد؟

بیمه‌نامه‌های درمان گروهی معمولا با توجه به تعداد افراد تحت پوشش، تعهدات و پوشش‌های متنوعی را ارائه می‌کنند اما از مهم‌ترین مزایای بیمه تکمیلی در قالب ثبت‌نام سازمانی و گروهی این است که امکان ارائه بیمه درمان برای واحدهای کوچک صنعتی و خدماتی و استفاده از دو طرح مختلف برای سازمان‌های بالای ۵۰ نفر را به کارفرما می‌دهد. درضمن امکان پرداخت اقساطی حق‌بیمه را هم برای بیمه‌گذار فراهم می‌کند و خدمات و پوشش‌های گسترده درمانی را حتی برای تعداد افراد کمتر از ۵۰ نفر هم در اختیار شما می‌گذارد.

شرکت بیمه آسماری نیز، ۵ طرح مختلف با سقف پرداخت متفاوت به‌عنوان بیمه درمان تکمیلی سازمانی ارائه می‌کند و با بیش از ۲۵۰۰ مرکز درمانی طرف قرارداد در سراسر ‌کشور طرف‌قرارداد است. اصلی‌ترین خدمات تحت پوشش بیمه درمان گروهی این شرکت نیز شامل خدمات بستری، جراحی عمومی و تخصصی، خدمات پاراکلینیکی مانند سونوگرافی، آندوسکوپی، ام‌آر‌آی، تست ورزش، نوار قلب و مغز، هزینه‌های جراحی سرپایی، آمبولانس، رفع عیوب انکساری دو چشم و هزینه های مربوط به عینک بیمه تکمیلی، زایمان و هزینه‌های آزمایشگاهی می‌شوند.

البته اعمال جراحی که به‌منظور زیبایی انجام می‌شود، مگر آنکه ناشی از وقوع حوادث در طی مدت بیمه باشد، رفع عیوب مادرزادی مگر اینکه طبق تشخیص پزشک معالج و تایید پزشک معتمد بیمه‌گر، رفع این عیوب جنبه درمانی داشته باشد، سقط جنین به‌جز در موارد قانونی با تشخیص پزشک معالج، ترک اعتیاد و خودکشی و اعمال مجرمانه ( توسط ) بیمه‌شده، جراحی فک مگر آنکه به علت وجود تومور و یا وقوع حادثه (در مدت بیمه ) تحت پوشش باشد و همچنین تهیه لوازم بهداشتی و آرایشی که جنبه دارویی ندارند، مگر به تشخیص پزشک معتمد بیمه‌گر، شامل پوشش بیمه درمان تکمیلی نخواهند بود.

پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی هم شامل موارد زیر می‌شود:

  • هزینه‌های مربوط به کشیدن دندان (با جراحی و یا بدون جراحی)
  • جرم‌گیری
  • بروساژ (نوعی جرم‌گیری)
  • ترمیم و پر کردن (و همچنین ترمیم‌های مجدد)
  • درمان ریشه (عصب‌کشی  و همچنین عصب‌کشی مجدد)
  • روکش کردن دندان‌ها

 

آیا ثبت‌نام برای بیمه درمان تکمیلی سازمانی شرایط ویژه‌ای نیاز دارد؟

وجود بیمه پایه مانند بیمه خدمات درمانی و تأمین اجتماعی و ارائه لیست بیمه برای ثبت‌نام در یکی از طرح‌های بیمه درمان تکمیلی سازمانی الزامی است. در گذشته تنها شرکت‌ها یا کارگاه‌های بالای ۵۰ نفر یعنی کارکنان به‌اضافه اعضای خانواده آن‌ها تحت پوشش بیمه تکمیل گروهی قرار می‌گرفتند. اما در قانون جدید شرکت‌های بیمه‌ای می‌توانند گروه‌های شغلی زیر ۵۰ نفر را به‌عنوان لیست بیمه درمان گروهی ثبت‌نام کنند. 

همچنین فاکتور سن نیز یکی از متغیرهای اصلی به‌عنوان شرایط بیمه تکمیلی است و از لحاظ سنی محدودیت‌هایی در مورد سقف تعهدات بیمه تکمیلی وجود دارد. مثلا برای افراد ۶۰ تا ۷۰ سال حدود ۵۰ درصد افزایش حق بیمه و برای افراد با سن ۷۰ تا ۸۰ سال با ۱۰۰ درصد افزایش فرانشیز بیمه تکمیلی در نظر گرفته می‌شوند. همچنین بر اساس قواعد مشخص‌شده به‌عنوان شرایط سنی بیمه‌ شدگان، این بیمه‌نامه شامل افراد بالای ۸۰ سال نیز نمی‌شود.

اگر به‌دنبال خرید بهترین بیمه تکمیلی با بیشترین تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی هستید، می‌توانید با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن بیمیتو نسبت به استعلام و خرید بیمه تکمیلی برای شرکت یا سازمان خود اقدام کنید. البته در تصمیم‌گیری و انتخاب حتما حواستان به دوره انتظار بیمه تکمیلی و استثنائات بیمه تکمیلی مربوطه هم باشد تا بتوانید در سریع‌ترین و کوتاه‌ترین زمان پس از پرداخت ودیعه اولیه از بیشترین خدمات درمانی استفاده کنید.