بیمه درمان تکمیلی نوین

درباره بیمه درمان تکمیلی نوین

بیمه درمان تکمیلی نوین

شرکت بیمه نوین در سال 1384 تاسیس شد. این شرکت هجدهمین شرکت بیمه است که در ایران تاسیس شده است. این شرکت دارای سه گروه سرمایه‌گذار اصلی بوده که از جمله آن‌ها می‌توان به بانک اقتصاد نوین، شرکت توسعه صنایع بهشهر و... اشاره کرد. این شرکت در زمینه بیمه آتش‌سوزی، بدنه، مسئولیت، بیمه عمر، شخص ثالث و... فعالیت می‌کند. هدف اصلی این بیمه رفاه حال مشتری است به همین دلیل مشاوره، راهنمایی افراد خسارت دیده و... را به صورت رایگان انجام می‌دهد.

بیمه درمان تکمیلی نوین درواقع مکمل بیمه‌های درمانی است به همین علت سقف تعهدات آن بالاست. برای بهره‌بردن از خدمات درمان تکمیلی باید ابتدا یکی از بیمه‌های اصلی را خریداری کنید. یکی از وظایف بیمه درمان تکمیلی نوین نیز مانند سایر بیمه‌های تکمیلی جبران هزینه‌های درمان است.  بخش زیادی از هزینه‌های درمان به سبب داشتن بیمه درمان تکمیلی کسر می‌گردد. از جمله مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی می‌توان به بیمارستان‌ها، مراکز جراحی، درمانگاه، آزمایشگاه و... اشاره کرد.

سقف تعهدات بیمه تکمیلی نوین

یکی از مهمترین فاکتورها در دریافت خسارت سقف تعهدات بیمه تکمیلی است. شرکت بیمه هزینه درمان را با توجه به سقف تعهدات پرداخت می‌کند و در صورت بیشتر بودن هزینه درمان نسبت به سقف تعهدات، هزینه اضافی را شخص باید پرداخت کند، در غیر این صورت از فرانشیز کم می‌شود
 

پوشش‌های بیمه تکمیلی

با توجه به سقف تعهدات می‌توانید از پوشش‌های درمانی استفاده کنید. از جمله پوشش‌های بیمه تکمیلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بیمه تکمیلی هزینه‌های درمان پاراکلینیکی مانند سونوگرافی، ماموگرافی، ام آر آی، اسکن، بینایی سنجی و... را پرداخت می‌کند.
 • درصورتی که بیمه‌گزار بستری شود و هزینه درمان بیمه‌گزار از سقف پوشش بیمه خارج شود، بیمه‌گزار می‌تواند از بیمه تکمیلی استفاده کند.
 • هزینه ویزیت، دارو و استفاده از خدمات اورژانس تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌گیرد.
 • از مهمترین فواید این بیمه این است که میتوانید از خدمات درمانی دهان و دندان استفاده کنید و خدمات دندانپزشکی را به صورت کامل تحت پوشش قرار می‌دهد.
 • هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین و همچنین درمان نازایی و ناباروری توسط بیمه درمانی تکمیلی نوین پرداخت می‌شود.
 • هزینه‌های مربوط به عینک بیمه تکمیلی نیز مانند سایر پوشش‌ها با توافق طرفین تعیین می‌شود. تامین هزینه عینک به صورت کامل برعهده شرکت بیمه است.

طرح‌های بیمه تکمیلی

شرکت بیمه نوین طرح‌های بیمه تکمیلی را به صورت گروهی پوشش می‌دهد که براساس توافق شرکت بیمه و بیمه‌گزار سقف تعهدات و پوشش بیمه تکمیلی مشخص می‌شود.
 

در گذشته تنها شرکت‌هایی که مجموع کارکنان آنها به همراه خانواده‌هایشان به 50 نفر می‌رسید فقط امکان استفاده از بیمه تکمیلی گروهی را داشتند (یعنی تعداد کارکنان به علاوه‌ی خانواده مجموعا 50 نفر شود). اخیرا قانون گروه‌های کمتر از 50 نفر نیز تصویب شده، که ممکن است فقط در سقف تعهد و مبلغ حق بیمه متفاوت باشند. بیمه درمان تکمیلی نوین گروهی شامل شرایط زیر می‌شود:

 • در این بیمه اعضای گروه باید یک پرسش‌نامه سلامت را برای خود و اعضای خانواده پر کنند.
 • اگر پزشک بیمه، انجام آزمایش را ضروری دانسته، متقاضیان باید آزمایش لازم را با هزینه شخصی انجام دهند.
 • شرکت بیمه درصورتی که لازم بداند می‌تواند برای هریک از افراد خانواده بیمه صادر نکند.
 • هزینه رفع عیوب انکساری چشم را پوشش نمی‌دهد. چون عمل لیزیک را جزو اعمال زیبایی به حساب می‌آورند.
 • سقف تعهدات برای تمام اعضای خانواده مثل هم است.
 • بیمه‌گزار هر بیمارستانی که بخواهد را می‌تواند برای معالجه انتخاب کند.

دوره انتظار بیمه تکمیلی

دوره انتظار بیمه تکمیلی دوره‌ای است که بیمه درمان هنوز هیچ تعهدی در قبال بیمه‌گزار ندارد. در این دوره اگر به بیمه‌گزار خسارتی وارد شود، شرکت بیمه هیچ پرداختی در قبال آن ندارد. 

استثنائات بیمه تکمیلی

برخی درمان‌ها جز استثنائات بیمه تکمیلی قرار می‌گیرند، برخی از این استثنائات شامل عمل‌های جراحی زیبایی، عیوب مادرزادی، سقط جنین، ترک اعتیاد، خودکشی، بلایای طبیعی، جنون، آسیب‌های وارده در جنگ، کودتا و.... می‌شود.

 پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی طبق توافق بین بیمه‌گزار و شرکت بیمه مشخص می‌شود. میزان سقف تعهد نیز با توافق طرفین تعیین می‌شود.

مراحل دریافت خسارت بیمه تکمیلی

داشتن معرفی‌نامه به صورت آنلاین (به جز برای بیمه انفرادی)، مراجعه به مرکز درمانی طرف قرارداد، همراه داشتن فاکتور و مدارک پزشکی همراه با مهر و امضای پزشک و تحویل آن به واحد خسارت شرکت بیمه مراحل دریافت خسارت بیمه تکمیلی هستند. در صورت تایید مدارک تحویل داده شده و مشخص شدن هزینه توسط شرکت بیمه، خسارت به حساب بیمه‌گزار واریز می‌گردد.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی شامل کارت ملی بیمار، نسخه مهرشده پزشک معالج، فیش پرداختی، اصل نسخه دارو با مهر داروخانه و پزشک،  درصورت انجام سونوگرافی و... ارائه اصل سونوگرافی با مهر پزشک و در صورت بستری شدن ارائه اصل صورت حساب مهرشده است
 

فرانشیز بیمه تکمیلی

در پرداخت هزینه درمان بخشی از پول برعهده بیمه‌گزار است که به آن فرانشیز بیمه تکمیلی می‌گویند که بین 10 تا 15 درصد هزینه درمان را شامل می‌شود.  بیمه درمان تکمیلی گروهی و انفرادی شامل فرانشیز می‌شود. 

شرایط سنی بیمه‌ شدگان

شرایط سنی بیمه‌شدگان همیشه در بیمه‌نامه‌ها وجود دارد که در بیمه درمان تکمیلی نوین بین 18 تا  70 سال است. اگر بیمه‌گزار بیش از 70 سال باشد، به دلیل بیشتر شدن احتمال بیماری شخص، باید هزینه بالاتری توسط بیمه‌شده پرداخت شود.

هزینه‌های پزشکی خارج از پوشش بیمه تکمیلی نوین

از جمله هزینه‌های پزشکی خارج از پوشش بیمه تکمیلی می‌توان به مانند عمل بینی، لیزیک، فک، لثه و... اشاره کرد. این عمل‌ها به دلیل عدم ضروری بودن و داشتن جنبه زیبایی از پوشش بیمه خارج شده‌اند
 

خرید بهترین بیمه تکمیلی

 بیمیتو کمک بزرگی به بیمه‌گزار برای انتخاب شرکت بیمه مناسب است. از مزیت‌های خرید آگاهانه از بیمیتو این است که با در اختیار گذاشتن اطلاعات جامع درباره تمام شرکت‌های بیمه امکان انتخاب راحت و مناسب را فراهم می‌کند و دیگر نیازی به مراجعه مداوم به مراکز بیمه نیست. کارشناسان بیمیتو نیز مشاوره‌های لازم را از راه دور در اختیار شما خواهند گذاشت.