بیمه زلزله رازی

بیمه زلزله رازی

شرکت بیمه رازی از سال 1382 کار خود را با هدف ارتقای صنعت بیمه کشور و جا انداختن فرهنگ استفاده از بیمه در بخش‌های مختلف زندگی افراد آغاز کرد. در حال حاضر بیمه رازی با بیش از 470 کارمند و 36 شعبه در سراسر کشور بیشتر از 1000 نماینده فعال دارد و افراد می‌توانند در هر نقطه‌ای از کشور از خدمات آن استفاده کنند.

بیمه زلزله و آتش‌سوزی رازی که با هدف جبران خسارات مالی واردشده به املاک و اموال افراد در زمان وقوع حوادثی چون زلزله، آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار و آتش‌فشان تعریف شده است، یکی از پرطرفدارترین انواع بیمه‌نامه‌های این شرکت به شمار می‌رود. بیمه زلزله درواقع به‌عنوان پوشش‌های اضافی بیمه آتش‌سوزی رازی تعریف شده است و افراد می‌توانند با پرداخت حق بیمه اضافه‌تر از پوشش‌های آن هم در کنار پوشش‌های اصلی استفاده کنند.

پوشش‌های بیمه زلزله رازی چیست؟

پوشش‌های بیمه آتش‌سوزی رازی دارای دو بخش اصلی و اضافی است که بیمه زلزله در پوشش‌های اضافی آن تعریف شده است. به این معنا که شما باید برای تامین خسارات آن حق بیمه اضافه‌تری را پرداخت کنید. البته این حق بیمه آن‌قدر نیست که شما را از خرید بیمه پشیمان کند و به همین دلیل اکثر افراد اقدام به خرید بیمه زلزله و آتش‌سوزی با یکدیگر می‌کنند.

پوشش‌های بیمه زلزله رازی در دو بخش تعریف می‌شود؛ بخش اول مربوط به خود ملک و ساختمان است و بخش دوم به اموال و اثاثیه موجود در ساختمان محدود می‌شود. در بخش اول خسارات واردشده به خود ملک جبران خواهد شد؛ خساراتی مانند تخریب همه یا بخشی از ساختمان، تخریب مصالح و بلااستفاده بودن آن‌ها و البته پرداخت هزینه‌های بازسازی در این بخش قرار داده شده‌اند.

در بخش دوم اموال و اشیای داخل ساختمان از اموال ارزشمند شامل طلا و جواهرات، پول نقد، اوراق بهادار و... گرفته تا اثاثیه معمول منزل تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند. این موضوع در زمان زلزله خیال شما را از بابت جبران بخش زیادی از خسارت راحت خواهد کرد و دغدغه مالی شما را برطرف می‌کند. نکته مهم این است که پوشش بیمه زلزله رازی تنها محدود به خسارات مالی می‌شود و برای جبران هزینه‌های مربوط به صدمات جانی منجر به جرح یا فوت باید از انواع دیگری از بیمه‌نامه مانند بیمه عمر استفاده کنید.

قیمت بیمه زلزله رازی چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت بیمه زلزله رازی با توجه به پوشش‌های آن و تعهدات مالی که در هر بخش تعیین شده است محاسبه خواهد شد. در بخش اول که مربوط به خود ملک است، ارزش ملک تعیین‌کننده حق بیمه است؛ منظور از ارزش ملک هزینه موردنیاز برای ساخت هر مترمربع از ساختمان ضربدر متراژ کل بنا می‌شود. علاوه بر این نوع مصالح به کار گرفته شده، قدمت ساختمان و مسائل ایمنی که در زمان بازسازی باید رعایت شوند نیز بر روی قیمت آن تاثیر می‌گذارند.

مورد دومی که بر روی قیمت بیمه زلزله رازی تأثیرگذار است، منطقه جغرافیایی ساختمان است. کشور ما از کشورهای زلزله خیر است؛ اما ریسک وقوع زلزله در استان‌ها و شهرهای مختلف آن متفاوت است. بر همین اساس شرکت بیمه رازی مناطق را بر اساس حداقل و حداکثر ریسک طبقه‌بندی کرده و با توجه به اینکه ساختمان در کدام منطقه قرار گرفته است حق بیمه آن متفاوت خواهد بود.

از دیگر موارد تعیین‌کننده قیمت بیمه زلزله رازی ارزش اشیای داخل ساختمان است. اگر مشغول بیمه کردن یک صرافی، طلافروشی، عتیقه‌فروشی یا موارد مشابه هستید طبیعتا باید هزینه بیشتری را برای بیمه‌نامه بپردازید. در موارد معمولی که خانه‌های مسکونی یا ساختمان‌های اداری بیمه می‌شوند حق بیمه به دلیل کمتر بودن ارزش اموال موجود در ساختمان پایین‌تر خواهد شد.

توجه داشته باشید که بهره‌مندی از پوشش‌های کامل بیمه زلزله رازی منوط به پرداخت حق بیمه مربوط به همه این موارد است. البته این موضوع اجباری نیست و افراد می‌توانند در صورت نیاز خود و با توجه به شرایط و بودجه تنها خود ساختمان، اشیای داخل آن یا هردو را بیمه کنند.

برای استعلام بیمه زلزله رازی چه باید کرد؟

قبل از خرید بهتر است به سراغ استعلام بیمه زلزله رازی بروید و از پوشش‌های بیمه و میزان حق بیمه موردنیاز برای جبران خسارات مختلف مطلع شوید. در گذشته برای این کار باید حتما به شعب بیمه مراجعه می‌کردید و بخش زیادی از وقت شما هدر می‌رفت؛ اما اکنون با استفاده از سایت بیمیتو می‌توانید استعلام را در هر زمان و مکانی از طریق گوشی یا کامپیوتر خود انجام دهید. تنها کافی است اطلاعات مربوط به ملک و اشیای قیمتی داخل آن را وارد سایت کنید تا حق بیمه زلزله و آتش‌سوزی و میزان پوشش‌های آن در هر بخش برای شما نمایش داده شود.

خرید بهترین بیمه زلزله از بیمیتو

مزیت اصلی استفاده از سایت بیمیتو برای پیدا کردن بهترین بیمه زلزله امکان مقایسه پوشش‌ها و حق بیمه هر برند با سایر برندهاست. درواقع شما می‌توانید مطمئن شوید که بیمه رازی بهترین انتخاب پیش روی شماست و سپس اقدام به خرید بیمه‌نامه کنید. علاوه بر این می‌توانید از طریق همین سایت بیمیتو و بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب در بستری امن و ساده خرید را انجام دهید.

نکته قابل‌توجه این است که کارشناسان بیمیتو در همه مراحل استعلام بیمه زلزله و خرید و تحویل آن در کنار شما خواهند بود. شما می‌توانید در صورت بروز مشکل در هر بخش بلافاصله با کارشناسان ارتباط برقرار کنید تا در اسرع وقت آن را برطرف کنند. همچنین اگر در مورد انتخاب نوع بیمه‌نامه یا پوشش‌های آن سوالی دارید می‌توانید از راهنمایی تیم حرفه‌ای و متخصص بیمیتو استفاده کنید. بعد از خرید بهترین بیمه زلزله بیمیتو آن را بدون دریافت هزینه ارسال درب منزل به شما تحویل خواهد داد تا ساده‌ترین و لذت‌بخش‌ترین فرایند خرید بیمه را تجربه کرده باشید.