بیمه زلزله سرمد

درباره بیمه زلزله سرمد

بیمه زلزله سرمد

بیمه سرمد یکی از شرکت‌های سهامی عام است که از سال 1392 فعالیت خود را به‌عنوان یک شرکت بیمه خصوصی آغاز کرده است. سهامداران عمده این شرکت بیمه، بانک صادرات و بانک شهر هستند؛ به همین دلیل است که توانسته سرمایه خوبی را برای خود تامین کند و از سطح توانگری بالایی برخوردار است. این شرکت خدمات مختلف بیمه را در زمینه بیمه‌نامه‌های خودرو، آتش‌سوزی، باربری، مسافرتی و زندگی به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

بیمه زلزله سرمد چیست؟

باید بدانید که شرکت سرمد هم همانند همه شرکت‌های بیمه فعال در ایران، بیمه زلزله را به‌عنوان یک گزینه جداگانه ارائه نمی‌دهد؛ بلکه شما برای بهره‌مندی از مزایای آن باید بیمه زلزله و آتش‌سوزی سرمد را خریداری کنید.

در این بیمه‌نامه ساختمان‌ها به سه دسته مسکونی، صنعتی و غیر صنعتی تقسیم‌بندی می‌شوند؛ منظور از ساختمان‌های غیر صنعتی مواردی مانند مطب پزشکان، واحدهای تجاری و مجتمع‌های اداری است. بنابراین در زمان خرید این بیمه‌نامه باید ابتدا نوع ساختمان خود را تعیین کنید.

علاوه بر این با خرید بیمه آتش‌سوزی سرمد، پوشش‌های زلزله به‌صورت خودکار بر روی آن اضافه نخواهند شد؛ بلکه شما باید در زمان خرید از نماینده بیمه خود بخواهید که این پوشش اضافی را برای شما اعمال کند. پوشش‌های اصلی این بیمه‌نامه تنها شامل آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار می‌شوند؛ بنابراین برای استفاده از مزیت‌های دیگر موارد، باید درخواست خود را به نماینده بیمه ارائه دهید.
 

پوشش‌ های بیمه زلزله سرمد

بیمه زلزله سرمد پوشش‌های کاملی را ارائه می‌دهد؛ به همین دلیل است که گزینه مناسبی برای افرادی است که به دنبال بهترین بیمه زلزله هستند. پوشش‌های این بیمه‌نامه شامل موارد زیر هستند:

 • خسارت‌های مستقیم واردشده به ساختمان در اثر حوادث تحت پوشش بیمه‌نامه مانند زلزله، آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار، سیل و بهمن
 • هزینه‌هایی که به‌منظور جلوگیری از توسعه خسارت پرداخت شده است
 • هزینه‌های موردنیاز برای نقل‌مکان یا اسکان موقت
 • جبران آسیب‌هایی که در زمان نجات اسباب و اثاثیه به آن‌ها وارد شده است

علاوه بر این موارد، بیمه زلزله سرمد دارای استثنائاتی هم هست. به این معنا که در صورت بروز این موارد، بیمه از پرداخت خسارت معاف خواهد شد. استثنائات بیمه زلزله سرمد عبارت‌اند از:

 • خسارت‌های ناشی از جنگ، آشوب یا بلوا
 • خسارت‌های ناشی از انفجار مواد منفجره مانند باروت یا دینامیت
 • خسارت‌های ایجادشده در اثر انفجارهای اتمی و اشعه‌های رادیواکتیو
 • خسارت‌های واردشده به اشیا ارزشمند مانند فلزات و سنگ‌های قیمتی، آثار هنری ارزشمند، اوراق بهادار، طلا و جواهرات و پول نقد

البته در مواردی شما می‌توانید با دفتر بیمه صحبت کرده و با پرداخت حق بیمه بیشتر، برخی از این استثنائات را به‌عنوان پوشش‌های اضافی دریافت کن.

 

قیمت بیمه زلزله سرمد به چه عواملی بستگی دارد؟

معمولا شرکت‌های بیمه یک نرخ ثابت و پایه را به‌عنوان هزینه تقریبی بیمه زلزله ارائه می‌دهند؛ اما نکته مهم این است که عوامل زیادی می‌توانند بر روی قیمت این بیمه‌نامه تاثیر بگذارند. به عبارت بهتر نمی‌توان نرخ مشخصی را برای بیمه زلزله تعیین کرد؛ زیرا تا حد زیادی به عوامل محیطی بستگی دارد. مهم‌ترین این عوامل از قرار زیر هستند:

 • نوع ملک

بسته به اینکه ساختمان شما مسکونی، صنعتی یا غیر صنعتی باشد؛ قیمت بیمه زلزله در آن متفاوت خواهد بود. زیرا ارزش سرمایه‌ای که در آن نگهداری می‌شود، بسیار متفاوت است. برای مثال دستگاه‌های صنعتی بسیار گران‌قیمت هستند و به‌عنوان گزینه‌های پرریسک تری از سوی بیمه شناخته می‌شوند.

 • کیفیت ساخت ساختمان

یکی دیگر از موارد تاثیرگذار بر روی قیمت بیمه‌نامه زلزله، کیفیت ساخت ساختمان است؛ به این معنا که در ساخت بنا، اصول مهندسی تا چه حد موردتوجه هستند و ایمنی آن در برابر زلزله چقدر است. همچنین کیفیت مصالحی که در ساخت مورداستفاده قرار گرفته‌اند؛ در این قیمت‌گذاری موثر هستند. هرچه ایمنی ساختمان در برابر زلزله بیشتر باشد؛ تعرفه حق بیمه آن کمتر خواهد بود.

 • ارزش اسباب و وسایل

در زمان خرید بیمه‌نامه زلزله سرمد باید فرم‌هایی را پر کنید؛ در این فرم‌ها از شما خواسته می‌شود که ارزش تقریبی وسایلی را که در منزل خود نگهداری می‌کنید، یادداشت نمایید. همچنین در مواقع لزوم ممکن است که یک کارشناس برای بازدید از مکان و تخمین ارزش تقریبی وسایل، توسط شرکت بیمه فرستاده شود.

 • هزینه‌های بازسازی

بسته به اینکه قیمت مصالح در زمان وقوع اتفاق چقدر بوده و ساختمان شما در چه محلی قرار گرفته است؛ هزینه‌های بازسازی آن متفاوت هستند. علاوه بر این موارد، میزان تخریب ساختمان هم در این هزینه‌ها تاثیرگذار است. به همین دلیل یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت بیمه‌نامه زلزله سرمد، هزینه‌های موردنیاز برای بازسازی ملک است.

 • پوشش‌های بیمه‌نامه

همان‌طور که گفتیم بیمه زلزله یکی از پوشش‌های اضافی بیمه آتش‌سوزی سرمد است؛ در زمان خرید این بیمه‌نامه می‌توانید از پوشش‌های دیگر این شرکت هم استفاده کنید. در این موارد حق بیمه شما با توجه به پوشش‌هایی که انتخاب کرده‌اید؛ تغییر خواهد کرد.

 • تخفیف‌های بیمه

یکی از مواردی که می‌تواند قیمت بیمه‌نامه زلزله را برای شما کاهش دهد؛ استفاده از تخفیف‌های بیمه است. برای مثال شرکت سرمد در صورت عدم دریافت خسارت، در زمان تمدید، تخفیفی را برای شما در نظر خواهد گرفت.

استعلام بیمه زلزله سرمد

استعلام بیمه‌نامه زلزله، بهترین راه برای انتخاب گزینه مناسب است. در زمان استعلام بیمه زلزله سرمد باید اطلاعات لازم را درباره پوشش‌ها، خدمات، تعرفه‌ها و استثنائات بیمه‌نامه به دست آورید. درنتیجه می‌توانید خرید بیمه را با آگاهی کامل انجام دهید. همچنین این کار به شما فرصت مقایسه میان گزینه‌های موجود را می‌دهد.

با بیمیتو راحت استعلام بگیر

استعلام بیمه زلزله از شرکت‌های مختلف، با استفاده از روش‌های مراجعه حضوری یا تماس تلفنی، کار زمان‌بر و دشواری است. اما بیمیتو این مسیر را برای شما تا حد زیادی ساده کرده است. با استفاده از خدمات این وب‌ سایت می‌توانید به‌راحتی به فهرست خدمات همه شرکت‌های بیمه دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را با هم مقایسه کنید.

همچنین می‌توانید به‌محض انتخاب گزینه موردنظر خود، بر روی دکمه خرید کلیک کنید؛ درنتیجه با طی شدن یک فرایند بسیار ساده، بیمه‌نامه شما صادر خواهد شد. اگر می‌خواهید که صدور بیمه‌نامه به تاخیر نیفتد؛ باید سفارش خود را تا پیش از 9 شب در روزهای عادی و تا پیش از 7 شب در روزهای تعطیل ثبت کنید. بیمیتو بیمه‌نامه شما را در مدت بسیار کوتاهی و بدون نیاز به پرداخت هزینه ارسال به آدرس اعلام‌شده شما می‌فرستد.