بیمه عمر سینا

درباره بیمه عمر سینا

بیمه عمر سینا

بیمه سینا از شرکت‌های نسبتا جدید بیمه‌ای است که از سال 1382 کار خود را شروع کرده و اکنون به ‌عنوان یک شرکت سهامی عام به مشتریان خدمت‌رسانی می‌کند. این شرکت در حال حاضر یکی از گزینه‌های محبوب برای خرید انواع بیمه‌های زندگی و غیرزندگی است که در سراسر کشور شعب متعددی دارد و نمایندگان عمومی و بیمه عمر آن نیز به ‌صورت شبکه‌ای اقدام به فروش انواع بیمه‌نامه‌های سینا به مشتریان در همه نقاط کشور می‌کنند.

بیمه عمر سینا از بیمه‌های انفرادی این شرکت است که علاوه بر پوشش برخی خسارات واردشده به افراد در زمان اعتبار بیمه‌نامه، سود تضمینی مرکب نیز به آن‌ها پرداخت می‌کند. این بیمه حق بیمه مشخصی ندارد و افراد با توجه توان مالی خود و نیازهای اعضای خانواده که از فوت آن‌ها زیان مالی می‌بینند، آن را تعیین می‌کنند. علاوه بر این در زمان اعتبار بیمه‌نامه در صورت ازکارافتادگی یا فوت بیمه‌شده، تامین مخارج ضروری فرزندان، درمان بیماری‌ها و... این بیمه‌نامه به کمک افراد می‌آید. نکته مهم اینکه بیمه عمر شامل قوانین وراثت نمی‌شود و هر فرد می‌تواند تعیین کند که در صورت فوت حق بیمه به چه کسانی تعلق بگیرد.

مزایای بیمه عمر سینا

بسیاری از افراد نگران روزهای پیری و ازکارافتادگی خود هستند و دوست دارند که منابع مالی مطمئنی را برای تامین هزینه‌های آن روزها تهیه کنند. بیمه عمر سینا یکی از راهکارهای مفید برای تامین مخارج در آن روزها و البته جبران خسارات ناشی از بیماری یا حوادث است. اصلی‌ترین مزایای بیمه عمر سینا پوشش دهی خسارات مختلف در زمان فوت، بیماری، ازکارافتادگی یا سایر حوادث است. علاوه بر این شما می‌توانید با استفاده از سود بیمه عمر سینا ارزش پس‌اندازهای خود را حفظ کرده و در زمان دریافت حق بیمه، سرمایه‌ای مناسب برای خود یا فرزندانتان فراهم کنید.

مدارک لازم برای خرید بیمه عمر سینا

شرکت سینا برای خرید بیمه عمر شرایطی خاصی را در نظر نگرفته است و شما می‌توانید در هر زمانی با در دست داشتن مدارک شناسایی شامل کارت ملی و شناسنامه و کپی آن‌ها در یکی از نمایندگی‌های شرکت یا حتی به‌صورت آنلاین اقدام به خرید این بیمه‌نامه بکنید. البته این در صورتی است که بیمه‌شده ازنظر سلامت مشکلی نداشته باشد. در غیر این صورت لازم است که از شرایط بیمه‌نامه برای افراد خاص اطلاع پیدا کنید.

بیمه سینا شرایط اشخاص بیمار در بیمه عمر را به این صورت بیان کرده است.

 • افراد بالاتر از 60 سال که به‌تازگی برای دریافت بیمه‌نامه اقدام می‌کنند، نمی‌توانند بیمه‌نامه‌های بلندمدت افتتاح کنند و عموما لازم است حق بیمه بیشتری بپردازند.
 • افراد مبتلا به بیماری‌های خاص که ریسک فوت در آن‌ها بالاست، با ارائه مدارک پزشکی و پرونده کامل باید اقدام به افتتاح بیمه‌نامه بکنند. در این شرایط مدارک پزشکی توسط پزشک معتمد بررسی و در صورت لزوم از فرد متقاضی نتیجه برخی آزمایش‌ها خواسته می‌شود. بعد از آن میزان حق بیمه و حداکثر زمانی که بیمه‌گذار می‌تواند بیمه عمر داشته باشد تعیین خواهد شد.
 • افرادی که بیماری‌های کنترل‌شده و تحت درمان با ریسک فوت پایین مبتلا هستند، می‌توانند شبیه به افراد عادی البته با شرایطی خاص برای افتتاح بیمه عمر سینا اقدام کنند.

پوشش‌های بیمه‌ عمر و زندگی سینا

پوشش‌های بیمه‌ عمر و زندگی سینا شامل دو بخش پوشش‌های اصلی و تکمیلی می‌شود. پوشش‌های اصلی شامل دو بخش بیمه عمر و سرمایه‌گذاری می‌شوند. سرمایه فوت بیمه عمر، در صورت فوت بیمه‌شده به ذی‌نفعان تعلق می‌گیرد. پوشش سرمایه‌گذاری همان چیزی است که سود بیمه عمر را تشکیل می‌دهد. بعد از کسر پوشش‌های اضافی شرکت بیمه از مازاد سرمایه برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف استفاده می‌کند و در سال اول 18 درصد، سال دوم 15 درصد و مازاد بر 10 سال مطابق قوانین به بیمه‌گذار سود می‌پردازد.

مهم‌ترین پوشش‌های اضافی بیمه عمر شامل موارد زیر می‌شوند.

 • پوشش امراض خاص

درصورتی‌که بیمه‌شده حداقل 3 ماه بعد از افتتاح بیمه‌نامه دچار یکی از مشکلات تعیین‌شده در قرارداد مانند سرطان، سکته مغزی و قلبی، جراحی عروق کرونر یا پیوند اعضای اصلی بدن شود، می‌تواند تا میزان 30 درصد از سرمایه فوت را به‌عنوان غرامت درمان دریافت کند.

 • پوشش فوت ناشی از حادثه

درصورتی‌که شخص در طول مدت اعتبار بیمه‌نامه در اثر یک حادثه فوت شود، پوشش فوت بیشتر از حالت طبیعی است. مقدار این پوشش از یک تا چهار برابر سرمایه فوت متفاوت است.

 • پوشش‌های بیمه‌ای ازکارافتادگی و نقص عضو

با توجه به شرایط بیمه عمر سینا در زمان وقوع حادثه‌ای که منجر به ازکارافتادگی جزئی یا کلی و نقص عضو شود، بیمه‌شده می‌تواند درصدی از سرمایه فوت را دریافت کند. همچنین در حد سقف تعهدات شرکت بیمه می‌توان هزینه‌های درمان و توان‌بخشی را نیز دریافت کرد.

 • پوشش معافیت در پرداخت حق بیمه

این بخش درواقع زیرمجموعه پوشش‌های بیمه‌ای ازکارافتادگی بیمه سینا می‌شود و به افرادی که دچار ازکارافتادگی دائمی شده‌اند تعلق می‌گیرد. در این شرایط بیمه‌گذار تا 10 سال از پرداخت حق بیمه معاف است و می‌تواند از مزایای سایر پوشش‌ها نیز استفاده کند.

شرایط وام بیمه عمر سینا

بعد از گذشت دو سال از پرداخت حق بیمه، بیمه‌گذار می‌تواند با ضمانت بیمه‌نامه درخواست وام بدهد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن به او پرداخت می‌شود. شرایط وام بیمه عمر سینا به شرح زیر است.

 • محدودیتی در تعداد دفعات پرداخت وام وجود ندارد.
 • حداکثر مدت بازپرداخت وام 3 سال است؛ به شرطی که تا آن زمان مهلت بیمه‌نامه تمام نشود.
 • حداکثر مبلغ وام معادل 90 درصد از ارزش بازخرید بیمه‌نامه تا زمان اخذ وام است.
 • بهره وام حداکثر 4 درصد از سود تضمینی بیمه‌نامه بیشتر است.
 • مبلغ هر قسط با توجه به مدت‌زمان بازپرداخت وام و مبلغ آن تعیین می‌شود.
 • بیمه‌گذار می‌تواند به‌صورت الکترونیکی یا با استفاده از دفترچه اقساط نسبت به پرداخت وام اقدام کند.

نحوه پرداخت خسارت بیمه عمر سینا

پرداخت خسارت بیمه عمر سینا مربوط به ارائه کلیه مدارک موردنیاز در بخش‌های مختلف است که در جدول زیر آورده شده‌اند.

فوت بیمه‌شده

·      اصل یا کپی برابر اصل گواهی فوت

·      اصل یا کپی علت فوت

·      شرح حادثه در صورت فوت بر اثر حادثه

·      گواهی انحصار وراثت (درصورتی‌که در بیمه‌نامه ذینفعان ذکر نشده باشند)

بیماری

·      کپی بیمه‌نامه صادرشده

·      مدارک اثبات پرداخت حق بیمه

·      مستندات پرونده پزشکی

·      صورتحساب بیمارستان

·      نظر پزشک معالج

ازکارافتادگی

·      گواهی معالجه پزشک مبنی بر تعیین زمان شروع و پایان ازکارافتادگی

·      عکس رادیولوژی عضو آسیب‌دیده قبل و بعد از درمان

·      تعیین کلی یا جزئی بودن ازکارافتادگی یا دائمی بودن آن

نقض عضو ناشی از حادثه

·      کپی بیمه‌نامه صادرشده

·      مدارک اثبات پرداخت حق بیمه

·      کپی همه صفحات شناسنامه

·      گواهینامه پزشک برای تعیین زمان شروع و پایان معالجات، ازکارافتادگی دائم یا جزئی و درصد نقص عضو

خرید بیمه عمر سینا از بیمیتو

برای خرید و استعلام بیمه عمر سینا دیگر نیازی به مراجعه حضوری به شعب بیمه سینا و معطل شدن در ترافیک یا شلوغی شعبه نیست. شما می‌توانید با استفاده از سایت بیمیتو از هرجایی که هستید در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیمه عمر خود را بخرید، حق بیمه بپردازید و حتی قیمت آن را با توجه به سرمایه اولیه و میزان حق بیمه تعیین کنید. حتی می‌توانید متوجه شوید که حق بیمه خوب در بیمه عمر سینا چقدر است؟ و با توجه به آن مبلغ سرمایه اولیه و حق بیمه را تعیین کنید.

بیمیتو علاوه بر فراهم کردن امکان خرید آسان و سریع، خیلی زودتر از دیگر سایت‌های خرید بیمه و با پیک رایگان بیمه‌نامه را درب منزل شما در هرکجای کشور که باشید تحویل می‌دهد. در کنار این‌ها می‌توانید در همه ساعات روز از مشاوره تخصصی و حرفه‌ای تیم بیمیتو بهره‌مند شوید و پاسخ همه سوالات خود را دریافت کنید.