لطفا شکیبا باشید

اطلاعات کاربرتجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعیتجدید دفترچه بیمه تأمین اجتماعی

یکی از کارهایی که ممکن است در ارتباط با دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی خود با آن مواجه شوید این است که قبل از اتمام اعتبار دفترچه، برگه‌های آن تمام شود. افرادی که درگیر بیماری خاصی هستند یا به علت کهولت سن زیاد به پزشک مراجعه می‌کنند احتمالاً با این موضوع مواجه شوند. در این‌جور مواقع باید دفترچه بیمه خود را تجدید کنید. تجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی زمانی لازم است که قبل از پایان اعتبار، برگه‌های آن به پایان برسد. با توجه به اهمیت تجدید دفترچه بیمه لازم است که با شرایط تجدید دفترچه و روش‌های مختلف آن بیشتر آشنا شویم.


مدارک لازم برای تجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعیمدارک لازم برای تجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی

تجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی مدارکی نیاز دارد که برای افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد. بسته به جنسیت، سن و اینکه فرد بیمه‌شده اصلی است یا فرعی و... مدارک لازم برای تجدید دفترچه بیمه تفاوت دارد. این مدارک برای افراد مختلف عبارت‌اند از:

دفترچه بیمه قبلیدفترچه بیمه قبلی

اصلی‌ترین مدرک برای تجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی دفترچه قبلی است که برگه‌های آن تمام شده است. برای تجدید دفترچه بیمه باید دفترچه تمام شده خود را تحویل دهیم تا بتوانیم دفترچه جدید را تحویل بگیریم. این موضوع برای همه بیمه‌شدگان اعم از بیمه‌شده اصلی و فرعی و با هر سن و جنسیتی برقرار است.

شناسنامهشناسنامه

دختران بیمه‌شده فرعی بالای 15 سال برای تجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی خود باید شناسنامه خود را نیز ارائه دهند تا بتوانند اقدام به تجدید دفترچه بیمه خود کنند. این موضوع برای این است که اگر او ازدواج کرده باشد، دیگر تحت پوشش خانواده خود نمی‌تواند قرار بگیرد و باید بیمه‌شده همسر خود شود.

گواهی اشتغال به تحصیل یا فرم ازکارافتادگیگواهی اشتغال به تحصیل یا فرم ازکارافتادگی

پسران بیمه‌شده فرعی بالای 19 سال برای تجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی خود باید علاوه بر ارائه دفترچه بیمه قبلی خود، گواهی اشتغال به تحصیل یا ازکارافتادگی نیز ارائه دهند. پسر بالای 19 سال در صورتی می‌تواند بیمه‌شده فرعی باشد که یا دانشجو و یا ازکارافتاده باشد؛ در غیر این صورت نمی‌تواند به‌عنوان بیمه‌شده فرعی از خدمات بیمه تأمین‌اجتماعی استفاده کند. برای اثبات دانشجو بودن باید گواهی اشتغال به تحصیل و برای اثبات ازکارافتادگی باید فرم ازکارافتادگی برای تجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی خود ارائه دهد.


روش‌های تجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعیروش‌های تجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی

برای تجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی روش‌های مختلفی وجود دارد که برای انجام آن بهتر است با این روش‌ها آشنا شویم و مزایا و معایب آن‌ها را بشناسیم تا بتوانیم هنگام نیاز، بهترین روش را برای تجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی انتخاب کنیم. این روش‌ها برای تجدید دفترچه بیمه عبارت‌اند از:

تجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی به روش سنتیتجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی به روش سنتی

برای تجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی می‌توان به یکی از کارگزاری‌های بیمه تأمین‌اجتماعی مراجعه کرد و با در دست داشتن مدارک لازم، دفترچه بیمه خود را تجدید کرد. دفترچه بیمه جدید همان‌جا تجدید شده و در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌گیرد اما در مواقعی مخصوصاً اوایل هرماه که افراد زیادی برای تمدید دفترچه بیمه خود به کارگزاری‌ها مراجعه می‌کنند ممکن است به علت ازدیاد جمعیت این کار وقت زیادی از بیمه‌گزار صرف کند. همچنین این کار باید فقط در ساعات اداری هفته انجام شود و به همین دلیل این روش شاید برای افراد شاغل چندان بهینه نباشد و برای تجدید دفترچه مجبور باشند مرخصی بگیرند.

مراکز تجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعیمراکز تجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی

برای تجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی به روش سنتی باید به یکی از کارگزاری‌های بیمه تأمین‌اجتماعی مراجعه کرد تا بتوان نسبت به تجدید دفترچه بیمه خود اقدام کرد. آدرس کارگزاری‌های بیمه تأمین‌اجتماعی را می‌توان در سایت بیمه تأمین‌اجتماعی جستجو کرد.

تجدید آنلاین دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعیتجدید آنلاین دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی

یکی دیگر از روش‌های تجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی، تجدید به روش آنلاین است. می‌توان اطلاعات لازم و موردنیاز را به‌صورت آنلاین بارگزاری کرد و از طریق اینترنت اقدام به تجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی خود کرد. بیمیتو به‌عنوان سامانه‌ای برای خرید آنلاین بیمه امکان تجدید آنلاین دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی را فراهم کرده است. باید ببینیم این تجدید آنلاین دفترچه از طریق بیمیتو به چه صورت امکان‌پذیر است و برای انجام آن از بیمیتو چه کاری باید انجام دهیم.


تجدید آنلاین دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی از بیمیتوتجدید آنلاین دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی از بیمیتو

بیمیتو سامانه‌ای برای مقایسه، مدیریت و خرید آنلاین بیمه است. با بیمیتو می‌توان استعلام آنلاین بیمه شخص ثالث دریافت کرد، بیمه بدنه آنلاین خرید، بیمه مسافرتی خارج از کشور برای سفرهای خارجی خود تهیه کرد، بیمه آتش‌سوزی منزل آنلاین خرید، برای تأمین آینده خود و خانواده خود بیمه عمر آنلاین خریداری کرد و بیمه مسئولیت پزشکان اینترنتی خریداری کرد.

علاوه بر این‌ها، بیمیتو برای اولین بار امکان تمدید ، تجدید و صدور آنلاین دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی را هم فراهم کرده است. حال باید ببینیم برای تجدید آنلاین دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی چه مراحلی را باید طی کنیم و تجدید آنلاین از بیمیتو چه شرایطی دارد.


مراحل تجدید آنلاین دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی از بیمیتومراحل تجدید آنلاین دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی از بیمیتو

مراحل تجدید آنلاین دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی برای بیمه‌شده اصلی و بیمه‌شده فرعی متفاوت است، همچنین مدارک لازم برای ارائه به سامانه آنلاین بیمیتو نیز برای بیمه‌شده اصلی و فرعی و افراد مختلف متفاوت است. مراحل تجدید آنلاین دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی از بیمیتو عبارت است از:

تجدید آنلاین دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی برای بیمه‌شده اصلیتجدید آنلاین دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی برای بیمه‌شده اصلی

درصورتی‌که فرد بیمه‌شده اصلی باشد و بخواهد از سامانه بیمیتو دفترچه بیمه خود را تجدید کند، ابتدا باید نام و نام خانوادگی، نام پدر، کد ملی و تعداد صفحات باقیمانده از دفترچه را وارد کند؛ درصورتی‌که شرایط لازم برای تجدید دفترچه بیمه خود را داشته باشد وارد مرحله بعدی می‌شود. در مرحله بعدی باید عکس آخرین صفحه استفاده شده دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی خود و تصویر صفحه اول شناسنامه یا کارت ملی خود را در سامانه بارگزاری کند. مراحل انجام تجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی برای بیمه‌شده اصلی در اینجا به پایان می‌رسد.

تجدید آنلاین دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی برای بیمه‌شده فرعیتجدید آنلاین دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی برای بیمه‌شده فرعی

درصورتی‌که فرد بیمه‌شده فرعی باشد و بخواهد دفترچه بیمه خود را از طریق بیمیتو به‌صورت آنلاین تجدید کند در ابتدا باید نام و نام خانوادگی، نام پدر، کد ملی، سن، جنسیت، شماره بیمه و تعداد صفحات باقی‌مانده از دفترچه خود را در سامانه بیمیتو وارد کند. پس از آن سیستم بررسی می‌کند که آیا فرد شرایط لازم برای تجدید دفترچه بیمه را دارد یا خیر. درصورتی‌که فرد شرایط لازم را برای تجدید دفترچه بیمه خود داشته باشد ادامه مراحل تجدید برای بیمه‌شده فرعی پسر و دختر تفاوت دارد و بسته به جنسیت فرد و سایر شرایط وابسته، مراحل تجدید آنلاین از اینجا به بعد متفاوت است.

تجدید آنلاین دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی برای بیمه‌شده فرعی پسربیمه‌شده فرعی پسر

درصورتی‌که فرد بیمه‌شده فرعی و جنسیت او پسر باشد، بسته به اینکه سن او چقدر باشد مراحل تجدید آنلاین دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی او متفاوت می‌شود.

درصورتی‌که سن او کمتر از 19 سال باشد، برای تجدید آنلاین دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی خود باید در این مرحله تصویر آخرین صفحه استفاده شده دفترچه بیمه خود، یک قطعه عکس 4*3 و تصویر صفحه اول شناسنامه خود را بارگزاری کند تا مراحل تجدید آنلاین دفترچه بیمه انجام شود.

درصورتی‌که فرد بیش از 19 سال سن داشته باشد فقط اگر دانشجو یا ازکارافتاده باشد می‌تواند بیمه‌شده فرعی بماند و تحت پوشش کسی از خدمات بیمه تأمین‌اجتماعی استفاده کند. درصورتی‌که فرد دانشجو باشد باید در این مرحله یک قطعه عکس 4*3، گواهی اشتغال به تحصیل خود، تصویر آخرین صفحه استفاده شده دفترچه بیمه و تصویر صفحه اول شناسنامه خود را در سامانه بیمیتو بارگزاری کند. در صورتی هم که فرد ازکارافتاده باشد باید یک قطعه عکس 4*3، تصویر صفحه اول شناسنامه، تصویر آخرین صفحه استفاده شده دفترچه بیمه و گواهی ازکارافتادگی خود را در سامانه بیمیتو بارگزاری کند تا بقیه مراحل تجدید دفترچه بیمه انجام شود.

تجدید آنلاین دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی برای بیمه‌شده فرعی دختربیمه‌شده فرعی دختر

درصورتی‌که فرد بیمه‌شده فرعی و جنسیت او دختر باشد برای تجدید آنلاین دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی خود از بیمیتو باید در این مرحله تصویر آخرین صفحه استفاده شده دفترچه بیمه خود، یک قطعه عکس 4*3، تصویر صفحه اول شناسنامه و تصویر صفحه مشخصات همسر خود را در سامانه بیمیتو بارگزاری کند تا روند تجدید آنلاین دفترچه انجام شود.

پس از طی کردن تمام این مراحل و بارگزاری مدارک لازم، شما باید زمان و مکان تحویل دفترچه جدید خود را در سامانه وارد کنید تا پس از تجدید، دفترچه تأمین‌اجتماعی شما به محل موردنظر ارسال گردد. بیمیتو پس از طی کردن تمام این مراحل، مدارک شما را به یکی از کارگزاری‌های تأمین‌اجتماعی ارسال می‌کند تا فرآیند تجدید دفترچه بیمه از این طریق ادامه پیدا کند و دفترچه جدید شما صادر شود.


مزایای تجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی از بیمیتومزایای تجدید دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی از بیمیتو

همان‌طور که گفته شد پس از اقدام به تجدید آنلاین دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی، مدارک شما به یکی از کارگزاری‌های بیمه تأمین‌اجتماعی ارجاع داده می‌شود؛ بنابراین تفاوتی ندارد که دفترچه بیمه خود را چگونه تجدید می‌کنید؛ در نهایت از طریق کارگزاری تأمین‌اجتماعی این کار انجام می‌شود. ولی بیمیتو با ایجاد بستری آنلاین برای تجدید، تمدید و صدور دفترچه بیمه تأمین‌اجتماعی، انجام این کار را برای بیمه‌گزاران ساده کرده است و باعث صرفه جویی در زمان نیز می‌شود.

بیمیتو به‌عنوان مرجعی برای مقایسه، مدیریت و خرید آنلاین بیمه بستری را برای تجدید آنلاین بیمه تأمین‌اجتماعی فراهم کرده است تا بیمه‌گزاران بتوانند در کمترین زمان ممکن و از هرکجا که اینترنت در دسترس باشد، آنلاین دفترچه بیمه خود را تجدید کنند.

شرکت‌های بیمه
 • بیمه ایران
 • بیمه پاسارگاد
 • بیمه پارسیان
 • بیمه ملت
 • بیمه ما
 • بیمه دانا
 • بیمه معلم
 • بیمه البرز
 • بیمه نوین
 • بیمه کارآفرین
 • بیمه سامان
 • بیمه آسیا
 • بیمه سینا
 • بیمه رازی
 • بیمه آرمان

مشتریان ما چه می‌گویند؟


همیشه دوست داشتم ماشینمو بیمه بدنه کنم اما خیلی نمی‌دونستم چقد می‌تونه خوب باشه و اصلاً چه خسارتایی رو پوشش می‌ده. خلاصه با سرچ و ... به یکی از مطالب بلاگتون رسیدم که خیلی ساده و کاربردی جواب سؤالامو می‌داد. بعد که دیدم خودتون بیمه هم می‌فروشین دیگه از طریق شما اقدام کردم.

جعغر صالحی شندی

من می خواستم برای ماشین منطقه آزادم بیمه بدنه بخرم. با یه نمایندگی تماس گرفتم قیمتی داد که به نظرم بالا بود یه مقدار. پسرم سایتتون رو بهم معرفی کرد. قیمت شرکتارو مقایسه کردم و از تخفیفی که یکی از شرکتای بیمه می‌داد استفاده کردم و قیمت بیمه بدنه ماشینمو یک و نیم میلیون کاهش دادم!

عباس حسینی

من از سر کنجکاوری از بیمیتو استفاده کردم. تو یکی از کانالای استارتاپی معرفیتون رو دیده بودم؛ بیمه بدنه ماشینم هم داشت تموم می‌شد که گفتم بیمه بدنه رو از شما بخرم تا کارتون رو امتحان کنم. مشکل خاصی نبود ولی اینکه حتماً باید قبل قیمت دادن کارشناسی بشه ماشین یه خرده فرایند رو طولانی کرد.

محمد پورموسوی

بیمیتو طرح خیلی جالبیه. خیلی فرایند خرید بیمه رو راحت می‌کنه. امیدوارم هر چه زودتر بقیه بیمه‌ها رو هم وارد کنین.

فرزاد وزیرنیا

من ماشین صفرم رو براش از بیمیتو بیمه بدنه خریدم؛ انقدری هم ازتون راضی بودم که به همه دوستام معرفی کردمتون.

آزاده حسینی

بیمه بدنه خریدم از بیمیتو. اینکه کارشناستون صادقانه تلاش می‌کرد تا بتونم بهترین بیمه بدنه رو بخرم برام خیلی ارزشمند بود.

مهدی یزدان‌پناه