بیمه درمان تکمیلی ملت

درباره بیمه درمان تکمیلی ملت

بیمه درمان تکمیلی ملت

بیمه ملت یکی از شرکت‌های فعال در صنعت بیمه است که در سال 1382 افتتاح شد؛ این شرکت امروز به‌عنوان یکی از شرکت‌های دارای رتبه توانگری یک در صنعت بیمه شناخته شده و همواره می‌کوشد تا با به‌کارگیری نیروهای متخصص، بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد. بیمه ملت دارای شبکه فروش گسترده‌ای در سراسر ایران است؛ این شرکت امکان دسترسی به خدمات خود را با راه‌اندازی سرویس‌هایی مانند اینترنت بیمه، تلفن بیمه و اپلیکیشن بیمه ملت برای مشتریان فراهم کرده است.

پوشش‌های بیمه تکمیلی ملت

پوشش‌های بیمه تکمیلی ملت در دو دسته اصلی و اضافی تقسیم‌بندی می‌شوند. پوشش‌های اصلی این بیمه شامل موارد زیر می‌شوند:

 • هزینه‌های جراحی‌های سرپایی و بستری
 • هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین
 • انواع عمل‌های تشخیصی مانند سونوگرافی، کاردیوگرافی و MRI
 • هزینه جراحی‌های تخصصی
 • هزینه عمل‌های پاراکلینیکی مانند تست ورزش، نوار عضله و نوار مغز
 • رفع عیوب انکساری چشم و درمان با لیزر

اگر می‌خواهید بدانید که پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی ملت شامل چه مواردی است؟ باید بگوییم که این بیمه به‌عنوان پوشش اصلی شناخته نمی‌شود. به عبارت بهتر هزینه‌های درمان بیمه تکمیلی دندانپزشکی در کنار هزینه‌های دیگر مانند فیزیوتراپی، هزینه‌های دارو و ویزیت، سمعک، لنز و عینک طبی و مواردی از این دست تحت پوشش‌های اضافی بیمه ملت قرار می‌گیرند.

نکته مهم دیگر این است که عمل‌های زیبایی دندانپزشکی، ایمپلنت و ارتودنسی، در دسته استثنائات بیمه تکمیلی قرار می‌گیرند؛ اما شما می‌توانید سایر این هزینه‌ها را با استفاده از بیمه تکمیلی ملت جبران کنید.

در کنار این موارد بیماری‌هایی هم که پیش از خرید بیمه‌نامه وجود داشته‌اند؛ در دسته استثنائات بیمه تکمیلی قرار می‌گیرند. شما می‌توانید برای جبران هزینه‌های پزشکی خارج از پوشش بیمه تکمیلی، به یک توافق با شرکت بیمه‌گذار برسید. اما باید دقت داشته باشید که معمولا دست این شرکت‌ها در چنین مواردی خیلی باز نیست؛ به همین دلیل باید برای خرید بهترین بیمه تکمیلی با کامل‌ترین سطح پوشش اقدام کنید.

 

طرح‌های بیمه تکمیلی ملت

یکی از معدود شرکت‌هایی که امکان استفاده از مزایای بیمه تکمیلی را به‌صورت انفرادی فراهم کرده است؛ بیمه ملت است. بنابراین اگر تعداد بستگان درجه‌یک فرد بیمه‌شده از 2 نفر کمتر نباشد؛ افراد می‌توانند از این طرح استفاده کنند. با استفاده از بیمه تکمیلی خانواده بیمه ملت، فرانشیز بیمه تکمیلی تا ده درصد کاهش خواهد یافت.

همچنین در این مورد باید شرایط سنی بیمه‌شدگان را نیز رعایت کرد؛ زیرا برای استفاده از طرح بیمه تکمیلی انفرادی بیمه ملت، باید سن افراد از 64 سال کمتر باشد. یکی از شرایط بیمه تکمیلی انفرادی این است که افراد تحت پوشش بیمه تکمیلی ارگان خاصی نباشند.

علاوه بر این سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف می‌توانند کارمندان خود را با استفاده از طرح‌های گروهی بیمه تکمیلی ملت بیمه کنند. این طرح‌ها شامل افراد تحت تکفل نیز می‌شوند. هزینه طرح‌های گروهی نسبت به انفرادی کمتر است؛ بنابراین استفاده از طرح‌های گروهی برای افرادی که در شرکت‌هایی با بیش از 50 کارمند کار می‌کنند، به‌صرفه‌تر است.

 

سقف تعهدات بیمه تکمیلی ملت

سقف تعهدات بیمه تکمیلی ملت به نوع طرحی بستگی دارد که انتخاب می‌کنید؛ همچنین این سقف وابسته به نوع حادثه‌ای است که برای شما اتفاق افتاده است. شرکت بیمه ملت 4 طرح را برای بیمه‌شدگان خود در نظر گرفته است که به نام طرح‌های 1، 2، 3 و VIP شناخته می‌شوند. در این میان سقف تعهد طرح 1 از همه طرح‌ها کمتر است و طرح VIP بیشترین سقف تعهد را دارد.

دوره انتظار بیمه تکمیلی ملت

بیمه ملت نیز همانند سایر شرکت‌های بیمه، یک دوره انتظار بیمه تکمیلی را برای خدمات خود تعریف کرده است؛ بنابراین اگر می‌خواهید برای یک عمل خاص از مزایای بیمه تکمیلی بهره‌مند شوید، باید این دوره‌ها را بررسی کرده و در زمان درست اقدام کنید.

دوره انتظار بیمه تکمیلی ملت برای زایمان برابر 9 ماه است. این زمان برای تعهدات بیمارستانی و غیر بیمارستانی مانند بستری، عمل جراحی، اعمال سرپایی و پاراکلینیکی برابر 3 ماه خواهد بود.

شرایط بیمه تکمیلی ملت

یکی از شرایط اصلی برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی ملت این است که پزشک معتمد شرکت شما را معاینه کند؛ در این صورت به صلاحدید این پزشک، باید برای معاینات پزشکی تکمیلی مراجعه کنید که پرداخت هزینه آن به عهده خود شما است. همچنین برای استفاده از همه طرح‌های بیمه درمان تکمیلی ملت، به‌جز طرح VIP باید بیمه‌های پایه‌ای مثل تامین اجتماعی یا خدمات درمانی داشته باشید.

 

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی

شما می‌توانید مراحل دریافت خسارت بیمه تکمیلی را از دو راه طی کنید؛ یکی از این راه‌ها مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی است. برای اطلاع از فهرست این مراکز می‌توانید به سایت بیمه ملت مراجعه کنید.

درصورتی‌که فرایند درمان خود را با مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی ملت انجام دهید؛ نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر بیمه نخواهید داشت. بلکه می‌توانید با دریافت معرفی‌نامه آنلاین، خدمات موردنظر خود را با در نظر گرفتن تعهدات و تنها با پرداخت فرانشیز بیمه تکمیلی دریافت کنید. نکته مهم این است که با مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی ملت، فرانشیز شما 10 درصد تخفیف خواهد یافت.

اما درصورتی‌که به یکی از مراکز غیر طرف قرارداد مراجعه کردید؛ باید پس از تکمیل فرایند درمان، با در دست داشتن مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی، به یکی از دفاتر نمایندگی بیمه ملت مراجعه کنید. این مدارک عبارت‌اند از:

 • گواهی پزشک معالج
 • گواهی بستری
 • پرونده پزشکی در بیمارستان
 • صفحه اول دفترچه بیمه پایه
 • صورتحساب بیمارستان و قبض‌های پرداختی
 • گزارش پزشکان و پرستاران در طول مدت بستری

شرایط سنی بیمه‌شدگان بیمه تکمیلی ملت

بیمه‌گذار اصلی که متقاضی استفاده از بیمه تکمیلی ملت است؛ باید بالاتر از 18 سال سن داشته باشد. در این صورت این فرد می‌تواند خود و همه افراد تحت تکفل را تا سن 64 سالگی بیمه کند. نکته مهم اینجا است که افراد خانواده در شرایط خاصی می‌توانند از پوشش بیمه انصراف دهند؛ این شرایط از قرار زیر هستند:

 • فرزندانی که به سن 18 سال تمام رسیده‌اند
 • افرادی که از طریق سازمان یا شرکت دیگری تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گرفته‌اند.

بیمیتو، خرید آسان بهترین بیمه تکمیلی

استعلام و خرید بیمه تکمیلی و سایر انواع بیمه‌ها، باید با دقت کافی انجام شود تا شما بتوانید بهترین خدمات را دریافت کنید. انتخاب بهترین خدمات در بیمه تکمیلی، تنها از طریق مقایسه میان شرکت‌های مختلف ممکن است که بیمیتو این امکان را برای شما فراهم کرده است.

با استفاده از وب‌سایت بیمیتو می‌توانید ضمن مقایسه خدمات، پوشش‌ها و تعرفه شرکت‌های بیمه مختلف، خرید بیمه‌نامه را نیز به‌صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری انجام دهید. بیمه‌نامه‌هایی که تا قبل از ساعت 21 در روزهای عادی و تا پیش از ساعت 19 در روزهای تعطیل ثبت شده باشند؛ در همان روز صادر می‌شوند. سپس به‌صورت کاملا رایگان و در مدت کوتاهی، برای شخص بیمه‌شده ارسال خواهند شد.