بیمه شخص ثالث پاسارگاد

درباره بیمه شخص ثالث پاسارگاد

بیمه شخص ثالث پاسارگادبیمه شخص ثالث پاسارگاد

بیمه پاسارگاد از شرکت‌های تازه تاسیس صنعت بیمه است. این شرکت در بهمن سال 1385 مجوز فعالیت خود را از بیمه مرکزی دریافت کرد با این حال به سرعت توانست سهم مهمی از بازار بیمه را به خود اختصاص دهد. بیمه پاسارگاد در سال‌های 86 و 88 به تشخیص بیمه مرکزی به عنوان شرکت بیمه برتر انتخاب شد و همچنین این شرکت توانست در چند سال متوالی از سال 90 تا 93 عنوان شرکت برتر از نظر رشد سریع را کسب کند. بیمه‌های خودرو به ویژه بیمه‌های شخص ثالث از مهمترین بیمه‌هایی هستند که همواره تقاضای فراوانی برای آن‌ها وجود دارد. طبق قانون رانندگی بدون بیمه ثالث جرم محسوب می‌شود و همه دارندگان وسیله نقلیه موظف به تهیه بیمه شخص ثالث معتبر برای خودرو خود هستند. حال چرا افراد ترجیح می‌دهند بیمه شخص ثالث خود را از بیمه پاسارگاد تهیه کنند؟ در این مطلب همراه ما باشید تا با شرایط و مزایای بیمه شخص ثالث پاسارگاد آشنا شوید.


بیمه پاسارگاد شخص ثالثچرا افراد بیمه شخص ثالث پاسارگاد را انتخاب می‌کنند؟

همه دارندگان وسیله نقلیه مسئول جبران خساراتی هستند که به علت اشتباه و قصور آن‌ها در رانندگی به دیگران وارد می‌شود. هیچ کس از زمان وقوع حوادث رانندگی و میزان خساراتی که ممکن است ایجاد شود اطلاعی ندارد اما همه ما می‌دانیم در صورتی که در یک حادثه رانندگی مقصر شناخته شویم موظف هستیم تمام خسارات جانی و مالی ایجادشده را جبران کنیم. اما آیا همیشه راننده مقصر از توان مالی کافی برای جبرات خسارات برخوردار است؟ پاسخ این سوال واضح است طبیعتا میزان خسارات ایجادشده در بعضی از حوادث رانندگی به حدی بالا است که از توان مالی راننده مقصر خارج است؛ به همین دلیل بیمه‌های شخص ثالث به وجود آمدند تا همه ما بتوانیم با آسودگی ‌خاطر بیشتری از خودروهای خود استفاده کنیم. بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی اشخاص زیان‌دیده را جبران می‌کند. در گذشته بیمه حوادث راننده یکی از انواع بیمه‌های خودرو بود اما در حال حاضر این بیمه به پوشش بیمه شخص ثالث اضافه شده است؛ بنابراین با خرید بیمه شخص ثالث علاوه بر خسارات جانی و مالی سایر افراد، خسارات جانی راننده مقصر نیز تحت پوشش قرار می‌گیرد.

حال سهل‌انگاری در تهیه این بیمه چه عواقبی دارد؟ وسیله نقلیه بدون داشتن بیمه شخص ثالث اجازه تردد ندارد و در صورتی که خودرو فاقد بیمه شخص ثالث توسط پلیس راهنمایی و رانندگی شناسایی شود متوقف شده و به پارکینگ منتقل می‌شود. همچنین علاوه بر این که پلیس راهنمایی رانندگی، راننده متخلف را جریمه می‌کند فرد باید جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را به ازای هر روزی که در تهیه و تمدید این بیمه تاخیر داشته پرداخت کند. از دیگر عواقب نداشتن بیمه شخص ثالث این است که امکان خرید و فروش خودرو بدون این بیمه وجود ندارد. در نهایت درصورتی که مالک خودرو فاقد بیمه شخص ثالث در حادثه‌ای مقصر شناخته شود باید تمامی هزینه‌ها و خسارات ایجادشده را شخصا بپردازد.

همان طور که می‌دانید بیمه شخص ثالث بیمه مهمی در صنعت بیمه کشور محسوب می‌شود و همه شرکت‌های بیمه این بیمه را ارایه می‌دهند. حال چرا باید بیمه ثالث را از بیمه پاسارگاد خریداری کنیم؟

 • تعداد مراکز پرداخت خسارت: یکی از دلایلی که باعث می‌شود افراد بیمه شخص ثالث پاسارگاد را تهیه کنند شعب پرداخت خسارت است؛ زیرا هرچه شرکتی تعداد مراکز پرداخت خسارت بیشتری داشته باشد روند دریافت خسارت با سهولت انجام می‌شود. بیمه پاسارگاد بیش از 60 مرکز پرداخت خسارت دارد.
 • سرویس ارزیابی خسارت سیار: بیمه پاسارگاد در حال حاضر امکان ارزیابی خسارت سیار را فراهم کرده است تا از این طریق کارشناسان بیمه در محل وقوع حادثه حاضر شوند و روند ارزیابی و پرداخت خسارت با سرعت بیشتری انجام شود.
 • امکان افزایش پوشش مالی بیمه‌نامه: مسئله‌ای که خیلی از رانندگان نسبت به آن بی‌توجه هستند این است که آن‌ها می‌توانند سطح پوشش مالی بیمه‌نامه را افزایش دهند. در حالت عادی بیمه شخص ثالث خسارت‌های مالی ایجادشده را تا مبلغ 11 میلیون تومان جبران می‌کند اما بیمه‌گزار می‌تواند سطح تعهد مالی بیمه شخص ثالث را حداکثر تا سقف 220 میلیون تومان افزایش دهد. خرید بیمه شخص ثالث با پوشش و تعهدات کامل به بیمه‌گزار کمک می‌کند با پرداخت حق بیمه ناچیز، تعهد مالی بیمه‌نامه را بالا ببرد و از این طریق برای جبران خسارات سنگینی که ممکن است در تصادف با خودروهای لوکس به وجود ‌آید تحت پوشش بیمه باشد. سقف پوشش مالی بیمه شخص ثالث ممکن است در شرکت‌های مختلف، متفاوت باشد. در بیمه پاسارگاد خسارات مالی بیمه شخص ثالث حداکثر تا سقف 100 میلیون تومان به بیمه‌گزار ارایه می‌شود.
 • امکان خرید آنلاین بیمه شخص ثالث: در حال حاضر امکان خرید آنلاین بیمه شخص ثالث پاسارگاد فراهم شده است. با استفاده از خرید آنلاین بیمه‌گزار می‌تواند استعلام بیمه را انجام دهد و بهترین بیمه شخص ثالث را سفارش دهد.
 • خرید اقساطی بیمه شخص ثالث: مزیت دیگر خرید بیمه شخص ثالث پاسارگاد این است که بیمه‌گزار درصورتی که امکان پرداخت نقدی حق بیمه را نداشته باشد می‌تواند حق بیمه را به صورت قسطی بپردازد.

محاسبه بیمه شخص ثالث پاسارگادمحاسبه بیمه شخص ثالث پاسارگاد

حق بیمه پایه برای هر خودرو با توجه نرخ دیه و تعداد سیلندر خودرو تعیین می‌شود. در حقیقت قیمت بیمه شخص ثالث برای خودروهای کمتر از 4 سیلندر، 4 سیلندر و بیشتر از 4 سیلندر متفاوت است. همچنین در دسته خودروهای 4 سیلندر نیز قیمت بیمه شخص ثالث برای خودرو پیکان، پراید و سپند با سایر خودروهای 4 سیلندر متفاوت است.

اما حق بیمه نهایی خودرو در نهایت با توجه به فاکتورهایی مانند نوع کاربری خودرو، مدت اعتبار بیمه، سقف پوشش‌های بیمه‌نامه و بر اساس تخفیف عدم خسارت تعدیل می‌شود. طبیعی است که قیمت بیمه شخص ثالث برای خودرو‌هایی که کاربری شخصی دارند نسبت به خودروهایی که کاربری تاکسی دارند کمتر باشد. همچنین هر چه تعداد سال‎های عدم خسارت بیشتر باشد، قیمت بیمه شخص ثالث پاسارگاد کمتر می شود.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث عامل دیگری است که بر قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر می‌گذارد و در واقع باعث افزایش قیمت این بیمه می‌شود. اگر بیمه‌گزار تهیه یا تمدید بیمه شخص ثالث را به تعویق بیندازد، موقع خرید این بیمه مجبور می‌شود حق بیمه بیشتری پرداخت کند. جریمه دیرکرد به صورت روزانه محاسبه می‌شود و از تقسیم حق ‌بیمه کامل و بدون تخفیف خودرو بر عدد 365 به دست می‌آید.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث پاسارگاد پوشش‌های بیمه شخص ثالث پاسارگاد

بیمه شخص ثالث پاسارگاد دو نوع پوشش جانی و مالی دارد که در هر حادثه بیمه‌گزار می‌تواند بر حسب مورد از یکی از پوشش‌ها و در برخی از حوادث از هر دو پوشش جانی و مالی برای جبران خسارات استفاده کند.

پوشش جانی اشخاص زیان‌دیده: پوشش جانی بیمه شخص ثالث خسارات ناشی از فوت، نقص عضو، ازکارافتادگی و هزینه‌های پزشکی اشخاص زیان‌دیده را جبران می‌کند. سقف این پوشش در همه شرکت‌های بیمه یکسان و معادل نرخ دیه است. سقف تعهد جانی بیمه پاسارگاد و سایر شرکت‌های بیمه در سال 99 برای ماه‌های عادی 330 میلیون تومان و برای ماه‌های حرام 440 میلیون تومان تعیین شده است.

پوشش مالی اشخاص زیان‌دیده: همه خسارت‌های مالی که به اموال افراد زیان‌دیده وارد می‌شود نیز تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرد. میزان تعهدات مالی بیمه شخص ثالث در سال 99 از 11 میلیون تومان تا سقف 220 میلیون تومان می‌تواند تعیین شود اما بیمه پاسارگاد پوشش مالی بیمه شخص ثالث را حداکثر تا 100 میلیون تومان به بیمه‌گزار ارایه می‌دهد. سوالی که ممکن است برای بسیاری از رانندگان به وجود آید این است که اصلا چرا باید سطح تعهد مالی بیمه‌نامه را افزایش دهیم؟ یک دلیل بسیار واضح و مهم، قیمت خودرو و لوازم آن است. همه ما می‌دانیم در چند سال گذشته قیمت خودرو رشد چند برابری داشته است؛ بنابراین در صورتی که بیمه‌گزار با یک خودروی لوکس تصادف کند ممکن است خسارات قابل توجهی ایجاد شود. به همین دلیل خرید بیمه شخص ثالث با سطح پوشش و تعهدات بالا یک اقدام منطقی است که انجام آن به همه بیمه‌گزاران توصیه می‌شود.

پوشش حوادث راننده: پوشش حوادث راننده پاسارگاد که جزو پوشش‌های بیمه شخص ثالث است خسارات ناشی از آسیب بدنی و یا فوت، نقص عضو، ازکارافتادگی و هزینه‌های پزشکی راننده مقصر حادثه را تا سقف دیه آن سال در ماه‌های عادی تحت پوشش قرار می‌دهد.

تخفیف‌های بیمه شخص ثالث پاسارگادتخفیف‌های بیمه شخص ثالث پاسارگاد

مهمترین تخفیف بیمه شخص ثالث، تخفیف عدم خسارت است. شرکت‌های بیمه برای خودروهایی که دچار سوانح رانندگی نشوند و از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکنند تخفیف اعمال می‌کنند. این تخفیف به صورت درصد در بیمه‌نامه افراد قابل مشاهده است. همان طور که در جدول زیر قابل مشاهده است تخفیف عدم خسارت برای سال اول 5 درصد است و پس از آن نیز هر سال 5 درصد به تخفیف عدم خسارت بیمه‌نامه افزوده می‌شود. حداکثر تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث نیز 70 درصد است که در سال چهاردهم اعمال می‌شود.

سال1234567891011121314
میزان تخفیف (درصد)510152025303540455055606570

تخفیف دیگری که در بیمه شخص ثالث وجود دارد تخفیف خودرو صفر کیلومتر است. دارندگان خودروهای صفر کیلومتر حداکثر 3 ماه پس از ترخیص خودرو فرصت دارند تا با خرید بیمه شخص ثالث از 5 درصد تخفیف بهره‌مند شوند.

 روند دریافت خسارت بیمه شخص ثالث پاسارگادروند دریافت خسارت بیمه شخص ثالث پاسارگاد

بیمه پاسارگاد جزو شرکت‌هایی است که سرویس ارزیابی خسارت سیار را فراهم کرده است؛ بنابراین بعد از وقوع حادثه می‌توانید با شرکت بیمه پاسارگاد تماس بگیرید تا درصورت نیاز کارشناس سیار در محل حادثه حاضر شود. زیان‌دیده برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث حداکثر 5 روز فرصت دارد تا به یکی از مراکز پرداخت خسارت بیمه پاسارگاد مراجعه کند و وقوع خسارت را گزارش دهد. روند دریافت خسارت بیمه شخص ثالث بدون کروکی با نحوه دریافت خسارت با کروکی متفاوت است که در ادامه هر یک بررسی می‌شود.

دریافت خسارت بیمه شخص ثالث بدون کروکی

اگه خسارت ایجادشده کمتر از 11 میلیون تومان باشد، حادثه خسارت جانی نداشته باشد و طرفین حادثه در مورد راننده مقصر اختلاف نظر نداشته باشند برای دریافت خسارت نیاز به ارایه کروکی نیست. کافی است راننده مقصر و زیان‌دیده هر دو به همراه اتومبیل‌هایشان به یکی از مراکز پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث مراجعه کنند. برای پرداخت خسارت، کارشناس بیمه پاسارگاد مدارک طرفین حادثه را بررسی می‌کند و پس از بررسی خودرو راننده مقصر و زیان‌دیده میزان خسارت برآورد می‌شود.

دریافت خسارت بیمه شخص ثالث با کروکی

در صورت ناقص بودن مدارک یکی از طرفین حادثه، ایجاد خسارت جانی، تصادف با جسم ثابت مانند تیر برق و همچنین در مواردی که میزان خسارت از 11 میلیون تومان بیشتر باشد برای دریافت خسارت، ارایه کروکی لازم است. در این حالت کافی است زیان‌دیده به همراه خودرو و مدارک خود به یکی از شعب پرداخت خسارت بیمه پاسارگاد مراجعه ‌کند. حال برای پرداخت خسارت کارشناس بیمه مدارک و خودرو زیان‌دیده را بررسی می‌کند و مبلغ خسارت تعیین می‌شود.

برای پرداخت خسارت جانی بیمه شخص ثالث نیز بعد از این که دادگاه تشکیل شد کارشناس بیمه مبلغ دیه را با توجه به رای دادگاه و مدارک پزشکی قانونی تعیین می‌کند و در نهایت خسارت ایجادشده به فرد زیان‌دیده پرداخت می‌شود.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث پاسارگاد مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث پاسارگاد

مدارکی که برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث لازم است با توجه به این که خسارت ایجادشده جانی باشد یا مالی، متفاوت است.

مدارک لازم برای دریافت خسارت مالی

برای دریافت خسارت مالی بیمه شخص ثالث علاوه بر پر کردن فرم اعلام خسارت ارایه مدارک زیر لازم است:

 • بیمه‌نامه شخص ثالث راننده مقصر حادثه
 • اصل بیمه‌نامه شخص ثالث راننده زیان‌دیده
 • گواهی‌نامه رانندگی راننده مقصر و زیان‌دیده
 • کارت ماشین راننده مقصر حادثه
 • اصل سند مالکیت خودرو زیان‌دیده
 • اصل کروکی
 • ارایه گزارش مقامات انتظامی و گزارش کارشناس رسمی دادگستری در صورت وجود
 • ارایه برگه‌های بازجویی راننده مقصر و زیان‌دیده در صورت وجود

مدارک لازم برای دریافت خسارت جانی

 • بیمه‌نامه شخص ثالث راننده مقصر حادثه
 • اصل گواهی‌نامه راننده مقصر حادثه
 • اصل و تصویر کارت شناسایی و شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه
 • کروکی تصادف
 • گزارش‌های نیروی انتظامی و برگه بازجویی
 • ارایه گزارش کارشناس رسمی دادگستری در صورت لزوم
 • نظرات پزشکی قانونی در مورد نوع آسیب
 • مدارک بالینی و اصل صورت‌حساب بیمارستان
 • رأی نهایی دادگاه
 • ارایه کپی شناسنامه و مشخصات کامل افراد آسیب‌دیده

در صورتی که حادثه منجر به فوت افراد زیان‌دیده شود برای دریافت خسارت علاوه بر مدارک گفته‌شده ارایه مدارک زیر لازم است:

 • کپی شناسنامه باطل‌شده متوفی
 • مشخصات کامل متوفی، برگه معاینه جسد، خلاصه رونوشت فوت و جواز دفن
 • گواهی انحصار وراثت
 • کپی شناسنامه ورثه
 • قیم‌نامه در صورت داشتن فرزند صغیر

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث پاسارگادچگونه بیمه شخص ثالث پاسارگاد را آنلاین بخریم؟

برای خرید بیمه شخص ثالث پاسارگاد می‌توانید به یکی از نمایندگی‌های این شرکت مراجعه کنید اما روش بهتری نیز برای خرید این بیمه وجود دارد. با استفاده از بیمیتو می‌توانید به جای صرف وقت و انرژی و رفتن به نمایندگی بیمه در هر ساعت از شبانه‌روز و در هر جا که باشید به صورت آنلاین بیمه شخص ثالث خودتان را از هر شرکت بیمه‌ای که می‌خواهید سفارش دهید. همچنین اگر می‌خواهید بیمه شخص ثالث را در زمان مناسبی تهیه کنید باید بدانید بهترین زمان برای تمدید این بیمه یک هفته قبل از سررسید بیمه‌نامه است. برای خرید بیمه شخص ثالث از بیمیتو کافی است در ابتدا به چند سوال ابتدایی در خصوص نوع، برند و سال ساخت اتومبیلتان پاسخ دهید. بعد از وارد کردن نام شرکت بیمه قبلی خود لازم است درصد تخفیف ثالث و حوادث راننده را که به صورت درصد در بیمه‌نامه شما درج شده وارد کنید و سپس به این سوال پاسخ دهید که آیا از بیمه‌نامه قبلی خود خسارت گرفته‌اید یا خیر؟ با تکمیل این اطلاعات وارد صفحه استعلام قیمت می‌شوید و قیمت و شرایط بیمه شخص ثالث پاسارگاد و سایر شرکت‌های بیمه به شما نمایش داده می‌شود. در این قسمت می‌توانید سقف پوشش مالی را به انتخاب خود تعیین کنید و بیمه مناسب خود را سفارش دهید.